Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

wszystko na temat spółek publicznych
|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: |Czarne.Koszula| » 13 sie 2019 13:01

To jeszcze jedno pytanie. Skoro Polimek miał teraz przestój na robotach to dlaczego podzlecił budowę jednego ze zbiorników PERN innemu mostostalowi ?

Kolego, PXM to nie jedna hala i mają rzeszę uniwersalnych pracowników co robią wszystko, spójrz kto pracuje wykonuje, więc jak nie masz mocy przerobowych to per fix-cena zlecasz podwykonawcy. Spółki mogą ze sobą współpracować i to jest normalne. Pamiętaj że z Agat mamy sporo pracy w GDN.
Obrazek

Krótko: Naftobudowa ma w pełni obłożone moce wytwórcze a PXM nie chce zatrudniać dodatkowych ludzi podnosząc koszty stałe dla grupy.

REKLAMA


Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Aero » 13 sie 2019 13:29

POLIMEX ENGINEERING Sp. z o.o. jest w upadłości Cz. K. Teraz korzystają z firm zewnętrznych m.in. z tego powodu

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: |Czarne.Koszula| » 13 sie 2019 13:51

POLIMEX ENGINEERING Sp. z o.o. jest w upadłości Cz. K. Teraz korzystają z firm zewnętrznych m.in. z tego powodu

thnx, ale sens wypowiedzi jest i tak trafny, nie mam problemu gdy współpracujemy i ciekawi mnie czy Figat odważy się na II nitkę z GDN.

Konkurencja np. uczestniczy w przetargach by być wymienianą mimo że on powoli do niczego się nie nadają.

Aero
Chorąży
Posty: 702
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Aero » 13 sie 2019 15:15

POLIMEX ENGINEERING Sp. z o.o. jest w upadłości Cz. K. Teraz korzystają z firm zewnętrznych m.in. z tego powodu

thnx, ale sens wypowiedzi jest i tak trafny, nie mam problemu gdy współpracujemy i ciekawi mnie czy Figat odważy się na II nitkę z GDN.

Konkurencja np. uczestniczy w przetargach by być wymienianą mimo że on powoli do niczego się nie nadają.
PXM tez się już powoli nie nadaje niestety

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: |Czarne.Koszula| » 13 sie 2019 15:29

PXM tez się już powoli nie nadaje niestety

teraz celem jest Nowe Czarnowo czyli 2x 700 MW blok w DO dla ZEDO PGiEK. Kolejne kroki nastąpią.

Bez Kozienic, 2x Opole by PxM nie było, po erze tych bloków może powróci stabilizacja i poukładana i rentowna praca.

Muł_roboczy
Sierżant sztabowy
Posty: 111
Rejestracja: 30 cze 2018 08:50

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Muł_roboczy » 13 sie 2019 15:33

Jak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Sprzedałeś Aero i teraz próbujesz sobie to wytłumaczyć ? Powinieneś odpuścić sibie temat Polimka bo spółdzielnia nie da Ci odkupić a zryje psychikę do reszty. No ale nie wyprzedzajmy wypadków. Czekamy na raport

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: |Czarne.Koszula| » 13 sie 2019 15:44

Jak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Sprzedałeś Aero i teraz próbujesz sobie to wytłumaczyć ? Powinieneś odpuścić sibie temat Polimka bo spółdzielnia nie da Ci odkupić a zryje psychikę do reszty. No ale nie wyprzedzajmy wypadków. Czekamy na raport

Ty też handlowałeś, więc co to za argument. Polimex jest chłopcem do bicia i to trwa stanowczo zbyt długo.

Dane słowo ważniejsze a zbierając Polnord i mając PKPCargo na oku też bym poszukał sobie alternatywy.

Wielka smuta.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: |Czarne.Koszula| » 13 sie 2019 16:00

A gdzie nasz Rocky? pewnie na wakacjach.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: |Czarne.Koszula| » 13 sie 2019 17:04

i na fixingu pałowanie(3% spadło)

rocky_balboa
Młodszy chorąży
Posty: 540
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: rocky_balboa » 13 sie 2019 17:14

A gdzie nasz Rocky? pewnie na wakacjach.
Jestem. Urlop od czwartku.
I do mojego powrotu 26 VIII macie zadbać, żeby 3 się pojawiło.

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: |Czarne.Koszula| » 13 sie 2019 17:52

A gdzie nasz Rocky? pewnie na wakacjach.
Jestem. Urlop od czwartku.
I do mojego powrotu 26 VIII macie zadbać, żeby 3 się pojawiło.

Udanego wypoczynku a co do ceny Polimex to ja jestem ostatnim który tych graczy rozumie. Przed fixingiem 5% i pałowanie podczas fix. i niecałe 2% na koniec.

Muł_roboczy
Sierżant sztabowy
Posty: 111
Rejestracja: 30 cze 2018 08:50

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Muł_roboczy » 13 sie 2019 18:01

A gdzie nasz Rocky? pewnie na wakacjach.
Jestem. Urlop od czwartku.
I do mojego powrotu 26 VIII macie zadbać, żeby 3 się pojawiło.

Udanego wypoczynku a co do ceny Polimex to ja jestem ostatnim który tych graczy rozumie. Przed fixingiem 5% i pałowanie podczas fix. i niecałe 2% na koniec.
Czego Koszulo nie rozumiesz ? Uciekających pakietów gdy kurs rośnie ? Straszenia dużymi pakietami ? Naganiania na spadki ? Wszyscy dobrze wiemy , że mamy do czynienia z wartością niegodziwą ale każdy się boi wykonać pierwszy krok. Dzisiaj taki krok został wykonany i zaczęli się inwestory dołączać dlatego szybciutko osiągnięto 2,50 . Nie pomyśli jednak było to spółdzielni, która od dłuższego czasu gra na spadek i obstawia inny poziom odbicia dlatego na zamknięcie ubili kurs ile mogli (zapeene zauważyłeś, że to ich standard działania - ubijanie kursu w ostatniej godzinie handlu lub na fixingu)

Muł_roboczy
Sierżant sztabowy
Posty: 111
Rejestracja: 30 cze 2018 08:50

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: Muł_roboczy » 13 sie 2019 18:07

A kurs dlatego ubijali w ostatniej godzinie handlu, gdyż był to "najtańszy" sposób gry na spadki. Wytłumaczenie proste - w ostatniej godzinie handlu raczej mało kto podejmuje decyzje o kupnie (chyba, że mamy akurat jakąś euforię na papierze) tak, że nie zareaguje zapewne na ich działania. Papier zamyka notowania na czerwono co już wpływa na psychikę drobnych, a w następnym dniu bazę ma niższą i znów łatwiej go ubić

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: |Czarne.Koszula| » 13 sie 2019 18:37



Jestem. Urlop od czwartku.
I do mojego powrotu 26 VIII macie zadbać, żeby 3 się pojawiło.

Udanego wypoczynku a co do ceny Polimex to ja jestem ostatnim który tych graczy rozumie. Przed fixingiem 5% i pałowanie podczas fix. i niecałe 2% na koniec.
Czego Koszulo nie rozumiesz ? Uciekających pakietów gdy kurs rośnie ? Straszenia dużymi pakietami ? Naganiania na spadki ? Wszyscy dobrze wiemy , że mamy do czynienia z wartością niegodziwą ale każdy się boi wykonać pierwszy krok. Dzisiaj taki krok został wykonany i zaczęli się inwestory dołączać dlatego szybciutko osiągnięto 2,50 . Nie pomyśli jednak było to spółdzielni, która od dłuższego czasu gra na spadek i obstawia inny poziom odbicia dlatego na zamknięcie ubili kurs ile mogli (zapeene zauważyłeś, że to ich standard działania - ubijanie kursu w ostatniej godzinie handlu lub na fixingu)

że mamy spółdzielnię i 2017 wirówkę to wiem, ale z kim oni grają, z drobnymi akcjonariuszami? q....to jest nienormalne jak całe te LGBT na ulicach. Ile oni tu zarobią...Spekulanci i tego typu hałastra jest na giełdzie zawsze ale fixing nie jest od tego by psychopaci pokazywali w TKO że są w stanie wystawić podaż do 13gr albo pałować po 3% bo to manipulacja i zniekształcenie przebiegu sesji. Przecież to od miesięcy widać że oni się nawet nie kryją więc mają zielone światło od KNF.

Krótko: fixing winien być zlikwidowany bo nie spełnia swej roli, jest "cudowaniem wg kaprysów". Na innych spółkach jest podobnie.

wtomek
Porucznik
Posty: 31032
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga XI - for future

Postautor: wtomek » 13 sie 2019 23:12

droga na 2 zł została potwierdzona , na poziomie zbliżonym do 2,5 było tylko kilka transakcji, a na fixingu zabrakło popytu dlatego górny cięń



Obrazek


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 222 gości