Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 16 maja 2019 09:28

Ponownie puk puk w okienieczko.
MCI Capital każdego roku płaci PEMowi około 30 baniek za zarządzanie. Obecnie kapitalizacja tej drugiej spółki wynosi 53mln złotych. Dla MCI Capital to nie jest opportunity, lecz mega-mega-mega-mega-mega-opportunity aby kupić duży pakiet akcji PEM.

Uprzejmie nalegam aby Zarząd MCI Capital zrobił to co do niego należy.

vetus
Chorąży

Postautor: vetus » 16 maja 2019 09:31

MCI Capital każdego roku płaci PEMowi około 30 baniek za zarządzanie. Obecnie kapitalizacja tej drugiej spółki wynosi 53mln złotych. Dla MCI Capital to nie jest opportunity, lecz mega-mega-mega-opportunity aby kupić duży pakiet akcji PEM.

Pomyślałeś od kogo mieliby kupić ?!
:lol:

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 16 maja 2019 09:37

MCI Capital każdego roku płaci PEMowi około 30 baniek za zarządzanie. Obecnie kapitalizacja tej drugiej spółki wynosi 53mln złotych. Dla MCI Capital to nie jest opportunity, lecz mega-mega-mega-opportunity aby kupić duży pakiet akcji PEM.

Pomyślałeś od kogo mieliby kupić ?!
:lol:
Od każdego kto jest gotów oddać towar poniżej 30zł. Sądząc po bieżącym kursie 15 jest takich akcjonariuszy całe mnóstwo. Free float 33%. MCI Capital ma zaledwie 11%. Mogłoby chociaż do 30% dojść. Koszt kilkunastu milionów złotych nie stanowiłby problemu nawet w obecnej delikatnej sytuacji.

Jerubaaal
Sierżant sztabowy

Postautor: Jerubaaal » 16 maja 2019 09:46

Nie wiem czy dokupienie PEM to taka mega okazja. Przecież też 30 baniek dalej trzeba będzie płacić. Te pieniądze idą w znacznej części na koszty zarządzania, pensje, utrzymanie biura, analizy, prawników czy co tam jeszcze. Do MCI wróci z tego tylko część. Ile zarabia PEM przecież wiadomo

Jerubaaal
Sierżant sztabowy

Postautor: Jerubaaal » 16 maja 2019 09:57

Nie wiem, może zamiast dokupować PEM, lepiej jest zrezygnować z usług tej firmy. I ponownie przenieść zarządzanie do MCI. To oczywiście też będzie kosztowało. Nie mam wiedzy, aby rozstrzygnąć co lepsze dla MCI. Tomek pewnie wie i jakoś PEMu nie dokupuje na razie. Co więcej zafundował PEMowi smrodek, który długo będzie się za nim ciągnął.

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 16 maja 2019 09:59

Nie wiem czy dokupienie PEM to taka mega okazja. Przecież też 30 baniek dalej trzeba będzie płacić. Te pieniądze idą w znacznej części na koszty zarządzania, pensje, utrzymanie biura, analizy, prawników czy co tam jeszcze. Do MCI wróci z tego tylko część. Ile zarabia PEM przecież wiadomo
MCI Capital 5 lat temu sprzedało PEM średnio za około 65zł. Odkupienie trzy razy taniej brzmi dobrze.

W tej chwili są dwa podstawowe scenariusze dalszej przyszłości PEM:
-albo pozyska zagranicznych inwestorów (być może także zjedna krajowych poprzez poprawę wyników TechV). Wtedy zakupy akcji po 15, a nawet po 30 okazałyby się złotym interesem
-albo inwestorzy zewnętrzni trwale się odwrócą i będzie dryf w kierunku "family office" zarządzającego niemal wyłącznie pieniędzmi MCI Capital. Wtedy tani zakup teraz byłby przygotowaniem do przyszłej fuzji na warunkach dobrych dla MCI Capital.

Jerubaaal
Sierżant sztabowy

Postautor: Jerubaaal » 16 maja 2019 10:02

Tomek pokazał, że zależy mu głównie na MCI. I będzie się kierował dobrem tej firmy. Co zresztą nie dziwi, bo w MCI ma najwięcej pieniędzy. To jego ukochane dziecko. A PEM to tylko efekt uboczny chwilowej fascynacji Czarkiem.

Jerubaaal
Sierżant sztabowy

Postautor: Jerubaaal » 16 maja 2019 10:08

Jak nie chcę rozstrzygać co dalej z PEM, nie mam wystarczającej wiedzy. Tomek ją pewnie ma. I zrobi to co dobre dla MCI.
Ja tylko podważyłem sens określenia "mega(5x) okazja"

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 16 maja 2019 10:10

Nie wiem, może zamiast dokupować PEM, lepiej jest zrezygnować z usług tej firmy. I ponownie przenieść zarządzanie do MCI.
Do 2024 roku to niemożliwe, jest 10-letnia umowa o zarządzanie z PEM. Zaś MCI kupując akcje PEM de facto właśnie przenosi zarządzanie ponownie do MCI. To można robić już teraz gdy jest tanio.

Niestety przekroczenie 50% kontroli nad PEM wymaga zgody KNF (a Tomek bez pośrednio i pośrednio kontroluje już 48.9%) ponieważ jest równoznaczne z przekroczeniem 50% w MCI TFI. To tylko formalność. Tomek już taką zgodę miał. Była terminowa. Czas zgody upłynął. Nie wiem czy ma prolongatę. Być może musi wystąpić o ponowną zgodę. Jej wydanie prawdopodobnie trwa niepoważnie długo.

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 16 maja 2019 10:14

Jak nie chcę rozstrzygać co dalej z PEM, nie mam wystarczającej wiedzy. Tomek ją pewnie ma. I zrobi to co dobre dla MCI.
Pytanie brzmi: któremu MCI zrobi dobrze? Czy MCI Capital? A może tylko MCI Management? Dla mniejszościowych z MCI Capital różnica jak pomiędzy krzesłem a krzesłem elektrycznym.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: incoqnito » 16 maja 2019 10:16

Po spłaceniu obligacji MCI Capital nic już nie będzie stało na przeszkodzie delistingu. Zresztą po spółce rynek skoro będzie miała utrudnione finansowanie ( jeśli rzeczywiście będzie utrudnione)

Jerubaaal
Sierżant sztabowy

Postautor: Jerubaaal » 16 maja 2019 10:17

Ja wiemy to Tomek tu rządzi. I może sobie zmieniać umowy, statuty i co tam chce. Bo to wszystko jego :-)
Sam młoddy tłumaczyłeś parę godzin temu, że Tomek jak będzie chciał może sprzedać dowolne aktywo i przetransferować środki do swojej kieszeni. Do MCI to nawet krócej

galileogalileo
Starszy chorąży

Postautor: galileogalileo » 16 maja 2019 10:20

Bankierowiec zapytał:
Co robic z obligami MCF? Czy sa rzeczywiscie powody do az takiej paniki jaka obserwujemy?
MCI Capital posiada aktywa netto w wysokości 1291 milionów złotych. Każdego roku dokonuje spieniężeń w wysokości 400 baniek (średnia z ostatnich 5 lat). Ergo w realnym świecie wszystkie obligacje grupy MCI są bezpieczniejsze niż obligi Skarbu Państwa. Spokojnie czekaj do wykupu.
Natomiast w świecie emocji i fałszywych informacji jest pełno przygód. Nie zagwarantuję Ci że dzisiaj nie będzie kontynuacji paniki.

Generalnie Czechowicz jest powszechnie bardzo nielubiany. Też go nie lubię. Jako wieloletni akcjonariusz mam powody. Nawet jestem absolutnie pewien że żaden akcjonariusz MCI lub PEM go nie lubi. To byłoby emocjonalnie niewykonalne. Przy takiej atmosferze medialna działalność Maciejewskiego trafiła na podatny grunt i poruszyła emocje. Więc jest jak jest.
wiesz co ty to lepiej juz zamilcz piszesz takie glupoty ....

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 16 maja 2019 10:38

Ja wiemy to Tomek tu rządzi. I może sobie zmieniać umowy, statuty i co tam chce.
Tak, ale dopóki jest pod presją pieniaczy z dużym przełożeniem na media to nie zrobi takiego numeru jak zerwanie umowy o zarządzanie z PEM. Jest też zagraniczny akcjonariusz w postaci funduszu Moon, który prawdopodobnie nie pozwoliłby na grę w bambuko. Ergo na spłatę obligów Tomek cash zawsze wyciągnie, ale umowy z PEM nie podważy.

mejs73
Starszy plutonowy

Postautor: mejs73 » 16 maja 2019 11:29

Dziwne, że Tomek usunął z FB linka o IPO Gett tak jakby nie zależało mu by ludzie się dowiedzieli. Pierwszy raz coś takiego zrobił jak śledzę jego profil...

... nie zdziwiłbym się, gdyby powtórzyła się sytuacja iZettle. Spółka przygotowywana do IPO, a tu pojawia się taki PayPal i podbija stawkę x2. Tylko tym razem w roli iZettle wystąpi Gett. Zarówno Lyft, jak i Uber są tuż po debiucie giełdowym i mają "kieszenie wypchane pieniędzmi".
Maciejewski odniósł sukces - wywołał panikę zdezorientowanej drobnicy na obligach MCM. Na miejscu Tomka podziękowałbym mu pozwem cywilnym o odszkodowanie i karnym o manipulację instrumentami finansowymi.
A może po prostu Pan Maciejewski dobrze wykonał zlecone mu zadanie ... żeby wywołać małą panikę, odebrać obligi ze słabych rąk i to jeszcze zanim skokowo wzrośnie TechV po upublicznieniu informacji o sprzedaży Gett inwestorowi branżowemu.

... ALE TO TYLKO TAKA MOJA MAŁA ZABAWA WYOBRAŹNIĄ.

Wróć do „Akcje”