Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

wszystko na temat spółek publicznych
Yusuke
Młodszy chorąży
Posty: 471
Rejestracja: 24 kwie 2018 14:49

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Yusuke » 14 paź 2018 21:02

Pora na wieczorny patrol po Poznaniu. Mam nadzieję że uda się wrócić o cywilizowanej porze. Jakieś ważne wydarzenia w kalendarium dotyczące PxM na ten tydzień?
Wytrwałość tworzy charakter, a charakter tworzy nadzieję.

REKLAMA


Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Aero » 14 paź 2018 21:13

Dobrałem :-)
To szaleństwo z kursem musi się kiedyś skończyć. 8)
Odważny Kolega.....
Tak? A kolega na jakie poziomy czeka ? takie same jak Laptop ?
Nie czekam na takie. Czekam na te, na których wyjdę w tego źle zarządzanego bagna. Ja już się naczytałem o PFR, Rafako, budowach strategicznych w kraju itd. A tak realnie, trzeźwo i zdroworozsądkowo to ta spółka nie ma wyników i bez nich będziemy sobie dalej szorować z małymi podbitkami. Kiedyś będą wyniki to będą fundamenty i będzie odpowiedni poziom kursu.

Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Aero » 14 paź 2018 21:16

Dobrałem :-)
To szaleństwo z kursem musi się kiedyś skończyć. 8)
Odważny Kolega.....
@Aero,

Twoje wpisy nie wyjaśniają a wprowadzają dwuznaczność.
Odważny ponieważ wg mnie kurs może zejść. Mogę się oczywiście mylić. Chociaż tu regularnie co kilka tygodni lub miesięcy są podbitki

Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Aero » 14 paź 2018 21:22

Koszulo nie ma co zaklinac polip jest pase z malymi wyskokami sam wiesz o tym nie kop sie zz koniem

Laptop :))
mnie ta banda nie okradnie, choćbym miał zostać sam! Długo odradzałem zakup, co pokazuje konkurs i miałem rację, teraz też mam i to jest pułapka bessy.
jak masz czas i dobra prace mozesz czekac kiedys odpali to pewne pozdrawiam i zycze wspanailego wekeendu jak pogoda w pazzdzierniku :)
Jak się sytuacja spółki poprawi i będą wyniki to zapewne tak

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 14 paź 2018 21:50



Odważny Kolega.....
Tak? A kolega na jakie poziomy czeka ? takie same jak Laptop ?
Nie czekam na takie. Czekam na te, na których wyjdę w tego źle zarządzanego bagna. Ja już się naczytałem o PFR, Rafako, budowach strategicznych w kraju itd. A tak realnie, trzeźwo i zdroworozsądkowo to ta spółka nie ma wyników i bez nich będziemy sobie dalej szorować z małymi podbitkami. Kiedyś będą wyniki to będą fundamenty i będzie odpowiedni poziom kursu.

@Aero

ma spółkach typu Polimex popełnisz błąd, płacisz latami...to ciągle efekt lat 2011-2012 wszak Kozienice prawie 5 lat budowali. Zbyt łatwo oceniacie Figata, ja go nie bronię ale może więcej cierpliwości.

PFR i w tym Morawiecki informują kupili to, tamto odzyskują srebra rodowe i co z tego...nim w wielkim stylu zacznie się produkcja w takiej SG też upłyną lata np. pod OZE (offshore).

Co bardzo dziwi to tak negatywne nastawienie wobec EO, brak spięcia finansowania daje wszystkim popalić ale blok C będzie, tu wygląda bardziej gra w samym obozie PIS gdzie z jednej strony ME KT próbuje a z drugiej takie ARP, PKO i PFR chyba nie darowali nam tego afrontu. Straszenie wyższymi kosztami to stały element gry.

Taki odpis który zrobili na koniec roku, to z jednej strony zatrzymanie kasy bo 54 mln zł zysku jakie miał PXM to podatki...To się nie przebija a każda negatywna informacja jest wykorzystywana do zwały.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 14 paź 2018 22:00

Pora na wieczorny patrol po Poznaniu.

:lol: :lol: :lol: jak koguta pod ręką będziesz trzymał to prawie jak na sygnale :)))))

Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Aero » 15 paź 2018 08:30



Tak? A kolega na jakie poziomy czeka ? takie same jak Laptop ?
Nie czekam na takie. Czekam na te, na których wyjdę w tego źle zarządzanego bagna. Ja już się naczytałem o PFR, Rafako, budowach strategicznych w kraju itd. A tak realnie, trzeźwo i zdroworozsądkowo to ta spółka nie ma wyników i bez nich będziemy sobie dalej szorować z małymi podbitkami. Kiedyś będą wyniki to będą fundamenty i będzie odpowiedni poziom kursu.

@Aero

ma spółkach typu Polimex popełnisz błąd, płacisz latami...to ciągle efekt lat 2011-2012 wszak Kozienice prawie 5 lat budowali. Zbyt łatwo oceniacie Figata, ja go nie bronię ale może więcej cierpliwości.

PFR i w tym Morawiecki informują kupili to, tamto odzyskują srebra rodowe i co z tego...nim w wielkim stylu zacznie się produkcja w takiej SG też upłyną lata np. pod OZE (offshore).

Co bardzo dziwi to tak negatywne nastawienie wobec EO, brak spięcia finansowania daje wszystkim popalić ale blok C będzie, tu wygląda bardziej gra w samym obozie PIS gdzie z jednej strony ME KT próbuje a z drugiej takie ARP, PKO i PFR chyba nie darowali nam tego afrontu. Straszenie wyższymi kosztami to stały element gry.

Taki odpis który zrobili na koniec roku, to z jednej strony zatrzymanie kasy bo 54 mln zł zysku jakie miał PXM to podatki...To się nie przebija a każda negatywna informacja jest wykorzystywana do zwały.
I jaki z tego morał? Dyskusja na forum w tym duchu trwa od miesięcy a trend jest taki, jak widać. Nie ma co zaklinać. NIE MA WYNIKÓW. Może pojawią się za rok i wtedy można liczyć na jakieś pozytywne zachowanie kursu. Ja tutaj nie widzę szansy na oczekiwane 8 zł w zakładanym terminie. Nie ma do tego podstaw. Będą wyniki i fundamenty będzie i 8 zł. Te wyniki nie pojawią się przez najbliższe 12 miesięcy. Chyba, że jakaś gra spekulacyjna będzie tutaj miała miejsce
Ostatnio zmieniony 15 paź 2018 11:43 przez Aero, łącznie zmieniany 1 raz.

Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Aero » 15 paź 2018 08:32

.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2018 11:44 przez Aero, łącznie zmieniany 1 raz.

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Kayak » 15 paź 2018 10:19

Ja pie...e co ci ludzie mają pod sufitem ???

https://www.tvp.info/39475039/politycy- ... a-posel-po

rocky_balboa
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: rocky_balboa » 15 paź 2018 10:42

Ja pie...e co ci ludzie mają pod sufitem ???

https://www.tvp.info/39475039/politycy- ... a-posel-po
Wcześniej też się tak oburzałeś?! Kayak, ciągle igłę dostrzegasz, a belki nie widzisz...

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/g ... iennikarzy

https://wpolityce.pl/polityka/368803-no ... -nasz-kraj

http://wyborcza.pl/1,76842,14768586,Lis ... rects=true

antycenzorparkietowy
Młodszy chorąży
Posty: 691
Rejestracja: 27 lip 2018 18:04

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: antycenzorparkietowy » 15 paź 2018 11:04

Pora na wieczorny patrol po Poznaniu. Mam nadzieję że uda się wrócić o cywilizowanej porze. Jakieś ważne wydarzenia w kalendarium dotyczące PxM na ten tydzień?

Czyżbyś był tajnym agentem Jerzego W., że po Poznaniu patrolujesz?

antycenzorparkietowy
Młodszy chorąży
Posty: 691
Rejestracja: 27 lip 2018 18:04

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: antycenzorparkietowy » 15 paź 2018 11:14

Byłem tu i tam w ostatnich dniach, więc nie śledziłem różnych wiadomości.
Objasnijcie mi więc łaskawie, skąd koncept fuzji PMX z PBG via PFR?
Komu to ma służyć o do czego?

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Kayak » 15 paź 2018 11:16

Ja pie...e co ci ludzie mają pod sufitem ???

https://www.tvp.info/39475039/politycy- ... a-posel-po
Wcześniej też się tak oburzałeś?! Kayak, ciągle igłę dostrzegasz, a belki nie widzisz...

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/g ... iennikarzy

https://wpolityce.pl/polityka/368803-no ... -nasz-kraj

http://wyborcza.pl/1,76842,14768586,Lis ... rects=true
Naprawdę nie ogarniasz szerzej ???

rocky_balboa
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: rocky_balboa » 15 paź 2018 12:04

Naprawdę nie ogarniasz szerzej ???
Dla mnie cała polityka to jedno wielkie bagno. Koryto to samo, tylko świnki się zmieniają. Od lat nic się nie zmieniło i długo się nie zmieni. Ideowców w polityce można policzyć na palcach jednej ręki.
Śmieszą mnie ludzie ślepo wpatrzeni tylko w jedną opcję polityczną. A tak jest z Tobą. A jak ktoś przedstawi Ci argumenty, to piszesz o kontekście. To jaki jest ten kontekst? Próba podporządkowania politykom sądów i sędziów? Chęć nacjonalizacji mediów? Wybiórcze traktowanie wyroków sądu? Wybiórcze traktowanie i łamanie zapisów konstytucji?
Zawsze zaczyna się niewinnie, a często źle się kończy...

Yusuke
Młodszy chorąży
Posty: 471
Rejestracja: 24 kwie 2018 14:49

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: Yusuke » 15 paź 2018 12:35

Weekend, weekend i po weekendzie. Pora wstać i się zabrać za coś konstruktywnego. Co do nocnych patroli to nic tak nie relaksuje jak dobry spacer przy muzyce i rozmowa z przypadkowo napotkanymi mewami. Widzę że coś zielonawo na PxM z rana.
Wytrwałość tworzy charakter, a charakter tworzy nadzieję.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości