Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 17 maja 2019 17:25

pem leci jak petrolinvest
Nie ma podobieństw. PEM dowiercił się do prawdziwego skarbu - Gett. Ta spółka już w tej chwili jest sprzedawalna za kilka miliardów dolarów. Więksi konkurenci dysponują takimi sumami i być może dojdzie do transakcji już w czerwcu. Ale jeśli Waiser ma jaja i nie da się wyrzucić z gry za głupie kilka dużych baniek to w przyszłym roku będzie jeszcze bogatsze IPO. Ma przewagę nad konkurentami, jest rentowny, gdy dorzuci skalowalność to może nawet wygrać całą tą zabawę. Tym pilniej i tym drożej będą go chcieli teraz kupić.

BTW a co u Ryśka? Dalej wierci?

REKLAMA


galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: galileogalileo » 17 maja 2019 17:32

pem leci jak petrolinvest
Nie ma podobieństw. PEM dowiercił się do prawdziwego skarbu - Gett. Ta spółka już w tej chwili jest sprzedawalna za kilka miliardów dolarów. Więksi konkurenci dysponują takimi sumami i być może dojdzie do transakcji już w czerwcu. Ale jeśli Waiser ma jaja i nie da się wyrzucić z gry za głupie kilka dużych baniek to w przyszłym roku będzie jeszcze bogatsze IPO. Ma przewagę nad konkurentami, jest rentowny, gdy dorzuci skalowalność to może nawet wygrać całą tą zabawę. Tym pilniej i tym drożej będą go chcieli teraz kupić.

BTW a co u Ryśka? Dalej wierci?
masz racje widac jak inwestorzy to doeceniaja :lol: :lol: :lol: :lol:

ty masz cos z glowa chlopie
:lol:

najwazniejsza zasada kazdego inwestora - nie kupuje sie spadajacych nozy
a to nawet nie jest noż bo leci latami to prawdziwa gilotyna jest

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 17 maja 2019 17:40

pem leci jak petrolinvest
Nie ma podobieństw. PEM dowiercił się do prawdziwego skarbu - Gett. Ta spółka już w tej chwili jest sprzedawalna za kilka miliardów dolarów. Więksi konkurenci dysponują takimi sumami i być może dojdzie do transakcji już w czerwcu. Ale jeśli Waiser ma jaja i nie da się wyrzucić z gry za głupie kilka dużych baniek to w przyszłym roku będzie jeszcze bogatsze IPO. Ma przewagę nad konkurentami, jest rentowny, gdy dorzuci skalowalność to może nawet wygrać całą tą zabawę. Tym pilniej i tym drożej będą go chcieli teraz kupić.

BTW a co u Ryśka? Dalej wierci?
masz racje widac jak inwestorzy to doeceniaja :lol: :lol: :lol: :lol:

ty masz cos z glowa chlopie
:lol:

najwazniejsza zasada kazdego inwestora - nie kupuje sie spadajacych nozy
a to nawet nie jest noż bo leci latami to prawdziwa gilotyna jest
Nie znają prawdziwej sytuacji. Słyszeli o pretensjach Maciejewskiego i myślą że PEM już żadnych produktów nikomu nie będzie zdolny sprzedać. Nie wiedzą że wycena TechV wystrzeli jak petarda i wszyscy się przymkną, a po nowe certyfikaty ustawią się kolejki. Wyniki zarządzania decydują.

Inna sprawa że nawet gdyby PEM zarządzał wyłącznie pieniędzmi MCI i nie miał ani jednego zewnętrznego klienta to i tak jest warty więcej niż dzisiejszy kurs. Ergo jeśli to nie jest mega-okazja to jestem chińskim cesarzem.

Giełdowe maksymy o spadającym nożu czasem się spełniają, a czasem nie. Jest też powiedzenie - ten nóż już wbił się w ziemię więc można go bezpiecznie złapać.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 17 maja 2019 17:45

@młoddy


Tak z ciekawości... Co ty z tym czerwcem tak wyskakujesz w kwestii GETT lub teraz po tym artykule w kwestii Juno...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 17 maja 2019 18:01

@młoddy


Tak z ciekawości... Co ty z tym czerwcem tak wyskakujesz w kwestii GETT lub teraz po tym artykule w kwestii Juno...
Zakładam że Uber i Lyft są w pośpiechu aby zlikwidować konkurenta, który w przyszłym roku może im dokuczyć swoją rentownością. Więc czerwiec, może lipiec. Albo się nie dogadają co do ceny i wtedy dopiero IPO, ale sam wiesz że Tomek usunął o nim info. Czyli chyba czerwiec. Zresztą mnie się nie spieszy, jak dla mnie może być luty.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 17 maja 2019 18:25

Usunął linka do artykułu o IPO. Mógł to zrobić równie dobrze z każdego innego powodu...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 17 maja 2019 18:34

Jaka to różnica czy do petardy w TechV dojdzie na skutek czerwcowego kupna Gett czy dopiero po IPO Gett? Dla mnie żadna. Ważne że petarda będzie. A Ty czekaj na PEM<10. Nigdy się nie doczekasz.

galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: galileogalileo » 17 maja 2019 19:26

Jaka to różnica czy do petardy w TechV dojdzie na skutek czerwcowego kupna Gett czy dopiero po IPO Gett? Dla mnie żadna. Ważne że petarda będzie. A Ty czekaj na PEM<10. Nigdy się nie doczekasz.
zobaczysz te petarde jak swinia niebo

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 17 maja 2019 19:43

Jaka to różnica czy do petardy w TechV dojdzie na skutek czerwcowego kupna Gett czy dopiero po IPO Gett? Dla mnie żadna. Ważne że petarda będzie. A Ty czekaj na PEM<10. Nigdy się nie doczekasz.
zobaczysz te petarde jak swinia niebo
TechV jest obecnie wyceniony na 1,5 CoC. Historia wyjść to było 3-5 CoC. Więc potencjał jest olbrzymi... Nikt nie mówi o petardzie na MCI tylko na certyfikatach funduszu TechV. NAV silnie także wzrośnie.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 17 maja 2019 22:14

Petarda Gett to petarda TechV to petarda PEM i NAV/s.
Dla petardy MCI ważniejsza jest dywidenda niż wzrost NAV/s, ale rozwiązanie problemów TechV i PEM stworzy dobre warunki do jej wypłaty. Ergo dzięki Gett będzie dobrze na wszystkich MCI-owych frontach.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 18 maja 2019 05:56

Całe opracowanie dosyć długawe i o Azimo niewiele jest, ale jest to co najważniejsze!!!
Rentowność!!!

Od momentu wejścia MCI w 2015r nie było przeszacowanie :roll:
What about Azimo which funding to date has been significantly lower than TransferWise and WorldRemit’s? Please take another look at the chart with funding amounts by years since a seed round. Azimo is clearly slowing down with the last $20 million round in May 2018 (without disclosing its valuation). But you might also remember a chart above where Azimo has the “best” valuation. Why? Because that valuation was given during an earlier scaling phase than with other startups. Valuation multiples tend to decline as startup becomes more mature. Similarly to Xoom, Azimo has been limiting its growth ambition to just one outbound geography (in Azimo case, it is Europe, for Xoom – North America). As a result, Azimo’s growth slowed down to 40% by the middle of 2017, then jumped back to 80% in 2018, but never quite crossed a 100% growth threshold achieved by Transferwise and Remitly. However, such limited geographic expansion allowed Azimo to reach a monthly break-even point by the second half of 2018:
https://www.saveonsend.com/blog/money-t ... /#more-631

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 18 maja 2019 08:30

Zasadniczo największym driverem nadchodzącej petardy TechV jest Gett, ale Morele, Frisco, Azimo, MarketInvoice też dużo dołożą. Generalnie sytuacja jest zabawna. Ludzie tego nie rozumieją, nawet ci ludzie którzy zainwestowali w TechV. Na razie dużo ważniejsze jest dla nich to że fundusz miał słabe (dodatnie ale słabe) wyniki przez ostatnie 3 lata, łącznie 12% przez ten czas.
Po petardzie sytuacja będzie odwrotna. Gdy TechV pokaże wyniki to nikt nie będzie chciał umarzać i będzie łatwo o nowych klientów. Dlatego opowieści o tym jak to PEM nie będzie mógł sprzedawać certyfikatów są mocno przesadzone tzn. na razie chwilowo naprawdę tak jest.

Dlatego powiadam Wam że zakup PEM poniżej 15 jest rewelacyjną mega-okazją. Za półtora roku kurs będzie wielokrotnie wyżej. Wiem że mnie nie posłuchacie, bo jako tutejszy wtoper jestem niewiarygodny. Ale posłużcie się własną logiką. W PEMie roczne dywidendy będą po kilkanaście złotych.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: incoqnito » 18 maja 2019 10:29

Dlatego powiadam Wam że zakup PEM poniżej 15 jest rewelacyjną mega-okazją. Za półtora roku kurs będzie wielokrotnie wyżej. Wiem że mnie nie posłuchacie, bo jako tutejszy wtoper jestem niewiarygodny. Ale posłużcie się własną logiką. W PEMie roczne dywidendy będą po kilkanaście złotych.
Podoba mi się ten nowy nick :P

galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: galileogalileo » 18 maja 2019 10:36

Zasadniczo największym driverem nadchodzącej petardy TechV jest Gett, ale Morele, Frisco, Azimo, MarketInvoice też dużo dołożą. Generalnie sytuacja jest zabawna. Ludzie tego nie rozumieją, nawet ci ludzie którzy zainwestowali w TechV. Na razie dużo ważniejsze jest dla nich to że fundusz miał słabe (dodatnie ale słabe) wyniki przez ostatnie 3 lata, łącznie 12% przez ten czas.
Po petardzie sytuacja będzie odwrotna. Gdy TechV pokaże wyniki to nikt nie będzie chciał umarzać i będzie łatwo o nowych klientów. Dlatego opowieści o tym jak to PEM nie będzie mógł sprzedawać certyfikatów są mocno przesadzone tzn. na razie chwilowo naprawdę tak jest.

Dlatego powiadam Wam że zakup PEM poniżej 15 jest rewelacyjną mega-okazją. Za półtora roku kurs będzie wielokrotnie wyżej. Wiem że mnie nie posłuchacie, bo jako tutejszy wtoper jestem niewiarygodny. Ale posłużcie się własną logiką. W PEMie roczne dywidendy będą po kilkanaście złotych.
TWOJE NAGANIANIE NA MCI jest juz ORDYNARNE CHLOPIE

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 18 maja 2019 18:50

Przemyśl to jeszcze raz.
Zwykły Forumowicz z Podłogi nie ma żadnej mocy naganiającej. W dodatku mój nick już dawno się skompromitował, okazałem się bardzo złym doradcą. Więc gdybym chciał kogokolwiek nagonić to robiłbym to pod innym nickiem.

Nadal znam spółkę. Przedstawiam logiczne argumenty na temat TechV i jego wpływu na PEM i MCI. Można to poczytać i samemu podejmować decyzje. Niepotrzebnie się denerwujesz.

Nikt nie wie co się wydarzy. Jednak radykalna poprawa wyników TechV jest wysoce prawdopodobna. To znakomicie wpłynęłoby na PEM.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości