Creepy Jar NC

wszystko na temat spółek publicznych
Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: Creepy Jar NC

Postautor: Julian11 » 06 wrz 2019 18:18

Jakby mieli koszty jak Farm czy Blo to ta spółka nie byłaby tak interesująca, więc taki argument mocno z rzyci :lol:
Dlatego właśnie skoro będzie kilka źródeł wpływów finansowych na poziomie dużych kilku baniek co nie jest żadnym wyczynem i te ponad dwadzieścia baniek przychodu jakich się można spodziewać w najbliższym roku licząc od wczoraj daje 15mln zysku netto, a nie 5 jak by było w przypadku Farm51 czy 2-3 jakb było w przypadku Bloobera. :lol: :lol: :lol:

spolka jest ciekawa bo green hell jest też spoko grą , tyle ze jest moim zdaniem za DROGA z tym co soba obecnie reprezentuje tzn. np fakt 700 K zysku w 1 polroczu i 5 mln przychodow w rok. przy wycenie 100 -150 MLn PLN. Mocno rynek gra pod przyszłośc i nie mam watpliwosci ze jest tak TYLKo dlatego ze gamedev jest w GRZe , jesli by nie było takiego ogrywania i mody ta wycena byłaby znacznie znacznie niżdsza a rtynek czekałby na SHOW ME THE MONEY z konkretniejsszymi wzrostami tak jak to było np. w przypadku 11 bit, TSgames czy nawet PLW.

REKLAMA


Percances
Sierżant sztabowy
Posty: 180
Rejestracja: 23 lut 2018 21:26

Re: Creepy Jar NC

Postautor: Percances » 06 wrz 2019 18:30

No jasne,że branża jest mocna i modna, ale wracamy do punktu wyjścia w dyskusji. Czy coś się zmieni w najbliższym czasie? Nie sądzę, bo produkty tej branży są wprowadzane od ręki na rosnący rynek globalny i cały czas zdarzają się przebitki na poziomie wielokrotności nakładów. Może za to dojść do podziału rynku na zarabiające spółki jak CDR, TEN, 11b, PLW, CRJ i ***** żyjące wiecznie z emisji,dotacji i innych typu JUJUBEE, F51 czy BLO.
5mln w rok? No nie, nie jest to 5mln w rok. :oops: W rok jest ok.7,5mln, a w rok i miesiąc będzie ponad 10mln , ale nie uprzedzajmy faktów, chociaż o to w tej zabawie właśnie chodzi. :lol: 8) :lol:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: Creepy Jar NC

Postautor: Julian11 » 06 wrz 2019 19:12

No jasne,że branża jest mocna i modna, ale wracamy do punktu wyjścia w dyskusji. Czy coś się zmieni w najbliższym czasie? Nie sądzę, bo produkty tej branży są wprowadzane od ręki na rosnący rynek globalny i cały czas zdarzają się przebitki na poziomie wielokrotności nakładów. Może za to dojść do podziału rynku na zarabiające spółki jak CDR, TEN, 11b, PLW, CRJ i ***** żyjące wiecznie z emisji,dotacji i innych typu JUJUBEE, F51 czy BLO.
5mln w rok? No nie, nie jest to 5mln w rok. :oops: W rok jest ok.7,5mln, a w rok i miesiąc będzie ponad 10mln , ale nie uprzedzajmy faktów, chociaż o to w tej zabawie właśnie chodzi. :lol: 8) :lol:

byc moze ze 7.5 nie pzregladałem mocno raportów pewnie chodzi o zmiane zapasów , brałem dane z bankiera wyniki...

ale to 7.5 mln w ROK ale to tylko 50% tego co TWOM w 1.5 miesiaca wyjał ( TWOM DLA 11 BIT wyjał wtedy ok 15 mln przychodów w 1.5 miesiaca od debiutu ) . I pomimo tego ze potem nadal kosił swietna kase i notował zyski to 11BIT BYL wyceniany na 150 MLn PLN.

ale jak mowisz rynek rynkowi nie równy, natomaist ja osobiscie zawsze podchodze do inwestowania patrząc tez na RYZYKO INWESTYCJI , wiec zawsze dla mnie jest istotne nie tylko Potencjał ale i ryzyko . Dlatego np wole szukac innych spółek i nie pakuje sie w CDR nawet jak urosnie 100% to sadze ze jestem w stanie te 100% zarobic na innych społkach ale z mniejszym obciazeniem ryzyka zwiazanym z kapitalziacja ...wole mniejsze ale ktore moga dynamicznie zwiekszac swoja wycenę.

co do dotacji to też nie jest tak rozowo , najpierw tzreba wykladac kase a potem ubiegac sie o zwrot.I teraz tak F51 ma kasy ile ma , baa jakis czas temu sie nie udała emisja obligacji bo sciagneli z rynku duzo mniej kasy niz planowali tylko 800 K pln - koszty . BLO tez bedzie musiało zainwestowac kase najpierw zeby liczyc na zwrot I teraz pytam z CZEGO? skoro na koniec czerwca ( czyli parę miesiecy temu ) mieli ponizej 3 mln PLN koszty operacyjne spółki w 2 qw to 5 mln PLN i teraz wielka zagadka jest taka ile zwina z BW, jesli bedzie LIpka to z płynnoscia moga miec juz krucho w tym roku .

Percances
Sierżant sztabowy
Posty: 180
Rejestracja: 23 lut 2018 21:26

Re: Creepy Jar NC

Postautor: Percances » 06 wrz 2019 19:23

7,5mln to wynik po roku , bo sprzedali ponad 200k kopii po średnio ponad 36-37zł. Teraz mają z kopii ponad 50zł z racji podwyżki i pełnej ceny . Tylko, tak jak pisałem, to będzie jedno z kilku źródeł przychodów i to zapewne daleko w tyle za dochodami z wersji multi i nawet w tyle za kasą od wydawcy, który będzie musiał wyłożyć naprawdę konkretny hajs za udział w sprzedaży GH na 2 najważniejsze konsole, bo głód dobrych survivali jest tam spory :lol: :lol: :lol:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: Creepy Jar NC

Postautor: Julian11 » 06 wrz 2019 19:48

7,5mln to wynik po roku , bo sprzedali ponad 200k kopii po średnio ponad 36-37zł. Teraz mają z kopii ponad 50zł z racji podwyżki i pełnej ceny . Tylko, tak jak pisałem, to będzie jedno z kilku źródeł przychodów i to zapewne daleko w tyle za dochodami z wersji multi i nawet w tyle za kasą od wydawcy, który będzie musiał wyłożyć naprawdę konkretny hajs za udział w sprzedaży GH na 2 najważniejsze konsole, bo głód dobrych survivali jest tam spory :lol: :lol: :lol:


Ja wole opierac sie na FAKTACh w raporcie za 2018 rok pokazuja przychody ze spzredaży 4.66 MLN PLN. zysk NETTO 2.2 mln PLN. za to pzrepływy z dzialnosci operacyjnej BYŁy juz tylko 440 K PLN, przeplywy podciągnely wplywy finasowe czyli emisja akcji.

W pierwszym pólroczu było 2 mln pzrcyjodow ze spzredazy i ok 700 K zysku. przeplywy z dzialnosci operacyjnej 940 K pln.

sumując od 6 qw czyli poczatku 2018 roku BYŁO. 6.66 mln przychodów ze spzredaży , 2.9 MLN ysku netto , i 1.4 mln CASH FLOW na operacyjce. przy kapitalziacji 100-150 mln PLN

reasumujac naprawde to nie sa wyniki ŁAŁ jak na obecna kapitalziacje spółki . taka jest moja opinia na podstawie obecnie dostępnych faktow. A to pzrejscie z EA też jak widac po pozycjonowaniu na steamie az tak wiele nie zmieni w kolejnych qw. bo ten " debiut " poki co wyglada biedniej niz jak wchodzili do EA a tak sie skalda ze RTEAM w pozycjonowaniu bierze pod uwage DOCHODY a nie ilosc kopii spzredanych takze cena nie ma znaczenia,.Poki co dochody ze spzredazy GREEN HELL wydaja sie mniejsze niz to jakie osiagali dochody wchodząc do EA na stemie bo tam brylowali na poczatku w 10 tce potem sporo stali w 15 miejscu itp itd.

jak mowie developer moze i ciekawy ale moim zdnaiem na chwile obecna jest pzrewartosciowany w stosunku do tego co pokazuje na wynikach w ciagu ostatnich kwartałow.

Percances
Sierżant sztabowy
Posty: 180
Rejestracja: 23 lut 2018 21:26

Re: Creepy Jar NC

Postautor: Percances » 06 wrz 2019 20:07

ale dlaczego sumujesz dane z działalności spółki sprzed premiery EA i dodajesz je arbitralnie do reszty? Wszyscy w domu zdrowi? :oops: :lol: :oops:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: Creepy Jar NC

Postautor: Julian11 » 06 wrz 2019 20:24

ale dlaczego sumujesz dane z działalności spółki sprzed premiery EA i dodajesz je arbitralnie do reszty? Wszyscy w domu zdrowi? :oops: :lol: :oops:
a niby dlaczego NIE ?? koszty produkcji cie nie obchodzą jakie ponosili na gre pzred jej wydaniem ? O co ci biega? Raport roczny to raport roczny odnosi sie do spolki CREEPY JAR> ?.Nie kumam o co cichodzi ? teraz niektorzy sie podniecaja jak jest fantastycznie a tak na prawde jest srednio . 6.5 mln pln przychodów przy Wycenie obecniej nie jest jakims Rarytasem.

jeszcze raz gieldy i spolki pzrechoda od przewartosciowania do niedowartosciowania , 11 bit po TWOm z wycena 150 MLn PLN , cdr po W2 z wycena 300-400 mln PLn były po debiucie W3 z wycena 2 mld PLN byly niedowartosciowane .

O CRJ mogę tylko jedno powiedziec obecnie jest pzrewartosciowany , jak bedzie pozniej sie zobaczy Ale jako inwestor obencnie NA pewno ne brałbym akcji spółki za tą cene z wynikami i TYM co pokazuje obecnie. Dla mnie za duze ryzyko i za duzo udowadniania tego sławetnego SHOW ME THE MONEY.

Percances
Sierżant sztabowy
Posty: 180
Rejestracja: 23 lut 2018 21:26

Re: Creepy Jar NC

Postautor: Percances » 06 wrz 2019 20:52

jeszcze godzinę temu nie wiedziałeś nawet jakie są przychody, a teraz "brylujesz:" wnioskami . Sorki na tym poziomie rozmawiać nie będziemy . :oops: :oops: :oops:
A porównanie z TWOM to zrobimy jak wejdzie Coop czyli za 3-4 miesiące. Nie zapominając,że GH to gra konsolowa i to mocno.

:P :lol: :P 8)

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: Creepy Jar NC

Postautor: Julian11 » 06 wrz 2019 21:01

jeszcze godzinę temu nie wiedziałeś nawet jakie są przychody, a teraz "brylujesz:" wnioskami . Sorki na tym poziomie rozmawiać nie będziemy . :oops: :oops: :oops:
A porównanie z TWOM to zrobimy jak wejdzie Coop czyli za 3-4 miesiące. Nie zapominając,że GH to gra konsolowa i to mocno.

:P :lol: :P 8)

jeszce godzine temu to tez nie wiedziałeś jakie maja przychody na napisałem 5 ty napisałes 7.5 a jest sumujac 6.66 tyle ze od przychodów ze spzredazy odejmowani Zmiane zapadów i w sumie za
6 qw , czyli rok 2018 1 2 qw 2019 wychodzi Oficjalnie ok 4.5 MLn PLN.

I gdzie jest to twoej 7.5 mln ? :lol:

sorki faktycznie na tym poziomie nie bedziemy rozmawiac . Jak masz Strzelac focha to najpierw sprawdź raporty CO pokazuja w przychodach. :lol:

co do gierki to faktycznie przyjemna itp. ale ile mozna sie bawić w ścinanie dzrew zbieranie kamykwo grzybkow kokosów itp. to po jakims czasie staje sie nudnawe . wiec nie liczylbym na duzo mocniejsza spzerdaz na Konsole. Znajdzie swoich amatorów jak na PC znalazła ale patrzac na wyniki to Wcale az takie kozackie to one nie są , szcsegolnie biorac pod uwage jak mowie kapitalziacje i np to ze FC w lipcu tylko w SAMYM lipcu wygenerował 16 MLN przychodu , to tak a pro pos .ZWIJANIA sie o czym raczyłes napisac w temacie TSgames, :lol:

Percances
Sierżant sztabowy
Posty: 180
Rejestracja: 23 lut 2018 21:26

Re: Creepy Jar NC

Postautor: Percances » 07 wrz 2019 02:09

???? Człowieku, przeczytaj , co napisałem pisząc o 7,5 mln po roku.
Dziwię się,że wypowiadasz się na tematy , o których nie masz pojęcia, ale to takie typowe w naszym pięknym kraju.
Kończę z tobą dyskusję, bo niczego się od ciebie nie dowiem. :lol: :lol: :lol:

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2331
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: Creepy Jar NC

Postautor: Rif1977 » 07 wrz 2019 07:46

???? Człowieku, przeczytaj , co napisałem pisząc o 7,5 mln po roku.
Dziwię się,że wypowiadasz się na tematy , o których nie masz pojęcia, ale to takie typowe w naszym pięknym kraju.
Kończę z tobą dyskusję, bo niczego się od ciebie nie dowiem. :lol: :lol: :lol:
Zrozum, że on w każdy wątek się *****, żeby ostatecznie pisać o swej perle, która nie chce mu rosnąć.

ANTYCHRYST
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3756
Rejestracja: 30 cze 2018 11:46

Re: Creepy Jar NC

Postautor: ANTYCHRYST » 07 wrz 2019 09:05

???? Człowieku, przeczytaj , co napisałem pisząc o 7,5 mln po roku.
Dziwię się,że wypowiadasz się na tematy , o których nie masz pojęcia, ale to takie typowe w naszym pięknym kraju.
Kończę z tobą dyskusję, bo niczego się od ciebie nie dowiem. :lol: :lol: :lol:
Zrozum, że on w każdy wątek się *****, żeby ostatecznie pisać o swej perle, która nie chce mu rosnąć.
a twoja perła 11bit to niby od 1,5 roku rośnie, hm? :lol: :lol: :lol:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: Creepy Jar NC

Postautor: Julian11 » 07 wrz 2019 09:39

???? Człowieku, przeczytaj , co napisałem pisząc o 7,5 mln po roku.
Dziwię się,że wypowiadasz się na tematy , o których nie masz pojęcia, ale to takie typowe w naszym pięknym kraju.
Kończę z tobą dyskusję, bo niczego się od ciebie nie dowiem. :lol: :lol: :lol:

No i *** jakie dla spolki o kapitalziacji 150 baniek ma znaczenie 1...2 MLn PLN roznicy na przychodach w ROK? to po pierwsze po Drugie oficjalne dane o przychodach mowia ze do tej pory ( rozliczajac tez zapasy ) do konca 2 qw przychody wyniosły 4.5 MLN PLN. Ja napisalem 5 mln Bo nie wchodziłem w szczególy tylko bralem dane z tabelek bankiera. :lol: 8)

p.S Co nie zmienia faktu ze to wyjscie z EA smierdzi lipą poki co. Patzrac na kapitalziacje spoki ,i to oczywiscie w mojej opinii :lol: I jeszce jedno ile na widh liscie ludzie czekało na pełna wersje 400 K ? no poki co nie kwapia sie do tych zakupów. :lol: Tak to jest z tymi wish listami.... 8)
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2019 09:58 przez Julian11, łącznie zmieniany 2 razy.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: Creepy Jar NC

Postautor: Julian11 » 07 wrz 2019 09:42

???? Człowieku, przeczytaj , co napisałem pisząc o 7,5 mln po roku.
Dziwię się,że wypowiadasz się na tematy , o których nie masz pojęcia, ale to takie typowe w naszym pięknym kraju.
Kończę z tobą dyskusję, bo niczego się od ciebie nie dowiem. :lol: :lol: :lol:
Zrozum, że on w każdy wątek się *****, żeby ostatecznie pisać o swej perle, która nie chce mu rosnąć.
a masz cos do powiedzenia na temat samej spolki czy swiat ci przesłania twoja SHIZA na moj temat?. :lol: 8)

o moj portfel sie nie martw , martw sie zeby FP wypalił na Konsole bo jak nie to 2020 bedzie jeszce bardziej pozamiatany na wynikach dla 11 bit , tym bardziej ze w koncu w stanach moze trafic sie jakas dluzsza bessa w przyszłym roku , bo to dojrzewa juz od dluzszego czasu ( moze po wyborach prezydenckich). :lol: :lol: 8) :lol:

PytonTrader
Chorąży
Posty: 841
Rejestracja: 12 lut 2019 11:22

Re: Creepy Jar NC

Postautor: PytonTrader » 07 wrz 2019 14:52

Kapitalizacja do brutalnej korekty


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości