WEZWANIA NA AKCJE TFI i fundusze dzialaja na szkode drobnych akcjonariuszy

wszystko na temat spółek publicznych
Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: WEZWANIA NA AKCJE TFI i fundusze dzialaja na szkode drobnych akcjonariuszy

Postautor: Nowy incoqnito » 08 paź 2019 11:26

Wg wszystkich tzw. ekspertów brak pieniędzy to przyczyna flauty na bananie i przyczyna wezwań bo są niskie wyceny. Wg mnie brak kasy to skutek, a przyczyn jest więcej niż jedna...

REKLAMA


galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: WEZWANIA NA AKCJE TFI i fundusze dzialaja na szkode drobnych akcjonariuszy

Postautor: galileogalileo » 08 paź 2019 11:37

Wg wszystkich tzw. ekspertów brak pieniędzy to przyczyna flauty na bananie i przyczyna wezwań bo są niskie wyceny. Wg mnie brak kasy to skutek, a przyczyn jest więcej niż jedna...
mentalnolnosci polskich glownych akcjonariuszy nie zmienisz
januszowanie na maksa
nie wazne ze rypiemy sobie reputacje i robimy sobe fame goscia ktory dy ma pozostalych akcjonariuszy
wazne zeby pare mln skrobnac
rece po po prostu opadaja
tacy ludzie sami zarzynaja rynek jeszcze bardziej niz brak gotowki

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4763
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: WEZWANIA NA AKCJE TFI i fundusze dzialaja na szkode drobnych akcjonariuszy

Postautor: hantar » 08 paź 2019 12:06

Wg wszystkich tzw. ekspertów brak pieniędzy to przyczyna flauty na bananie i przyczyna wezwań bo są niskie wyceny. Wg mnie brak kasy to skutek, a przyczyn jest więcej niż jedna...
Jest dokładnie jak piszesz. Brak pieniędzy to skutek działań innych czynników, ale też bezpośrednia przyczyna niskich wycen, wezwań i braku płynności oraz perspektyw. Natomiast dla mnie największą przyczyną była akcja z OFE. I nie chodzi mi tutaj o zabranie połowy pieniędzy z OFE, gdyż to na GPW i czynnik zaufania ma niewielki wpływ. Chodzi o fakt, że p. Tusk oraz p. Rostowski zmienili zasadę uczestnictwa w OFE poprzez przyjęcie domyślnie, że jeśli nie złożysz deklaracji pozostania w OFE, to twoje przyszłe składki przestaną do OFE z ZUS płynąć. A że większość osób nie złożyła, to przestali do OFE płacić składek od tego momentu. Na to nałożyła się kwestia suwaka oraz obniżenia wieku emerytalnego przez PiS i mamy jak mamy. Gdyby te dwa czynniki się nie pojawiły, poduszka płynności byłaby na tyle duża, że afera Getback nie wywołałaby takiej lawiny na mWIG i sWIG pogrążając wyceny nawet dobrych spółek - zwyczajnie pojawiłby się odbierający w postaci OFE, które posiadałyby gotówkę, gdyż nie musiałyby przekazywać po kilkaset mln zł miesięcznie do ZUS. Oczywiście afery Getback, KNF, MCI itd. miały bardzo negatywny wpływ - giełda wg mnie wyglądałaby już dzisiaj jednak dużo lepiej.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości