MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 20 lip 2018 14:25

W kebabie moim zdaniem, niewiele mają do powiedzenia. Twierdzenie, że kebab słabuje bo Tomek jest w akcjonariacie jest co najmniej śmieszne zważywszy na sytuację Turcji, ATM zobacz jaką piękną dywidendę wypłaci... A te małe foremki o których wspominasz ich problemem nie był Czechowicz tylko core biznes który nie wypalił.
Ktoś kto inwestuje w fundusz taki jak MCI chyba rozumie, że nie każda inwestycja zakończy się sukcesem. Że będą wpadki i te małe i większe.

Jakoś NAV rośnie, więc chyba mamy przewagę udanych inwestycji nad tymi nieudanymi.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2018 14:48 przez incoqnito, łącznie zmieniany 1 raz.

REKLAMA


incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 20 lip 2018 14:26

Frisco:
Czy Frisco chce się stać w krótkim czasie miliardowym biznesem?

Pytanie, jak szybko Eurocash będzie chciał przejąć udziały większościowe i jak dobrą ofertę zaproponuje. Od samego początku współpracy mamy umówioną opcję na IPO (initial public offering – pierwsza oferta publiczna – red.). Mamy długookresowy plan rozwoju, w którym pojawia się miliard złotych, i nie jest to plan 10-letni, ale znacznie krótszy. Jaki, zdradzić nie mogę. Wszystko zależy od dynamiki rozwoju biznesu, od tego, czy utrzyma się efekt kuli śniegowej, od tego, jak wystartuje nowy magazyn i jak będzie realizował przyjęte założenia. Jeśli zrealizujemy wszystko w stu procentach, wtedy natychmiast będziemy stawiać tam następny magazyn, jeśli w połowie, to będziemy się musieli zastanowić, bo jest to jednak duży Capex – sięgający kilkadziesiąt milionów złotych.
https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artyk ... ar,47548/1

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 lip 2018 15:45

Ktoś kto inwestuje w fundusz taki jak MCI chyba rozumie, że nie każda inwestycja zakończy się sukcesem. Że będą wpadki i te małe i większe.

Jakoś NAV rośnie, więc chyba mamy przewagę udanych inwestycji nad tymi nieudanymi.
1.Rozumiem i akceptuję że w portfelu złożonym z kilkudziesięciu firm muszą być wtopy. Kluczowa jest proporcja sukcesów i porażek.

2.W latach 2000-2014 Tomek miał wyniki jak debeściak.

3.Późniejsze lata zgotowały nam niemiłą niespodziankę. Wprawdzie NAV/s nadal rośnie, ale radykalnie zwolnił. Proporcja pomiędzy sukcesami a porażkami jest dużo gorsza niż dawniej. Bardzo wymownie ilustruje to wartość spółki zarządczej. Po wynikach lat 2000-2014 ustawiały się kolejki żeby kupować towar za solidną trzycyfrówkę a dzisiaj wielokrotnie niższa kapitalizacja.

4.Pytanie brzmi - czy Ty rozumiesz tą fundamentalną zmianę? Czy wiesz że Tomek nie jest wybitnym managerem inwestycyjnym, lecz po prostu kiedyś miał sporo szczęścia? Bo odnoszę wrażenie że jednak bujasz w obłokach licząc na wspaniały odpał NAV/s, który raczej się nie wydarzy.

5.Też kiedyś myślałem że jesteśmy na pokładzie u geniusza, ale dawno z tego poglądu wyrosłem. Wyniki EuroV i TechV nie pozostawiają wątpliwości. Tomek jest przeciętniakiem, nie potrafi zapewnić wysokich stóp zwrotu właścicielom certyfikatów. Za to potrafi nieźle wkvrwić własnych akcjonariuszy, w tym jest świetny.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 20 lip 2018 16:28

Mój post dotyczył zupełnie czegoś innego...
Nt. przyszłości core biznesu dyskutować nie będę bo to nie ma sensu, czas pokaże ile i jak szybko będzie rósł NAV.
Ani Ty nie przekonasz mnie ani ja Ciebie, więc daremny trud.

Ty wiesz co będzie, za ile sprzedadzą Juno i czy sprzedadzą. Podobnie pisałeś o NaviExpert a tu zonk, mieli szczęście kolejny raz. Taki fart... 8)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 lip 2018 18:28

Ty wiesz co będzie, za ile sprzedadzą Juno i czy sprzedadzą. Podobnie pisałeś o NaviExpert a tu zonk, mieli szczęście kolejny raz. Taki fart... 8)
Ten post jest głupi i zakłamany.
Głupi ponieważ nie wiem co będzie. Jedynie ze smutkiem zauważam że core biznes MCI całkiem się posypał pomimo niewątpliwych sukcesów na niektórych spółkach.
Zakłamany ponieważ nigdy nie pisałem nic krytycznego o NaviExpert.

BTW jesteś jakimś ekstremistą optymizmu. Dostajesz jasny przekaz z bardzo wielu ważnych spółek że Tomek niewiele potrafi. Nadal żywisz nadzieję na piękny wynik całości portfela. Jakim cudem???
Przecież on nie daje sobie rady. Z pewnością bardzo by chciał pokazać lepsze wyniki EuroV i TechV (nawet w tym celu pospiesznie sprzedał kilka gwiazd), ale nie potrafi.
Wypalił się. Daje ciała na każdym kroku, idzie w ślady Czarneckiego który kiedyś też był dobry.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 lip 2018 18:40

IMHO cena wezwania nie zostanie podniesiona. Trwa bessa więc odzew akcjonariuszy będzie duży. Incoqnito będzie w szoku ponieważ Tomek już w tym kroku przekroczy nie tylko 66%, ale również 75% lub nawet 80%.

Gdyby podniesiono cenę wezwania to zapowiedziany BB stałby się mało realny. Wszak ma ustalony przedział cenowy 8-11. Jeśli zaraz skupiliby za 10.5 lub więcej to kto oddałby potem za 11?

BTW MCI ma teraz mnóstwo cashu na inwestycje. Być może zechce kupić Quercusa celem przyszłej fuzji z PEM? Po aferze Getback jest okazja cenowa a TFI podobno trzeba łączyć aby przetrwały. Przy okazji wzrósłby procentaż Tomka w MCI.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 20 lip 2018 19:03

Dziś nie mam czasu, ale jak będę miał to go odszukam. Być może się pomyliłem, ale sprawdzę.
Mimo wszystko uważam, że NAV będzie rósł dynamicznie.

Zdziwisz się Ty bo nie przekroczy 70% no chyba że ma jakiś deal z Buczkiem, żaden drobny mu nie odda bo może sprzedać 6 gr niżej bez latania do DM wiedząc że za chwilę będzie bb prawdopodobnie z cena nie niższą, szczególnie po raporcie półrocznym.

Nie masz do niego zaufania w sprawach wizerunku (podobnie jak ja ) nie masz już nawet w kwestii core biznesu (ja mam).
Więc co Ty tutaj robisz jeszcze?

Co do nerwów i zakłamania, cytujesz moje pojedyńcze wyrwane z kontekstu zdania i się do nich odnosisz.

Nigdzie i nigdy i twierdziłem, że NAV ciągle będzie rósł dynamicznie, tylko że dynamiczne będzie odreagowanie tej flauty przez rok, dwa a może i trzy lata.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 lip 2018 19:38

Nie masz do niego zaufania w sprawach wizerunku (podobnie jak ja ) nie masz już nawet w kwestii core biznesu (ja mam).
Więc co Ty tutaj robisz jeszcze?
Czekam na dużo lepsze warunki opuszczenia pokładu. Prawdopodobnie nadejdą. Ergo moje zachowanie jest logiczne. Za to Twoje nie jest. Wszak jeśli Twoim zdaniem nadchodzą trzy lata tłuste core biznesu Tomka to powinieneś zamienić MCI=9.74 na PEM=31. Ja bym tak zrobił gdybym wierzył w tą dynamikę NAV/s.

Proporcja zamiany jest tak dobra jak nigdy nie była. Dyskontuje to że MCI jednak ma te aktywa netto zdecydowanie powyżej 20zł na papier a PEM to ma głównie kłopoty.
Ale jeśli EuroV i TechV wzrosną dynamicznie to kurs PEM spokojnie będzie trzy razy wyżej niż teraz a kurs MCI poprawi się tylko o kilkadziesiąt procent.
Czemu nie grasz zgodnie z własnym przekonaniem? Dziwne!

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 lip 2018 19:45

Zdziwisz się Ty bo nie przekroczy 70% no chyba że ma jakiś deal z Buczkiem, żaden drobny mu nie odda bo może sprzedać 6 gr niżej bez latania do DM wiedząc że za chwilę będzie bb prawdopodobnie z cena nie niższą, szczególnie po raporcie półrocznym.
Wezwanie niby już dawno trwa, ale realne decyzje akcjonariusze podejmą dopiero w przyszłym tygodniu. Jeśli faktycznie przez cały przyszły tydzień będzie można sprzedać towar po 9.74-9.76 normalnie na giełdzie to chętni drobni to zrobią zamiast odpowiedzi na wezwanie.

Pytanie co zrobią nabywcy? Czy oni w ostatniej chwili się nie zapiszą na wezwanie? Gra spekulantów chyba jest taka: albo będzie podniesienie ceny wezwania i zarobią albo cena się nie zmieni i nie stracą.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 20 lip 2018 20:11

Po pierwsze
W PEMie jest Czarek i nie mam pojęcia co tam się może wydarzyć, wcale kurs nie musi rosnąć tak mocno.
Po drugie
Liczę na lepszą cenę za MCI np w bb, choć zdaję sobie sprawę, że PEM może wcześniej ruszyć.
Po trzecie
Jednak także jestem uparciuch i trochę wbrew logice nie oddam Tomkowi tych akcji po 9,8zł
Po czwarte
Pisałem, że PEM jest dobierany przeze mnie w miarę możliwości i dostępnych środków.
Po piąte
Scenariusz na MCI może okazać się całkiem pozytywny dla tych którzy zostaną po wezwaniu i bb w tym roku.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 21 lip 2018 07:04

Może Tomek i niewybitny ale Fredo im sprzedał, a teraz:
https://www.bloomberg.com/press-release ... cts-ags-92

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 21 lip 2018 09:10

W PEMie jest Czarek i nie mam pojęcia co tam się może wydarzyć, wcale kurs nie musi rosnąć tak mocno.
W ogóle nie musi rosnąć. Spadać może. Ale jeśli przez najbliższe 2-3 lata certyfikaty EuroV i TechV będą dynamicznie rosły (czyli Twój scenariusz) to musiałby być PEM>100 a w tym czasie MCI może doczłapałby z trudem do 20.

Zatem, o dziwo, grasz niezgodnie z własnym scenariuszem.

Ani Czarek ani Twój upór nie mają tu nic do rzeczy. Możesz wywalić po 9.76 nie sprzedając towaru Tomkowi a kupując PEM uprzedzisz jego zakupy, do których się szykuje. Naprawdę żałuję że mam inny scenariusz, ponieważ bardzo chętnie pozbyłbym się kłopotu posiadania MCI po atrakcyjnym parytecie wymiany z 9.74 na 31-32.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 21 lip 2018 09:23

Jesteś pewien, że te batony po 9,74 to nie jego. Ja takiej pewności nie mam.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 21 lip 2018 09:40

Jesteś pewien, że te batony po 9,74 to nie jego. Ja takiej pewności nie mam.
Zgodnie z prawem nie mogą być jego. Zresztą co Cię to obchodzi. Twój interes nie polega na tym żeby Tomkowi zaszkodzić, lecz aby samemu maksymalnie zyskać.

Przesiądź się na PEM i raz na zawsze zapomnij o MCI. Będziesz miał dywidendy. Zero stresu spowodowanego groźbą wywłaszczenia. Tomek pod kontrolą Czarka i wielu finansowych. Same plusy.

A największy plus to ogromny potencjał wzrostu (dużo wyższy niż w MCI) w przypadku powodzenia tomkowego zarządzania portfelem.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

ultra-prosta analiza dla Inco

Postautor: młoddy » 21 lip 2018 09:54

Wariant gdy TechV i EuroV rosną dobrze lub bardzo dobrze (czyli ponad 10% średnio rocznie w najbliższych kilku latach). Wtedy bardziej opłaca się mieć PEM po 31 niż MCI po 9.74. To oczywiste i proszę nawet z tym nie dyskutować.

Wariant gdy TechV i EuroV słabują (albo wolno rosną albo jeszcze gorzej). Wtedy lepiej mieć MCI.


Ja myślę że fundusze będą rosły po 8-10% średnio rocznie. Ergo zasadniczo muszę trzymać się MCI. Ale gdybym wierzył w 15% lub nawet skromne 13% to byłbym szalony trzymając się MCI ponieważ w takim scenariuszu PEM okaże się dużo korzystniejszą inwestycją. W dodatku przyjazną, bez tutejszych "atrakcji".


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości