TRAKCJA PRKiI [TRK]

wszystko na temat spółek publicznych
AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: TRAKCJA PRKiI [TRK]

Postautor: AdamKruchy » 12 lip 2018 21:21

Adamie wisniewski po co sie tu meczysz tyle fajnych spol w mocnym trendzie w ciszy a wy jak rasowe elszcze w trupy inwestujecie adamie toc ty zawodowiec 8)

Lapi TRAKCAJ to tylko jedna z 7 obecnie. Spoko.
8) 8) 8)

REKLAMA


AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: TRAKCJA PRKiI [TRK]

Postautor: AdamKruchy » 12 lip 2018 21:27

Co ważne w tym niemieckim kontrakcie-pilocie to fakt, że SIMENS wybrał Trakcję a nie inną spółkę! Czemu? Braki trupa? Sorry.

Ja mam swoją "hipotezę" w której kręci się nowy Prezes i spółki Blifinger/PORR!!! Ale poczekajmy. WY nie macie akcji, ja mam, pożyjemy, zobaczymy.
8) 8) 8)

wędkarz
Starszy chorąży
Posty: 1201
Rejestracja: 18 gru 2008 22:50

Re: TRAKCJA PRKiI [TRK]

Postautor: wędkarz » 13 lip 2018 11:58

maszynista śpi.
tu na pewno będzie mega info :
1. upadłosć
2. przejęcie, nowy fund, lepsze wyniki

wybierać :)
VISTULA- zakup śr 93 gr , sprzedaż 5,00
TRAKCJA- średnia 2,90 sprzedaż ?

rkaem6
Starszy chorąży
Posty: 1510
Rejestracja: 17 paź 2015 11:43

Re: TRAKCJA PRKiI [TRK]

Postautor: rkaem6 » 13 lip 2018 12:10

wiśnia, jak pmi albo łódki?
gdzie się nie pojawisz to każda spóła kończy tak samo.

marx
Sierżant sztabowy
Posty: 129
Rejestracja: 19 wrz 2016 09:02

Re: TRAKCJA PRKiI [TRK]

Postautor: marx » 13 lip 2018 18:21

Co ważne w tym niemieckim kontrakcie-pilocie to fakt, że SIMENS wybrał Trakcję a nie inną spółkę! Czemu? Braki trupa? Sorry.

Ja mam swoją "hipotezę" w której kręci się nowy Prezes i spółki Blifinger/PORR!!! Ale poczekajmy. WY nie macie akcji, ja mam, pożyjemy, zobaczymy.
Na razie mały kontrakt pewnie, ale fajnie, że patrzą na taki kierunek i współpraca z Siemensem... Wygląda to bardzo obiecująco. Zdobędą doświadczenie w elektromobilności a to baaardzo przyszłościowy kierunek

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: TRAKCJA PRKiI [TRK]

Postautor: AdamKruchy » 13 lip 2018 18:51

Co ważne w tym niemieckim kontrakcie-pilocie to fakt, że SIMENS wybrał Trakcję a nie inną spółkę! Czemu? Braki trupa? Sorry.

Ja mam swoją "hipotezę" w której kręci się nowy Prezes i spółki Blifinger/PORR!!! Ale poczekajmy. WY nie macie akcji, ja mam, pożyjemy, zobaczymy.
Na razie mały kontrakt pewnie, ale fajnie, że patrzą na taki kierunek i współpraca z Siemensem... Wygląda to bardzo obiecująco. Zdobędą doświadczenie w elektromobilności a to baaardzo przyszłościowy kierunek

Pilot na 10 km!!! A jest o wiele więcej do zatrobienia i to na niemieckich EURO. To jedyna polska firma, która została dopuszczona. Po prostu NN musi się wysypać, bo przechodzą na ZUE, gdzie nie ma ani obrotów, ani zysków. A przed nimi dopiero to, co my już mieliśmy. ZUE brała full robót na minimalnej marży albo i poniżej. Jak tam OFE zaczną sypać to szybko wrócą do Nas. Ale będą musieli już wyzej płacić.
8) 8) 8)

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: TRAKCJA PRKiI [TRK]

Postautor: AdamKruchy » 13 lip 2018 18:52

maszynista śpi.
tu na pewno będzie mega info :
1. upadłosć
2. przejęcie, nowy fund, lepsze wyniki

wybierać :)

Ja zdecydowanie stawiam na drugi wariant. Pozdrawiam
8) 8) 8)

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TRAKCJA PRKiI [TRK]

Postautor: dryniol » 14 lip 2018 19:57

Sami widzicie co się dzieje w Polsce. Zamawiający dają jakieś śmieszne pieniądze i liczą na to, że firmy nadal będą sobie robić jedynie reklamę, a zyski w d... Bravo Budimex, bravo Trakcja.


Dzisiejsze info dotyczące kontraktu pilotażowego w Niemczech na eAutostrady to HIT! Jeśli Trakcja pokaże, że potrafi to zrobić to sami możecie przeczytać o co tutaj chodzi, o jaką kasę na 4000 km niemieckich autostrad. I co najważniejsze Niemcy płacą konkretne pieniądze. TRAKCJA jako jedyna z polskich firm jest w stanie to udźwignąć. Świadczy o tym fakt, ze TRAKCJA przeszła sito, ma konkretne kwity. Z tego będą bardzo duże pieniądze.



Adamie, konkretne to z tego może być bankructwo, ewentualnie w najlepszym wypadku jakaś ratunkowa emisja po nominale, czyli po 0,80 zł dla wybrańców. W Getbacku też miało być przecież tak pięknie.
Zobacz na bilans Trakcji i otwórz oczy, bo zawsze lepiej je otworzyć późno niż wcale. Spółce ewidentnie brakuje gotówki i musi się coraz bardziej zadłużać;

Trakcja - wybrane bardzo ważne pozycje z bilansu za I Q 2018 r;

-przepływy pieniężne z działalności operacyjnej w I kwartale 2018; -146 mln złotych
- z kasy i z rachunków bankowych ubyło prawie 100 mln zł
- kredyty i pożyczki bankowe +70 mln zł

Dryniol tylko w części prawda, a w części fałsz. Albo nie analizowałeś dokładnie raportu za III kwartał 2018, albo ci nie wyszło. Analizowałeś rachunek zobowiązań??? Chyba nie. Więc, aby ci pomóc to masz:

- zobowiązania krótkoterminowe spadły o 66 mln zł
- zobowiązania długoterminowe wzrosły o 5,7 mln zł

- zobowiązania ŁĄCZNIE rok do roku spadły o prawie 61 mln zł
- do tego zapomniałeś wspomnieć, że baglock był średnio o 20-25% więcej niż w okresie poprzednim, a co to oznacz, a no to, że na każdy nowy przetarg musieli ustawić kasę, albo gwarancję bankową/ubezpieczeniową - bo VADIUM płacić trzeba cały czas hi hi hi




Adamie nie interesują mnie zobowiązania handlowe (ich zwiększenie, bądź zmniejszenie). Nic nie pisałem o zobowiązaniach ogólnie, tylko o tym, że Trakcji przybywa kredytów, a ubywa gotówki z kasy i z rachunków bankowych (tutaj nie zaprzeczysz, bo widać to w raporcie). Cały czas 'jadą" na ujemnych przepływach pieniężnych z działalności operacyjnej i jak tak dalej pójdzie to się musi skończyć tym, o czym pisałem wyżej. Dla mnie osobiście przepływy pieniężne bardziej niż zysk netto pokazują prawdziwą kondycję spółki. Zobacz np. na taką Kanię. Co z tego, ze cały czas pokazują zysk netto, jak przepływy pieniężne mają ujemne, i kasa oraz rachunki bankowe Kani "świecą pustkami". Podobnymi pustkami zaczynają świecić kasa i rachunki bankowe Trakcji. Czy naprawdę tego nie widzisz w raporcie, czy nie chcesz widzieć ???
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: TRAKCJA PRKiI [TRK]

Postautor: AdamKruchy » 15 lip 2018 11:28

Dryniol to też masz dokładnie wytłumaczone. Trakcja bierze teraz udział w o wiele większej ilości przetargów a co za tym idzie muszą wpłacać kasę na vadium.


