Oto obraz naszej Biedy.

wszystko na temat spółek publicznych
Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: Nowy incoqnito » 13 sie 2019 12:33

mało sie juz karkosiki dony damiany nachapały oszczednościami leszczy? czy ktorys z nich siedzi za przekrety? no własnie leszcz zmadrzał
Proszę Cię, oni Madoffowi do pięt nie dorastają a tam hossa, hossa, hossa po horyzont...
ale tam madoff zostal osadzony w kilka miesiecy i umrze w wiezieniu
w polsce w obrone by go wziela zaraz polska rada biznesu i leviatan z towarzyszka Bochniarz na czele :lol:
tu akurat zgoda

REKLAMA


galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: galileogalileo » 13 sie 2019 12:34

wałkarze przez lata wydrenowali leszcza z kasy leszcz nie jest glupi i sie nauczył zeby trzymac sie od gpw z daleka bo slozy tu tylko w roli dawcy kapitału...a bez leszcza bedzie bryndza graja automaty same ze soba..
dokladnie ostatni przyklad to chociazby Cyrk na ropczycach

galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: galileogalileo » 13 sie 2019 12:38

w tym poroczu klienci wycofali z tfi inwestujacych w polskie akcje na gpw ok 1 mld pln
suwak ofe
do tego dochodzie redukcja polskich akcji w globalnych benchmarkach
znikad nadziei

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7921
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: zenek69 » 13 sie 2019 12:49

w tym poroczu klienci wycofali z tfi inwestujacych w polskie akcje na gpw ok 1 mld pln
suwak ofe
do tego dochodzie redukcja polskich akcji w globalnych benchmarkach
znikad nadziei
no ja wlsanie wycofałem z funduszu akcyjnego bo tylko straty przynosil na bananie....dałem w fund obligacji i zarabiam calkiem przyzwoicie...

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7386
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: NiKtoś » 13 sie 2019 13:03

Dokladnie.. jak ludzie widza ze to przypadkowy oszust i dostal w kosc.. To wszystko jest w porzadku.. A jak ich okradaja i cicsza... to tylko przerazenie ze jak to mozliwe ?..
mało sie juz karkosiki dony damiany nachapały oszczednościami leszczy? czy ktorys z nich siedzi za przekrety? no własnie leszcz zmadrzał
Proszę Cię, oni Madoffowi do pięt nie dorastają a tam hossa, hossa, hossa po horyzont...
ale tam madoff zostal osadzony w kilka miesiecy i umrze w wiezieniu
w polsce w obrone by go wziela zaraz polska rada biznesu i leviatan z towarzyszka Bochniarz na czele :lol:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

SHUN_TZU
Chorąży sztabowy
Posty: 4199
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: SHUN_TZU » 13 sie 2019 13:27

Dokladnie.. jak ludzie widza ze to przypadkowy oszust i dostal w kosc.. To wszystko jest w porzadku.. A jak ich okradaja i cicsza... to tylko przerazenie ze jak to mozliwe ?..

Proszę Cię, oni Madoffowi do pięt nie dorastają a tam hossa, hossa, hossa po horyzont...
ale tam madoff zostal osadzony w kilka miesiecy i umrze w wiezieniu
w polsce w obrone by go wziela zaraz polska rada biznesu i leviatan z towarzyszka Bochniarz na czele :lol:
na to wychodzi, że od lat rządzą nami sami złodzieje bo jakoś nic nie robią w kierunku naprawy tej upadłej giełdy.....ostatnio nawet przeglądałem projekt nowej ustawy o rynku kapitałowym....i co ktoś chciał mądrego zmienić- to odrazu odmowa....a wystarczy spisać 10 przykazań dla naszej GPW i odrazu kasa by płynęła strumieniami....poprostu jeśli ktoś wprowadza na giełde spółę i z góry zakłada, że chce wszystkich wyje### ...to jaki sens ma ten twór....a takich jest zapewne 90-95%
"Imagination is more important than knowledge"- A.Einstein

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: Julian11 » 13 sie 2019 14:39



A tak na prawdę pewnie dopłacją, bo pewnie w wielu przypadkach koszty prowadzenia konta są większe niż odsetki.

Poza tym wydaje mi się że ludzie raczej nie oszczędzają tylko wydają kapuche bo "jest dobrze" i jak już to się raczej Kewarują bo mogą i są niskie stopy, problem w tym że to może się bardzo szybko zmienić. Świat balansuje tańczy na linie..

Ci z Argentyny nauczyli się że wartość pieniądza nie jest stała dlatego inwestują środki aby zabezpieczać się przed utratą ich wartości.
bo sa madrzy i jak maja pieniadze to wola kupic mieszkanie na wynajem albo dzialki budowlane bo wiedza ze tu nie utopia
a ci co maja mniej gotowki wola stracic 1% rocznie na lokacie w banku
niz pojsci z torbami na gpw
kto normalny wklada pieniadze na gpw
przeciez widac wyraznie ze ten rynek sie dynamicznie zwija
Ty wiesz że się zwija, ja i inni ale ulica raczej nie.
To chyba nasz naród jest ewenementem w skali świata. Wszędzie niosą do fundów kasą potem ją tracą a potem znowu kolejni niosą. Tylko u nas takie mundre są :mrgreen:
Są mundre jak wszędzie, kto się giłdą interesuje jeśli o niej Cisza jest... Ulica się interesuje jak huczy w mediach że są wzrosty że na wielu spółkach można było dużo zarobić itp. Itd... Wtedy wszyscy walą drzwiami i oknami taksówkarze stają się inwestorami itp. Itd.

Tak było w poprzednim szczycie Hossy Hossy która była prawdziwą hossą kiedy powtórzy się ciś takiego?

Zobacz na Swig 80.. 2003 - 2007 z 1 k pkt. Na 21 k pkt....To była Hossa..... Obecnie jest 11k pkt.

Miałem fart że właśnie w tym okresie zaczynałem przygodę z rynkiem inaczej już dawno by mnie nie było na nim. Z drugiej strony z takim doświadczeniem i kapitałem jakbym wtedy był to byłoby mega... Grubo. 8) Ale i tak nie mogę narzekać.

https://stooq.pl/q/?s=swig80&c=20y&t=l&a=lg&b=0
Ostatnio zmieniony 13 sie 2019 14:49 przez Julian11, łącznie zmieniany 1 raz.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: Julian11 » 13 sie 2019 14:48


na to wychodzi, że od lat rządzą nami sami złodzieje bo jakoś nic nie robią w kierunku naprawy tej upadłej giełdy.....ostatnio nawet przeglądałem projekt nowej ustawy o rynku kapitałowym....i co ktoś chciał mądrego zmienić- to odrazu odmowa....a wystarczy spisać 10 przykazań dla naszej GPW i odrazu kasa by płynęła strumieniami....poprostu jeśli ktoś wprowadza na giełde spółę i z góry zakłada, że chce wszystkich wyje### ...to jaki sens ma ten twór....a takich jest zapewne 90-95%
Dlatego warto zwracać uwagę na te 10-5 proc spółek, one są rozwijają się dynamicznie generują Hajs, nawet niektóre Długów nie mają i wypłacają dywidendy.... Takie spółki dają w Long term zarabiać jak np 11 bit czy CDR w ostatnich kilku latach dał to były przykłady takich spółek.

cornollio
Podporucznik
Posty: 15748
Rejestracja: 27 sty 2006 18:12
Lokalizacja: poznań

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: cornollio » 13 sie 2019 14:50

Nasz Banan na tle Argentyńskiego indexu kraju który jest wiecznie pogrążony w problemach zadłużenia. WIDAĆ GDZIE PAKUJA KASĘ ARGETYNCZYCY.

https://stooq.pl/q/?s=^mrv&d=20190812&c ... =0&r=wig20
ciekawy wykres :)

donido
Starszy chorąży
Posty: 1008
Rejestracja: 29 wrz 2008 10:38

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: donido » 13 sie 2019 18:37

nasz kochany WIG20 :lol: :lol: :lol:
https://www.toppicks.pl/

czytam, słucham, szanuję 8)

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: dochodzeniowy » 13 sie 2019 22:17

teraz jest moda na nieruchomości. Kiedys była na samochody , była też moda na GPW i tak w kółko.

ZorroGPW
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2833
Rejestracja: 07 maja 2015 10:48

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: ZorroGPW » 13 sie 2019 22:22


na to wychodzi, że od lat rządzą nami sami złodzieje bo jakoś nic nie robią w kierunku naprawy tej upadłej giełdy.....ostatnio nawet przeglądałem projekt nowej ustawy o rynku kapitałowym....i co ktoś chciał mądrego zmienić- to odrazu odmowa....a wystarczy spisać 10 przykazań dla naszej GPW i odrazu kasa by płynęła strumieniami....poprostu jeśli ktoś wprowadza na giełde spółę i z góry zakłada, że chce wszystkich wyje### ...to jaki sens ma ten twór....a takich jest zapewne 90-95%
Dlatego warto zwracać uwagę na te 10-5 proc spółek, one są rozwijają się dynamicznie generują Hajs, nawet niektóre Długów nie mają i wypłacają dywidendy.... Takie spółki dają w Long term zarabiać jak np 11 bit czy CDR w ostatnich kilku latach dał to były przykłady takich spółek.
tylko zanim znajdziesz te 5% zdążysz przepalić cały hajs szukając ich wśród tych 95% :evil: :evil:

SHUN_TZU
Chorąży sztabowy
Posty: 4199
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: SHUN_TZU » 13 sie 2019 22:44


na to wychodzi, że od lat rządzą nami sami złodzieje bo jakoś nic nie robią w kierunku naprawy tej upadłej giełdy.....ostatnio nawet przeglądałem projekt nowej ustawy o rynku kapitałowym....i co ktoś chciał mądrego zmienić- to odrazu odmowa....a wystarczy spisać 10 przykazań dla naszej GPW i odrazu kasa by płynęła strumieniami....poprostu jeśli ktoś wprowadza na giełde spółę i z góry zakłada, że chce wszystkich wyje### ...to jaki sens ma ten twór....a takich jest zapewne 90-95%
Dlatego warto zwracać uwagę na te 10-5 proc spółek, one są rozwijają się dynamicznie generują Hajs, nawet niektóre Długów nie mają i wypłacają dywidendy.... Takie spółki dają w Long term zarabiać jak np 11 bit czy CDR w ostatnich kilku latach dał to były przykłady takich spółek.
tylko zanim znajdziesz te 5% zdążysz przepalić cały hajs szukając ich wśród tych 95% :evil: :evil:
w samo sedno
"Imagination is more important than knowledge"- A.Einstein

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: Julian11 » 13 sie 2019 22:55



Dlatego warto zwracać uwagę na te 10-5 proc spółek, one są rozwijają się dynamicznie generują Hajs, nawet niektóre Długów nie mają i wypłacają dywidendy.... Takie spółki dają w Long term zarabiać jak np 11 bit czy CDR w ostatnich kilku latach dał to były przykłady takich spółek.
tylko zanim znajdziesz te 5% zdążysz przepalić cały hajs szukając ich wśród tych 95% :evil: :evil:
w samo sedno
nie koniecznie, jak sie szuka to sie znajdzie. problem jest zawsze w tym że nie zna sie przyszłosci I obecne zawsze jest tak , że nie wiadomo czy bedzie taniej czy nie. Dopiero z perspektywy jakiegos czasu widac że jednak warto było brac taka spolke siedzieć na akcjach nawet jesli w pewnych okresach rynek nie Rozpieszczał kursowo ICh.Problemem jest zawsze tysiace pytań i watpliwosci dnia terażiejszego o przyszłosc a moze to a może tamto, a potem sie okazuje ze z biegiem lat mozna było wjac naprawdę duze profity.

KOSA/
Młodszy chorąży
Posty: 686
Rejestracja: 27 maja 2019 10:00

Re: Oto obraz naszej Biedy.

Postautor: KOSA/ » 14 sie 2019 10:53


tylko zanim znajdziesz te 5% zdążysz przepalić cały hajs szukając ich wśród tych 95% :evil: :evil:
w samo sedno
nie koniecznie, jak sie szuka to sie znajdzie. problem jest zawsze w tym że nie zna sie przyszłosci I obecne zawsze jest tak , że nie wiadomo czy bedzie taniej czy nie. Dopiero z perspektywy jakiegos czasu widac że jednak warto było brac taka spolke siedzieć na akcjach nawet jesli w pewnych okresach rynek nie Rozpieszczał kursowo ICh.Problemem jest zawsze tysiace pytań i watpliwosci dnia terażiejszego o przyszłosc a moze to a może tamto, a potem sie okazuje ze z biegiem lat mozna było wjac naprawdę duze profity.
pewno że zawsze można znaleźć jakaś ciekawą spółkę i nawet w tych trudnych czasach przyzwoicie zarobić 8)
czy macie takie spólki ktore dały wam dobry zysk w oststnich 4 latach rządów PIS ?
Bo ja np jak na razie nie pobiłem swojego rekordu z 2016r , TYLKO NA JEDNEJ spółce miałem 100 tyś zysku, jak ktoś nie wierzy to mogę wkleić wyciąg z mojego rachunku......
a wy też się pochwalcie , podajcie jedną ale tylko jedną spólkę na ktorej najwięcej zarobiliście w ostatnich 4 latach......


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości