TVP nielegalnie wspiera PiS. Tym razem wybory w Polsce znajdą się pod lupą obserwatorów OBWE

luźne dyskusje inwestorów
KOSA,
Sierżant sztabowy
Posty: 143
Rejestracja: 30 sie 2019 13:36

TVP nielegalnie wspiera PiS. Tym razem wybory w Polsce znajdą się pod lupą obserwatorów OBWE

Postautor: KOSA, » 16 wrz 2019 21:08

TVP nielegalnie wspiera PiS.

Tym razem wybory w Polsce znajdą się pod lupą obserwatorów OBWE, którzy już po 13 października przygotują raport na temat ich przebiegu, ze szczególnym uwzględnieniem roli mediów i wpływu ich przekazu na ostateczny wynik. Do głosowania jeszcze miesiąc, ale już widać, że Telewizja Publiczna ewidentnie wspiera PiS, co łamie ustawę o radiofonii i telewizji, za co grożą sankcje prawne. Prawie w każdych „Wiadomościach” są materiały, które śmiało można nazwać spotami wyborczymi PiS, pokazujące „sukcesy” tej partii i ostro krytykujące, a nawet wręcz prześmiewcze, o politykach PO. Ich tytuły jak na przykład „Polityka PO-PSL niebezpieczna dla Polaków?”, „Opozycja nie chce wzrostu pensji Polaków”, „Kidawa-Błońska broni interesów Niemiec” wyraźnie pokazują, że TVP zapomniała, iż ustawa nakazuje, by emitowane materiały były zgodne z zasadą pluralizmu, bezstronne, wyważone i niezależne.
Telewizja Publiczna raczy nas transmisjami z konwencji PiS, zupełnie pomijając materiał z konwencji partii opozycyjnych, a jej gośćmi są głównie kandydaci partii rządzącej i nikt poza nimi. Nierównomierny dostęp komitetów wyborczych do anteny TVP to kolejne złamanie wymagań, jakie stawia Kodeks Wyborczy. Łamana jest również ustawa o partiach, która mówi, że mają one prawo „przyjmować darowizny tylko od osób prywatnych, które mogą wpłacać sumy do pewnego limitu. I dotyczy to zarówno darowizn pieniężnych, jak i wartości niepieniężnych”. Tymczasem Telewizja Publiczna umieszcza nieodpłatnie spoty wyborcze PiS i to w tym czasie antenowym, który jest najdroższy. W tej sytuacji PKW ma prawo zakwestionować sprawozdanie finansowe partii, bo wśród przyczyn właśnie odrzucenia jest m. in. przyjmowanie wartości niepieniężnych. Taka decyzja PKW może skutkować wstrzymaniem subwencji, co dla PiS byłoby bardzo bolesne. Złamanie zasad ordynacji, ustawy o KRRiT oraz o partiach politycznych może stanowić podstawę do składania protestów wyborczych i unieważnienia wyborów. Jest tylko małe „ale”. PKW niedługo może znaleźć się w rękach PiS, bo zmienia się system wyboru jej członków. To już nie sędziowie zadecydują, kto zasiądzie w ławach PKW, ale Sejm. O ważności wyborów zdecyduje Izba Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego, składająca się z ludzi oddanych partii rządzącej. Wiadomo też, że dla PiS prawo jest prawem tylko wtedy, gdy politykom tej partii to odpowiada. W tej sytuacji nie ma co liczyć na sprawiedliwość pisowskich instytucji. Pewne jest też, że PiS tak łatwo broni nie złoży i musimy się liczyć z przewałkami. Czy fakt, że wybory będą obserwować przedstawiciele OBWE powstrzyma partię rządzącą od manipulacji i jakiś machlojek? Trudno powiedzieć, ale ja zbytniej nadziei na to nie mam. Tamara Olszewska Źródło: wyborcza.pl
W Sandomierzu ruszyły zdjęcia do nowego serialu TVPiS: Kłamstwa premiera Mateusza. Mateusz Morawiecki pierwszym Polakiem w kosmosie, to tytuł pierwszego odcinka.
Festiwal obietnic wystartował: Nikt ci tyle nie da, ile ja mogę obiecać. Tylko ja mogę Wam dużo więcej obiecać niż kto inny dać!? Według doktryny Morawieckiego, im drożej w sklepach tym lepiej dla społeczeństwa!? Większe wpływy to i większe wydatki.
Co to za wybory skoro głosujemy na partie polityczne i miejsca na listach. Pamiętacie tak było za komuny i od kilkunastu lat jest w tej nowej Polsce: Głosowali na kogo chcieli, wybrali kogo trzeba. Dlatego nie biorę udziału w tym show pt „kto komu obieca więcej” Wolę siedzieć w domu bo tak naprawdę to nie ma żadnego znaczenia na kogo zagłosuję. Bo oni wszyscy są tacy sami będą dbali tylko o swoje interesy.

REKLAMA


dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: TVP nielegalnie wspiera PiS. Tym razem wybory w Polsce znajdą się pod lupą obserwatorów OBWE

Postautor: dochodzeniowy » 16 wrz 2019 22:33

a wyborcza nielegalnie wspiera tęczę i pederastię .Im wiecej pederastów tym mniej dzieci i robi sie miejsce dla Przybyszów spod Jerozolimy. :idea:

szumidło
Młodszy chorąży
Posty: 685
Rejestracja: 14 lis 2018 10:05

Re: TVP nielegalnie wspiera PiS. Tym razem wybory w Polsce znajdą się pod lupą obserwatorów OBWE

Postautor: szumidło » 17 wrz 2019 00:40

Takiej chamskiej nagonki jaką robi TVPis nie było od czasów PRL :twisted:

Miałem dziś tą nieprzyjemność oglądania TVPis Info. :twisted:

Napi.erd.alają, bo inaczej tej sieczki nie można nazwać na opozycję jak w Korei Płn na USA :twisted:
Żenujące, zero obiektywizmu, ciagle odwracanie kota ogonem i pieśni pochwalne o partii rządzącej, dno :twisted:

ANTYCHRYST
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3756
Rejestracja: 30 cze 2018 11:46

Re: TVP nielegalnie wspiera PiS. Tym razem wybory w Polsce znajdą się pod lupą obserwatorów OBWE

Postautor: ANTYCHRYST » 17 wrz 2019 07:39

Takiej chamskiej nagonki jaką robi TVPis nie było od czasów PRL :twisted:

Miałem dziś tą nieprzyjemność oglądania TVPis Info. :twisted:

Napi.erd.alają, bo inaczej tej sieczki nie można nazwać na opozycję jak w Korei Płn na USA :twisted:
Żenujące, zero obiektywizmu, ciagle odwracanie kota ogonem i pieśni pochwalne o partii rządzącej, dno :twisted:
dokładnie

ANTYCHRYST
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3756
Rejestracja: 30 cze 2018 11:46

Re: TVP nielegalnie wspiera PiS. Tym razem wybory w Polsce znajdą się pod lupą obserwatorów OBWE

Postautor: ANTYCHRYST » 17 wrz 2019 08:44

Takiej chamskiej nagonki jaką robi TVPis nie było od czasów PRL :twisted:

Miałem dziś tą nieprzyjemność oglądania TVPis Info. :twisted:

Napi.erd.alają, bo inaczej tej sieczki nie można nazwać na opozycję jak w Korei Płn na USA :twisted:
Żenujące, zero obiektywizmu, ciagle odwracanie kota ogonem i pieśni pochwalne o partii rządzącej, dno :twisted:
dokładnie
a Ty Lusia na kogo bedziesz glosowal ? :lol:
a ty uszat znowu na antysystemowca z PSL? :lol: :lol:


Wróć do „Hyde Park”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości