11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

wszystko na temat spółek publicznych
dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: dryniol » 15 maja 2019 14:34

Nie kojarzę by w 2013 był owczy pęd na akcje bitów.
Ale może pamięć mnie już zawodzi.
Wiem tylko, że mój portfel wygląda o niebo lepiej niż Twój,
zważywszy że taurona brałeś po 2,5zł i dokładasz hajsu
uśredniając cenę.
A o to na giełdzie chodzi by zarabiać, nawet na balonach, a nie filozofować jak Ty.

trance "mistrzu" to może będziesz kojarzył (choć wątpię) za 2-3 lata co tutaj pisałem w 2018/2019 roku i gdzie wtedy będą kursy spółek energetycznych, a gdzie spółek gamedev.
I żeby była jasność w 2013 roku nic nie pisałem, że zacznie się bessa na giełdzie w branży gamedev, piszę to od 2018 roku.

p.s. jeszcze krótko i na temat; lepiej w przyszłości wyjdą ci co kupowali Taurona po 2,50 zł
w 2018 roku (oni odzyskają swoje pieniądze i to z nawiązką jak będą cierpliwi) niż ci co kupowali w 2018 roku 11 Bit powyżej 500 zł (bo ci już nigdy nie odzyskają tego co włożyli) "mistrzu" trance :roll:
Ostatnio zmieniony 15 maja 2019 14:57 przez dryniol, łącznie zmieniany 1 raz.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

REKLAMA


trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4325
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: trance » 15 maja 2019 14:54

Już w zeszłym roku pisałeś, że kurs będzie tylko spadał
i obecnych poziomów już nie zobaczymy.
Teraz już piszesz, że stanie się to za 2-3 lata.
Potem znów napiszesz to samo tylko rok, w którym balon pęknie się zmieni;D

Póki co jeszcze trochę czasu i zobaczymy 5 z przodu.
A w mojej ocenie 600 zł i wyżej jest tu kwestią czasu.
Jeśli tak się stanie, mam nadzieję, że masz jaja
i przyznasz się, że się myliłeś.

Zresztą, nawet jak przyjdzie załamanie (co jest normalne),
to każdy posiadający dziś akcje zdąży wyjść inkasując spory zysk.
My zarobimy a Tobie zostanie pisanie, że miałeś rację.
Taka drobna różnica.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: dryniol » 15 maja 2019 15:04

Już w zeszłym roku pisałeś, że kurs będzie tylko spadał
i obecnych poziomów już nie zobaczymy.
Teraz już piszesz, że stanie się to za 2-3 lata.
Potem znów napiszesz to samo tylko rok, w którym balon pęknie się zmieni;D

Póki co jeszcze trochę czasu i zobaczymy 5 z przodu.
A w mojej ocenie 600 zł i wyżej jest tu kwestią czasu.
Jeśli tak się stanie, mam nadzieję, że masz jaja
i przyznasz się, że się myliłeś.


Zresztą, nawet jak przyjdzie załamanie (co jest normalne),
to każdy posiadający dziś akcje zdąży wyjść inkasując spory zysk.
My zarobimy a Tobie zostanie pisanie, że miałeś rację.
Taka drobna różnica.

I jak tu nie pisać trance, że jesteś "rekinem" owczego pędu :?: :roll:
W mojej ocenie branża gamedev wszystko co najlepsze na giełdzie ma już za sobą,
(obecnie pełną parą trwa dystrybucja tej branży na giełdzie)
i prędzej tu zobaczysz poniżej 200 zł niż 600 zł, ale oczywiście tacy jak Ty, jak nie zobaczą to nie uwierzą, a mądrych zawsze udajecie po zaistniałym fakcie a nie przed :roll:
Oczywiście, że się przyznam do błędu, ale raczej w 99% jestem pewny, że się nie mylę. Jestem poważnym człowiekiem i nie chowam głowy w piasek, i nie zmieniam ników.
Pytanie czy Ty będziesz miał jaja trance, przyznać rację jakiemuś tam głupiemu dryniolowi, który kupował według Twojego mniemania jakiegoś badziewiastego Taurona
w okolicach 2 zł, zamiast wspaniałego 11 Bita w okolicach 400 zł, albo cudownego
CD Projekta w okolicach 200 zł :?: :roll:
Pamiętaj, że na giełdzie nie liczy się to co jest już za nami, tylko to co będzie przed nami, a za kilka lat, jestem tego pewny w 99% będą badziewiaste Projekty i Bity oraz wspaniała energetyka :idea:
Ale tak jak wcześniej wspominałem trance, jak nie zobaczysz, to nie uwierzysz
Ostatnio zmieniony 15 maja 2019 15:51 przez dryniol, łącznie zmieniany 1 raz.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

trance
Chorąży sztabowy
Posty: 4325
Rejestracja: 14 lut 2008 19:06

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: trance » 15 maja 2019 15:46

Jak tauron osiągnie nowe poziomy - przebije historyczne szczyty za 2-3 lata,
kiedy to bańka na gamedevie pęknie jak mówisz,
to oczywiście przyznam się, że się myliłem.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: dryniol » 15 maja 2019 15:52

Jak tauron osiągnie nowe poziomy - przebije historyczne szczyty za 2-3 lata,
kiedy to bańka na gamedevie pęknie jak mówisz,
to oczywiście przyznam się, że się myliłem.

I właśnie tak to będzie wyglądało kolego w perspektywie kilku lat.
I proszę Cię, żebyś już ze mnie nie szydził, bo to że ktoś kupuje (niekoniecznie złą spółkę) wtedy gdy wszyscy sprzedają, albo nie kupuje jak wszyscy kupują wcale nie oznacza,
że robi błąd.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: Captain_Obvious » 16 maja 2019 18:41

No i jak Panowie, jakie wrazenia z raportu?
Wynik bardzo zblizony do moich oczekiwan, jestem umiarkowanie zadowolony.
Ciekawy komentarz Miechowskiego - wyglada na to ze Q2 bedzie raczej mizerny, na korzysc drugiej czesci roku gdzie mozemy sie spodziewac:

- FP wersja na konsole
- FP platne DLC na PC
- Moonlighter mobile
- Moonlighter platne DLC na PC
- TWOM platne DLC na PC
- Children of Morta

Szanse na wynik roczny rowny lub wyzszy konsensusowi uwazam za wciaz mozliwy.

P.S. Skoro padaja zapowiedzi decyzji o dwoch kolejnych IP - to moze jednak poznamy jakies szczegoly co do natury Projektu 8 jeszcze w tym roku.. :?:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: Julian11 » 16 maja 2019 19:00

Spółka na longa świetna była/ jest jesli ktos ma ja nadal tanio nabywaną, ale chyba ten rok nie zapowiada sie jakos specjalnie cool w dodatku jeśli projekt 8 zadebiutuje dopiero w 2021 roku( tak wynika z projekcji P/E BOŚ--a oni sporo wiedzą na temat growych spółek) to i przyszły rok bedzie jeszcze bardziej mizernawy wiec z inwestycją w 11 bit chyba nie ma co sie spieszyć.

Frost Punk na konsolach przyniesie trochę kasy ale jakiejs rewelki bym sie nie spodziewał ---to nie ten TYP gry ktory mocno moze się na konsole sprzedać.

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: Captain_Obvious » 16 maja 2019 19:13

Spółka na longa świetna była/ jest jesli ktos ma ja nadal tanio nabywaną, ale chyba ten rok nie zapowiada sie jakos specjalnie cool w dodatku jeśli projekt 8 zadebiutuje dopiero w 2021 roku( tak wynika z projekcji P/E BOŚ--a oni sporo wiedzą na temat growych spółek) to i przyszły rok bedzie jeszcze bardziej mizernawy wiec z inwestycją w 11 bit chyba nie ma co sie spieszyć.

Frost Punk na konsolach przyniesie trochę kasy ale jakiejs rewelki bym sie nie spodziewał ---to nie ten TYP gry ktory mocno moze się na konsole sprzedać.
Hej Alik,

Widze ze w swych przewidywaniach skreslasz Children of Morta? Jako gamer uwazam ze...nieslusznie. Ale czas pokaze :)
Zgadzam sie natomiast co do tego ze nie nalezy oczekiwac ogromengo sukcesu FP na konsolach. Wieksze nadzieje pokladam w DLC na PC i zwiazanym z nim season passem, ktory moze znalezc 250-300 tys nabywcow jesli naprawde content bedzie obiecujacy.
Co do przyszlego roku - moze byc nieco gorzej wynikowo, z pewnoscia. Ale tez pojawia sie informacje dot projektu 8, kolejnych pozycji z wydawnictwa i kolejnych wlasnych IP, wiec jesli gielda ma wyceniac przyszlosc...to bedzie co wycieniac.

vonlichtenstein
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 259
Rejestracja: 15 wrz 2016 01:03

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: vonlichtenstein » 16 maja 2019 19:17

Oczywiście, że nie ma co się spieszyć. Tak samo jak nie trzeba się było spieszyć w czerwcu 2016 dwa lata przed Frostpunkiem i brać po 70 PLN tylko trzeba było poczekać na twarde konkrety, teasery, trailery, konkretne terminy itp i brać trzykrotnie drożej po 210

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: Julian11 » 16 maja 2019 19:29

Spółka na longa świetna była/ jest jesli ktos ma ja nadal tanio nabywaną, ale chyba ten rok nie zapowiada sie jakos specjalnie cool w dodatku jeśli projekt 8 zadebiutuje dopiero w 2021 roku( tak wynika z projekcji P/E BOŚ--a oni sporo wiedzą na temat growych spółek) to i przyszły rok bedzie jeszcze bardziej mizernawy wiec z inwestycją w 11 bit chyba nie ma co sie spieszyć.

Frost Punk na konsolach przyniesie trochę kasy ale jakiejs rewelki bym sie nie spodziewał ---to nie ten TYP gry ktory mocno moze się na konsole sprzedać.
Hej Alik,

Widze ze w swych przewidywaniach skreslasz Children of Morta? Jako gamer uwazam ze...nieslusznie. Ale czas pokaze :)
Zgadzam sie natomiast co do tego ze nie nalezy oczekiwac ogromengo sukcesu FP na konsolach. Wieksze nadzieje pokladam w DLC na PC i zwiazanym z nim season passem, ktory moze znalezc 250-300 tys nabywcow jesli naprawde content bedzie obiecujacy.
Co do przyszlego roku - moze byc nieco gorzej wynikowo, z pewnoscia. Ale tez pojawia sie informacje dot projektu 8, kolejnych pozycji z wydawnictwa i kolejnych wlasnych IP, wiec jesli gielda ma wyceniac przyszlosc...to bedzie co wycieniac.
siemanko.

nie tyle skreślam co uwazam ze jak na obecna kapitalizacje to szłu pewnie nie bedzie ---moim zdnaime pare baniek moze dodac do wyniku rocznego ale przy 900 MLN kapitalziacji to jest jednak niewielka skala.-- no chyba że sie myle i ta pikseloza zrobi furrorę,.

ALBO że bedzie PRIKAZ --JADYMY --tak jak pod ten śmieszny "konsensus" gdzie podobno pzrekroczyli przyuchody o 2 banki a zyski jeszce mniej i z 300 PLN pojechali na ponad 400 PLN zamykajac luke bessy i robiac ponad 240 MLn kapitalizacji in + na tych wzrostach .

Na rynku wszystko jest mozliwe tak jak to ze ciga kiedys napompowali na 450 mln Kapitalziacji pod debiut tego Drogiego gniota SGW 3 na ktorego teraz ODPISY robią.

Na rynku mnie niewiele rzeczy potrafi zaskoczyć.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: Julian11 » 16 maja 2019 19:45

Oczywiście, że nie ma co się spieszyć. Tak samo jak nie trzeba się było spieszyć w czerwcu 2016 dwa lata przed Frostpunkiem i brać po 70 PLN tylko trzeba było poczekać na twarde konkrety, teasery, trailery, konkretne terminy itp i brać trzykrotnie drożej po 210
w czerwcu 2 lata przed FP to 11 bit był po prostu stłamszony i mocno niedowartosciowany ---na co wskazuje np P/E jak też i kapitalziacja ok 150 MLn PLN. Tak tez sie zdarza ze rynek potrafi gnoic za mocno dobre papaiery po to zeby presje i czas wykorzystywac do akumulacji papaiera.

potem kwit podrósł chociaz te ok 150 PLn + i ok 350 - 400 mln kapitalziacji pownien TYLE kosztować duzo wcześniej p/e juz nie była niska bo monetyzacja TWOM się obnizała, ale rynek czekał na kolejna premiere gry ktora się pzreciagała. I tak na dobre kwit urósł dopiero tuż pzred debiutem i w trakcie debiutu FP.

Obecnie 11 bit moim zdnaime nie jest az tak niedowartościowany jak to było do czerwca 2016 roku.

Obrazek

Obrazek

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: pandorinium » 16 maja 2019 19:52

Nagonka aliny, czyli się czai z zakupami jutro :lol:

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5453
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: klaxon » 16 maja 2019 21:04

Po raz szósty przecena FP -40% w tym roku i piąta w ciągu ostatnich 2 miesięcy. Marudziłem że TWOM nigdy nie miał promocji 40% to nadrabiają to teraz z nawiązką. Tylko jak oni to robią że co tydzień-dwa mają zielone światło na promo na steam, kiedyś o ile pamiętam musiał być co do zasady bodaj miesiac przerwy między promocjami. :roll:

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: Captain_Obvious » 16 maja 2019 21:38

Po raz szósty przecena FP -40% w tym roku i piąta w ciągu ostatnich 2 miesięcy. Marudziłem że TWOM nigdy nie miał promocji 40% to nadrabiają to teraz z nawiązką. Tylko jak oni to robią że co tydzień-dwa mają zielone światło na promo na steam, kiedyś o ile pamiętam musiał być co do zasady bodaj miesiac przerwy między promocjami. :roll:
Tez jestem mocno zaskoczony - bylo nawet o to pytanie na forum inwestorskim, bo te czeste przeceny stoja w sprzecznosci z wczesniejszymi zapowiedziami ich Admina. Niby tlumacza ze sa "zapraszani" do promek przez Steam - jesli tak faktycznie jest, to raczej dobry znak. Relacje biznesowe z Valve musza byc na dobrym poziomie. Pytanie tylko czy -40% jeszcze tak bedzie ludzi przyciagac..? :roll:

inwestor00
Starszy plutonowy
Posty: 22
Rejestracja: 02 paź 2018 14:51

Re: 11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIV akumulacja

Postautor: inwestor00 » 16 maja 2019 21:39

dryniol giełdowy guru...

Zanim zaczniesz przyznawać się do nowych błędów, może najpierw przyznaj i przeproś za poprzednie?

23 sty 2018 12:07

Uuu widze, ze juz absurdalne rzeczy zaczales pisac.
Moda na gry komputerowe sie skonczy ? Ten rynek rosnie dynamicznie z kazdym rokiem i tak bedzie jeszcze dlugo.
CDR bedzie przez lata spadal bo jest teraz drogi ? Rozbrajasz Panie.

Absurdalna to jest obecna wycena CD Projektu. Dobrze że marzenia nie bolą.
Za rok porównamy ile można było stracić przez ten okres na...
...baloniku CD Projekt....

...a ile zarobić na...
...mocno niedowartościowanych - Kogeneracji i Stalexporcie...

...obecne ceny;
CD Projekt - 119 zł
Kogeneracja - 84 zł
Stalexport - 4.25 zł

...za roczek się przypomnę z tym postem.
Minął roczek i jakoś zapomniałeś przypomnieć się z tym postem... :lol:

viewtopic.php?f=1&t=221171&hilit=dryniol&start=405


Wklejam to w temacie 11 BIT (nie jestem akcjonariuszem) bo i tutaj przylazłeś szerzyć swoje mądrości.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 189 gości