Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

wszystko na temat spółek publicznych
Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 06 wrz 2019 10:35

Morele przeszacowane w dól o 40mln zł :shock: :shock: :shock:
KupiVip o 20mln zł w dół ten to chyba podąża za perełką Windelnem :shock:

REKLAMA


Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 06 wrz 2019 10:37

Walisz jakieś retoryczne pytania.
Mam inne zdanie. Uważam że postawiłem najważniejsze pytania. Być może niepotrzebnie dodałem jakieś ozdobniki. Jednak tutaj nie ma ważniejszych pytań niż te - kiedy zakończą się BB i zaczną dywidendy. Gdyby Prezesowi zależało na (wysokim) kursie MCI to musiałby opowiedzieć ludziom dlaczego warto być akcjonariuszem MCI. Takie pytania dają mu szansę na taką wypowiedź. Domyślałem się że z tej szansy nie skorzysta.
Na dwa pytania o dywidendę i o traktowaniu akcjonariuszy ( i czy mamy z tym iść do prasy jak Maciejewski) nie odpowiedzieli...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 06 wrz 2019 10:47

Raczej rekompensujesz sobie bezsilność,pisaniem tutaj.
Możliwe, ale niech przynajmniej będzie ślad tego jak Czechowicz postępuje z maluczkimi. Niech jak najwięcej osób wie to co napisał Uli Kottmann, że Tomkowi bardzo daleko do wielkości, on jest tylko bogaty.

Bezsilność jest oczywistością. Przeciwnik potężny, prawo do dvpy, wciąż brak kompetentnego, wyspecjalizowanego sądu giełdowego, kabaretowy KNF. Do tego wyniszczanie polskiej giełdy przez polityków wszystkich opcji.
Ale jeszcze zobaczymy. Poczekajmy do ostatniej rozgrywki - przymusowego wyciskania. Wtedy pojawią się nowe możliwości aby walczyć o swoje.

Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Jerubaaal » 06 wrz 2019 14:43

Panowie, trochę optymizmu. Tomek nic nie powiedział o dywidendach, no to nie ma obietnic, których miałby w przyszłości nie zrealizować. A ponoć niesłowność jest jedną z przyczyn niskiego kursu. Za to Tomek mocno zasugerował kolejny skup w tym roku, co będzie kotwicą powstrzymującą cenę akcji przed opadaniem.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 06 wrz 2019 14:47

Panie Jerubaaal tylko że moja inwestycja w MCI nie miała być ochroną kapitału a jego pomnażaniem. :mrgreen:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 06 wrz 2019 15:06

Dzień jest kompletnie do dvpy.

1.Zero refleksji po stronie Tomka. Szanse na to były niewielkie, ale jednak jakieś były. Wszak niedawno publicznie ważne osoby zwymyślały mu od XIX-wiecznych kapitalistów i potem bardzo pochylił się nad interesem maluczkich w TechV.

2.Zupełnie niespodziewany ogromny odpis podatkowy.

3.Ewidentnie bardzo słabują Morele. A wszak to miał być potężny driver wzrostu. Według prezentacji sprzed dwóch lat zyski miały bardzo rosnąć itd. Tymczasem jest zupełnie inaczej.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 06 wrz 2019 15:26

Morele pewnie oberwały przez ten wyciek danych....
W sumie to nieważne dlaczego ale z ambitnych planów raczej nici.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 06 wrz 2019 15:28

Sam nie wiem co ja tu jeszcze robię. Dywidendy szybko nie będzie, a więc dyskonto szybko nie zniknie. Z dnia na dzień pojawia się jakiś odpis na prawie 5% NAV a jedna z dwóch czołowych spółek słabuje...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 06 wrz 2019 18:11

Morele pewnie oberwały przez ten wyciek danych....
W sumie to nieważne dlaczego ale z ambitnych planów raczej nici.
Lub ....jest to tylko nadmierna ostrożność w wycenie aktywa. Są powody!!!! Od zaraz TechV ma pobierać opłaty wyłącznie za dodatnie stopy zwrotu. Ergo warto nisko zacząć ten okres.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 06 wrz 2019 18:12

Sam nie wiem co ja tu jeszcze robię.
Trwasz, ponieważ wywalenie za ułamek wartości jest kiepską alternatywą.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 06 wrz 2019 18:15

dyskonto szybko nie zniknie
W ogóle nie zniknie. Nigdy. Ale może się istotnie zmniejszyć gdy Tomek będzie wychodził na poziom 85% lub 90%. Dzisiaj ponownie nie powiedział ani nie zrobił nic co wspierałoby kurs MCI. Więc będzie wychodził na wyższe procentaże osobistego posiadania. "Niski kurs jest dobry dla inwestorów". Kiedyś dworowano z tych słów Wodza, ale to po prostu była chwila szczerości. Chociaż lekka zmyłka w tym była. Użył liczby mnogiej. Tymczasem niski kurs jest dobry dla inwestora.

Niedługo kolejna tura BB. 2mln akcji po 10 lub 1.9mln po 10.5 lub 1.8mln po 11.0. Chyba wariant środkowy. To będzie już 79% posiadania. To nie potrwa długo. Zostanie 10mln akcji w rękach mniejszościowych. Przy obecnym tempie skupu 5mln akcji rocznie nie zostało wiele czasu.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: vetus » 06 wrz 2019 19:06

młoddy
Kolejny raz napluto Ci w twarz !

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 06 wrz 2019 19:33

młoddy
Kolejny raz napluto Ci w twarz !
Myślę że to raczej Czechowicz sam sobie pluje w twarz, nie dbając należycie o korzyści dla akcjonariuszy. To on ma problem, nie ja. Mam dobre życie, wiele bliskich osób które mnie lubią, nikomu nie robię krzywdy, liczę się z emocjami innych ludzi. On ma tylko pieniądze i silną niechęć tych którzy mieli to nieszczęście kiedyś związać się z nim. Biedny człowiek. Uli Kottmann bardzo brutalnie go podsumował.

BTW ważna sprawa w tych okolicznościach to ustawa https://legislacja.rcl.gov.pl/docs/2/12 ... 396947.pdf
będzie procedowana na najbliższym posiedzeniu sejmu 11-13.września. Długaśne to, ale wystarczy zerknąć na strony 32-34. To nieco poprawi nasze położenie Osiągnięcie progu 95% będzie znacznie trudniejsze (droższe) niż progu 90%.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 06 wrz 2019 22:18

Uli Kottmann bardzo brutalnie go podsumował.
Czy ja wiem... Tomek może być dumne z tego że nie odczuwa empatii, bo wg niego to może być oznaka słabości. Więc on to może odebrać jako komplement.

Nie mogę ogarnąć tego odpisu na 75 mln zł. Co za mało podatku zapłacili? Nie potrafią liczyć?

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 06 wrz 2019 22:42

Też nie rozumiem. Wytłumaczenie w raporcie jest dla mnie niejasne:
dokonano korekty błędu dotyczącej wyceny wartości bilansowej udziałów MCI Fund
Management Sp. z o.o. w wysokości 71 735 tys. zł. Korekta była wynikiem zmiany wyceny udziałów wskutek rozpoznania zobowiązania z tytułu odroczonego podatku dochodowego dotyczącego przyszłych zysków/strat z umorzenia certyfikatów inwestycyjnych zgodnie z ich metodą wyceny do wartości godziwej
A na webcaście był czas na bzdurne opowiastki o sprawnej przeprowadzce magazynu Answear ale zapomnieli wyjaśnić jak znikło ponad 70 baniek. Czemu księgowa po takiej "drobnej" pomyłce wciąż pracuje? Nic z tego nie rozumiem.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 218 gości