TELEHORSE [TLH]

wszystko na temat spółek publicznych
Mms86
Młodszy chorąży
Posty: 523
Rejestracja: 06 maja 2019 13:39

Re: TELEHORSE [TLH]

Postautor: Mms86 » 16 maja 2019 10:35

To akurat doskonale zdaje sobie sprawę...wiadomo ze wszystko zależy od „ekipy”...na shitowym bge które oczywiście ostatecznie zbankrutowało miałem największy w swym życiu zarobek :lol: ale tu coś „dziwnie pachnie” - zobaczymy...póki co wole czekać z boku bo wyjsc póki co za bardzo nie ma jsk z tego....

REKLAMA


Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TELEHORSE [TLH]

Postautor: Julian11 » 16 maja 2019 10:41

To akurat doskonale zdaje sobie sprawę...wiadomo ze wszystko zależy od „ekipy”...na shitowym bge które oczywiście ostatecznie zbankrutowało miałem największy w swym życiu zarobek :lol: ale tu coś „dziwnie pachnie” - zobaczymy...póki co wole czekać z boku bo wyjsc póki co za bardzo nie ma jsk z tego....
nie raczej nie rozumiesz ---

ty ciagle myślisz w kategorach spekuły kto kogo wydyma --oczywiscie taka opcja jest tez możliwa, ale tak na prawde chodzi tu o TO czy ten bizness się faktycznie rozwinie czy nie. To wowczas moga byc najwieksze profity.

zobacz na rózne spółeczki i ich wyceny. Wystarczy czasami że mają pare mln PLN przychodów jeszcze mniej zysków A są wyceniana nawet na ponad 100 MLN PLN. Jak sadzisz czy na GANDZI jest mozliwe miec miliony przychodów i miliony zysków? Przy 2 mln zysków i kapitalziacji 80 mln PLN robi się c/z 40 ----jest mnóstwo spółek z takim i wiekszym C/Z ktore sa wyceniane na tego typu kapitalziacji lub wieksze.

Więc tu własnie o to chodzi bo jak wspomniałem przy kapitalziacji np 80- MLN PLN moja wycena pakietów po NE bedzie wynosiła ok 1 mln PLN. I o to jest gra w moim obecnym MNIEMANIU i tym dlaczego kupiłem te akcje--- o budowanie prawdziwej kapitalizacji spółki , a nie o to czy uda sie ubrac jakis innych drobnych w kwity czy nie.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TELEHORSE [TLH]

Postautor: Julian11 » 16 maja 2019 10:50

Zobacz jakie sa ceny produktów jednego z najwiekszych producentów tego typu w POLSCE. za 10 ml placisz pnad 100 PLN a za 30 mln olejku ponad 300 PLN.

Obrazek

Obrazek

Mms86
Młodszy chorąży
Posty: 523
Rejestracja: 06 maja 2019 13:39

Re: TELEHORSE [TLH]

Postautor: Mms86 » 16 maja 2019 10:56

Jeśli tak zakładasz to ok! Ale powiedz mi - działasz coś w biznesie? Jak oni chcą to rozkręcić maja 3 mln? Zakładając ze obejmą wszyscy...pewnie zgarną z 2,5 mln...wiec jsk? Zaraz kolejna emisja? Dlatego obstawiam ze realnego biznesu z tego noe będzie a chodzi o magię gandzi ;)

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TELEHORSE [TLH]

Postautor: Julian11 » 16 maja 2019 11:07

Jeśli tak zakładasz to ok! Ale powiedz mi - działasz coś w biznesie? Jak oni chcą to rozkręcić maja 3 mln? Zakładając ze obejmą wszyscy...pewnie zgarną z 2,5 mln...wiec jsk? Zaraz kolejna emisja? Dlatego obstawiam ze realnego biznesu z tego noe będzie a chodzi o magię gandzi ;)
NIe wiem ale wiem że MARYŚKE opłaca się uprawiac ze wzgledu na jej FINALNY PRODUKT---pomimo ze czesto jest uprawiana nielegalnie i ludzie ryzykuja wieżieniem.

sadze że na początek te 3 MLn PLn w zupełnosci moga starczyc a jesli biznes bedzie sie rozwijał i bedzie ciekawy to moga zdobyc wieksze finansowanie ja nie widze w tym problemu.

jesli ty masz objekcje ktorymi tak namietnie sie dzielisz z nami tu na forum od kiedy sie zarejestrowałes na parkiecie --to wyjscie jest proste oddajesz akcje i szukasz "lepszych okazji do zainwestowania" . Ja osobiscie nie mam problemu z podejmowaniem ryzyka jesli uwazam ze sa szanse na ciekwy zarobek. Jesli bym miał z tym problem to bym nie grał na GPW przez tyle lat jakie juz tu inwestuje.

Czasmi sa straty na niektorych spółkach ale mój bilans ogolny jest przez te wszytkie lata mocno na + i mam nadzieje ze CANNABIS POLSKA dołozy sie też do tego pozytywnego bilansu w przyszłosci bo na razie jestem w okolicach ZERA a nawet na jakimś tam niewielkim minusie.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TELEHORSE [TLH]

Postautor: Julian11 » 16 maja 2019 11:42

Oto małe wycinki dlaczego zainteresowałem sie TĄ spółka( wartą 5 mln PLN obecnie) i TYM tematem i dlateczego postanowiłem w ten temat zainwestowac pomimo z ryzyka i z deczka szemranego towarzystwa w akcjonariacie jak ERNE .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ja liczę że pewnego rodzaju CIEMNOTA POLITYKÓW jednak minie i MEDYCZNA MARICHUANE ktora ma niewątpoliwie mnóstwo zalet i elementów leczniczych wielu dolegliwosci w końcu mocniej ZAAPROBUJA tez w POLSCE ---a jesli wówczas CANNABIS POLSKA bedzie już obecna na rynku to bedzie tylko z korzyścią dla niej i jej akcjonariuszy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

co z tego wyjdzie zobaczymy , ale z czasem to moze byc naprawdę GRUBY temat.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TELEHORSE [TLH]

Postautor: Julian11 » 16 maja 2019 11:54

info ze stycznia 2019 roku.

Obrazek

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,6 ... 01422.html

To dopiero POCZĄTKI tego biznesu nie tylko w Polce ale i w europie i w sumie na świecie ---dlatego jeśli poważnie myślą w CANNABIS POLSKA S.A o tej niszy działalności to może z tego byc bardzo ciekawy TEMAT FINANSOWY w PRZYSZŁOŚCI.

Luxtorpeda
Podporucznik
Posty: 11294
Rejestracja: 07 paź 2013 14:15

Re: TELEHORSE [TLH]

Postautor: Luxtorpeda » 16 maja 2019 12:07

info ze stycznia 2019 roku.

Obrazek

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,6 ... 01422.html

To dopiero POCZĄTKI tego biznesu nie tylko w Polce ale i w europie i w sumie na świecie ---dlatego jeśli poważnie myślą w CANNABIS POLSKA S.A o tej niszy działalności to może z tego byc bardzo ciekawy TEMAT FINANSOWY w PRZYSZŁOŚCI.
Ale najpierw muszą potwierdzić się domysły :mrgreen:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TELEHORSE [TLH]

Postautor: Julian11 » 16 maja 2019 12:15

Jeśli tak zakładasz to ok! Ale powiedz mi - działasz coś w biznesie? Jak oni chcą to rozkręcić maja 3 mln? Zakładając ze obejmą wszyscy...pewnie zgarną z 2,5 mln...wiec jsk? Zaraz kolejna emisja? Dlatego obstawiam ze realnego biznesu z tego noe będzie a chodzi o magię gandzi ;)
w tym artykule/ video wiadomosciach TVN ---- masz juz odpowiedz JAK?

Zakładając ze koszty produkcji grama Gandzi to jakies 5 PLN ---a cena spzredazy to 65 PLN to JUZ masz odpowiedź JAK?


nawet jesli ceny spadną to ceny spzredazy bedą wiuelokrotnie wieksze niż ceny produkcji nawet jesli one( ceny produkcji) beda podniesione i wyższe na poczatku przez koniecznosc inwestycji cannabis polska, to z czasem bedą spadały. TE zakupy robione przez NFZ to KROPLA w morzu potrzeb 7 KG to 7000 Gramów. wyprodukowanie ich kosztowało pewnie ok 100 K PLN , a sprzedaje sie to z 13 krotna przebitka. Towaru starczy dla 1 TYSIACA osób "1 DZIAŁKI" , jak to sie ma do tych prognoz które mówia ze w POLSCE w najblizszych/ kolejnych latach może byc zapotzrebowanie na TEN rodzaj Suszu i produktów leczniczych z niego na 300 K - do 1 MILIONA osób.

Jak sadzisz czy jeśli to zacznie wypalać to znajda sie kolejny chetni do zainwestowania w ten biznes jesli spółka pokaze że sie rozwija i bedzie chciała mamony na kolejny jeszcze dynamiczniejszy ROZWÓJ. ?

wszystko zależy od tych co bea zarządzali ta spółką ---pomysł i nisza dzialnosci BARDZO CIEKAWA i bardzo perspektywiczna dlatego korzystam z okazji i inwestuje w nią ponosząc RYZYKO ale i dajac sobie szanse na potencjalne być moze nieprzeciętne zyski ( procentowo ). Jak będzie czas pokaże.

Kto nie ryzykuje nie pije szmapana I NIE GRA NA GIEŁDZIE.

Mms86
Młodszy chorąży
Posty: 523
Rejestracja: 06 maja 2019 13:39

Re: TELEHORSE [TLH]

Postautor: Mms86 » 16 maja 2019 13:27

Dusze kciuki za ogromne zyski :!:
Ale zdajesz sobie sprawę ze rynek w Polsce jest już dość obstawiony w tym temacie i to zadna nowość...potentata przejęli Kanadyjczycy...trzeba jeszcze wbić się w rynek a wiesz jak to w farmacji jest - raczej nowych się nie dopuszcza do biznesu...
Ale pożyjemy, zobaczymy ;)

Luxtorpeda
Podporucznik
Posty: 11294
Rejestracja: 07 paź 2013 14:15

Re: TELEHORSE [TLH]

Postautor: Luxtorpeda » 16 maja 2019 13:53

Jeśli tak zakładasz to ok! Ale powiedz mi - działasz coś w biznesie? Jak oni chcą to rozkręcić maja 3 mln? Zakładając ze obejmą wszyscy...pewnie zgarną z 2,5 mln...wiec jsk? Zaraz kolejna emisja? Dlatego obstawiam ze realnego biznesu z tego noe będzie a chodzi o magię gandzi ;)
w tym artykule/ video wiadomosciach TVN ---- masz juz odpowiedz JAK?

Zakładając ze koszty produkcji grama Gandzi to jakies 5 PLN ---a cena spzredazy to 65 PLN to JUZ masz odpowiedź JAK?


nawet jesli ceny spadną to ceny spzredazy bedą wiuelokrotnie wieksze niż ceny produkcji nawet jesli one( ceny produkcji) beda podniesione i wyższe na poczatku przez koniecznosc inwestycji cannabis polska, to z czasem bedą spadały. TE zakupy robione przez NFZ to KROPLA w morzu potrzeb 7 KG to 7000 Gramów. wyprodukowanie ich kosztowało pewnie ok 100 K PLN , a sprzedaje sie to z 13 krotna przebitka. Towaru starczy dla 1 TYSIACA osób "1 DZIAŁKI" , jak to sie ma do tych prognoz które mówia ze w POLSCE w najblizszych/ kolejnych latach może byc zapotzrebowanie na TEN rodzaj Suszu i produktów leczniczych z niego na 300 K - do 1 MILIONA osób.

Jak sadzisz czy jeśli to zacznie wypalać to znajda sie kolejny chetni do zainwestowania w ten biznes jesli spółka pokaze że sie rozwija i bedzie chciała mamony na kolejny jeszcze dynamiczniejszy ROZWÓJ. ?

wszystko zależy od tych co bea zarządzali ta spółką ---pomysł i nisza dzialnosci BARDZO CIEKAWA i bardzo perspektywiczna dlatego korzystam z okazji i inwestuje w nią ponosząc RYZYKO ale i dajac sobie szanse na potencjalne być moze nieprzeciętne zyski ( procentowo ). Jak będzie czas pokaże.

Kto nie ryzykuje nie pije szmapana I NIE GRA NA GIEŁDZIE.
tu idzie gra o drogiego szzmpana, mam nadzieje że pojdziemy sladami Tilray jak wszystko się potwierdzi :mrgreen:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Marihu ... 15842.html

Mms86
Młodszy chorąży
Posty: 523
Rejestracja: 06 maja 2019 13:39

Re: TELEHORSE [TLH]

Postautor: Mms86 » 16 maja 2019 14:16

Oby!
Póki co porównać można tylko do polskiego rynku...jedyna spółka to medical cannabis - generalnie wypisz wymaluj kopia tej- zmiany profilu bo w żadnej jej nie idzie :lol:
Szału zakupów i wzrostów noe widać...

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TELEHORSE [TLH]

Postautor: Julian11 » 16 maja 2019 16:22

Dusze kciuki za ogromne zyski :!:
Ale zdajesz sobie sprawę ze rynek w Polsce jest już dość obstawiony w tym temacie i to zadna nowość...potentata przejęli Kanadyjczycy...trzeba jeszcze wbić się w rynek a wiesz jak to w farmacji jest - raczej nowych się nie dopuszcza do biznesu...
Ale pożyjemy, zobaczymy ;)
No tak przejęli że kanadyjski towar w ilości 7 KG sprowadzili do Polski. O czym ty człowieku gadasz, rynek jest potencjalnie bardzo chlonny, a dostępność żadna. Powinno to się zmienić w Kanadzie szacuje się że 1.7 % społeczeństwa będzie używali Marysi medycznej, jeśli w Polsce byłoby podobnie to mówimy o 700 k ludzi, tylko w Polsce.

A ty pitolisz że rynek już jest obstawiony, szczególnie gdy mówimy o spółce obecnie wycenianej na 5 mln PLN. :lol:

Jeszcze raz jak czujesz że spółka jest zbyt niebezpieczna widzisz więcej zagrożeń niż szans, odpuszczasz sobie taką spółkę - - - szukasz innej lepszej bezpieczniejsze twoim zdaniem. To proste jak Budowa cepa, nie wiem dlaczego taki podstawowych kwestii nie kumasz.

I jeszcze jedno uświadm mnie jakiego to potentata przejęli jakie mieli przychody itp. Bo rynek globalny za 6 lat według niektórych ma mieć wartość 54 mld $ rocznie.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: TELEHORSE [TLH]

Postautor: Julian11 » 16 maja 2019 19:19

To teraz CIEKAWOSTKA jesli chodzi o OLIMAX. ta firmę którą przejęto za 90 MLN PLN.

Mowisz że to POTENTAT?

to zobacz na ta stronę na ile ten" potentat" był wyceniany w 2015 ROku i na ile był wyceniany w 2016 roku a za ile go kupiono w 2019 roku. :lol: 8) :lol:

http://europejskafirma.pl/15182,gepardy ... hemicznej/

Gepardy biznesu branzy chemicznej ----PODPOWIEDŹ -sprawdź okolice 100 MIEJSCA. :lol: 8) :lol:

Obrazek

Moze to ci cos podpwie co tu MOŻE SIE KROIĆ za jakis czas , jesli serio potraktuja kwestie rozwoju w tej niszy działalności gospodarczej.

P.S czy widziałes kiedys POTENTATA z wycena 2 MLN PLN ? a taką miała ta spółka OLIMAX w 2015 roku w 2016 miała powyzej 4 MLN wycene "rynkową" w 2019 juz 90 mln zapłacili przejmujacy ta spółkę. wzrost wartości w 4 lata - 4500%

JAk bedzie z CANNABIS POLAND S.A --czas pokaże---ALBO ZYSK ALBO W PYSK ---normalka na GIEŁDZIE

Mms86
Młodszy chorąży
Posty: 523
Rejestracja: 06 maja 2019 13:39

Re: TELEHORSE [TLH]

Postautor: Mms86 » 16 maja 2019 19:53

Jednak będzie jedyna notowana spółka bo medical został „cztery pory roku” - widać coś im nie wyszło :lol:
Zobaczymy jsk będzie tu...oby to było przejęcie / wejście na plecach...


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 131 gości