PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

wszystko na temat spółek publicznych
filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11547
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 23 paź 2018 17:21

aDoL nominowany do Europejskich Nagród Filmowych w kategorii najlepszy film animowany.
https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci ... dy/4w9peb7
brawo!
Poki co idziemy sladem przetartym przez "Twojego Vincenta" - oby i od strony finansowej tak bylo ;)
A tymczasem: Kobylecki idzie śladem przetartym swoimi zleceniami, spycha w dół, wydaje się, iż to już końcówka jego pakietu...

REKLAMA


Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 23 paź 2018 17:28

Poki co idziemy sladem przetartym przez "Twojego Vincenta" - oby i od strony finansowej tak bylo ;)
A tymczasem: Kobylecki idzie śladem przetartym swoimi zleceniami, spycha w dół, wydaje się, iż to już końcówka jego pakietu...
Powiedziałbym także, że nie tyle Kobylecki robi szkodę, co brak popytu. Spółka jest obecnie mało popularna, wręcz zakopana w odmętach NC. Stare porzekadła mówią, żeby wtedy kupować a sprzedawać jak Spólka będzie wylatywać z lodówki. Ale takie życie, ważne by robili swoje, poprawiali wyniki, a kurs się ustosunkuje.

Tym czasem w kinach już mamy zapowiedzi filmu:

https://multikino.pl/filmy/jeszcze-dzien-zycia
https://www.cinema-city.pl/filmy/jeszcz ... ia/3170s2r
Prawda gdzieś jest...

Alabama_MM
Sierżant
Posty: 56
Rejestracja: 16 maja 2018 09:34

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Alabama_MM » 24 paź 2018 09:25

Poki co idziemy sladem przetartym przez "Twojego Vincenta" - oby i od strony finansowej tak bylo ;)
Dokładnie tak, zawsze analizując możliwości zarobkowe ADOL-a, robiłem to w odniesieniu do filmu "Twój Vincent", niestety z tego co wiem, PLI będzie czerpać dochód jedynie z biletów w Polsce, tak więc 300 tys. widzów wydaje się sufitem - jeżeli się mylę z tą Polską to mnie poprawcie.
Edit: PLI ma 33% ze sprzedaży poza Polską, w Polsce dzieli się całym przychodem z Next Film
Tak przy okazji animacja ADOL-a robi dużo większe wrażenie z perspektywy sali kinowej. Byłem zaskoczony różnicą jak odebrałem ją oglądając na monitorze i na wielkim ekranie - oczywiście widziałem jedynie trailer, ale widząc go w kinie przekonał mnie żebym poszedł na film. Nawet jeżeli tematyka średnio mnie fascynuje, to chętnie pooglądam ten rodzaj animacji.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2018 09:59 przez Alabama_MM, łącznie zmieniany 1 raz.

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 24 paź 2018 09:38

Alabama_MM mylisz się, nawet bardzo się mylisz, ale już nie chce mi się n-ty raz pisać jak wygląda temat ADOLa pod kątem przychodów ogólnoświatowych dla PLI...

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Captain_Obvious » 24 paź 2018 09:39

Poki co idziemy sladem przetartym przez "Twojego Vincenta" - oby i od strony finansowej tak bylo ;)
Dokładnie tak, zawsze analizując możliwości zarobkowe ADOL-a, robiłem to w odniesieniu do filmu "Twój Vincent", niestety z tego co wiem, PLI będzie czerpać dochód jedynie z biletów w Polsce, tak więc 300 tys. widzów wydaje się sufitem - jeżeli się mylę z tą Polską to mnie poprawcie.
Tak przy okazji animacja ADOL-a robi dużo większe wrażenie z perspektywy sali kinowej. Byłem zaskoczony różnicą jak odebrałem ją oglądając na monitorze i na wielkim ekranie - oczywiście widziałem jedynie trailer, ale widząc go w kinie przekonał mnie żebym poszedł na film. Nawet jeżeli tematyka średnio mnie fascynuje, to chętnie pooglądam ten rodzaj animacji.
Czesc, dzieki za odpowiedz. Mozesz powiedziec skad masz ta informacje o wplywie biletow tylko z Polski? To by faktycznie bylo bardzo niefortunne, az trudne do uwierzenia...
Bardzo ciekaw jestem filmu, zamierzam sie wybrac przy najblizszej okazji w listopadzie. W sumie nie bardzo widze konkurenta dla ADOL-a w tym czasie w kinach wiec jest szansa na niezla frekwencje, zwlaszcza ze listopad to dobry czas na filmy, z taka aura za oknem :P

Tymczasem z frontu Witchera: Tomek zameldowal sie z Budapesztu, wyglada na to ze prace ida pelna para - albo sa na etapie finalnych prob albo juz kreca 8)

Alabama_MM
Sierżant
Posty: 56
Rejestracja: 16 maja 2018 09:34

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Alabama_MM » 24 paź 2018 09:52

A tymczasem: Kobylecki idzie śladem przetartym swoimi zleceniami, spycha w dół, wydaje się, iż to już końcówka jego pakietu...
Dajcie już se spokój z tym Kobyleckim, gdyby spółka zarabiała na projektach które wykonuje lub gdyby była transparentna co do projektu Wiedźmin to popyt jego akcje, już dawno wciągnąłby nosem.
Napiszę tak, brak wiadomości o podpisanej umowie z Netflixem, w momencie gdy ekipa wybrana, gdy Cavill na insta pisze, że treningi przed rolą robi, gdy wybrano szefa odpowiedzialnego za efekty specjalne, upewnia mnie w przekonaniu, że spółka nie panuje nad niczym i sama nie wie, co może z tego całego projektu wyciągnąć. A wszystko zmierza ku rozwiązaniu, że wyciągnie tyle, ile Netflix raczy jej dać. Ot Netflix wyciśnie tyle z Platiga, co Lidl z dostawcy pietruszki - a jak znajdzie ciekawszego dostawce to porzuci go szybciutko.

No przepraszam coś się jednak dzieje, jest relacja Bagińskiego z Budapesztu - chyba uczy Cavilla jak się Wiedźmin ma poruszać, albo pokazuje jak zapuścić brodę.
Zapis szczegółowy z tej operacji:
"Dzisiaj w Budapeszcie dzień wolny. Węgrzy świętują jak ich Sowieci najechali w 56. Więc się opieprzam, choć nie powinienem. Hej."

Alabama_MM
Sierżant
Posty: 56
Rejestracja: 16 maja 2018 09:34

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Alabama_MM » 24 paź 2018 09:58

Czesc, dzieki za odpowiedz. Mozesz powiedziec skad masz ta informacje o wplywie biletow tylko z Polski? To by faktycznie bylo bardzo niefortunne, az trudne do uwierzenia..
Przepraszam wprowadziłem w błąd, PLI ma w dystrybucji światowej 33%, a w krajowej 100% - dzieli się z dystrybutorem Next Film - nie wiadomo w jakich proporcjach.

Alabama_MM
Sierżant
Posty: 56
Rejestracja: 16 maja 2018 09:34

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Alabama_MM » 24 paź 2018 10:00

Alabama_MM mylisz się, nawet bardzo się mylisz, ale już nie chce mi się n-ty raz pisać jak wygląda temat ADOLa pod kątem przychodów ogólnoświatowych dla PLI...
Poprawiłem posta, dzięki za sprostowanie

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 24 paź 2018 11:44

Przy czym z dystrybucji w Hiszpanii, Niemczech, Belgii i chyba na Węgrzech ma 0%. Zasada każdy koproducent ma u siebie 100% z dystrybucji. To tak, żeby nie było zaskoczenia, że z Hiszpanii 0, mimo że film w kinach w ten weekend.

RamzesXXIII
Chorąży
Posty: 733
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: RamzesXXIII » 24 paź 2018 12:01

coraz dalej od 45 zł :x

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 24 paź 2018 12:23

Sypnęło ofertami pracy od PLI - można sobie poczytać i powyciągać wnioski...
https://www.platige.com/pl/careers/

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 24 paź 2018 15:14

Kolejny krok - Ustawa o wsparciu produkcji audiowizualnych:
https://stooq.pl/n/?f=1258661&c=1&p=4+22
jest szansa, że na następnym posiedzeniu Sejmu 7,8,9 listopada wpadnie do porządku obrad.
Porządek dzienny może być uzupełniony o: (punkt 6)
http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/Porzad ... 1A0036FA64
dofinansowanie projektów trudnych - nawet 70 proc
tzw. filmów trudnych - filmów i seriali dla dzieci do lat 12 oraz filmów i seriali, które w swoim założeniu promują polskie dziedzictwo historyczne lub kulturowe na świecie. W tym przypadku udział środków publicznych w budżecie projektu będzie mógł sięgać 70 proc.

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Captain_Obvious » 24 paź 2018 15:35

Kolejny krok - Ustawa o wsparciu produkcji audiowizualnych:
https://stooq.pl/n/?f=1258661&c=1&p=4+22
jest szansa, że na następnym posiedzeniu Sejmu 7,8,9 listopada wpadnie do porządku obrad.
Porządek dzienny może być uzupełniony o: (punkt 6)
http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/Porzad ... 1A0036FA64
dofinansowanie projektów trudnych - nawet 70 proc
tzw. filmów trudnych - filmów i seriali dla dzieci do lat 12 oraz filmów i seriali, które w swoim założeniu promują polskie dziedzictwo historyczne lub kulturowe na świecie. W tym przypadku udział środków publicznych w budżecie projektu będzie mógł sięgać 70 proc.
Tak mocne dofinansowanie dawaloby nadzieje, ze Fatima i Privisa zostana ukonczone.
Trzymamy kciuki!

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 24 paź 2018 15:45

ADOL we francuskich kinach od 23 stycznia - PLI ma 33% od dystrybucji we Francji... :mrgreen:

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 24 paź 2018 15:51

Coś żabki kumkają o dystrybucji w USA, ale jeszcze nic oficjalnie - oczywiście w kwestii ADOL :mrgreen:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 209 gości