THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

wszystko na temat spółek publicznych
klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: klonas » 16 lis 2018 22:26


Całkowita ilość akcji - 54 703 000 szt. - na wolumenie zaznaczony linią.
Super spółdzielnia + spekuła + leszcze.
Długoterminowych nie wymieniam, bo pewnie wciąż mają akcje i czekają, aż ujawni się strategiczny.
Dobry przykład, chociaż są na GPW, ale pasują.

Przyznać trzeba Tobie, że zawsze brzmiałeś dla mnie dość racjonalnie. Tak właściwe w tej kolejności bym ujął.

Bardzo ciekawe czasy, za tydzień Patch (rozgrywka) i podobno nowa mapa - zobaczymy. To może wiele wyjaśnić. Widzę, że te łaty ostatnio trochę poprawiły peak, sprzedaż nie jest zła 48 miejsce. Pokazuje więcej negatywnych recenzji - to jest też ciekawe. Myśłę, że tolerancja na EA jest inna po miesiącu niż na początku, ci co czekali z zakupem więcej oczekują. Moim zdaniem te mapy są za puste, mało się dzieje i widziałem, że potrafi wywalić z gry a to jednak 100 zł...

REKLAMA


Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Julian11 » 17 lis 2018 01:02

mam odmienne zdanie Klonas. GGN odkąd opuścił F51 , po nieudanym GE w tamtym roku , wcale nie jest "racjonalnie " nastawiony tylko raczej negatywnie nastawiony. Racjonalność, nie pasuje też do bycia praktycznie pod Korek akcjonariuszem FOR.

natomiast co do samego Krezusa vs F51, moim zdaniem jeśli to byłaby tylko tzw. Spekuła to kurs F51 załamałby się już jakiś czas temu. Na krezusie była jedna z mocniejszych ekip i co z tego? Poza tym sam "schemat " budowania otoczki i tego jak zarząd i informacje ze spółki raczej przeszkadzają , popytowi a nie pomagają, nie pasują do schematu jaki odbywał się na Krezusie. Tam chuchano, dmuchano, informacyjnie - nawet zaniechano podawania nie fajnych newsów o sprzedaży przez głównego akcji , wszytko aby nie zaburzać sielanki. Na F51 o sielance informacyjnej można było zapomnieć.

Wiecie ile Krezus ma kasy w spółce? 270 K PLN więc o czym my mówimy, w raporcie Krezusa jest mowa o ryzyku utraty płynności itp.


Obrazek

F51 po WW3 ( pomimo że dali technicznego ciała z tym debiutem) , nie porównywałbym do Krezusa , byłej spółki karka i ferajny handlującej złomem i "sprzedającej informacyjnie" drobnym inwestorom jakiś czas temu - "gruszek na wierzbie".

ggn.
Starszy chorąży
Posty: 1501
Rejestracja: 09 mar 2016 00:32

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: ggn. » 17 lis 2018 11:56

Alik, nie *****, nie porównuję tych spółek. Przecież walcownia to nie multiplayer, a przy Ptaszku zarząd Farmy to jezuici :lol:
Pokazałem przykład gigantycznego wolumenu. Spółdzielnia potrafi stworzyć warunki. Czytanie i analiza wolumenu w takim środowisku to strata czasu.

Podbijacz często zostawia ślady. Jak podpis.
W pewnej chwili komputery wyłączyli i spadkowy wolumen na ostatnich dwóch sesjach jak najbardziej trzeba wziąć pod uwagę.
.
Obrazek
.
.
A tutaj RGR próbowali skręcić, nawet korektę pod linię szyi wyciągnęli tak, że wybili nowy szczyt. Ale nie, trendu i techniki nie oszukasz, skończyło się wyspą odwrotu, a fraktal się rozciągnął...
.
Obrazek

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: klonas » 17 lis 2018 16:43


Podbijacz często zostawia ślady. Jak podpis.
W pewnej chwili komputery wyłączyli i spadkowy wolumen na ostatnich dwóch sesjach jak najbardziej trzeba wziąć pod uwagę.
Ja mam swoją teorię jeden drugiemu w drogę nie wchodzi. Dlatego zostawiane są tak zwane podpisy. Szczerze mówiąc dało się zauważyć powtarzalność pewnych pakietów na farmie i kontr pakietów. Prawda jest tak, że jak ktoś tutaj komputery wyłączy to zobaczycie normalne wolumeny... Nie raz już tak było.

Ale nie bierzmy się dosłownie, słowo pisane ma swoje wady i zalety każdy swój rozum ma.

Co do GGN, klaxon, aliny i paru innych co mają wiedzę lub zachowują się, szanuje was, ale nigdy nie zaufam :D

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Julian11 » 18 lis 2018 09:54

Klonas tutaj jak wszędzie , każdy może widzieć to co chce widzieć.

Ale jedno jest niezaprzeczalne , to że pomimo dania CIAŁA technicznego WW3 okazał się sukcesem spółki, WW3 juz zapewniła płynność finansową F51 . Czas będzie działał na ich korzyść jeśli chodzi o monetyzację WW3, jestem o tym absolutnie przekonany. Można do nich mieć potężny żal, ze nie przyłożyli się do testów , że nie zrobili stress testów , że te testy nie były wcześniej i nie zebrali tego feedbacku jaki zbierają po debiucie które powoduja kierunki rozwoju i poprawiania gry. Jeśliby WW3 nie miał problemów technicznych, to byłby to debiut na miarę FrostPUnka jestem o tym przekonany. Dlatego jestem też przekonany, że obecna kapitalizacja jest niska a w przyszłości ma szansę być dużo dużo wyższa. Po tym co widać po WW3 śmieszą mnie te zagrywki rynkowe ze spadkami , tak samo jak śmieszyły mnie te zwały na 12 PLN, tak samo jak śmieszyła mnie ta zwała z 35 na 18 PLN , tak i obecne zwały mnie śmieszą , bo jestem przekonany ze WW3 to kamień milowy w rozwoju F51, a sama spółka za parę lat będzie już w zupełnie innym miejscu niż była przed WW3 i niż jest obecnie. :mrgreen:


P.S na rynku zdarzają się różne głupoty, bo patrząc na np WOLUMEN 11 bit z 2014 roku ,- można się zastanawiać JAKI DUREŃ puszczał akcje po 15 PLN -17PLN - 25 PLN ITP w 2014 roku, jak już było wiadomo, że TWoM to olbrzymi sukces? A jednak tego typu DURNI było dużo , co obrazuje wolumen tamtego okresu wzrostów z 10 PLN -70 PLN, a wystarczyło tylko nie sprzedawać przez kilka lat i nie ulegać presji Pytań ( kto sypie ?) ( lub dlaczego nie rośnie jak był 11 bit w konsolidacji długiej) żeby móc zarobić jeszcze bardziej nieporównywalne procenty. :mrgreen:

TWoM był kamieniem milowym w rozwoju 11 bit, tak samo jest z WW3 i F51. Jestem pewien ze z upływającym czasem będzie tylko lepiej i nie chodzi tylko o WW3 i dalszą monetyzację , ale o całość F51 jako developera growego.

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: glowacki4 » 18 lis 2018 12:01

Alina sam kurczowo trzymał przez ponad 2 lata, produkując codziennie tony makulatury na forum. Uciekł po 140-150, plując jadem i chwaląc swoją strategię dywersyfikacji ala watchdog :D
I on się pyta o definicję durnia.

This War of Mine był produktem docenionym przez światowe media i pozostawiającym odcisk na psychice gracza.
WW3 okrył się "sławą" niedoróbki technicznej, a tysiące graczy zapamięta z tej produkcji głównie ekran ładowania.
Trafne ujęcie Alina !

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Julian11 » 18 lis 2018 13:51

11Bit trzymałem ok 2.5 roku od 10 PLN do ok 150 PLN( bo tempo rozwoju 11 bit ich brak rozwoju wydawnictwa , ten blamaż z Gamesrepublic , to jak wozili się z produkcja FrostPunka 4 LATA tworzyli taka niewielka w sumie grę jak na ich możliwości keszowe i pro-rozwojowe , MNIE MOCNO ZIRYTOWAŁY), potem największa pule keszową przerzuciłem na CLN pharme po średniej ok 20 PLN( brałem też udział w IPO po 16.xx pln i dokupowałem po debiucie na rynku) , a mniejsza pula sobie kupowałem jakieś różne małe spółeczki. Wyjąłem cały wkład z CLN powyżej 30 PLN , wysprzedałem wszystkie inne papiery na niektórych zarobiłem na niektórych nie ale ogól z tych małych też był na" + " . Część kasy wycofałem z GPW na inwestycje pozagiełdowe, reszta poszła na F51 z średnią ok 12-13 PLN.

Obecnie staje się znowu akcjonariuszem 11 bit po tym jak część akcji F51 sprzedałem po ok 50 PLn . Obecnie mam akcje F51 , mam KASĘ i buduje pozycje na 11 bit. -- ok 60% wyżej niż sprzedałem prawie 2 lata temu a,średnia może być jeszcze niższa jak 11 bit jeszcze spadnie a ja będę dobierał( a będę). :mrgreen:

Jestem zadowolony ze swoich decyzji inwestycyjnych, i jestem pewien że w przyszłości będę jeszcze bardziej zadowolony z tego jak zarządzam obecnie moim portfelem. Jakbym nie był tego pewien to bym inaczej zarządzał nim ) prawdopodobnie bym się mocniej keszował.) :mrgreen:

Ale to czas pokaże czy miałem rację czy nie , bo człowiek potrafi błądzić i to nie raz.

Zobaczymy Głowacki ile w rok ta "techniczna niedoróbka" WW3 wygeneruje kasy dla 11 bit. TWoM ta gra tak "odciskająca piętno na swoich graczach" w rok wygenerował ok 30 MLN przy. Ja uważam ze WW3 stać na znacznie lepszy wynik , niż ten jaki osiągnął TWoM dla 11 bit. BAAA gdyby nie blamaż techniczny , to nawet takiej rozmowy miesiąc po debiucie WW3 by nie było , bo by było jasne że sprzedaż jest powyżej 500 K kopii czyli przychody dla F51 byłyby powyżej 25 mln PLN w MIESIĄC.

Ale jak nadal chcesz być " ciężkim frajerem" to twoja wola Głowacki. nie zapominajmy ze CHITE jest też w drodze a widać jak potrafią podkręcić PR , jakie potrafią robić materiały promocyjne , to zakładam ze też będzie gorąco. I ten duży kapitał który się tu kęci jeszcze wykręci fajne poziomy kursowe, jestem o tym przekonany.

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: klonas » 18 lis 2018 21:35


Invest-Journey
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 307
Rejestracja: 24 cze 2017 16:33

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Invest-Journey » 18 lis 2018 22:23

(...) Pewnie niektorzy z Was pomyślą: „A co niby mają mówić? Przecież wiadomo, że o swojej grze będą mówić pozytywnie”. No ale my im wierzymy, po prostu. I z niecierpliwością czekamy na roadmapę, która to dostarczy nam bardzo istotnych informacji na temat dalszego rozwoju WW3, a która to ma się ukazać już w najbliższym tygodniu. Po niej będziemy mogli już powiedzieć zdecydowanie więcej. Na dzień dzisiejszy obserwujemy F51, śledzimy wypowiedzi ich przedstawicieli i tworzymy sobie ich obraz w naszej głowie. I jest to obraz ludzi pełnych pasji, zaangażowania, motywacji, którzy mimo niewielkich zasobów i sporych przeciwności losu – nie dają za wygraną i konsekwentnie dążą do celu. Mówcie co chcecie, ale my to kupujemy. I być może znajdzie to również odzwierciedlenie w naszych najbliższych ruchach transakcyjnych :)
(...)

Cała analiza dostępna na http://investjourney.pl/2018/11/18/tydz ... awe-zniwa/

ggn.
Starszy chorąży
Posty: 1501
Rejestracja: 09 mar 2016 00:32

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: ggn. » 18 lis 2018 23:14

Dodatkowo chcielibyśmy przytoczyć kilka cytatów z wypowiedzi devs’ów F51. To właśnie na nich opieramy w dużej mierze swoje stanowisko, ale wzmocnione jest ono także naszymi rozmowami z pracownikami spółki
No to powodzenia.

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5456
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: klaxon » 19 lis 2018 08:02

Invest-journey gratulujemy wyzerowania 100% zysku na F51 i decyzji o zostaniu dłuuuuugoterminowym akcjonaruszem tej spółki. A co do cytatów to najbardziej przypadł nam do gustu ten że "jakiś zysk w tym roku będzie". Brawo.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Julian11 » 19 lis 2018 08:10

klaxon. Pochwal sie swoimi wynikami , aby móc ci szczere BRAWA BIĆ.

A zapomniałem zapakowanie się pod korek w 11 bit po 370 PLN i O-czywiście jak już po fakcie napisałeś,parę dni temu "sprzedaż tychże na podbitce". :mrgreen:

Pamiętam jak po debiucie W2 ludzie też brechali z akcjonariuszy CDR , że dali się ubrać jak dzieci , że już NIC nie będzie . Założę się na, że malkontenci wówczas, nigdy potem CDR nie kupili. Nawet jak na ok 3 -3.5 PLN spadł.

2011 CDR 3 PLN po zwale z 9 PLN - 2018 był nawet po 220 PLN. :mrgreen:. Faktycznie wówczas trudno było uznać W2 za sukces finansowy skoro PO debiucie W 2( na koniec 2011 roku) mieli mniej KASY w SPÓŁCE niż przed debiutem W2( na koniec 2010 roku). Dla mnie dużo ważniejszym w GAMEDEVIE jest to ile spółka może generować kasy a nie " papierowe" zyski. Dlatego wole nawet , żeby F51 nie miała zysku za 4 qw (dzięki tarczom podatkowym jak , odliczanie strat z ubiegłych lat i rozliczanie kosztów produkcji) i aby mieli kasę w spółce na obecnym etapie ich rozwoju , niż "picowanie" wyników zysku netto, a kasy by nie przybywało.

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5456
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: klaxon » 19 lis 2018 08:50

Alik odpowiem ci tak: w zeszłym roku ich portfel zarobił bodaj imponujące jak na tamte warunki rynkowe +50%, a ja popełniłem gruby błąd nie wychodząc na czas z gamedevu kiedy w kwietniu nastroje na małych i średnich się zepsuły i wszystko runęło w dół, co skutecznie jeszcze przed wakacjami wyzerowało mi zyski z I kwartału tak, że rok zakończyłem ze śladowym zyskiem. W tym roku byłem o tyle mądrzejszy że jak na początku września zrobił się syf na rynkach to uciekłem przy pierwszej okazji z akcji (zostawiając tylko F51 - bo niedługo premiera więc nawet jak spadnie to szybko odbije) przestawiając się na ochronę kapitału i przeczekanie z boku. Dzięki czemu cieszę się teraz wyceną portfela ledwie 2-3% niższą od najwyższej w tym roku, a invest-journey popełnił mój zeszłoroczny błąd wynikający z nadmiernej pewności siebie i nieuzasadnionej ufności we własną ocenę sytuacji. I raczej na dotychczasowych stratach się u nich nie skończy.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Julian11 » 19 lis 2018 09:09

Klaxon powiem ci tak .

Po fakcie każdy mądry nawet mógłbyś po fakcie skreślić dobre cyfry w euro - milioners.

Jedno jest pewne gdyby nie falal error z technicznymi aspektami gry to sprzedaż gry by pewnie przekroczyła obecnie 500 K kopii .

teraz ważniejsze jest to - czy przewidujesz że za rok F51 będzie niżej czy wyżej niż obecny kurs? to jest bardzo proste pytanie jeśli chodzi o inwestowanie. Ja jestem pewien ze powinno być wyżej , dlatego nadal trzymam akcje. Sadze ze jeśli będą już pewni wszystkich aspektów technicznych itp to przy okazji debiutu TRYBU* RECON * mogą zrobić FREE - WEEKEND itp żeby znowu przybliżyć GRĘ WW3 graczom ,żeby pokazać zmiany jakie następują w samej Grze itp itd.

Jestem pewien ze WW3 jest ich kamieniem milowym w rozwoju i że powinno być tylko lepiej zarówno z WW3 jak i ogólnie z F51.

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5456
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: klaxon » 19 lis 2018 09:13

A moim zdaniem komunikat spółki o wolumenie sprzedaży przesądza że będzie tu dużo niżej. Bo niestety przy każdej kolejnej premierze ich produkcji okazuje się że po prostu nie potrafią... (tu sobie wstaw dowolną frazę). Czyli przeciwnie niż np. 11bit, który każdą swoją produkcją udowadnia że mogą lepiej i więcej.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości