Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

wszystko na temat spółek publicznych
vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: vetus » 16 lis 2018 13:56


REKLAMA


incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 16 lis 2018 20:03

Ride-Hailing App Gett Courts Buyers
https://www.bloomberg.com/news/articles ... tle-it-out

Mam nadzieję, że jak będzie okazja to kasujemy zysk i spadamy...

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 16 lis 2018 20:06

1 mld dol. straty? Dla Ubera to nic, bo idzie po 120 mld
https://www.spidersweb.pl/2018/11/uber- ... l-ipo.html
Uber is still working to stem its losses ahead of going public next year.
https://www.nytimes.com/2018/11/14/tech ... ering.html

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 17 lis 2018 12:32

Data chyba naprawdę zaczyna mieć kłopoty...

[https://m.bankier.pl/wiadomosc/ABC-DATA ... 27132.html

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 19 lis 2018 09:44

Biznesu ABC Daty 15 baniek dla skarbówki nie zniszczy. Mają zapewnione finansowanie na taką okoliczność. Prawdziwe kłopoty to zaczyna mieć Tomek. Mając za sobą doświadczenie SCOP jest w najwyższym stopniu kompromitujące że dokładnie powtórzył ten typ mega-wtopy. Nie radzi sobie z tym psychicznie więc próbuje zabiegać to na śmierć.

Wygląda na to że tegoroczny wynik MCI będzie ujemny. Tego już nawet wieloletni IRR nie przypudruje. Wszak wynik za ostatnie trzy lata mówi sam za siebie. Ergo jeśli ktoś słaby psychicznie to zapraszam na ultra-maratony, ultraultra-maratony i ultraultraultra-maratony. Potem wystarczy już tylko oszukiwać samego siebie że jest się człowiekiem z żelaza a nie looserem z kłopotliwym uzależnieniem.

BTW gdybym miał wolny cash to kupiłbym ABC Datę po 0.7x. Myślę że mimo wszystko byłaby to opłacalna inwestycja.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 19 lis 2018 11:58

To sprzedaj MCI i kupuj Datę... 8)

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 19 lis 2018 12:00

Jeśli chcesz rozwijać się przez przejęcia takie wtopy są nie do uniknięcia, bo nie ma możliwości sprawdzenia historii podatkowej. Tu trzeba postawić na wzrost organiczny bo na razie nic dobrego z tych przejęć to nie wyszło...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 19 lis 2018 13:59

1.ABC Data wprowadziła inwestorów w błąd. Nie kupię ich ze względów etycznych.
2.MCI też bym nie kupił, ale niestety już mam. A sprzedawać w najgorszym momencie (gdy wszystko się sypie) nie zamierzam.
3.Strach się bać bo jedyną znaczącą i naprawdę dobrą inwestycją obecnego portfela są Morele, które mają przejmować wiele podmiotów.
4.Myślę że profesjonalista potrafi uniknąć wtop - kupowania podmiotów z niejawnymi zaległościami podatkowymi. Dwa elementy: wiarygodny i wypłacalny sprzedający, umowa sprzedaży z klauzulą pokrycia podatków przez sprzedającego za okres sprzed transakcji.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: vetus » 19 lis 2018 14:16

1.ABC Data wprowadziła inwestorów w błąd. Nie kupię ich ze względów etycznych.
Zdecyduj sie na coś :mrgreen:
"BTW gdybym miał wolny cash to kupiłbym ABC Datę po 0.7x. Myślę że mimo wszystko byłaby to opłacalna inwestycja."

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: vetus » 19 lis 2018 14:17


dubel

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 19 lis 2018 14:42

1.ABC Data wprowadziła inwestorów w błąd. Nie kupię ich ze względów etycznych.
Zdecyduj sie na coś :mrgreen:
"BTW gdybym miał wolny cash to kupiłbym ABC Datę po 0.7x. Myślę że mimo wszystko byłaby to opłacalna inwestycja."
Przecież się zdecydowałem. Nie kupię nawet po 0.01.
Inna sprawa że prawdopodobnie kurs Daty w przyszłym roku będzie wyżej niż obecnie.

W ogóle nigdy nie kupię nic związanego z Czechowiczem. Jednak posiadanych akcji nie sprzedam.
Moje akcje MCI pójdą dopiero przy wyciskaniu.
Moje akcje PEM pójdą za trzycyfrówkę. Jeśli jej nigdy nie będzie to zostaną forever jako źródło dywidend.

Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Jerubaaal » 19 lis 2018 15:29

Jeżeli to tylko taka normalna decyzja skarbówki to data sobie poradzi. I za jakiś czas jej kurs wzrośnie. Gorzej jak to element planowanego wyniszczania spółki żeby ją przejąć za bezcen. Tak jak w przypadku niektórych banków...


incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 19 lis 2018 18:53


Przecież się zdecydowałem. Nie kupię nawet po 0.01.
Inna sprawa że prawdopodobnie kurs Daty w przyszłym roku będzie wyżej niż obecnie.

W ogóle nigdy nie kupię nic związanego z Czechowiczem. Jednak posiadanych akcji nie sprzedam.
Moje akcje MCI pójdą dopiero przy wyciskaniu.
Nie tak dawno cieszyłeś się, że nie ma bb. Nawet chciałbyś żeby go w ogóle nie było. To trochę stoi w sprzeczności...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 19 lis 2018 19:47

Akcje MCI w ogóle mnie nie cieszą. Całkowite rozczarowanie. Nic mi się tutaj nie podoba. Chcę się ich pozbyć. Niestety warunki sprzedaży są bardzo dalekie od rozsądnych. Ergo z konieczności akcje zostają. Przypuszczam że będzie tanie wyciskanie. Jeśli nie będzie wyciskania to sprzedam po silnej hossie sWIG80. Kiedyś nadejdzie. Ewentualnie bez hossy po około 20zł, ale to chyba niemożliwe.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 165 gości