BLOOBER TEAM [BLO] księga I NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: BLOOBER TEAM [BLO] księga I NewConnect

Postautor: Julian11 » 04 gru 2018 16:41

Może dla ciebie to jest nie pojęte , ale nawet po paru screenach LOF 2 można już rozpoznać typowy klasyczny korytarzowy horror symulator chodzenia , które raczej średnio się sprzedają.

Oczywiście nie wykluczam podbitki pod debiuty ale do nich to jeszcze kupę czasu zapewne jest , no i to jak będzie wyglądała podbitka będzie zależało od tego jak będą rynki wyglądały. Trochę Tfi jest uwalonych w kwity BLO , wiec na kwita będzie można zapatrywać się w kwestii ewentualnych spekulacyjnych podbitek kursowych przedpremierowych, ale wciskanie kitu że BLO jest fundamentalnie obecnie niedowartościowane to jest mocna przeginka. :roll:

REKLAMA


wipes2
Starszy plutonowy
Posty: 21
Rejestracja: 03 gru 2018 13:00

Re: BLOOBER TEAM [BLO] księga I NewConnect

Postautor: wipes2 » 04 gru 2018 17:12

Nic nikomu nie wmawiam, napisałem jak sprawy stoją każdy sam wyciągnie wnioski. Po to tutaj to pisze, żeby ktoś moją wiedzę na temat spółki zweryfikował i obalił moje tezy nie żeby kogoś naganiać.

Ja podałem pod co może rosnąć, Ty uważasz, że nawet LOF2 się nie sprzeda, spoko.

Czas pokaże, rynek zweryfikuje.

Invest-Journey
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 307
Rejestracja: 24 cze 2017 16:33

Re: BLOOBER TEAM [BLO] księga I NewConnect

Postautor: Invest-Journey » 10 gru 2018 07:06

Długoterminowa konsolidacja ceny stworzyła okazję do akumulacji akcji i „zgromadziła” silnych akcjonariuszy, którzy oczekują wzrostu wartości spółki. Taki jest nasz scenariusz. Dlaczego czas na wzrosty? Analiza ostatniego zejścia ceny w okolice ~32,00 zł dała nam ku temu kilka argumentów. Świeca nr 1 to tydzień mocnej zniżki, fałszywego wybicia. Mimo mocnej podaży nastąpiła zmiana kierunku i kupujący wyciągnęli kurs akcji na wyższe poziomy. Kolejna próba spadków, punkt 2, nastąpiła przy sporej niechęci (mały zakres zmienności) oraz niskiej aktywności inwestorów (wolumen). Pozytywne nastawienie odzwierciedla impuls wzrostowy w punkcie 3, a euforia w ostatnim tygodniu (4) potwierdza przewagę popytu.

Całe podsumowanie dostępne na http://investjourney.pl/2018/12/09/tydz ... e-maszyny/

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5456
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: BLOOBER TEAM [BLO] księga I NewConnect

Postautor: klaxon » 10 gru 2018 12:02

A tu jak zwykle przez ostatni rok, szybka parodniowa podbitka pod jakiś temat i zaraz potem rozprowadzanie kwitów. Ale że nawet do 50 już nie dojeżdżają... :oops:

Trzeba mieć nadzieję że to jednak nie rozczarowanie inwestorów pokazem, a tylko trigon korzysta :roll:

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5456
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: BLOOBER TEAM [BLO] księga I NewConnect

Postautor: klaxon » 10 gru 2018 16:36

https://stooq.pl/n/?f=1265974

Oszczędna ta informacja. Lof2 za 6-8 miesięcy czyli możliwe że gra gotowa będzie w I półroczu jak rok temu planowali a premiera zapwne w sierpniu tak jak było w przypadku Lof EA (2015) i Observer (2017) bo czerwiec to chyba nie jest dobry termin. To raczej zabetonuje kurs na parę miesięcy chyba że jeszcze jakąś umowę podpiszą albo ujawnią szczegóły produkcji z Lionsgate.

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: BLOOBER TEAM [BLO] księga I NewConnect

Postautor: hantar » 10 gru 2018 17:01

Bardzo ciekawe dla mnie jest zachowanie kursu. Bo o ile zasada kupuj plotki i sprzedawaj fakty w przypadku różnych oczekiwanych wydarzeń ma sens, to nie ma dla mnie sensu już skala zmienności na kursie. Wygląda na to jakby ktoś bawił się pieniędzmi klientów nie zważając na racjonalność cen realizowanych transakcji sprzedaży - inaczej ciężko mi to wytłumaczyć.

wipes2
Starszy plutonowy
Posty: 21
Rejestracja: 03 gru 2018 13:00

Re: BLOOBER TEAM [BLO] księga I NewConnect

Postautor: wipes2 » 10 gru 2018 22:08

Właśnie dzisiaj handlowała ulica. Nie miał kto odebrać po konferencji od ludzi którzy chcieli zrealizowac zysk i ewakuowac się z papiera to stało się jak się stało. Ulica spodziewala się petardy a dostala informacje które można wyciągnąc z raportów/komunikatów.

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: BLOOBER TEAM [BLO] księga I NewConnect

Postautor: hantar » 10 gru 2018 22:14

Ulica tak nie sprzedaje, gdy nie ma paniki. Paniki nie bylo, a jedynie jednostajna, wolumenowa sprzedaz w jednym stylu.

wipes2
Starszy plutonowy
Posty: 21
Rejestracja: 03 gru 2018 13:00

Re: BLOOBER TEAM [BLO] księga I NewConnect

Postautor: wipes2 » 10 gru 2018 22:53

Kiedy fundy ostatnio sprzedawały spadki nie były tak spektakularne, było to mądrzej rozgrywane. Tutaj już od rana czuc było słabość i ze coś pewnie będzie nie tak.

Panika była bo byla gra pod wydarzenie które okazało się jałowe. Pierwsze spadki to kwadrans po 11 kiedy ludzie usłyszeli, że nie można wejść z telefonem. Jedni poustawiali wczesniej SL inni wywalili, poszło wszystko PKC a ze arkusz K był slabiutki to stało się jak się stało. Potem kontynuacja spadków po wyjściu z konferencji po godzinie 13 gdy telefony wróciły do właścicieli. Następnie lekkie wybicie, i zwała na close elegancka kiedy juz wszyscy wiedzili, ze rajd zakonczony.

No i info, że LOF2 to 3 kwartał a nie 1 na który liczyła ulica. Widocznie ludzie uznali, że nie bedzie tutaj pod co grać i nie ma co kisić kasy pół roku tylko lepiej zrealizowac zysk.

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: BLOOBER TEAM [BLO] księga I NewConnect

Postautor: hantar » 11 gru 2018 09:07

Ja tutaj nie widze najmniejszej paniki. Widze natomiast dwa fudusze, gdzie w jednym nie licza sie z cena i spychali akcje wczoraj jak popadnie. Prawdopodobnie dlatego, ze maja juz ich niewiele. Drugi sie mocno wycofal, ale nie pozwoli zeby papier zszedl jeszcze duzo nizej. Ludzie tutaj nie maja znaczenia, wiekszosc siedzi i czeka. Obrot byl taki, ze jakby chcieli sprzedac to widzialbys wolumen x5 i widly za widlami.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: BLOOBER TEAM [BLO] księga I NewConnect

Postautor: Julian11 » 11 gru 2018 10:01

A ja tutaj widze kolesia który w końcu postanowił " zarobić na spółce growej " po latach siedzenia na mab i wpadł jak śliwka w kompot.

Karma wraca....., a teraz kombinujesz i uspokojasz siebie i innych na forum.

Prawda jest taka , Pierwsza gra LoF2 będzie za 3 qwartałay, ta gra już po screenach widać jaka jest wtórna z tym swoim symulatorem chodzenia. Spółka ma w zapasach 27 mln , co oznacza że przy kiepskich sprzedażach na tych zapasach mogą być odpisy bo nie łatwo jest sprzedać towaru za 27 mln PLN. Co do medium i ewentualnie scopophobii o której już się nie mówi nawet to one swoje premiery miały mieć LATA TEMU więc ja bym bardzo ostrożnie traktował i kolejną zapowiedź że tym razem medium zadebiutuje pod koniec 2019 roku.

NIe wspomnę już o tym.

Obrazek

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ameryk ... 31403.html

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: BLOOBER TEAM [BLO] księga I NewConnect

Postautor: hantar » 11 gru 2018 10:07

Kolego, nie mam akcji Bloobera, więc już twoja pierwsza teza jest sprzeczna z rzeczywistością. Co do reszty nie będę się wypowiadał, bo to są omamy głupca. Tego samego co umoczył z 50 na 20 zł na F51 i na wielu innych wcześniej.

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5456
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: BLOOBER TEAM [BLO] księga I NewConnect

Postautor: klaxon » 11 gru 2018 10:10

hantar było mocne zbieranie akcji na kilka dni przed pokazem w przedziale 35-38, potem kolejne 2 dni po 41-43. Skończyło się paliwo do wzrostów bo większa premiera najwcześniej za 2 kwartały więc te akcje poszły w rynek, żeby uwolnić środki skoro żadna z dużych premier nie została zapowiedziana na początek roku. Wcale zbieracz/sypacz nie musiał na tym stracić.

Osobną sprawą jest realność zapowiedzi uplasowania 3 dużych premier de facto w II półroczu - miała być nowa jakość polityki informacyjnej, a niestety jak dla mnie nie widać tu większych zmian. Rynek najwyraźniej tak samo to odbiera sądząc po reakcji. :roll:

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: BLOOBER TEAM [BLO] księga I NewConnect

Postautor: hantar » 11 gru 2018 10:16

hantar było mocne zbieranie akcji na kilka dni przed pokazem w przedziale 35-38, potem kolejne 2 dni po 41-43. Skończyło się paliwo do wzrostów bo większa premiera najwcześniej za 2 kwartały więc te akcje poszły w rynek, żeby uwolnić środki skoro żadna z dużych premier nie została zapowiedziana na początek roku. Wcale zbieracz/sypacz nie musiał na tym stracić.

Osobną sprawą jest realność zapowiedzi uplasowania 3 dużych premier de facto w II półroczu - miała być nowa jakość polityki informacyjnej, a niestety jak dla mnie nie widać tu większych zmian. Rynek najwyraźniej tak samo to odbiera sądząc po reakcji. :roll:
I to jest merytoryczny komentarz dla mnie. W pełni się zgodzę, że było zbieranie. Ale nie uważam, żeby to te akcje poszły w rynek. Wg mnie poszły inne, ale na ten temat możemy się spierać i nigdy się nie dowiemy prawdopodobnie. No chyba, że ktoś się ogłosi oficjalnie za kilka dnia w miejscu Trigona.

Spory obrót dzisiaj rano mi przynajmniej sugeruje, że kupujący powiedział stop. Zobaczymy jak będzie - dla mnie sama ta rozgrywka tradingowa jest ciekawa, więc obserwuje. Przynajmniej kurs zachowuje się w sposób naturalny, a nie jakby sterowała nim jakaś spółdzielnia.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: BLOOBER TEAM [BLO] księga I NewConnect

Postautor: Julian11 » 11 gru 2018 10:20

Kolego, nie mam akcji Bloobera, więc już twoja pierwsza teza jest sprzeczna z rzeczywistością. Co do reszty nie będę się wypowiadał, bo to są omamy głupca. Tego samego co umoczył z 50 na 20 zł na F51 i na wielu innych wcześniej.
Oczywiście i dlatego że nie masz akcji tak namiętnie się zastanawiasz co i dlaczego dzieje się z kursem? :mrgreen:

Co do reszty to jest to tak samo trafne jak to że umoczyłeś na MAB zjeżdżając z 140 PLN na 90 PLN. :mrgreen: -- To są właśnie omamy głupca.

Karma wraca hantar , karma wraca. :mrgreen:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 205 gości