Dluga czy Krotka -cz III

dyskusja na temat instrumentów pochodnych
KEMPES
Starszy chorąży
Posty: 1660
Rejestracja: 08 mar 2007 22:23

Re: Dluga czy Krotka -cz III

Postautor: KEMPES » 10 paź 2018 21:51

i co teraz ??? Murzyn ozdrowiał i jest reaktywacja GPW ? Co jeszcze dziwne jest zachwiana jest syetria wzrostu np miedzy PKOBP czy PEKAO albo LOTOS czy PKN. ... wygląda na to że bedzie równanie do góry dlatego wziąłem L na PEKAO i PKN. Czy słusznie ? Dla mnie generalnie powinno byc w ten sposób ze banan bedzie w trendzie bocznym na 2200 przy spadającym Murzynie...
Z danych spływających wynika ze Polska II kwartał z rzedu bedzie najszybciej rosnaca gospodarka więc to powinno trochę procentować. Także czekam na przyplyw miliardów z oszczedności Polaków którzy po kupnie 8 mieszkania nie wiedzą co z kasą robić. Koniunktura jest dochody Polaków rosną bardzo szybko - widac to po wpływach z PIT a na giełdzie jakaś stagnacja, a w kontekście PKK gdzie kasa będzie wpływała non stop dla mnie jest PEWNE że to jest dobry moment aby zająć konkretne pozycje
.... ale cóż czekam :mrgreen:
mam nadzieje ze potrafisz sam sobie odpowiedziec na te durne pytanie, szkoda mi ludzi ktorzy sadza ze wiedza wiecej niz rynek,.... mimo to powodzenia zycze, nie ukrywam ze uwielbiam na rynku osoby ktore absolutnie sie ze mna nie zgadzają. dzieki nim moje interesy maja sie dobrze, lubie cie, jesli masz kolegow podobnie myslacych to blagam cie zapros ich, jak najwiecej, duzo durni duza kasa, wiecej durni, jeszcze wiecej kasy :lol: :lol: :lol:

REKLAMA


łajno't?
Sierżant sztabowy
Posty: 135
Rejestracja: 13 lut 2018 20:17

Re: Dluga czy Krotka -cz III

Postautor: łajno't? » 11 paź 2018 12:59

No to swider analizuj:
NA PEWNO SS :lol:
1target :mrgreen: 580 usd
masz dalej watpliwosci?
O co kaman?
Przecież napisałem moje cele 580usd dziś padło ski zamknięte otwarte slts sccc tylko tyle na dziś, bo nie mam czasu chyba ze coś przed 17 wykombinuję :twisted:

Inwestor2010
Podporucznik
Posty: 12800
Rejestracja: 15 maja 2010 23:20

Re: Dluga czy Krotka -cz III

Postautor: Inwestor2010 » 11 paź 2018 15:32

Jest/juz byl pesymizm :

Wyniki cotygodniowego sondażu Indeksu Nastrojów Inwestorów pokazują, że odsetek inwestorów spodziewających się w ciągu sześciu miesięcy trendu wzrostowego na GPW spadł o 5,8 pkt. proc. do 27,1 proc. Odsetek respondentów oczekujących trendu spadkowego wzrósł z kolei o 9,2 pkt. proc. i wyniósł 61,2 proc.

Poniżej przedstawiono wyniki sondażu Indeks Nastrojów Inwestorów (INI) za tydzień zakończony 11 października 2018 r.

Inwestorzy oczekują w ciągu najbliższych 6 miesięcy trendu:

- wzrostowego (byki): 27,1 proc. (-5,8 pkt. proc.)
- bocznego (neutralni): 11,6 proc. (-3,4 pkt. proc.)
- spadkowego (niedźwiedzie): 61,2 proc. (+9,2 pkt. proc.)

W badaniu bierze udział ponad 350 inwestorów tygodniowo

Inwestor2010
Podporucznik
Posty: 12800
Rejestracja: 15 maja 2010 23:20

Re: Dluga czy Krotka -cz III

Postautor: Inwestor2010 » 11 paź 2018 15:36

ale LOP nadal mizerny, zalwdwie 43909, czyli ludzie to robia bez przekonania,

a nie ze tam ZOMO, a tu k... my !

(nawet jak tam nie bylismy jak bylo ZOMO, ale zaslugi -w tym cudze -sobie to latwo przypisywac po latach)

:lol:

Szczupak_Gieldowy
Chorąży sztabowy
Posty: 5746
Rejestracja: 22 sie 2015 22:50

Re: Dluga czy Krotka -cz III

Postautor: Szczupak_Gieldowy » 11 paź 2018 23:22

Jest/juz byl pesymizm :

Wyniki cotygodniowego sondażu Indeksu Nastrojów Inwestorów pokazują, że odsetek inwestorów spodziewających się w ciągu sześciu miesięcy trendu wzrostowego na GPW spadł o 5,8 pkt. proc. do 27,1 proc. Odsetek respondentów oczekujących trendu spadkowego wzrósł z kolei o 9,2 pkt. proc. i wyniósł 61,2 proc.

Poniżej przedstawiono wyniki sondażu Indeks Nastrojów Inwestorów (INI) za tydzień zakończony 11 października 2018 r.

Inwestorzy oczekują w ciągu najbliższych 6 miesięcy trendu:

- wzrostowego (byki): 27,1 proc. (-5,8 pkt. proc.)
- bocznego (neutralni): 11,6 proc. (-3,4 pkt. proc.)
- spadkowego (niedźwiedzie): 61,2 proc. (+9,2 pkt. proc.)

W badaniu bierze udział ponad 350 inwestorów tygodniowo
Na forum widocznie wiekszosc boczniakow bo niemal nikt sie nie odzywa !
Szacun wszystkim normalnym

Na pohybel nikczemnikom !

Neuter
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8015
Rejestracja: 12 kwie 2014 22:02

Re: Dluga czy Krotka -cz III

Postautor: Neuter » 12 paź 2018 13:53

Saldo wpłat i wypłat do funduszy detalicznych wyniosło we wrześniu 2018 roku -2,9 mld zł, co oznacza najgorszy wynik od października 2008 r. - wynika z danych Analiz Online.

''Wrzesień przyniósł wyraźne przesilenie, jeśli chodzi o bilans sprzedaży funduszy. Saldo wpłat i wypłat wyniosło -3,5 mld zł netto. To największe odpływy z całego rynku od kwietnia br.'' - napisano w raporcie.

''Co ważniejsze, odpowiadają za nie rozwiązania dedykowane szerokiemu gronu klientów - wypłacono z nich ponad 2,9 mld zł. Tak dużo kapitału inwestorzy nie wycofali z funduszy detalicznych od października 2008 r., czyli okresu, gdy przez rynki przetaczał się kryzys finansowy'' - dodano.

Analizy Online wstępnie szacowały wrześniowe odpływy z funduszy detalicznych na 2,8 mld zł.

To gdzie ta kasa poszla ?

Na nieoprocentowane konta w bankach lub niskie lokaty?

Czyli banki zwieksza zyski ! :P
Jeszcze będzie przepięknie ! Jeszcze (kiedyś) będzie normalnie !

yanek z hor
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3747
Rejestracja: 25 lip 2017 08:40

Re: Dluga czy Krotka -cz III

Postautor: yanek z hor » 12 paź 2018 22:06

Saldo wpłat i wypłat do funduszy detalicznych wyniosło we wrześniu 2018 roku -2,9 mld zł, co oznacza najgorszy wynik od października 2008 r. - wynika z danych Analiz Online.

''Wrzesień przyniósł wyraźne przesilenie, jeśli chodzi o bilans sprzedaży funduszy. Saldo wpłat i wypłat wyniosło -3,5 mld zł netto. To największe odpływy z całego rynku od kwietnia br.'' - napisano w raporcie.

''Co ważniejsze, odpowiadają za nie rozwiązania dedykowane szerokiemu gronu klientów - wypłacono z nich ponad 2,9 mld zł. Tak dużo kapitału inwestorzy nie wycofali z funduszy detalicznych od października 2008 r., czyli okresu, gdy przez rynki przetaczał się kryzys finansowy'' - dodano.

Analizy Online wstępnie szacowały wrześniowe odpływy z funduszy detalicznych na 2,8 mld zł.

To gdzie ta kasa poszla ?

Na nieoprocentowane konta w bankach lub niskie lokaty?

Czyli banki zwieksza zyski ! :P
az mi się wierzyc nie chce ze sa takie proporcje. To kto odebrał ten papier za 2,8 mld ? Zakładam ze to sa przepływy z akcji...
"bandyty nie ma" - Cymcyk
S EURO na M 4,59 S EURO na M 4,665 FW20 L 1928
1/4xtb - 16,0 PKN 1/4- 62,6 Mercator 1/4 282

yanek z hor
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3747
Rejestracja: 25 lip 2017 08:40

Re: Dluga czy Krotka -cz III

Postautor: yanek z hor » 12 paź 2018 22:11

i co teraz ??? Murzyn ozdrowiał i jest reaktywacja GPW ? Co jeszcze dziwne jest zachwiana jest syetria wzrostu np miedzy PKOBP czy PEKAO albo LOTOS czy PKN. ... wygląda na to że bedzie równanie do góry dlatego wziąłem L na PEKAO i PKN. Czy słusznie ? Dla mnie generalnie powinno byc w ten sposób ze banan bedzie w trendzie bocznym na 2200 przy spadającym Murzynie...
Z danych spływających wynika ze Polska II kwartał z rzedu bedzie najszybciej rosnaca gospodarka więc to powinno trochę procentować. Także czekam na przyplyw miliardów z oszczedności Polaków którzy po kupnie 8 mieszkania nie wiedzą co z kasą robić. Koniunktura jest dochody Polaków rosną bardzo szybko - widac to po wpływach z PIT a na giełdzie jakaś stagnacja, a w kontekście PKK gdzie kasa będzie wpływała non stop dla mnie jest PEWNE że to jest dobry moment aby zająć konkretne pozycje
.... ale cóż czekam :mrgreen:
mam nadzieje ze potrafisz sam sobie odpowiedziec na te durne pytanie, szkoda mi ludzi ktorzy sadza ze wiedza wiecej niz rynek,.... mimo to powodzenia zycze, nie ukrywam ze uwielbiam na rynku osoby ktore absolutnie sie ze mna nie zgadzają. dzieki nim moje interesy maja sie dobrze, lubie cie, jesli masz kolegow podobnie myslacych to blagam cie zapros ich, jak najwiecej, duzo durni duza kasa, wiecej durni, jeszcze wiecej kasy :lol: :lol: :lol:
a co mówi rynek ??? Napisz czego się spodziewasz i JA po miesiącu to ocenie. PKN zarabia PEKAO traci. L na WIG20 zamkiety za 2250 i ponownie otwarty za 2162.... Nic tylko rozpaczac
"bandyty nie ma" - Cymcyk
S EURO na M 4,59 S EURO na M 4,665 FW20 L 1928
1/4xtb - 16,0 PKN 1/4- 62,6 Mercator 1/4 282

KEMPES
Starszy chorąży
Posty: 1660
Rejestracja: 08 mar 2007 22:23

Re: Dluga czy Krotka -cz III

Postautor: KEMPES » 13 paź 2018 22:05

i co teraz ??? Murzyn ozdrowiał i jest reaktywacja GPW ? Co jeszcze dziwne jest zachwiana jest syetria wzrostu np miedzy PKOBP czy PEKAO albo LOTOS czy PKN. ... wygląda na to że bedzie równanie do góry dlatego wziąłem L na PEKAO i PKN. Czy słusznie ? Dla mnie generalnie powinno byc w ten sposób ze banan bedzie w trendzie bocznym na 2200 przy spadającym Murzynie...
Z danych spływających wynika ze Polska II kwartał z rzedu bedzie najszybciej rosnaca gospodarka więc to powinno trochę procentować. Także czekam na przyplyw miliardów z oszczedności Polaków którzy po kupnie 8 mieszkania nie wiedzą co z kasą robić. Koniunktura jest dochody Polaków rosną bardzo szybko - widac to po wpływach z PIT a na giełdzie jakaś stagnacja, a w kontekście PKK gdzie kasa będzie wpływała non stop dla mnie jest PEWNE że to jest dobry moment aby zająć konkretne pozycje
.... ale cóż czekam :mrgreen:
mam nadzieje ze potrafisz sam sobie odpowiedziec na te durne pytanie, szkoda mi ludzi ktorzy sadza ze wiedza wiecej niz rynek,.... mimo to powodzenia zycze, nie ukrywam ze uwielbiam na rynku osoby ktore absolutnie sie ze mna nie zgadzają. dzieki nim moje interesy maja sie dobrze, lubie cie, jesli masz kolegow podobnie myslacych to blagam cie zapros ich, jak najwiecej, duzo durni duza kasa, wiecej durni, jeszcze wiecej kasy :lol: :lol: :lol:
a co mówi rynek ??? Napisz czego się spodziewasz i JA po miesiącu to ocenie. PKN zarabia PEKAO traci. L na WIG20 zamkiety za 2250 i ponownie otwarty za 2162.... Nic tylko rozpaczac
wybacz ale o czym tu z toba pisac,bez urazy ale bajkach to jestes najlepszy,czy wiesz kiedy wig20 byl po 2250 czy 2162, podpowiem dawno a ty teraz starasz zaklinac rzeczywistosc ze cos kiedys zrobiles, wiec nie pisz wcale bo napradwe nikt o ciebie tego nie oczekuje, ale nie pisz blaznie ze zrobiles kiedys cos, bo to naprade zmusza do reakcji, choc przynam ze nie chce tego, ale "muszem:' jak mawiał bolek

Jot23
Kapitan
Posty: 55891
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Re: Dluga czy Krotka -cz III

Postautor: Jot23 » 15 paź 2018 16:27

COS NIE WIDAC EFEKTOW NIBY LEPSZEGO RATINGU?

ATMOSFERA KIEPSKA PO DWOCH PRZEGRANUCH NA DAWNIEJ NIBY SZCZESLIWYM STADIONIE SLASKIM CZY CO ?

:twisted: :P
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Szczupak_Gieldowy
Chorąży sztabowy
Posty: 5746
Rejestracja: 22 sie 2015 22:50

Re: Dluga czy Krotka -cz III

Postautor: Szczupak_Gieldowy » 16 paź 2018 08:15

Argentynski Merval wczoraj odpalil o 7,2 % !!!! :mrgreen:
Szacun wszystkim normalnym

Na pohybel nikczemnikom !

Jot23
Kapitan
Posty: 55891
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Re: Dluga czy Krotka -cz III

Postautor: Jot23 » 16 paź 2018 10:45

Argentynski Merval wczoraj odpalil o 7,2 % !!!! :mrgreen:
A U NAS NA RAZIE NAWET 2200 NIE MA

NAJWYZEJ POKI CO TO RAPTEM 2195

A SKORZYSTAC Z PODPOWIEDZI "Z NICKA" CZYLI NA 23XX TO NIE ŁASKA (NO NIE DZIS) ?

:twisted: :P
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

łajno't?
Sierżant sztabowy
Posty: 135
Rejestracja: 13 lut 2018 20:17

Re: Dluga czy Krotka -cz III

Postautor: łajno't? » 16 paź 2018 21:41

"Znowu w życiu Mi nie wyszło..." :roll:
SS-2211
chyba nie ten moment :cry:
...ale Ja się uczę , Ja cały czas się uczę... :mrgreen:

Szczupak_Gieldowy
Chorąży sztabowy
Posty: 5746
Rejestracja: 22 sie 2015 22:50

Re: Dluga czy Krotka -cz III

Postautor: Szczupak_Gieldowy » 17 paź 2018 19:36

"Znowu w życiu Mi nie wyszło..." :roll:
SS-2211
chyba nie ten moment :cry:
...ale Ja się uczę , Ja cały czas się uczę... :mrgreen:
Pewno troche miales mokro

ale wytrzymales do konca ? :mrgreen:
Szacun wszystkim normalnym

Na pohybel nikczemnikom !

łajno't?
Sierżant sztabowy
Posty: 135
Rejestracja: 13 lut 2018 20:17

Re: Dluga czy Krotka -cz III

Postautor: łajno't? » 17 paź 2018 20:28

"Znowu w życiu Mi nie wyszło..." :roll:
SS-2211
chyba nie ten moment :cry:
...ale Ja się uczę , Ja cały czas się uczę... :mrgreen:
Pewno troche miales mokro

ale wytrzymales do konca ? :mrgreen:
Spoko loko
Mam 2 SS fw20
1S chciałem zamknąć na fixie ale bateria w srajfonie padła więc nic się nie zmieniło
A jak Wy wszyscy zapatrujecie się na dalzze losy fw20 to i ja podzielę się moim widzi misię 8)


Wróć do „Kontrakty, opcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości