XTB - księga I

wszystko na temat spółek publicznych
Belzebub
Starszy plutonowy

Re: XTB - księga I

Postautor: Belzebub » 25 lut 2021 16:31

Ja jednak częściowo zmieniłem zdanie na temat perspektyw XTB po ostatnich wynikach, które pokazały, że w tej branży wcale się tak łatwo nie zarabia, rentowności na lota mogą spadać nawet przy jeszcze relatywnie wysokiej zmienności i VIX na dużym poziomie, a nowi klienci niekoniecznie muszą być zainteresowani intrumentami CFD, sam napływ kasy na rynki nie oznacza, że zawsze wybierane będą najbardziej ryzykowne instrumenty. Nie, żeby XTB było obecnie za drogie, nadal jest raczej niedowartościowane, ale jest to znacznie mniejsze niedoszacowanie, niż zakładałem. A i na porównywalne do Q1 i Q2 regularne ekstremalne zmienności na rynkach skutkujące znacznie większymi zyskami XTB bym nie liczył, takie coś zdarza się raz na wiele lat - jak "dobrze" (dla XTB) pójdzie, to zdarzy się to w ciągu najbliższych 5 lat jeden raz i to tyle.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: Julian11 » 25 lut 2021 16:38

Ja jednak częściowo zmieniłem zdanie na temat perspektyw XTB po ostatnich wynikach, które pokazały, że w tej branży wcale się tak łatwo nie zarabia, rentowności na lota mogą spadać nawet przy jeszcze relatywnie wysokiej zmienności i VIX na dużym poziomie, a nowi klienci niekoniecznie muszą być zainteresowani intrumentami CFD, sam napływ kasy na rynki nie oznacza, że zawsze wybierane będą najbardziej ryzykowne instrumenty. Nie, żeby XTB było obecnie za drogie, nadal jest raczej niedowartościowane, ale jest to znacznie mniejsze niedoszacowanie, niż zakładałem. A i na porównywalne do Q1 i Q2 regularne ekstremalne zmienności na rynkach skutkujące znacznie większymi zyskami XTB bym nie liczył, takie coś zdarza się raz na wiele lat - jak "dobrze" (dla XTB) pójdzie, to zdarzy się to w ciągu najbliższych 5 lat jeden raz i to tyle.
tak jakbym czytal...watek CDR..z 2015 roku...tez wszyscy przekonywali ze wszytko jest w cenie...ze kolejne lata beda gorzej wygladaly z zyskami..itp...---Tak faktycznie gorzej wygladaly.....TUTAJ napewno tego nie mozan zalozyc..przy TAK napompowanych indexach i tak powiekszajacej sie Bazie klientow....--- :lol: 8) :lol:
Ostatnio zmieniony 25 lut 2021 16:39 przez Julian11, łącznie zmieniany 1 raz.

smalec_alfa
Starszy chorąży

Postautor: smalec_alfa » 25 lut 2021 16:38

Ja jednak częściowo zmieniłem zdanie...
straszne...

nie wiem teraz, jak z tą wiedzą sobie poradzę :cry:

Igi21
Sierżant

Postautor: Igi21 » 25 lut 2021 16:55

Coraz więcej zniechęconych i pesymistów... To dobry znak.

smalec_alfa
Starszy chorąży

Postautor: smalec_alfa » 25 lut 2021 17:02

Coraz więcej zniechęconych i pesymistów... To dobry znak.
jakim z.je.b.em trzeba być, żeby mieć całą sesję, aby sprzedać akcje, a na koniec walić pkc

ale dobrze jest sławek, zenek za burtą, jeszcze tylko luja z perły na merca się pozbyć, do kompletu mistrzowski skład dokoptować i będzie rosło :lol: :lol: :lol:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: Julian11 » 25 lut 2021 18:48

polskie obligi...

Obrazek

WRÓŻKA ZĘBUSZKA
Chorąży

Postautor: WRÓŻKA ZĘBUSZKA » 25 lut 2021 18:55

18 :arrow:
Sz_mata na kiju bujamy

Julian11
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: Julian11 » 25 lut 2021 19:00

NDQ.....przymiarki do aktywacji...RGR...

Obrazek

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: dusigrosz » 25 lut 2021 19:01

polskie obligi...

Obrazek
Amerykańskie 10latki:
https://www.marketwatch.com/investing/b ... trycode=bx

W tym miesiącu z 1.0 na 1,5% wzrost.
Czyżby grubasy przechodziły z akcji w obligi?
***** PIS, KO, lewa.kow, socjalistów, LGBTQIA2S+*, KNF i widłowego.

smalec_alfa
Starszy chorąży

Postautor: smalec_alfa » 25 lut 2021 19:29

18 :arrow:
a ty tak latasz po wątkach i wklejasz te targety z palca?
bo z tego co kojarzę, wcześniej nijak miały się do rzeczywistości :mrgreen:

WIKUS
Młodszy chorąży

Postautor: WIKUS » 25 lut 2021 19:47

Julian11
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: Julian11 » 26 lut 2021 08:24

https://biznes.interia.pl/gieldy/aktual ... Id,5073632

Obrazek

Obrazek

No ciekawy jestem jakie stopy dywidend bedzie przynosił .....XTB.....jalis pojdzie ponad 2 PLN..to U mnie bedzie powyzej 25%....mojej sredniej.... :roll: 8)
Ostatnio zmieniony 26 lut 2021 08:32 przez Julian11, łącznie zmieniany 1 raz.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: Julian11 » 26 lut 2021 08:30

Bańki zaczynają pękać....kesz zaczyna być..coraz bardziej Istotny....----a RACZEJ.....WARTOSC KUPONU OD ---DŁUGU....---PROBLEM W TYM.... to ze GOSPODARKI UZALEŻNILY SIE JAK ......NARKOMAN.....OD KEOWANEGO DŁUGU....---ktory zaczyna BYC CORAZ DROZSZY W OBSŁUDZE....

KRYPTO....

Obrazek

MOIm zdniaem....nadchodzi ....czas TYCH społek ...Ktore beda potrafily GENEROWAC GOTOWKE.....wyplacac DYWIDENDY.....a nie ---nawijac o PLANACH..rozwoju i caly CZAS SCIAGAC KAPITAL....KONIECZNY do PZRETWANIA.....bo h.oo.jowo sobie radzą ...ze swoja ...dzialnoscia operacyjna..i ciagna na KESZOWYCH stratach.....

Palantir...społak ktora ....nigdy nie wykazała zysku...od ponad Dekady ...zysje z dokapitalizowywwania....----To chyba poczatek konca radosnego pompowania....jej...niedawnego debiutu........

Obrazek

Dla kolarzy....ktorzy uwielbiaja robic KÓLKA....----jedna rada..powinni zainteresowac sie CFD...---i mozliwosciami grania na spadkach....na spolakch/ indexach..itp...

Julian11
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: Julian11 » 26 lut 2021 09:10

Pozyskiwanie kapitalu z dlugu zaczyna byc Obciazone coraz wiekszym RYZYKIEM....RYZYKIEM wzrostu rentownosci...i KUPONOW od tego długu....Ci co beda Finansowali Spolki/ gospodarki DŁUGIEm..beda musili Brac tą opcję pod UWAGĘ....ze koszt pozyskania Środków do ...FINASOWANIA innych bedzie mogł coraz BARDZIEJ PRZYTŁACZAĆ....i to bedzie tez musiało BYC WKALKULOWANE...w CENĘ.....WYZYKO...i KOSZT....finsanowania TYCH....co -----niewiele pokazuja pozytywów...na SWOJEJ odzilanosci operacyjnej....Ktorzy NIE RADZA SOBIE Z NORMALNĄ EKONOMIĄ....a tylko jadą na spzredawaniu marzeń ..i koniecznosci egzystowania....-----DZIEKI kOLEJNYM dokapitalizowywaniom....----KTORE mzoe byc corz drozsze>.I coraz mocniej jeszcze bardziej ....obciazajace....----koszty funkcjonowania...spolek/ gospodarek....

yanek z hor
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: yanek z hor » 26 lut 2021 10:20

Pozyskiwanie kapitalu z dlugu zaczyna byc Obciazone coraz wiekszym RYZYKIEM....RYZYKIEM wzrostu rentownosci...i KUPONOW od tego długu....Ci co beda Finansowali Spolki/ gospodarki DŁUGIEm..beda musili Brac tą opcję pod UWAGĘ....ze koszt pozyskania Środków do ...FINASOWANIA innych bedzie mogł coraz BARDZIEJ PRZYTŁACZAĆ....i to bedzie tez musiało BYC WKALKULOWANE...w CENĘ.....WYZYKO...i KOSZT....finsanowania TYCH....co -----niewiele pokazuja pozytywów...na SWOJEJ odzilanosci operacyjnej....Ktorzy NIE RADZA SOBIE Z NORMALNĄ EKONOMIĄ....a tylko jadą na spzredawaniu marzeń ..i koniecznosci egzystowania....-----DZIEKI kOLEJNYM dokapitalizowywaniom....----KTORE mzoe byc corz drozsze>.I coraz mocniej jeszcze bardziej ....obciazajace....----koszty funkcjonowania...spolek/ gospodarek....
:shock: :shock: :shock: :roll: :roll: :roll:
Juliaanek jedyne ryzyko jest takie ze drukarki bedą chciały dostac z powrotem wydrukowany papier - a to sie NIGDY nie zdazy
,albo część gospodarek głownie Chiny odetna sie od drukarek.
to co do znudzenie powtarzasz to sa opowiesci z mchu i paproci....
"bandyty nie ma" - Cymcyk
S EURO na M 4,59 S EURO na M 4,665 FW20 L 1928
1/4xtb - 16,0 PKN 1/4- 62,6 Mercator 1/4 282

Wróć do „Akcje”

REKLAMA