A do tych co piszą o NN i wyjściu. Wykorzystali sytuację, że tutaj są obroty, więc wychodzą. To samo robią na innych podmiotach. A jak przyjdzie czas wyjścia z ZUE, gdzie nie ma żadnych obrotów, tam będzie dopiero dramat przed nimi:

https://www.pb.pl/fundusze-rzucily-sie- ... gpw-934842
8) 8) 8)

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TRAKCJA PRKiI [TRK]

Postautor: dryniol » 15 lip 2018 14:04

Dryniol to też masz dokładnie wytłumaczone. Trakcja bierze teraz udział w o wiele większej ilości przetargów a co za tym idzie muszą wpłacać kasę na vadium.


A do tych co piszą o NN i wyjściu. Wykorzystali sytuację, że tutaj są obroty, więc wychodzą. To samo robią na innych podmiotach. A jak przyjdzie czas wyjścia z ZUE, gdzie nie ma żadnych obrotów, tam będzie dopiero dramat przed nimi:

https://www.pb.pl/fundusze-rzucily-sie- ... gpw-934842

Częściowo możesz mieć rację, co nie zmienia faktu, że bilans Trakcji mi się nie podoba.
Co do umarzania jednostek funduszy akcyjnych;
Jak zwykle "tłum" umarza jednostki funduszy akcyjnych jak jest bardzo tanio (a jedynym argumentem dla "tłumu" jest to, że spada :roll: ) i "tłum" będzie je kupował jak będzie bardzo drogo (a jedynym argumentem dla "tłumu" będzie wtedy to, że rośnie :roll: ). Myślę, że jesteśmy już bardzo blisko zmiany tego niekorzystnego dla akcjonariuszy trendu. Zdecydowanie pomogą w tym zapewne PPK. (dopływ na GPW świeżego kapitału, zainteresowanie akcjami dużej ilości osób, które jeszcze nie miały styczności z tym tematem)
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: TRAKCJA PRKiI [TRK]

Postautor: AdamKruchy » 15 lip 2018 20:33

Dryniol to też masz dokładnie wytłumaczone. Trakcja bierze teraz udział w o wiele większej ilości przetargów a co za tym idzie muszą wpłacać kasę na vadium.


A do tych co piszą o NN i wyjściu. Wykorzystali sytuację, że tutaj są obroty, więc wychodzą. To samo robią na innych podmiotach. A jak przyjdzie czas wyjścia z ZUE, gdzie nie ma żadnych obrotów, tam będzie dopiero dramat przed nimi:

https://www.pb.pl/fundusze-rzucily-sie- ... gpw-934842

Częściowo możesz mieć rację, co nie zmienia faktu, że bilans Trakcji mi się nie podoba.
Co do umarzania jednostek funduszy akcyjnych;
Jak zwykle "tłum" umarza jednostki funduszy akcyjnych jak jest bardzo tanio (a jedynym argumentem dla "tłumu" jest to, że spada :roll: ) i "tłum" będzie je kupował jak będzie bardzo drogo (a jedynym argumentem dla "tłumu" będzie wtedy to, że rośnie :roll: ). Myślę, że jesteśmy już bardzo blisko zmiany tego niekorzystnego dla akcjonariuszy trendu. Zdecydowanie pomogą w tym zapewne PPK. (dopływ na GPW świeżego kapitału, zainteresowanie akcjami dużej ilości osób, które jeszcze nie miały styczności z tym tematem)

Wiesz sam jakoś nie wierzę w te PPK. Za dużo polityki, związków zawodowych a za mało konkretów jak to ma być robione. Wolałbym, aby spółki swoimi wynikami "zachęcały" nowych akcjonariuszy. Tak jest zdrowiej, lepiej. Pozdrawiam.
8) 8) 8)

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: TRAKCJA PRKiI [TRK]

Postautor: dryniol » 15 lip 2018 21:26

Dryniol to też masz dokładnie wytłumaczone. Trakcja bierze teraz udział w o wiele większej ilości przetargów a co za tym idzie muszą wpłacać kasę na vadium.


A do tych co piszą o NN i wyjściu. Wykorzystali sytuację, że tutaj są obroty, więc wychodzą. To samo robią na innych podmiotach. A jak przyjdzie czas wyjścia z ZUE, gdzie nie ma żadnych obrotów, tam będzie dopiero dramat przed nimi:

https://www.pb.pl/fundusze-rzucily-sie- ... gpw-934842

Częściowo możesz mieć rację, co nie zmienia faktu, że bilans Trakcji mi się nie podoba.
Co do umarzania jednostek funduszy akcyjnych;
Jak zwykle "tłum" umarza jednostki funduszy akcyjnych jak jest bardzo tanio (a jedynym argumentem dla "tłumu" jest to, że spada :roll: ) i "tłum" będzie je kupował jak będzie bardzo drogo (a jedynym argumentem dla "tłumu" będzie wtedy to, że rośnie :roll: ). Myślę, że jesteśmy już bardzo blisko zmiany tego niekorzystnego dla akcjonariuszy trendu. Zdecydowanie pomogą w tym zapewne PPK. (dopływ na GPW świeżego kapitału, zainteresowanie akcjami dużej ilości osób, które jeszcze nie miały styczności z tym tematem)

Wiesz sam jakoś nie wierzę w te PPK. Za dużo polityki, związków zawodowych a za mało konkretów jak to ma być robione. Wolałbym, aby spółki swoimi wynikami "zachęcały" nowych akcjonariuszy. Tak jest zdrowiej, lepiej. Pozdrawiam.

No tak, ale co po dobrych wynikach spółek, jak 95% Polaków słowo "akcja" kojarzy się jedynie z filmem, albo z piłką nożną???
Żeby nasze społeczeństwo zaczęło się interesować GPW i akcjami tak jak w USA, to muszą inwestować własne pieniądze. Poprzez PPK będą ciekawi co dzieje się z ich pieniędzmi. Zaczną się interesować giełdą, akcjami, nastąpi wzrost zainteresowania również funduszami akcyjnymi. Powstanie kula śnieżna i nagle coraz więcej ludzi będzie chciało mieć akcje. Tak się tworzy hossa, a potencjał u nas jest bardzo duży, bo niewielu nas drobnych jest w tej chwili na GPW.

Pozdrawiam
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: TRAKCJA PRKiI [TRK]

Postautor: AdamKruchy » 16 lip 2018 12:08

No nic ja już podziękował, tym razem na niewielkim minusie. Czas minął. Pozdrawiam.
8) 8) 8)

wędkarz
Starszy chorąży
Posty: 1201
Rejestracja: 18 gru 2008 22:50

Re: TRAKCJA PRKiI [TRK]

Postautor: wędkarz » 16 lip 2018 15:38

No nic ja już podziękował, tym razem na niewielkim minusie. Czas minął. Pozdrawiam.
jednak.
VISTULA- zakup śr 93 gr , sprzedaż 5,00
TRAKCJA- średnia 2,90 sprzedaż ?

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: TRAKCJA PRKiI [TRK]

Postautor: AdamKruchy » 16 lip 2018 16:13

To jest giełda. Zbliżałem się niebezpiecznie do swojego SL a nie chciałem stracić całego zysku z poprzednich zagrań na Trakcji. Pozdrawiam.
8) 8) 8)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 218 gości