PEM księga przełomu

wszystko na temat spółek publicznych
Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Nowy incoqnito » 09 sie 2019 07:50

Wg starej księgi powinieneś być raczej wqrwiony 8)

REKLAMA


Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Nowy incoqnito » 09 sie 2019 07:53

Skąd wziąłeś ten 1% skoro dane za ostatnie 3 lata pokazują co innego

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Nowy incoqnito » 09 sie 2019 07:56

Maciejewski by go tam wsadził gdyby Czechowicz zrobił znaczące zakupy akcji PEM niedługo przed ogłoszeniem infa o skompletowaniu dużej kasy na nowy fundusz.
Za co bo nie rozumiem? Każdy prezes na informacje poufne i ma także konstytucyjne prawo do zakupu akcji z warunkiem poinformowania o tym no i oczywiście poza okresem zamkniętym.
Więc....

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 09 sie 2019 08:02

Skąd wziąłeś ten 1% skoro dane za ostatnie 3 lata pokazują co innego
Obserwacja wyników innych funduszy. Polskich i zagranicznych. Nawet na przykładach Quercusa i Altusa (z normalnych, przedaferalnych czasów!) możesz to zaobserwować.
Ostatnie trzy lata w PEM nic nie pokazują. Księgowe wyrównania, płacenie zaległych podatków, premie dla pracowników bez jednoczesnego pobierania success fee, bo hurdle rate za daleko uciekł po kilku latach marnych wyników.

Zresztą posłuż się czystą logiką. Przychody pobierasz 2.0-2.5% zarządzanych aktywów. Przy sprawnym zarządzaniu połowę i jakiejś skali biznesu połowę z tego masz jako zysk.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 09 sie 2019 08:05

Wg starej księgi powinieneś być raczej wqrwiony 8)
Zależy na co. Na Tomka nadal jestem mocno wqurwiony. Trochę przeszkodziło mi to w dostrzeżeniu okazji stulecia, ale jakoś się udało.

PEM jest obecnie wyceniony tak jakby już nigdy nic nie miał zarobić. Tak jak przyszły bankrut. Tymczasem scenariusz jego zyskownego trwania jest bardzo bardzo bardzo prawdopodobny. Praktyczna pewność dzięki osobowemu powiązaniu PEM i MCI.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Nowy incoqnito » 09 sie 2019 08:12

Stara księga jest króciutka.... Z 2017r
.
Nie zdenerwuję się jeśli za miesiąc będzie po 40. Wkurzyłbym się gdyby za dwa lata nie było >140.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 09 sie 2019 08:12

Maciejewski by go tam wsadził gdyby Czechowicz zrobił znaczące zakupy akcji PEM niedługo przed ogłoszeniem infa o skompletowaniu dużej kasy na nowy fundusz.
Za co bo nie rozumiem? Każdy prezes na informacje poufne i ma także konstytucyjne prawo do zakupu akcji z warunkiem poinformowania o tym no i oczywiście poza okresem zamkniętym.
Więc....
Konstytucyjne prawo do zakupu???? :shock:
Nigdy nie ma żadnego prawa zarabiać na informacjach poufnych. Okresy zamknięte to tylko formalna otoczka. Gdyby Tomek w lipcu kupił PEM a we wrześniu ogłosił skompletowanie funduszu luksemburskiego to Maciejewski miałby radochę jak nigdy. Wystarczyłoby wykazać że w lipcu prace nad skompletowaniem były zaawansowane.

Jest też coś takiego jak etyka. Ty jej całkowicie Tomkowi odmawiasz. Ja mam inne zdanie.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Nowy incoqnito » 09 sie 2019 08:13

Wg starej księgi powinieneś być raczej wqrwiony 8)
Zależy na co. Na Tomka nadal jestem mocno wqurwiony. Trochę przeszkodziło mi to w dostrzeżeniu okazji stulecia, ale jakoś się udało.

PEM jest obecnie wyceniony tak jakby już nigdy nic nie miał zarobić. Tak jak przyszły bankrut. Tymczasem scenariusz jego zyskownego trwania jest bardzo bardzo bardzo prawdopodobny. Praktyczna pewność dzięki osobowemu powiązaniu PEM i MCI.
Bankrut to byłby wyceniony na 1zł albo i taniej...

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Nowy incoqnito » 09 sie 2019 08:16

Czy z Tobą wszystko ok?
Toć każdy prezes kupując akcje spółki w której dowodzi ma informacje poufne.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 09 sie 2019 08:17

Stara księga jest króciutka.... Z 2017r
.
Nie zdenerwuję się jeśli za miesiąc będzie po 40. Wkurzyłbym się gdyby za dwa lata nie było >140.

Podtrzymuję. Wkurzę się jeśli w ciągu kilku miesięcy nie będzie 140. Spadek poniżej 40 bardzo mnie ucieszył. To jest strasznie fajna sytuacja gdy Maciejewski robi mega-smród, Ty wiesz że zakończy się to niczym, rynek tego nie wie i emocjonalnie sprowadza kurs ekstremalnie nisko.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 09 sie 2019 08:22

Czy z Tobą wszystko ok?
Toć każdy prezes kupując akcje spółki w której dowodzi ma informacje poufne.
Sporo zależy od wagi tych informacji. Moim zdaniem Tomek praktycznie nie może kupować walora przed ogłoszeniem skompletowania luksemburskiego DigitalVenture. Miałby problemy prawne. Mniejsza o to. Na pewno nie jest tak że nie kupowanie akcji PEM przez Tomka w lipcu to był zły sygnał. On chyba nawet formalnie nie mógł tego zrobić. Nie ma zgody KNF na przekroczenie 50% w MCI TFI całkowicie zależnym od PEM.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Nowy incoqnito » 09 sie 2019 08:23

To nie rynek. To jakiś fund wywala. Myślisz że fundy nie wiedzą że zakończy się to niczym?
Drobni na PEMie już dawno porobili w gacie, pewnie ich tu niewielu ostało....

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 09 sie 2019 08:30

Bankrut to byłby wyceniony na 1zł albo i taniej...
I tak i nie. Obecne 30 milionów kapitalizacji to odpowiednik 2 milionów typowego zysku rocznie, ekstremalnie mało jak na skalę przedsięwzięcia i ponad tysiąckrotnie większe kapitały w zarządzaniu. Masz teraz c/z=4 czyli tak jakby zyski PEM miały radykalnie spaść w przyszłości. Natomiast prawdopodobnie radykalnie wzrosną.

Uff. Mam w dvpie czy to kupicie czy nie. Ino postarałem się zrehabilitować za niesłuszne namawianie do MCI. Myślę że tym razem przedstawiłem bardzo ciekawą opcję. Potencjalny upside kursu PEM potężny, nawet w przypadku umiarkowanego niepowodzenia. Ryzyko że w przyszłym roku kurs będzie niżej niż 9 uważam za wyjątkowo niskie.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Nowy incoqnito » 09 sie 2019 08:30


Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Nowy incoqnito » 09 sie 2019 08:31

Zamieniłeś MCI na PEM ? 8)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości