PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

wszystko na temat spółek publicznych
incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: PLATIGE IMAGE tom.2 "A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej".

Postautor: incoqnito » 06 paź 2018 20:46

Będzie dobrze jak się na 50 zatrzyma !
:cry:
uważaj vetus bo strasznie się boję :roll:
ja mam horyzont rok, spółka świetna, cały czas dokupuje małymi partiami, spadnie to będę miał kolejna okazję inwestycyjną
TY NATOMIAST NIGDY STRACHU PRZED KUPNEM AKCJI NIE POKONASZ :oops:
Zacząłem czytać całą księgę od początku...

Ten cytat powyżej to akurat z 22.08.17r

REKLAMA


incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: PLATIGE IMAGE tom.2 "A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej".

Postautor: incoqnito » 06 paź 2018 20:48

Wskaźniki już na dnie, MACD pokazuje nawet pozytywne dywergencje. RSI ostatnio był na dzisiejszym poziomie jak kurs był w okolicach 15 zł.

Linia trendu wzrostowego jest w okolicy 50zl. Kto wie czy tam nie powędrujemy. Ale najpierw jest wsparcie na 60zl. Cieszą się Ci co skupują, Ci co akcje posiadają muszą przeczekać te czasy:)
Ten też z sierpnia 2017

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: incoqnito » 06 paź 2018 21:26

Przytoczyłem je bo mam pytanie tu na watku...

Kurs jest już sporo niżej niż tu wszyscy przewidywaliście, a niby produkcja serialu coraz bliżej, a nawet już bardzo blisko...
Moje pytanie brzmi:
Ile na odcinkach pierwszego sezonu może zarobić PLI?


http://wgospodarce.pl/informacje/4899-i ... gra-o-tron
Budżet pierwszego tylko odcinka serialu (pilota) kształtował się na poziomie 5 do 10 milionów dolarów. I pieniądze zwróciły się po wielokroć - 25 milionów dolarów serial zwrócił tylko na bazie licencji udzielanej zagranicznym stacjom telewizyjnym, zaś wydanie serialu na DVD sprzedało się w liczbie 350 000 egzemplarzy i to tylko przez pierwsze siedem dni od wydania.

Trudno jest oszacować ile konkretnie serial do tej pory zarobił, jednak producenci przyznają, iż każdy nowy odcinek gwarantuje im zysk wysokości kilku milionów dolarów. Tym samym fani mogą spać spokojnie - kontynuacja serialu wychodząca nawet poza czwarty sezon jest pewna. A co z tymi, którzy serialu HBO nie oglądają? Nic straconego - wysokie zyski "Gry o Tron" przełożą się na wyższe budżety innych produkcji tej stacji. Tak więc - miłego oglądania!
Znalazłem to, to jest chyba jakieś porównanie. Oczywiście tyle to zarobiło HBO. Załóżmy że podobne kwoty zarobi Netflix, to ile z tego przypadnie PLI?

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 07 paź 2018 16:45

Przytoczyłem je bo mam pytanie tu na watku...

Kurs jest już sporo niżej niż tu wszyscy przewidywaliście, a niby produkcja serialu coraz bliżej, a nawet już bardzo blisko...
Moje pytanie brzmi:
Ile na odcinkach pierwszego sezonu może zarobić PLI?


http://wgospodarce.pl/informacje/4899-i ... gra-o-tron
Budżet pierwszego tylko odcinka serialu (pilota) kształtował się na poziomie 5 do 10 milionów dolarów. I pieniądze zwróciły się po wielokroć - 25 milionów dolarów serial zwrócił tylko na bazie licencji udzielanej zagranicznym stacjom telewizyjnym, zaś wydanie serialu na DVD sprzedało się w liczbie 350 000 egzemplarzy i to tylko przez pierwsze siedem dni od wydania.

Trudno jest oszacować ile konkretnie serial do tej pory zarobił, jednak producenci przyznają, iż każdy nowy odcinek gwarantuje im zysk wysokości kilku milionów dolarów. Tym samym fani mogą spać spokojnie - kontynuacja serialu wychodząca nawet poza czwarty sezon jest pewna. A co z tymi, którzy serialu HBO nie oglądają? Nic straconego - wysokie zyski "Gry o Tron" przełożą się na wyższe budżety innych produkcji tej stacji. Tak więc - miłego oglądania!
Znalazłem to, to jest chyba jakieś porównanie. Oczywiście tyle to zarobiło HBO. Załóżmy że podobne kwoty zarobi Netflix, to ile z tego przypadnie PLI?
inco miło, że wpadłeś 8)
16 mln to rekord jak do tej pory Gry o TRON"
http://wyborcza.pl/7,101707,22292718,gr ... rects=true
tomek napisał, że witcher kosztował go 7 lat stukania do róznych drzwi w stanach, ale teraz film może zawitać do widowni aż...130 mln, oczywiście niech tylko pobije rekord gry o tron i już będzie na topie!
nikt poza tymi co akumulują sobie jakieś tam pakieciki nie docenia obecnej pozycji platige, podejrzewam też, że kurs byłby dużo wyżej jakby kobylecki na logował się codziennie :twisted:
ale jego pakiet teżm się chyba już kończy?
co do zarobków pli to wiadomo tyle, że nic nie wiadomo, może naprawdę niewiele: poza sumami z memorandum, nie wiadomo choć...pojawił się pewien wskaźnik :arrow: wtedy w maju 2017 nie widomo było, czy nagle netflix nie zreygnuje jednak z nakręcenia filmu, za to dziś wiadomo, że zainteresowanie w necie jest tak duże i do tego personel z pierwszej półki, że to musi być super hit i prawdopodobnie nie skończy się tylko na 8 odcinkach 8)
platige jest jednym z producentów wykonawczych, zarobi to na pewno, ile do konca nie widomo, ale wyglaa na to, że zakres projektu coraz bardziej rośnie, tak jak i budżet, a wiec można być optymistą
zresztą, czy bujalibyśmy się dziś w okolicy 32 zeta, jak czarno na białym byłoby napisane: ile za prawa, ile za efekty i postprodukcje, a ile jakiś tam procent z zysków zależny od widowni?
platige nie żyje tylko tym projektem, a na to wygląda jakby rynek wyceniał startup pracujący na jakąś grą, która kiedyś tam się ukaże i może, ale nie musi być sukcesem, a jak na razie trzeba pokrywać koszty stałe :roll:
widzę, że jak się zaczałeś przykładać i pytać, to ew myślisz nad tą inwestycją i dobrze bo mało firm jest na rynku tak dynamicznie się zmieniających i mających świetne perspektywny, musisz zdecydować czy warto?
ps> miss money świeynie, że dałeś tego linka, bo to kapitalna reklama dla platige:
http://wyborcza.pl/7,101707,22292718,gr ... rects=true
świetnie się ogląda, naprawdę dobra robota!

Reggaer
Starszy kapral
Posty: 8
Rejestracja: 01 wrz 2017 17:50

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Reggaer » 07 paź 2018 20:59

Filozof vel fanpli ile już zarobiłeś na platgie ze tak wszystkim doradzasz ?

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 08 paź 2018 09:18

fora są od polemiki, to nie żadne doradzanie, człowiek pyta więc odpowiadam, oprócz tego oczywiście: forum to miejsce gdzie warto publikować wiadomości dotyczące danej spółki, jak i znaleźć za i przeciw
nie mam też nic przeciw własnym przemyśleniom i opiniom, zdaję sobie sprawę jak mało osób jest obiektywnych i jak często sposób myślenia zależy od punktu siedzenia :roll:
reggaer, czemu uzurpujesz sobie prawo do cenzurowania?
nie po drodze ci z tymi, którzy wierzą jednak w sukces spółki PLI
czy, ty w ogóle masz akcje pli?
zresztą, pouczasz takich jak ja, sam jednak uprawiasz dziną twórczość: poczytaj swoje wpisy, np o tym, że spółka...może oddała prawa netflixowi za zeta?!
czy, w ogóle to normalne, aby tak pomyśłeć, w dodatku napisać, że to działanie na szkodę spółki :mrgreen:
ech, emocje ci przeszkadzają w obiektywniejszej jednak ocenie
ps> jak ci przeszkadzają moje wpisy, to najprościej je po prostu ignorować

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 08 paź 2018 11:36

Skoro już tyle słów padło o wynagrodzeniu dla PLI z okazji The Witcher to zacytuję fragment komunikatu...
W BDM określone zostały gwarantowane minimalne przychody Platige Films z tytułu świadczonych usług w przypadku realizacji pierwszego sezonu, które to przychody nie przekroczą 10% przychodów Grupy Kapitałowej Emitenta za rok 2016. Ostateczna wartość projektu zależeć będzie od uzgodnionego zakresu usług.
czyli w przypadku ruszenia zdjęć PLI osiągnie minimalne przychody na poziomie 7 mln zł (czyli to już jest pewne na 99%), a co więcej to przed nami :mrgreen:

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: vetus » 08 paź 2018 12:05

Skoro już tyle słów padło o wynagrodzeniu dla PLI z okazji The Witcher to zacytuję fragment komunikatu...
W BDM określone zostały gwarantowane minimalne przychody Platige Films z tytułu świadczonych usług w przypadku realizacji pierwszego sezonu, które to przychody nie przekroczą 10% przychodów Grupy Kapitałowej Emitenta za rok 2016. Ostateczna wartość projektu zależeć będzie od uzgodnionego zakresu usług.
czyli w przypadku ruszenia zdjęć PLI osiągnie minimalne przychody na poziomie 7 mln zł (czyli to już jest pewne na 99%), a co więcej to przed nami :mrgreen:
"nie" robi różnicę !

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 08 paź 2018 12:18

Skoro już tyle słów padło o wynagrodzeniu dla PLI z okazji The Witcher to zacytuję fragment komunikatu...
W BDM określone zostały gwarantowane minimalne przychody Platige Films z tytułu świadczonych usług w przypadku realizacji pierwszego sezonu, które to przychody nie przekroczą 10% przychodów Grupy Kapitałowej Emitenta za rok 2016. Ostateczna wartość projektu zależeć będzie od uzgodnionego zakresu usług.
czyli w przypadku ruszenia zdjęć PLI osiągnie minimalne przychody na poziomie 7 mln zł (czyli to już jest pewne na 99%), a co więcej to przed nami :mrgreen:
"nie" robi różnicę !
Tak samo jak słowo: minimalne
Prawda gdzieś jest...

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 08 paź 2018 12:25

Skoro już tyle słów padło o wynagrodzeniu dla PLI z okazji The Witcher to zacytuję fragment komunikatu...

czyli w przypadku ruszenia zdjęć PLI osiągnie minimalne przychody na poziomie 7 mln zł (czyli to już jest pewne na 99%), a co więcej to przed nami :mrgreen:
"nie" robi różnicę !


Tak samo jak słowo: minimalne. Mowa tylko o przychodach ze świadczonych usług. Nie ma mowy nic o prawach do serialu. Bardzo ogólne te memorandum, zapewne celowo podali tylko minimum co musieli.
Prawda gdzieś jest...

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 08 paź 2018 15:06

Dziwne jeszcze nie ma połowy października...
Potwierdzenie tej informacji powinno nadejść już wkrótce – w końcu aktorzy pracują na planie od kilku dobrych dni, więc w niedalekiej przyszłości muszą pojawić się również pierwsze materiały pokazujące pracujących aktorów.
https://www.ppe.pl/news/126069/wiedzmin ... erzbe.html
Aczkolwiek Lauren pisze, że spakowała już swój płaszcz..
A Henry Cavill twituje...
“Another day in Paradise, another day’s training complete on The Witcher!”

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 08 paź 2018 16:29

cyt
''...Zebrało mi się na filozofowanie...''
https://pl-pl.facebook.com/grandfathersteel/
zachęcam do przeczytania całego tekstu
widać, że filozofować nie tylko ja potrafię :mrgreen:
zastanawia mnie też zdanie o zamknięciu ''fajnego tematu'' jak nazwał to autor, może wkrótce się dowiemy :?:

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Captain_Obvious » 08 paź 2018 20:36

Dziwne jeszcze nie ma połowy października...
Potwierdzenie tej informacji powinno nadejść już wkrótce – w końcu aktorzy pracują na planie od kilku dobrych dni, więc w niedalekiej przyszłości muszą pojawić się również pierwsze materiały pokazujące pracujących aktorów.
https://www.ppe.pl/news/126069/wiedzmin ... erzbe.html
Aczkolwiek Lauren pisze, że spakowała już swój płaszcz..
A Henry Cavill twituje...
“Another day in Paradise, another day’s training complete on The Witcher!”
News o rozpoczęciu zdjęć moim zdaniem jest kompletną pomyłką. Nie znalazłem nic na ten temat w angielskim internecie. W najlepszym razie mylą próby i przymiarki kostiumów z faktycznymi dniami zdjęciowymi.
Millie Brady jako Dzierzba to całkiem ciekawy wybór.

W kontekście ADOL-a: premiera polska trafia w dobry moment moim zdaniem, nie widać w tym czasie filmu który mógłby podbierać potencjalną widownię: https://www.filmweb.pl/premiere/2018/11

Reggaer
Starszy kapral
Posty: 8
Rejestracja: 01 wrz 2017 17:50

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Reggaer » 08 paź 2018 20:42

fora są od polemiki, to nie żadne doradzanie, człowiek pyta więc odpowiadam, oprócz tego oczywiście: forum to miejsce gdzie warto publikować wiadomości dotyczące danej spółki, jak i znaleźć za i przeciw
nie mam też nic przeciw własnym przemyśleniom i opiniom, zdaję sobie sprawę jak mało osób jest obiektywnych i jak często sposób myślenia zależy od punktu siedzenia :roll:
reggaer, czemu uzurpujesz sobie prawo do cenzurowania?
nie po drodze ci z tymi, którzy wierzą jednak w sukces spółki PLI
czy, ty w ogóle masz akcje pli?
zresztą, pouczasz takich jak ja, sam jednak uprawiasz dziną twórczość: poczytaj swoje wpisy, np o tym, że spółka...może oddała prawa netflixowi za zeta?!
czy, w ogóle to normalne, aby tak pomyśłeć, w dodatku napisać, że to działanie na szkodę spółki :mrgreen:
ech, emocje ci przeszkadzają w obiektywniejszej jednak ocenie
ps> jak ci przeszkadzają moje wpisy, to najprościej je po prostu ignorować
Fanie. A możesz zacytować mnie gdzie to pisałem ?jakbym nie miał akcji to raczej bym tu nie siedział

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 09 paź 2018 09:14

hehehe nieźle, startup robiący...plakaty wyceniony sporo wyżej niż platige :roll:
https://www.pb.pl/plakatowy-biznes-z-po ... usd-942033


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości