PEM księga przełomu

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 26 sie 2019 09:21

OK. Inco ma rację. Wygłupiłem się.
Cały czas się wygłupiasz
Masz chłopie zryty beret.Odejdź od kompa, zabierz żoną albo psa na spacer.
Tyle lat tyle tysięcy postów 24/7
Wcale nie poświęcam forum dużo czasu*. Jak każdy współczesny człowiek ze 3 razy dziennie wchodzę do sieci. Wówczas, oprócz sprawdzenia informacji i prywatnej korespondencji zaglądam także tutaj. Tylko tyle. Poza tym jako emeryt mam mnóstwo czasu. Są spacery, jest regularny trening sportowy, jest czas dla rodziny. Swój stan psychiczny postrzegam jako dobry**. Ale oczywiście znajdzie się wielu hejterów piszących żem wariat. Normalka.

Przypominam że w tej księdze niekoniecznie się wygłupiam. Wręcz odniosłem zdumiewający sukces prognostyczny zapowiadając odpał tuż przed odpałem. Ogólnie też nie jestem stratny, na MCI jednak zarabiam. Miało być dużo lepiej, ale nie jest najgorzej. Przede wszystkim liczę na trzycyfrowy PEM i myślę że są na to duże szanse.

*może szkoda, bo gdybym należycie interesował się spółką to nie dałbym się zmylić w sprawie tej "inwestycji" 150 baniek w CreditVentures

**zajmij się stanem psychicznym zawodników którzy wpadają tu wyłącznie po to żeby napisać że ktoś jest ***, idiotą lub zawsze się wygłupia. To oni mają problem i starają się go jakoś odreagować hejtem.

REKLAMA


vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: PEM księga przełomu

Postautor: vetus » 27 sie 2019 11:52

https://www.bankier.pl/wiadomosc/ABC-DA ... 25810.html

Wow!
Kontakty biznesowe Tomka procentują. Nie opowiadajmy sobie głupot, że nie da rady skompletować funduszu luksemburskiego. Da radę!!!! A wtedy 5mld złotych pod zarządzaniem PEM. Czyli 1460 złociszy pod zarządzaniem na jedną akcję PEM. Z tego należy oczekiwać 1% zysku netto rocznie czyli 14-15zł. Stąd spodziewany kurs 160-220 w zależności od koniunktury w segmencie sWIG80.
Była już ta trzycyfrówka bo chyba przegapiłem
:roll:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 27 sie 2019 12:00

Była gdy zysk roczny sięgał 50 baniek. Znowu będzie gdy wrócą wysokie zyski.

Tobie najwyraźniej wydaje się że jesteś inteligentny. Nie jesteś! Więc daruj sobie złośliwości. Do tego potrzeba więcej błysku.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: PEM księga przełomu

Postautor: vetus » 27 sie 2019 12:19

Była gdy zysk roczny sięgał 50 baniek. Znowu będzie gdy wrócą wysokie zyski.

Tobie najwyraźniej wydaje się że jesteś inteligentny. Nie jesteś! Więc daruj sobie złośliwości. Do tego potrzeba więcej błysku.
Te inteligent
jaką masz średnią zakupu ?!
:mrgreen:
nie pomyl się w liczeniu ... :lol:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Julian11 » 27 sie 2019 12:27

Była gdy zysk roczny sięgał 50 baniek. Znowu będzie gdy wrócą wysokie zyski.

Tobie najwyraźniej wydaje się że jesteś inteligentny. Nie jesteś! Więc daruj sobie złośliwości. Do tego potrzeba więcej błysku.
Te inteligent
jaką masz średnią zakupu ?!
:mrgreen:
nie pomyl się w liczeniu ... :lol:
jaka jest jego srednia nie ma znaczenia.

Znaczenie ma to czy warto łykac w obecnych czasach po obecnych cenach czy nie.

uszczypliwosci nie pomoga w podjeciu tego typu decyzjii. :lol: 8) :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 27 sie 2019 13:53

Dokładnie!
A moją osobistą średnią zakupu PEM już podawałem - około 20. Niby fatalnie, ale Tomek za 30 kupił i jestem jakoś dziwnie spokojny że nie wtopi.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Nowy incoqnito » 27 sie 2019 15:05

Nie wiem dlaczego, ale mam przeczucie że to będzie unicorn... a dla PEM spora kasa jeśli najpierw IPO GETT nadrobi zaległości w stopach zwrotu w TechV.
..Azimo boss eyes future float as he steps aside to chairman role
Payments start-up Azimo plans to float in the next two years as its chief executive makes way for a new boss.

According to outgoing chief executive Michael Kent, who co-founded the cross-border payments business in 2012, taking the firm public is “definitely the thing that we’d like to do”.


“We’ll see how the markets do over the next two to three years. When you take investors’ money, they don’t hold forever,” he said.

Mr Kent told The Daily Telegraph that he would hand over the reins to Azimo’s operations chief Richard Ambrose, a former PayPal executive. “Richard is not a high-risk, brand new hire. He’s been the chief operating officer for a couple of years and has done a phenomenal job,” Mr Kent said.

Azimo’s founder will move to an executive chairman role, working with investors in Japan and the US and maintaining banking partnerships.

The business has raised more than $65m (£53m) from investors including Rakuten, the Japanese internet giant, and Greycroft, the New York venture capital firm.

Azimo’s valuation is understood to be above £100m, meaning that Mr Kent’s stake could be worth tens of millions by the time the company lists.

The business became profitable for the first time in the second quarter of this year after burning through tens of millions of pounds. Azimo lost £6.8m on revenues of £10.8m for the 12 months to June 2018.

“Profitability, once you get there, gives you freedom to be in charge of your destiny,” Mr Kent said. “UK investors are quite focused on profitability as a metric, especially in times when you have heightened political risk. US investors are much less focused on that.”

Mr Kent is a respected figure in London’s financial technology sector. He previously co-founded digital banking app Tandem Bank in 2013 after meeting the firm’s chief executive Ricky Knox at business school.

He has also backed a series of British fintech start-ups alongside Mr Knox, including virtual loyalty card firm Yoyo Wallet, regulatory technology firm ComplyAdvantage and fintech business Curve.

The pair have backed about three companies a year and do not expect Mr Kent’s move to executive chairman to disrupt his investment activity.


Mr Kent said he did not believe financial technology firms had exhausted ways to shake up the payments industry.

Others such as challenger banks Monzo and Starling Bank along with Revolut have all raised hundreds of millions of pounds for their consumer apps.

TransferWise, which runs a similar cross-border payments business to Azimo, has become one of the UK’s best-funding technology firms, closing a $292m round earlier this year.

Current payments technology is at “chapter one of a three book novel - it’s the Lord of the Rings and we’re only just in the foothills. We can see Smaug in the distance,” he said.
https://www.telegraph.co.uk/technology/ ... -role/amp/

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: PEM księga przełomu

Postautor: u boot » 27 sie 2019 17:28

Ma ktoś jakieś przemyślenia czemu ktoś tak uwala PEM .

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Nowy incoqnito » 27 sie 2019 18:00

Moim zdaniem jakiś fund wychodzi. Dużo ma tego towaru.
Nawet jakiś grubas który robił wzrostu już się nażarł a ten nadal sypie...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 27 sie 2019 18:17

Ja wiem kto sprzedaje PEM. Robią to głupcy. Mnie to nie przeszkadza. Spokojnie czekam na 5-6.września. Nie wiem czy już wtedy pojawi się kluczowe info o funduszu luksemburskim, ale same wyniki finansowe Q2 pokażą że obecne kursy akcji są nieco bez sensu.

Maq
Sierżant sztabowy
Posty: 134
Rejestracja: 20 wrz 2015 09:59

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Maq » 27 sie 2019 21:35

Ma ktoś jakieś przemyślenia czemu ktoś tak uwala PEM .
Jest dobrze! Można dalej uśredniać w dół :lol:

PytonTrader
Chorąży
Posty: 841
Rejestracja: 12 lut 2019 11:22

Re: PEM księga przełomu

Postautor: PytonTrader » 27 sie 2019 22:44

Temat zgrany. Mozna sie rozejsc

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: PEM księga przełomu

Postautor: Julian11 » 27 sie 2019 23:40

Temat zgrany. Mozna sie rozejsc

To twoja opinia, a ja mam jednak inna ten temat dopiero bedzie grany. A to co obecnie jest wynika z korekty wczesniejszych wzorstów na sporasnym ( historycznie ) wolumenie . Teraz moim zdanime jest klasyczne spadkowe odreagowanie na mniejszym wolumenie się odbywajace.

Obrazek


ciekawe kto bedzie miał rację Ty czy ja :roll:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: PEM księga przełomu

Postautor: młoddy » 28 sie 2019 07:52

Fala wzrostów rozpoczęła się od propozycji kompromisu w TechV, ale mogła być także napędzana oczekiwaniem na konferencję wynikową. Ona została znacznie przesunięta z 27.sierpnia na 5.września. To mogło rozczarować najmniej cierpliwych i sprzyjać korekcie spadkowej. Ergo wzrosty niedługo wrócą.

Swoją drogą propozycja kompromisu jest ciekawym wydarzeniem. Tomek nie musiał tego robić. Spokojnie mógł olać pieniaczy i żenujące, bezpodstawne śledztwo prokuratorskie. Współpracy z działami private banking i tak nie potrzebuje. Jednak wykonał daleko idący gest. Czemu?
Wygląda na to że jednak jest normalny i zależy mu na ludzkiej opinii. Nie pasuje mu powszechna infamia. To dobry prognostyk dla przyszłości mniejszościowych akcjonariuszy PEM i MCI.

Mnie oczywiście nie dziwi że facet nie chce być powszechnie znienawidzonym, ale zrobił bardzo wiele aby wszyscy go szczerze nienawidzili więc należy brać pod uwagę że ma bardzo "oryginalną" psychikę. Niby w jego sytuacji majątkowej to jak się zarabia jest równie ważne ile się zarabia, ale nie każdy musi tak uważać. Zdarzają się nieszczęśnicy, którzy mając np. 700 milionów pójdą po trupach celem zarobienia 701.bańki.

PytonTrader
Chorąży
Posty: 841
Rejestracja: 12 lut 2019 11:22

Re: PEM księga przełomu

Postautor: PytonTrader » 28 sie 2019 08:28

Temat zgrany. Mozna sie rozejsc

To twoja opinia, a ja mam jednak inna ten temat dopiero bedzie grany. A to co obecnie jest wynika z korekty wczesniejszych wzorstów na sporasnym ( historycznie ) wolumenie . Teraz moim zdanime jest klasyczne spadkowe odreagowanie na mniejszym wolumenie się odbywajace.

Obrazek


ciekawe kto bedzie miał rację Ty czy ja :roll:
Raczej ja. At swiadczy o tym ze walor opuscila spekula. Vol zanikly


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 195 gości