Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 09 wrz 2019 14:02

ATM jest w księgach po 370. Na pewno sprzedadzą to wyraźnie drożej. 400 absolutne minimum. 450 najbardziej prawdopodobne. Tyle gotówki przytuli EuroV w 98% będący własnością MCI Capital. To są liczby porównywalne z całą kapitalizacją MCI.

Racjonalny nabywca MCI będzie chciał zrobić to przed transakcją EuroV. Będzie głośno. Tym razem w kontekście pozytywnym. To zdecydowanie rekordowy exit.

REKLAMA


Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 09 wrz 2019 15:33

Dlaczego i***? Może przesiadają się na PEM choć cena zamiany nie jest tak atrakcyjna jak jeszcze nie tak dawno temu to i tak szanse na zarobek sporo większe.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: vetus » 09 wrz 2019 15:51



BTW przy okazji pozdrawiam wszystkich idiotów sprzedających po 9.x. To rekordowa głupota! Tomek gwarantuje odbiór po 11 i po dużo więcej. To pewne! Sugerowanie niepewności jest blefem. Czytelnym. Tylko głupcy dadzą się nabrać.
Sam żeś i*** że siedzisz na mule tyle lat mniej zarabiając od będących na lokatach
:lol: :lol: :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 09 wrz 2019 16:20

Sam żeś i***
Idiotą to ja głównie byłem. Już mi przeszło. Teraz widzę sprawę jasno. Celem jest przejęcie całego MCI Capital. Wódz zdradził. Zamiast walczyć z dyskontem (nawet wg niego podstawową metodą walki są dywidendy) robi to co robi.

Gdybym mógł cofnąć czas to oczywiście postępowałbym inaczej. Nigdy nie kupiłbym/nie trzymałbym akcji MCI. Ale jestem tu i teraz z akcjami. Czy mam je wywalić? WYKLUCZONE!!!
Teraz to naprawdę nie miałoby sensu. On kupi wszystkie akcje. Zostało 12 milionów papierów. Kilka zbierze bardzo tanio, chociaż i tak drożej niż obecny kurs. Następne będą droższe. Ostatnie po cenie NAV/s.

Alternatywa powyższego scenariusza bazowego byłaby nawet lepsza, jednak jest mało prawdopodobna. Teoretycznie może się zdarzyć że nasyci go 80% lub 85% lub 90% lub 95% i po osiągnięciu tego poziomu cudownie odzyska umiejętność walki z dyskontem.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 09 wrz 2019 16:25

Adwokat diabła powiedziałby że Wódz walczy z dyskontem robiąc skupy. Jednak mamy już duże doświadczenie w tym względzie i wiemy że ta metoda słabo działa. Zatem jedynym logicznym pomysłem byłoby zastosowanie tego co robią wszystkie Limited Partner czyli dywidendy. On tego nie robi i to jest dla niego etycznie kompromitujące. Bierze wynagrodzenie więc powinien naprawdę walczyć z dyskontem, a nie tylko to obiecywać.

Inna sprawa że od pewnego momentu skupy powinny całkiem skutecznie walczyć z dyskontem. Ergo nic nie jest czarno-białe i dlatego nie wieszam wszystkich psów na Czechowiczu. Zobaczymy jak to będzie dalej wyglądało, ale na pewno to nie jest czas żeby sprzedawać akcje. Ewentualnie trzeba było nie kupować lub sprzedać dawno temu. Teraz już za późno. Rozgrywka wchodzi w decydującą fazę.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: vetus » 09 wrz 2019 16:42

Dlaczego tylko Ty to widzisz ?!
Dlaczego fundusze omijają spółkę szerokim łukiem ?!
Dlaczego BB kończy się redukcją bo jest nadpodaż ?!


Sami i***, młoddy najmądrzejszy :mrgreen:
:lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 09 wrz 2019 18:27

Dlaczego tylko Ty to widzisz ?!

Dlaczego fundusze omijają spółkę szerokim łukiem ?!

Dlaczego BB kończy się redukcją bo jest nadpodaż ?!
Tylko ja???? Myślę że większość osób śledzących spółkę spodziewa się delistingu. Czy Ty uważasz że Czechowicz poprzestanie na obecnym 76%? Lub zatrzyma się nieco wyżej? Ja tu widzę niepohamowaną chciwość i ponad 85% jest niemal pewne. Potem może być różnie bo w tym tygodniu sejm zmieni próg wyciskania na 95% a to może być bariera trudna do sforsowania.

Dla funduszy jest tutaj zbyt mała płynność. W dodatku wraz z postępującym ubytkiem free float będzie jeszcze mniejsza. Malusieńkim pakietem nie są zainteresowani, dużego nie zdołają kupić. Musieliby zrobić wezwania jak Czechowicz. Fundusze na ogół nie robią takich rzeczy. Tym bardziej że w tym przypadku nie mieliby kontroli nad taką inwestycją. Zbycie pakietu całkowicie zależne od Czechowicza. Timing nieznany. Niewygodna sytuacja. Nie muszą tego kupować więc kupują sobie coś innego.

Premia 25% do bieżącego kursu praktycznie gwarantuje nadpodaż, ponieważ dołączają chętni do zbycia i odkupienia taniej.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 09 wrz 2019 19:41

Podkomisja bez poprawek. http://orka.sejm.gov.pl/opinie8.nsf/naz ... r_3755.pdf
Czyli formalność. A posiedzenie sejmu od środy do piątku.

W obliczu trwającego wyciskania to znacznie poprawia naszą sytuację. Zmiana progu na 95% nie wymaga komentarza, ale tam są jeszcze inne miękkie zmiany (z których potem mogą być całkiem przyjemne rozporządzenia do ustawy lub "tylko" lepsza polityka orzecznicza sądów). Generalnie będzie nas teraz dużo trudniej wyślizgać niż miało to miejsce w trwającym jeszcze stanie prawnym.

Ergo albo na pewnym poziomie Tomek odpuści i zacznie nas rozpieszczać dywidendami, bo będzie to jedyna opcja rozpieszczania samego siebie albo będzie musiał odkupić ostatnie procenty akcji za bardzo przyzwoitą cenę.
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2019 19:48 przez młoddy, łącznie zmieniany 1 raz.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 09 wrz 2019 19:44

Tomek czaruje...
MCI Capital zamieniło obligacje na weksle
Pomimo czerwcowej spłaty papierów dłużnych na 54,5 mln zł spółka nie obniżyła zadłużenia w II kwartale. W miejsce obligacji pojawiły się bowiem weksle na 60 mln zł, ale wobec spółki zależnej.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 09 wrz 2019 19:51

Czary z wekslami pomiędzy spółkami zależnymi były tutaj zawsze. Niech uprawia swoją inżynierię finansową. Byle tylko nie było tak jak ostatnio że w niezrozumiały dla mnie sposób zniknęło 1.6 z NAV/s. Bezcashowo, ale jednak zniknęło.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 09 wrz 2019 20:00

Ale oficjalnie skorzystał z uprzywilejowania by spłacić obligacje...
Nieładnie.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 09 wrz 2019 20:01

Zauważam u Ciebie początki syndromu sztokholmskiego 8)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 09 wrz 2019 20:58

Zauważam u Ciebie początki syndromu sztokholmskiego 8)
To jest takie gadanie nie fair. Taka bardziej elegancka wersja - "uklęknij i otwórz usta".
Nie mam obowiązku być skrajnym wrogiem Czechowicza. Niech kwitnie sto różnych poglądów. Dobrze wiesz że go nie lubię, nie szanuję i jestem zgorszony jego zachowaniem, brak obiecanych dywidend uważam za nieetyczny. Nie muszę go bardziej nie lubić i bardziej nie szanować. Nie jestem hejterem. Każdy ma prawo do własnych ocen.

Zanim uznam go za potwora, łajdaka itd. chcę zobaczyć jak to rozegra. Na przykład podczas przymusowego wyciskania będzie musiał wynająć biegłego. Zobaczymy kogo weźmie. Czy osobę rzetelną czy skorumpowanego oszusta.

Zresztą mam lekko w dvpie jego walory etyczne lub ich brak. Moich akcji nie dostanie taniej jak NAV/s, chyba że wygra ze mną w dwóch instancjach, co uważam za skrajnie mało prawdopodobne.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 09 wrz 2019 21:01

Ale oficjalnie skorzystał z uprzywilejowania by spłacić obligacje...
Nieładnie.
Skorzystał bo mógł.
Skupuje po 10 bo może.
Niech spróbuje tanio wziąć mój pakiet 8)

Nie oddawajcie swoich pakietów pod wpływem jego blefów i zmyłek. Wtedy problem zniknie.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: Nowy incoqnito » 10 wrz 2019 05:10

Mógł to oczywiste. Tyle, że argument wykupienia obligacji już leży. Mógł nic nie mówić...
Kolejny raz pokazują że nie wiedzą co mówią albo nie wiedzą co robią.

Na PEMie można było zarobić kilkadziesiąt procent w kilka tygodni bez ciągania się po sądach i bez czekania kilku lat.
Większość ludzi jest na giełdzie by zarabiać a nie trzymać akcje na złość komuś.
Też trzymam, ale zaczynam żałować że nie zamieniłem muła na PEM.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 166 gości