PEM księga przełomu

wszystko na temat spółek publicznych
Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Nowy incoqnito » 08 sie 2019 14:55

Zapowiadali chyba 500mln a nie 250

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 08 sie 2019 16:13

a tko normalny da czechowiczowi pieniadze :lol: :lol: :lol:
Nikt mu nie da. Ale znajdą się instytucje które chętnie skorzystają z jego potwierdzonych wynikami EuroV umiejętności w obszarze buy out i powierzą mu kasę w zarządzanie. Rolę zaufania spełnią odpowiednie umowy. Instytucje mają solidne działy prawne. Tomek to może podskoczyć mnie lub Inco natomiast wobec zagranicznej instytucji musi być grzeczniutki i profesjonalny.

Zresztą on ma osobiste kontakty z ważniakami-decydentami, którzy niekoniecznie własne pieniądze mogą powierzyć w zarządzanie. Ergo ten nowy fundusz raczej powstanie i to wystrzeli tutejszy kurs w kosmos.

galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: PEM księga przełomu

Postautor: galileogalileo » 08 sie 2019 16:25

a tko normalny da czechowiczowi pieniadze :lol: :lol: :lol:
Nikt mu nie da. Ale znajdą się instytucje które chętnie skorzystają z jego potwierdzonych wynikami EuroV umiejętności w obszarze buy out i powierzą mu kasę w zarządzanie. Rolę zaufania spełnią odpowiednie umowy. Instytucje mają solidne działy prawne. Tomek to może podskoczyć mnie lub Inco natomiast wobec zagranicznej instytucji musi być grzeczniutki i profesjonalny.

Zresztą on ma osobiste kontakty z ważniakami-decydentami, którzy niekoniecznie własne pieniądze mogą powierzyć w zarządzanie. Ergo ten nowy fundusz raczej powstanie i to wystrzeli tutejszy kurs w kosmos.
:lol: :lol: :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 08 sie 2019 16:32

a tko normalny da czechowiczowi pieniadze :lol: :lol: :lol:
Nikt mu nie da. Ale znajdą się instytucje które chętnie skorzystają z jego potwierdzonych wynikami EuroV umiejętności w obszarze buy out i powierzą mu kasę w zarządzanie. Rolę zaufania spełnią odpowiednie umowy. Instytucje mają solidne działy prawne. Tomek to może podskoczyć mnie lub Inco natomiast wobec zagranicznej instytucji musi być grzeczniutki i profesjonalny.

Zresztą on ma osobiste kontakty z ważniakami-decydentami, którzy niekoniecznie własne pieniądze mogą powierzyć w zarządzanie. Ergo ten nowy fundusz raczej powstanie i to wystrzeli tutejszy kurs w kosmos.
:lol: :lol: :lol:
Już niedługo będzie Ci do śmiechu. Właśnie wzgardziłeś okazją stulecia. To głupie.
Już w przyszłym roku (być może także w tym; nie wiem ile Prokuratura zamarudzi) kurs PEM będzie wielokrotnie wyżej niż obecnie.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Nowy incoqnito » 08 sie 2019 16:55

młody ale z tymi 200zł to cię *** ponioslo

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 08 sie 2019 17:18

młody ale z tymi 200zł to cię *** ponioslo

Nie.
Jeśli pozyska 500mln euro pod zarządzanie tak jak planuje to razem będzie tego 5mld złociszy. To przełożyłoby się na zysk netto na akcję 15-20 złotych średnio rocznie. Kurs powyżej 200 jest realistyczny.

Dyć piszę że to okazja stulecia. Wiem o tym od trzech tygodni. Ino byłem powściągliwy z okazywaniem entuzjazmu bo najpierw musiałem sam się obkupić za 9.x.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Nowy incoqnito » 08 sie 2019 18:28

młody ale z tymi 200zł to cię *** ponioslo

Nie.
Jeśli pozyska 500mln euro pod zarządzanie tak jak planuje to razem będzie tego 5mld złociszy. To przełożyłoby się na zysk netto na akcję 15-20 złotych średnio rocznie. Kurs powyżej 200 jest realistyczny.

Dyć piszę że to okazja stulecia. Wiem o tym od trzech tygodni. Ino byłem powściągliwy z okazywaniem entuzjazmu bo najpierw musiałem sam się obkupić za 9.x.
Pozyska w 2024 a wtedy nie przedłuży umowy z MCI bo MCI będzie już dawno po listingu więc wartośc kapitału pod zarządzaniem niewiele się zmieni...

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Nowy incoqnito » 08 sie 2019 18:29

młody ale z tymi 200zł to cię *** ponioslo

Nie.
Jeśli pozyska 500mln euro pod zarządzanie tak jak planuje to razem będzie tego 5mld złociszy. To przełożyłoby się na zysk netto na akcję 15-20 złotych średnio rocznie. Kurs powyżej 200 jest realistyczny.

Dyć piszę że to okazja stulecia. Wiem o tym od trzech tygodni. Ino byłem powściągliwy z okazywaniem entuzjazmu bo najpierw musiałem sam się obkupić za 9.x.
Możesz ładować do woli. Pisałem Ci że jakiś grubas wychodzi. Dziś sam trochę skubnąłem więc obserwowałem notowanie cały czas.
Od trzech tygodni? Co się wtedy wydarzyło?
Skąd wiesz że to okazja?

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 08 sie 2019 20:13

Od trzech tygodni? Co się wtedy wydarzyło?
Skąd wiesz że to okazja?
Trzy tygodnie temu mnie olśniło.
Wiem że nikt nic nie wie na temat przyszłości. Ja też nie wiem. Ale to naprawdę wygląda na okazję stulecia. Przy całym moim sceptycyzmie wobec Czechowicza tak to wygląda.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 08 sie 2019 20:22

Pozyska w 2024 a wtedy nie przedłuży umowy z MCI bo MCI będzie już dawno po listingu więc wartośc kapitału pod zarządzaniem niewiele się zmieni...
Pozyska znacznie wcześniej lub w ogóle nie pozyska.

Ewentualny delisting MCI Capital wcale nie oznacza zakończenia współpracy z PEM. Tak czy siak Tomek będzie potrzebował tej organizacji zarządczej aby pomnażała jego osobisty majątek.

Nie przewiduję rozwodu Tomka z Tomkiem. To niepoważny scenariusz. Ewentualnie można prognozować ponowne połączenie MCI Capital i PEM gdyby ta druga spółka nie pozyskała zewnętrznych kapitałów pod zarządzanie. Jednak przy czujnej opozycji wewnętrznej w PEM nie da się tego zrobić niekorzystnie dla akcjonariuszy PEM, o ile w ogóle się da.

Ergo kupuj PEM. Oczywiście nie na zasadzie - ile wlezie. Jakiś sceptycyzm i ostrożność zawsze trzeba zachować. Ja wcale nie kupiłem tyle ile mógłbym. Ale i tak idę po szampana. Niech chłodzi się w lodówce czekając na dobre infa.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: PEM księga przełomu

Postautor: u boot » 08 sie 2019 20:40

Grubas wychodzi po 9 zł. Tak sobie myślę może to Czarek. On wie lepiej od nas o postępach w prokuraturze i pozyskaniu funduszy,wkrótce pewnie jakiś komunikat kto zmniejszył posiadanie. Bezpieczniej kupić akcyjki pod jakieś pozytywne info choćby za 10 zł. Może się mniej zarobi ale przynajmniej nie trzeba łapać noża.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 08 sie 2019 21:17

Czarek jest odcięty od informacji. We władzach był dawno. Już nic nie wie.

Kupowanie dopiero po dobrym infie brzmi rozsądnie. Ale teraz zależy jakie to info miałoby być. Jeśli będzie nim informacja o pozyskaniu 500mln euro pod zarządzanie to nie kupisz ani za 10 ani za 40. Jeśli będzie nim info o skupie to może za 15 kupisz. Jeśli będzie nim info o wynikach drugiego kwartału to za 10 kupisz, ale bez entuzjazmu.

Ergo lepiej kupować już teraz w oparciu o przedstawione przeze mnie przesłanki. Zwłaszcza ze względu na wysokie prawdopodobieństwo tego konkretnego infa w niedługim czasie.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Nowy incoqnito » 09 sie 2019 05:05

Młody szalejesz...
Nawet jeśli coś zbiorą to nie od razu tylko na kolejne inwestycje. Przecież nikt im nie da 500mln$ by wpłacili na konto. Będzie jakaś inwestycja dostaną kasę ew jakimiś transzami. Także daj boże żeby w 2024r zebrali to co zamierzają o ile w ogóle to zbiorą.

Mam podobne zdanie do u boota że grubas wychodzi. Może Czarek a może jakiś find więc raczej nie wierzą w te opowiastki.
Ba w tym ostatnim wywiadzie nt TechV Tomek jakoś mało przekonująco twierdzi że PEM jest niedowartościowany.

Dlaczego MCI nie kupuje PEMu albo chociażby Tomek? Przecież ta przecena nie jest wynikiem ich działań. A osoby zarządcze zawsze mają informacje poufne i jakoś nikt im nic nie zarzuca.
Oby poprawi wyniki bo tylko pod to wziąłem co nie co...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 09 sie 2019 07:01

Dlaczego MCI nie kupuje PEMu albo chociażby Tomek?
Tomek nie chce iść do więzienia, a Maciejewski by go tam wsadził gdyby Czechowicz zrobił znaczące zakupy akcji PEM niedługo przed ogłoszeniem infa o skompletowaniu dużej kasy na nowy fundusz.

Moim zdaniem to nie jest tak że będą ściubić te pieniążki pod zarządzanie. Dogadają się z kilkoma instytucjami na 7-10 lat zarządzania ich kasą i właśnie dostaną te pieniążki na konto aby wybrać inwestycje z ich dosyć bogatego pipe line. Weź pod uwagę że Tomek dostarcza unikalny produkt - profesjonalny PE w regionie CEE. Właściwie nikt inny tego nie oferuje. A na świecie pieniążków dużo, stopy procentowe niskie, znajdą się chętni tzn. powinni się znaleźć. Prawdopodobieństwo skompletowania tego funduszu luksemburskiego przez Czechowicza szacuję na 70% i to od razu będzie kilkaset milionów euro. W innym przypadku fundusz w ogóle nie wystartuje a jacyś mniejsi chętni będą mogli dołączyć do istniejącego EuroV.

BTW w spółce o małym free float łatwo o "grubasa". Przy tutejszych obrotach prawie każdy jest grubasem.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 09 sie 2019 07:29

Młody szalejesz...
Prognozowanie kursu wielokrotnie wyższego niż bieżący zawsze wygląda na szaleństwo.
Ale dobrze wiemy dlaczego spółka spadła, jak ogromną rolę w tych spadkach odegrał czynnik emocjonalny. Tymczasem w tym biznesie zarabia się około 1% zarządzanych aktywów jako zysk netto. Docelowo śledztwa skończą się umorzeniem, wznowi się dywidendy i tylko liczby będą ważne.

Ostrożny scenariusz - PEM będzie zarządzał tylko 2.5mld złotych. Jego typowy zarobek roczny wyniesie 25 mln netto. Czyli 7.3 na papier. W normalnych czasach cena=14*zysk przyniesie kurs około 100, podczas flałty sWIG80 połowę stówy.

Scenariusz bazowy - PEM będzie zarządzał 5mld zł. Kurs około 200 docelowo, przejściowo połowa z tego.

Zawsze jest niemały margines prawdopodobieństwa na rozmaite katastrofy. Nie potrafię nikogo zapewnić że będzie dobrze. Różnie może być. Ale podaję liczby i sposób rozumowania. Każdy sam decyduje. Moim zdaniem wreszcie jest okazja żeby zarobić z Czechowiczem.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 181 gości