MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

wszystko na temat spółek publicznych


lusnia
Młodszy chorąży
Posty: 444
Rejestracja: 14 sty 2016 20:07

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: lusnia » 12 kwie 2019 13:42

Bo to jest "giełda" bo to jest "gra" jednym zabierze a drugim da :lol: :lol: :lol:
Kto tego nie rozumie trzyma pienędze w banku :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

matus
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 231
Rejestracja: 24 sty 2006 21:35

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: matus » 12 kwie 2019 13:50

Mabion liczy na podpisanie w 2019 roku kilku umów partnerignowych, prowadzi zaawansowane rozmowy w tej sprawie - poinformował zarząd podczas piątkowej konferencji. Spółka podtrzymuje, że decyzja w sprawie rejestracji MabionCD20 w Europejskiej Agencji Leków (EMA) powinna zapaść do końca tego roku.

Mabion podał w prezentacji, że planuje podpisać kolejne umowy partneringowe m.in. na MabionCD20 oraz MabionMS.

"Jesteśmy bardzo aktywnie zaangażowani w rozmowy z wieloma firmami z całego świata, które od czasu podpisania umowy z Mylanem są coraz intensywniejsze, zgłasza się coraz więcej firm, składają nam oferty. Rozmowy są zaawansowane, więc myślę, że jesteśmy w stanie w tym roku sfinalizować kilka umów partnerskich" - powiedział podczas konferencji prezes Artur Chabowski.

"Czas nigdy nie był dla nas priorytetem, ponieważ im więcej firm się zgłaszało i im później, tym oferty były lepsze. Wymiar finansowy tych umów nie jest aż tak duży jak umowa z Mylanem, więc podchodzimy do tego spokojnie" - dodał.

Chabowski wskazał, że spółka może podpisać jedną umowę na cały świat albo kilka umów na poszczególne kontynenty czy regiony.

Kluczowym projektem spółki jest MabionCD20 - lek biopodobny do należącego do koncernu Roche farmaceutyku MabThera/Rituxan (rituximab). Prowadzone przez Mabion badanie kliniczne nad lekiem objęło pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów (RZS) i chłoniakiem (NHL). W lutym 2017 roku koreańska firma Celltrion jako pierwsza otrzymała zgodę od EMA na wprowadzenie biopodobnego rituximabu do obrotu, zaś w czerwcu swój lek zarejestrował Sandoz. Mabion jest w trakcie procedury rejestracyjnej swojego leku.

"Podtrzymujemy nasz cel, żeby do końca roku uzyskać pozytywną opinię Europejskiej Agencji Leków" - powiedział w piątek Artur Chabowski.

Zarząd poinformował, że pierwszych przychodów ze sprzedaży MabionCD20 można spodziewać się w 2020 roku, ale decyzja o dacie wprowadzenia leku na rynek należy do partnera - grupy Mylan. Spółka podpisała z Mylanem umowę w listopadzie 2016 roku, udzielając jej tym samym wyłącznego prawa do sprzedaży leku Mabion CD20 na terenie Unii Europejskiej i krajów bałkańskich.

Do końca roku Mabion chce dokończyć inwestycje w infrastrukturę, która ma zapewnić moce wytwórcze do wejścia na pierwsze rynki europejskie.

"Zakład w Konstantynowie Łódzkim jest obecnie wyposażony w jedną linię wytwórczą w pełnej skali, jeśli chodzi o możliwość wytwarzania komercyjnego. Ten rok jest również przeznaczony na to, żeby doinwestować i dołożyć w zakładzie drugą, równoległą linię wytwórczą" - powiedział członek zarządu Sławomir Jaros.

MabionCD20 może być pierwszym lekiem, który Mabion wprowadzi na rynek. Spółka przygotowuje się do złożenia wniosku rejestracyjnego również w Stanach Zjednoczonych. Chabowski informował wcześniej, że grupa chciałaby pozyskać partnera w USA jeszcze przed złożeniem wniosku o rejestrację.

Oprócz MabionCD20, spółka rozwija także dwa inne projekty - MabionMS oraz MabionEGFR.

Na początku kwietnia Mabion informował, że w drugiej połowie roku planuje rozpocząć prace badawczo-rozwojowe, dotyczące trzech leków biopodobnych w obszarach autoimmunologii, chorób metabolicznych i onkologii.

"Od drugiej połowy roku, czyli od momentu gdy zespół badawczo-rozwojowy uwolni swoje moce, przeniesiemy uwagę z MabionCD20 na inne projekty. Będą to trzy produkty biopodobne - mamy już zaplanowane pierwsze prace, mamy przydzielone zespoły i sprzęt" - powiedział Sławomir Jaros.

Na koniec 2018 roku spółka miała 58,4 mln zł gotówki. Jak podano w prezentacji, łączna oczekiwana kwota dotacji do zakończenia projektów MabionCD20 i MabionEGFR to 46,7 mln zł.

"Jesteśmy w stanie funkcjonować i realizować nasze cele" - powiedział w piątek członek zarządu Grzegorz Grabowicz.

"Nie planujemy kolejnych emisji akcji, mamy wystarczające środki i mamy wiele źródeł, z których możemy korzystać" - dodał prezes Chabowski.

Mabion jest notowany na rynku głównym GPW od 2013 roku. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Depesza pochodzi z pełnej wersji serwisu biznes.pap.pl


Jednym słowem, nic nowego.

faster11
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 201
Rejestracja: 06 mar 2013 18:52

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: faster11 » 12 kwie 2019 15:40

Mabion chce podpisać kilka umów partneringowych, nie planuje emisji akcji w br.
ISBnews - Biznes
12 kwi 2019, 15:12


Warszawa, 12.04.2019 (ISBnews) - Mabion chce do końca roku podpisać kolejne umowy partneringowe na MabionCD20, MabionMS oraz inne projekty z pipeline. Spółka liczy, że do końca 2019 roku uzyska rejestrację biopodobnego leku immunologicznego MabionCD20 przez Europejską Agencję Leków (EMA). Mabion nie przewiduje emisji akcji w tym roku, poinformował prezes Artur Chabowski.

"Chcielibyśmy w tym roku sfinalizować kilka umów. To może być jedna umowa na cały świat z jednym partnerem, albo kilka umów na kontynenty, czy regiony" - powiedział prezes Artur Chabowski podczas konferencji prasowej.

"Czas nigdy dla nas nie był priorytetem, ponieważ im więcej firm się zgłaszało, im później - to oferty były coraz lepsze, a z kolei wymiar finansowych tych umów nie jest aż tak duży, jak umowa z Mylan na Europę. W związku z tym uznaliśmy, że możemy robić to powoli, aby zoptymalizować warunki, które jesteśmy w stanie uzyskać. W ostatnim okresie mieliśmy rekordową liczbę spotkań. Pojawili się duzi gracze z tzw. big pharma, którzy wcześniej może nie koniecznie uważali nas za odpowiedniego partnera ze względu na rozmiar, a teraz zauważyli nasze osiągnięcia i też do nas się zgłosili" - zaznaczył prezes.

Mabion jest w trakcie procesu uzyskiwania rejestracji MabionCD20 u europejskiego regulatora EMA. W czerwcu ub. roku spółka złożyła dossier regulacyjne z wnioskiem o dopuszczenie do obrotu.

"Procedura cały czas trwa. Otrzymaliśmy listę pytań w zeszłym roku i pracujemy nad odpowiedziami. W tym momencie prace są bardzo zaawansowane, jesteśmy już bliscy ukończenia tego zadania. Jestem bardzo zadowolony z jakości odpowiedzi. Po złożeniu przez nas odpowiedzi, EMA je przejrzy i za kolejne 60 dni możemy spodziewać się kolejnej listy pytań, kolejnej procedury clock-stop. Czas na udzielenie odpowiedzi na drugą listę pytań jest zdecydowanie krótszy niż pierwszą, więc można przyjąć, że w tym roku jest realna szansa, że poznamy ostateczną decyzję Europejskiej Agencji Leków" - powiedział członek zarządu Sławomir Jaros.

"Będziemy też składać wniosek o zmianę porejestracyjną polegającą na zwiększeniu skali wytwarzania MabionCD20. To zadanie na kolejny nadchodzący rok. Ta zmiana może potrwać dwa do trzech kwartałów" - dodał.

Spółka ma już gotową jedną linię produkcyjną w obecnym zakładzie w Konstantynowie Łódzkim, zaś w budowie jest druga linia. Plan zakłada, że do końca roku zakończą się inwestycje w infrastrukturę, która zapewni moce wytwórcze do wejścia na pierwsze rynki europejskie.

"Ten rok jest przeznaczony na to, by dołożyć drugą, równoległą linię wytwórczą i przeprowadzić walidację. Ten proces jest konieczny, by móc złożyć wniosek o zmianę porejestracyjną" - wyjaśnił Jaros.

Mabion jest także w trakcie prac, zmierzających do złożenia wniosku rejestracyjnego u amerykańskiego regulatora (U.S. Food and Drug Administration, FDA).

"Na dziś mamy zakontraktowanego partnera, który na podstawie ogólnych założeń pisze z nami szczegółowy protokół z badania klinicznego. Wybraliśmy do tego firmę Parexel - lidera rynku badań klinicznych, z dużym doświadczeniami ogromnymi sukcesami na koncie" - powiedział Jaros.

Mabion na początku kwietnia zaktualizował strategię rozwoju produktów leczniczych. Obecnie zakłada ona rozpoczęcie prac badawczo-rozwojowych nad trzema nowymi lekami biopodobnymi jeszcze w II połowie br. Nowe projekty dotyczą leków w obszarach autoimmunologii, chorób metabolicznych i onkologii. Spółka podzieliła projekty na aktywne, czyli obecnie realizowane: MabionCD20, MabionMS i MabionEGFR, nowe projekty, nad którymi prace rozpoczną się w tym roku, oraz projekty partnerskie.

"Od drugiej połowy roku (...) zespół badawczo-rozwojowy uwolni swoje moce i przeniesie je z MabionCD20 na kolejne projekty - trzy produkty biopodobne. Mamy zaplanowane pierwsze prace, przydzielone zespoły, sprzęt i myślę, że w drugiej części roku będziemy chcieli dużo więcej na temat tych projektów powiedzieć" - zaznaczył Jaros.

W 2018 roku Mabion uzyskał prawie 175 mln zł z emisji akcji, spłacił 75 mln zł kredytów bankowych. Spółka pozyskała 8,8 mln zł z dotacji i otrzymała 18,5 mln zł płatności z Mylan za osiągnięcie kamienia milowego oraz 15 mln zł kredytu bankowego. Wydatki na badania i rozwój oraz pozostałe (m.in zapasy) wyniosły 84,7 mln zł w 2018 r.

Na koniec 2018 r. wartość gotówki w spółce sięgnęła 58,4 mln zł.

"Te środki stanowią dla nas pewną bazę dla roku 2019" - powiedział członek zarządu Grzegorz Grabowicz.

Spółka podała także w prezentacji, że posiada linię kredytową w banku Santander wysokości 30 mln zł. Kwota dotacji oczekiwana do zakończenia projektów MabionCD20 i MabionEGFR wynosi 63,25 mln zł.

Grabowicz wskazał, że spółka nie aktywuje kosztów badawczo rozwojowych - są one rozpoznawane w rachunku zysków i strat. Mabion ma także nierozpoznane przychody wysokości 36,2 mln zł, które będzie mógł rozpoznawać w momencie uruchomienia regularnej sprzedaży (14 mln zł to część bezzwrotnej zaliczki od Mylan na poczet praw do dystrybucji MabionCD20, a ponad 20,5 mln zł to dotacje pozyskane w 2018 r. i wcześniej).

"To będzie zdecydowanie 2020 rok" - powiedział Grabowicz, zapytany, kiedy spółka zacznie pokazywać rozpoznane przychody w rachunku zysków i strat.

Mabion nie przewiduje emisji akcji w 2019 roku.

"Nie planujemy kolejnych emisji akcji. Mamy wystarczające środki" - powiedział prezes.

Mabion S.A. to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect pozyskując 22,8 mln zł, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

(ISBnews)

Mr.chabovsky
Sierżant sztabowy
Posty: 139
Rejestracja: 13 gru 2017 22:37

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: Mr.chabovsky » 12 kwie 2019 18:24

Mabion liczy na podpisanie w 2019 roku kilku umów partnerignowych, prowadzi zaawansowane rozmowy w tej sprawie - poinformował zarząd podczas piątkowej konferencji. Spółka podtrzymuje, że decyzja w sprawie rejestracji MabionCD20 w Europejskiej Agencji Leków (EMA) powinna zapaść do końca tego roku.

Mabion podał w prezentacji, że planuje podpisać kolejne umowy partneringowe m.in. na MabionCD20 oraz MabionMS.

"Jesteśmy bardzo aktywnie zaangażowani w rozmowy z wieloma firmami z całego świata, które od czasu podpisania umowy z Mylanem są coraz intensywniejsze, zgłasza się coraz więcej firm, składają nam oferty. Rozmowy są zaawansowane, więc myślę, że jesteśmy w stanie w tym roku sfinalizować kilka umów partnerskich" - powiedział podczas konferencji prezes Artur Chabowski.

"Czas nigdy nie był dla nas priorytetem, ponieważ im więcej firm się zgłaszało i im później, tym oferty były lepsze. Wymiar finansowy tych umów nie jest aż tak duży jak umowa z Mylanem, więc podchodzimy do tego spokojnie" - dodał.

Chabowski wskazał, że spółka może podpisać jedną umowę na cały świat albo kilka umów na poszczególne kontynenty czy regiony.

Kluczowym projektem spółki jest MabionCD20 - lek biopodobny do należącego do koncernu Roche farmaceutyku MabThera/Rituxan (rituximab). Prowadzone przez Mabion badanie kliniczne nad lekiem objęło pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów (RZS) i chłoniakiem (NHL). W lutym 2017 roku koreańska firma Celltrion jako pierwsza otrzymała zgodę od EMA na wprowadzenie biopodobnego rituximabu do obrotu, zaś w czerwcu swój lek zarejestrował Sandoz. Mabion jest w trakcie procedury rejestracyjnej swojego leku.

"Podtrzymujemy nasz cel, żeby do końca roku uzyskać pozytywną opinię Europejskiej Agencji Leków" - powiedział w piątek Artur Chabowski.

Zarząd poinformował, że pierwszych przychodów ze sprzedaży MabionCD20 można spodziewać się w 2020 roku, ale decyzja o dacie wprowadzenia leku na rynek należy do partnera - grupy Mylan. Spółka podpisała z Mylanem umowę w listopadzie 2016 roku, udzielając jej tym samym wyłącznego prawa do sprzedaży leku Mabion CD20 na terenie Unii Europejskiej i krajów bałkańskich.

Do końca roku Mabion chce dokończyć inwestycje w infrastrukturę, która ma zapewnić moce wytwórcze do wejścia na pierwsze rynki europejskie.

"Zakład w Konstantynowie Łódzkim jest obecnie wyposażony w jedną linię wytwórczą w pełnej skali, jeśli chodzi o możliwość wytwarzania komercyjnego. Ten rok jest również przeznaczony na to, żeby doinwestować i dołożyć w zakładzie drugą, równoległą linię wytwórczą" - powiedział członek zarządu Sławomir Jaros.

MabionCD20 może być pierwszym lekiem, który Mabion wprowadzi na rynek. Spółka przygotowuje się do złożenia wniosku rejestracyjnego również w Stanach Zjednoczonych. Chabowski informował wcześniej, że grupa chciałaby pozyskać partnera w USA jeszcze przed złożeniem wniosku o rejestrację.

Oprócz MabionCD20, spółka rozwija także dwa inne projekty - MabionMS oraz MabionEGFR.

Na początku kwietnia Mabion informował, że w drugiej połowie roku planuje rozpocząć prace badawczo-rozwojowe, dotyczące trzech leków biopodobnych w obszarach autoimmunologii, chorób metabolicznych i onkologii.

"Od drugiej połowy roku, czyli od momentu gdy zespół badawczo-rozwojowy uwolni swoje moce, przeniesiemy uwagę z MabionCD20 na inne projekty. Będą to trzy produkty biopodobne - mamy już zaplanowane pierwsze prace, mamy przydzielone zespoły i sprzęt" - powiedział Sławomir Jaros.

Na koniec 2018 roku spółka miała 58,4 mln zł gotówki. Jak podano w prezentacji, łączna oczekiwana kwota dotacji do zakończenia projektów MabionCD20 i MabionEGFR to 46,7 mln zł.

"Jesteśmy w stanie funkcjonować i realizować nasze cele" - powiedział w piątek członek zarządu Grzegorz Grabowicz.

"Nie planujemy kolejnych emisji akcji, mamy wystarczające środki i mamy wiele źródeł, z których możemy korzystać" - dodał prezes Chabowski.

Mabion jest notowany na rynku głównym GPW od 2013 roku. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Depesza pochodzi z pełnej wersji serwisu biznes.pap.pl


Jednym słowem, nic nowego.

"Czas nigdy nie był dla nas priorytetem" - naprawdę dobre. Kwintesencja amatorszczyzny, w czystym wydaniu.

topsilver
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2304
Rejestracja: 02 mar 2007 10:09

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: topsilver » 12 kwie 2019 21:57
"Czas nigdy nie był dla nas priorytetem" - naprawdę dobre. Kwintesencja amatorszczyzny, w czystym wydaniu.
zacne
ja dodałbym jeszcze (dotyczącego "sukcesu" emisji za granica): nie chcemy się rozwadniać na tym poziomie cenowym 8)
Gdyby kurs był na tamtym poziomie, kiedy to mówił, moje samopoczucie byłoby zdecydowanie lepsze :)

powtórzę jeszcze raz: tęsknie za złotoustym, może na bakier z terminami ale tamten miał przynajmniej wizję i marzenia. Tu niestety urzędnik chyba nie ogrania. Amatorska konferencja (przed przed ostatnia, błąd w zdaniu rocznego raportu listu do akcjonariuszy i te jego koszałki opałki.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
MAB.........FMF/OPG

omaha
Chorąży
Posty: 713
Rejestracja: 22 sty 2010 13:17

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: omaha » 12 kwie 2019 22:28

TOP SILVER I CHABOWSKY
Czy byliście dzisiaj o 17 na Wilczej.
Pier....e takie farmazony, że szkoda gadać.
Kiedyś był Akrobata/ Kaplica/Alkoita/Adwokat z Poznania a teraz wy.
DEFINITYWNIE ŻEGNAM SIĘ Z TYM FORUM DLA IDIOTÓW.

Mr.chabovsky
Sierżant sztabowy
Posty: 139
Rejestracja: 13 gru 2017 22:37

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: Mr.chabovsky » 12 kwie 2019 22:40

TOP SILVER I CHABOWSKY
Czy byliście dzisiaj o 17 na Wilczej.
Pier....e takie farmazony, że szkoda gadać.
Kiedyś był Akrobata/ Kaplica/Alkoita/Adwokat z Poznania a teraz wy.
DEFINITYWNIE ŻEGNAM SIĘ Z TYM FORUM DLA IDIOTÓW.
Nie ma sprawy. Na pożegnanie coś lekkiego dla Ciebie: “Na dziś mamy zakontraktowanego partnera, który na podstawie ogólnych założeń pisze z nami szczegółowy protokół“

topsilver
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2304
Rejestracja: 02 mar 2007 10:09

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: topsilver » 12 kwie 2019 22:52

TOP SILVER I CHABOWSKY
Czy byliście dzisiaj o 17 na Wilczej.
Pier....e takie farmazony, że szkoda gadać.
Kiedyś był Akrobata/ Kaplica/Alkoita/Adwokat z Poznania a teraz wy.
DEFINITYWNIE ŻEGNAM SIĘ Z TYM FORUM DLA IDIOTÓW.
odpowiedz sobie na pytania:
czy przed przed ostatnia konferencja była na poziomie spółki która wyceniana jest na mld zlotych?
czy list do akcjonariuszy jest poprawnie napisany po polsku?
czy Chabowski nie mówił przy cenie ok 120zl - nie ma sensu rozwadniać sie na tym poziomie?

nie na konferencji nie byłem (byłem na takich spotkaniach dla akcjonariuszy dwa razy - jeszcze za MW, i to pewnie o raz za dużo).
Jestem akcjonariuszem kilka lat i spokojnie wytrzymam jeszcze te kilka - meta blisko. Nie do końca rozumiem tylko skąd u Ciebie taka łatwość w ocenianiu innych. Zniecierpliwienie?
dobrej nocy i bez odbioru 8)
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
MAB.........FMF/OPG

kobela
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 387
Rejestracja: 09 lis 2010 14:19

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: kobela » 12 kwie 2019 23:16

Nie ma się co kłucić
Napięcie i zniecierpliwienie było też widać na spotkaniu dzisiejszym
Powodem są opóźnienia
Ale wszyscy mamy nadal nadzieję że w końcu zarejestrują lęk co mimo wszystko będzie sukcesem
Oczywiście zakładaliśmy że będzie to wcześniej i że więcej zarobimy

cierpliwosc
Młodszy chorąży
Posty: 536
Rejestracja: 19 cze 2015 10:38

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: cierpliwosc » 13 kwie 2019 00:34

Jeszcze analfabeci w dodatku (kłucić!!!;).....

kobela
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 387
Rejestracja: 09 lis 2010 14:19

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: kobela » 13 kwie 2019 00:47

Przepraszam za analfabetyzm

Ale czy rZeczywiscie to jest najważniejsze

kobela
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 387
Rejestracja: 09 lis 2010 14:19

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: kobela » 13 kwie 2019 01:05

Cierpliwość atakujesz personalnie a to jest forum spółki a nie moje. Ja to generalnie rozumiem bo tez jestem zmęczony tym wszystkim. Tez liczyłem na wyższe zarobki. A co najgorsze dzisiaj jestem na plus, a za pare tygodni mogę nie mieć nic bo cały czas nie maja rejestracji a ryzyko cały czas jest. Nie rozumiem tylko dlaczego zamiast dyskutować o spółce rozmawiamy o ortografii

Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2238
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: Miły » 13 kwie 2019 12:34

"Będziemy też składać wniosek o zmianę porejestracyjną polegającą na zwiększeniu skali wytwarzania MabionCD20. To zadanie na kolejny nadchodzący rok. Ta zmiana może potrwać dwa do trzech kwartałów" - dodał.

Czy wcześniej nie było mówione, że porejestarcyjne zwiększenie skali zajmie 30 dni?
decyduje data stempla pocztowego

seal6
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2989
Rejestracja: 18 mar 2010 03:10

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: seal6 » 13 kwie 2019 12:51

Dokladnie tak Jaros mówil, 30 dni i to tylko formalnosc miala byc.
Jezeli ktos jest czegos pewny na gieldzie, to znaczy ze albo dopiero zaczyna, albo zaraz skonczy.


Wróć do „Akcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Lapto..p i 177 gości