Kupno mieszkania - Jak wybraliście dewelopera?

Milosz89
Kapral

Kupno mieszkania - Jak wybraliście dewelopera?

Postautor: Milosz89 » 12 gru 2018 13:58

Czym kierowaliście przy wyborze dewelopera kiedy kupowaliście mieszkanie? Chyba że najpierw patrzyliście na samo mieszkanie, a deweloper był sprawą poboczną.
Sporo o tym ostatnio myślę, przygotowuję się do tego, że za jakiś rok wezmę kredyt i kupię coś swojego, ale wiele się słyszy o problemach z deweloperami i chciałbym tego uniknąć. Co według was może pomóc przewidzieć takie problemy?

Stonka
Sierżant sztabowy

Re: Kupno mieszkania - Jak wybraliście dewelopera?

Postautor: Stonka » 21 gru 2018 07:05

Bo ja wiem, nie zdarzyło mi się szukać wśród nowych mieszkań, które są strasznie drogie...

InwestorSopot
Sierżant

Postautor: InwestorSopot » 09 sty 2019 15:54

@Stonka, zależy w jakim mieście, z tego co się orientuję w Warszawie to właśnie nowe mieszkania są tańsze. Zapewne z racji gorszej lokalizacji.
Co do dewelopera - radzę mu się dokładnie przyjrzeć, bo łatwo można paść ofiarą oszustów, których wśród deweloperów nie brakuje.

Alabaster
Starszy szeregowy

Postautor: Alabaster » 19 sty 2019 21:13

Ja znalazłam swojego przez Internet, jednak znajomi polecili mi by przeanalizować wszystkie dokumenty u prawnika. Tak jak oni skorzystałam z usług Pana Bartłomieja z https://www.umowadeweloperska.pl/, któremu dziękuję za trud pracy, za cierpliwość i w szczególności za fachowość :)

InwestorSopot
Sierżant

Postautor: InwestorSopot » 22 sty 2019 14:07

@Alabaster, dobrze zrobiłeś, warto skorzystać z usług prawnika dla własnego bezpieczeństwa.

axlrose
Szeregowy

Postautor: axlrose » 28 lut 2019 18:48

Myślę, ze przy kupowaniu mieszkania warto rozejrzec się za jakimś dostawcą ciepła. Sama miałam taka sytuacje, że ciepła woda była w określonych godzinach co irytowało mnie okropnie. Mozesz poszukac czegos gdzie bedziesz miec wode 24/7 np. https://www.fortum.pl/dla-domu/cieplo/c ... a-uzytkowa- w częstochowie bardzo dobrze się to sprawdza ;)

Sultan83
Plutonowy

Postautor: Sultan83 » 10 kwie 2019 15:01

Śmieszne ceny są na rynku pierwotnym. W ogóle ceny mieszań są absurdalne moim zdaniem w stosunku szeregówek, czy domów, no i zarobków Polaków.

No chyba, że w małym, czy średnim mieście na obrzeżach w starym budownictwie. Inaczej trzeba kupę lat czekać, żeby się zwróciło z wynajmu.

Mój Blog

Igła
Plutonowy
Kontakt:

Postautor: Igła » 15 kwie 2019 12:10

Podsyłam zestawienie deweloperów, możesz poczytać ile mają ukończonych projektów co oferują, na pewno znajdziesz wiele odpowiedzi na pytania dotyczące deweloperów

Wróć do „Polska”