Kupno mieszkania - Jak wybraliście dewelopera?

Milosz89
Kapral
Posty: 6
Rejestracja: 05 gru 2018 14:22

Kupno mieszkania - Jak wybraliście dewelopera?

Postautor: Milosz89 » 12 gru 2018 13:58

Czym kierowaliście przy wyborze dewelopera kiedy kupowaliście mieszkanie? Chyba że najpierw patrzyliście na samo mieszkanie, a deweloper był sprawą poboczną.
Sporo o tym ostatnio myślę, przygotowuję się do tego, że za jakiś rok wezmę kredyt i kupię coś swojego, ale wiele się słyszy o problemach z deweloperami i chciałbym tego uniknąć. Co według was może pomóc przewidzieć takie problemy?

REKLAMA


Stonka
Sierżant sztabowy
Posty: 151
Rejestracja: 11 sty 2017 11:33

Re: Kupno mieszkania - Jak wybraliście dewelopera?

Postautor: Stonka » 21 gru 2018 07:05

Bo ja wiem, nie zdarzyło mi się szukać wśród nowych mieszkań, które są strasznie drogie...

InwestorSopot
Starszy sierżant
Posty: 71
Rejestracja: 09 sty 2018 11:14

Re: Kupno mieszkania - Jak wybraliście dewelopera?

Postautor: InwestorSopot » 09 sty 2019 15:54

@Stonka, zależy w jakim mieście, z tego co się orientuję w Warszawie to właśnie nowe mieszkania są tańsze. Zapewne z racji gorszej lokalizacji.
Co do dewelopera - radzę mu się dokładnie przyjrzeć, bo łatwo można paść ofiarą oszustów, których wśród deweloperów nie brakuje.

Alabaster
Kapral
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2017 13:17
Lokalizacja: Jarocin

Re: Kupno mieszkania - Jak wybraliście dewelopera?

Postautor: Alabaster » 19 sty 2019 21:13

Ja znalazłam swojego przez Internet, jednak znajomi polecili mi bym przeanalizowała umowę. Dużo czytałam na blogu https://www.umowadeweloperska.pl/. Znalazłam tam dużo przydatnych informacji.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2019 14:15 przez Alabaster, łącznie zmieniany 1 raz.

InwestorSopot
Starszy sierżant
Posty: 71
Rejestracja: 09 sty 2018 11:14

Re: Kupno mieszkania - Jak wybraliście dewelopera?

Postautor: InwestorSopot » 22 sty 2019 14:07

@Alabaster, dobrze zrobiłeś, warto skorzystać z usług prawnika dla własnego bezpieczeństwa.

axlrose
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2019 08:19

Re: Kupno mieszkania - Jak wybraliście dewelopera?

Postautor: axlrose » 28 lut 2019 18:48

Myślę, ze przy kupowaniu mieszkania warto rozejrzec się za jakimś dostawcą ciepła. Sama miałam taka sytuacje, że ciepła woda była w określonych godzinach co irytowało mnie okropnie. Mozesz poszukac czegos gdzie bedziesz miec wode 24/7 np. https://www.fortum.pl/dla-domu/cieplo/c ... a-uzytkowa- w częstochowie bardzo dobrze się to sprawdza ;)

Sultan83
Starszy plutonowy
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2018 13:52

Re: Kupno mieszkania - Jak wybraliście dewelopera?

Postautor: Sultan83 » 10 kwie 2019 15:01

Śmieszne ceny są na rynku pierwotnym. W ogóle ceny mieszań są absurdalne moim zdaniem w stosunku szeregówek, czy domów, no i zarobków Polaków.

No chyba, że w małym, czy średnim mieście na obrzeżach w starym budownictwie. Inaczej trzeba kupę lat czekać, żeby się zwróciło z wynajmu.

Mój Blog

Igła
Plutonowy
Posty: 15
Rejestracja: 17 maja 2018 09:58
Kontakt:

Re: Kupno mieszkania - Jak wybraliście dewelopera?

Postautor: Igła » 15 kwie 2019 12:10

Podsyłam zestawienie deweloperów, możesz poczytać ile mają ukończonych projektów co oferują, na pewno znajdziesz wiele odpowiedzi na pytania dotyczące deweloperów


Wróć do „Polska”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości