XTB - księga I

wszystko na temat spółek publicznych
yanek z hor
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3747
Rejestracja: 25 lip 2017 08:40

Re: XTB - księga I

Postautor: yanek z hor » 12 kwie 2021 15:30


Mogę Ci podać wiele spółek w których wyniki nie mają znaczenia, a ich kursy i wartości są wręcz abstrakcjami....vs WF...

Z tego powodu nie można giełdy traktować Zero Jedynkowo... Tak jak de. Bi. Lizmem była cena 3 - 4 pln na początku 2020 roku...I sypanie przez EI akcji po 6 PLN... Tak obecnie cena akcji jest nie logiczna...szczególnie biorąc pod uwagę WF vs.. WF innych spółek na BANANIE... ... Pomijając kwestie potężnego rozwoju.. Tego że XTB w ciągu roku stał się dużym graczem brokerowym i z 24 miejsca jeśli chodzi o dynamikę wzrostu... jest w Top 5 itp itd... :lol:
Ja to porównuje do At - teraz jest grany wynik finansowy. Jezeli udowodnią że z przyrostem klientów wzrasta proporcjonalnie zysk to xtb pójdzie up.Trzeba pamiętać ze te 45 tys w styczeń luty i powiedzmy 20 tys w marcu faktycznie zobaczymy w wf za II kwartał kiedy klienci będa grac w kasynie pełne 3 miesiace
Zobaczymy jak to stado leszczy otwierajacych rachunki przekłada się na wynik. Ja nadal twierdzę że większośc to cwaniaki którym XTB funduje bezkosztową zabawe na GPW.

Oczywiście Omar z ekipą wewnątrz bazują na analizach nowych klientów versus usługi prowizyjne a ja strzelam bedąc bez informacji i analiz.

Niestey czym dłużej ta promo trw i trwac bedzie tym większy dół i pułapke sobie kopią pod sobą w long term .

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
tylko to jest tez forma promocji i marketingu logo XTB. jak bys zrobił sondaz 2 lata temu z czym kojarzy się tobie XTB to pewnie 10 % kasyniarzy by wiedziało co to jest obecnie pewnie 70%.
Ja jednak jestem optymista - a jak będzie to zobaczymy...
"bandyty nie ma" - Cymcyk
S EURO na M 4,59 S EURO na M 4,665 FW20 L 1928
1/4xtb - 16,0 PKN 1/4- 62,6 Mercator 1/4 282

REKLAMA


Gibajacy_gibon
Starszy chorąży
Posty: 1951
Rejestracja: 15 mar 2020 14:05

Re: XTB - księga I

Postautor: Gibajacy_gibon » 12 kwie 2021 15:54



Ja to porównuje do At - teraz jest grany wynik finansowy. Jezeli udowodnią że z przyrostem klientów wzrasta proporcjonalnie zysk to xtb pójdzie up.Trzeba pamiętać ze te 45 tys w styczeń luty i powiedzmy 20 tys w marcu faktycznie zobaczymy w wf za II kwartał kiedy klienci będa grac w kasynie pełne 3 miesiace
Zobaczymy jak to stado leszczy otwierajacych rachunki przekłada się na wynik. Ja nadal twierdzę że większośc to cwaniaki którym XTB funduje bezkosztową zabawe na GPW.

Oczywiście Omar z ekipą wewnątrz bazują na analizach nowych klientów versus usługi prowizyjne a ja strzelam bedąc bez informacji i analiz.

Niestey czym dłużej ta promo trw i trwac bedzie tym większy dół i pułapke sobie kopią pod sobą w long term .

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
tylko to jest tez forma promocji i marketingu logo XTB. jak bys zrobił sondaz 2 lata temu z czym kojarzy się tobie XTB to pewnie 10 % kasyniarzy by wiedziało co to jest obecnie pewnie 70%.
Ja jednak jestem optymista - a jak będzie to zobaczymy...
Żeby tylko jakbyś zrobił ankiete czy sondaż za rok albo dwa z czym kojarzy sie XTB 90% nie odpowiedziało że z darmowym graniem na grajdole a nie z brokerem rynku forex bo to bedzie dopiero dramat długoterminowych inwestorów typu żigolo Julian marzących o 100 mld kapitalizacji :lol: :lol: :lol: :lol: który zasypuje wątek od roku pi.e.rdołami o niczym na pół strony.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
forumowy plugawy rynsztok KałOrdynator1

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7546
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: XTB - księga I

Postautor: Pandziora » 12 kwie 2021 16:01

Z wypowiedzi Alikoty wynika, że jeśli Jan Kowalski chciałby zabezpieczyć się przez inflacją, to musi założyć konto w XTB i kupić jakieś pozycje na foreksie? Domyślam się że chodzi bardziej o surowce niż indeksy, a na pewno nie waluty. Kto normalny myśli w taki sposób? :P
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

czaszek
Starszy chorąży
Posty: 1466
Rejestracja: 14 lut 2013 15:11

Re: XTB - księga I

Postautor: czaszek » 13 kwie 2021 08:46

Wyniki PLUS500 za IQ jak dla mnie bomba sporo powyżej moich oczekiwań, wyrobili już połowę konsensusu na cały 2021 rok :) Wkrótce zobaczymy jak xtb sobie poradziło.

https://otp.tools.investis.com/clients/ ... id=1468569

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 13 kwie 2021 08:58


tylko to jest tez forma promocji i marketingu logo XTB. jak bys zrobił sondaz 2 lata temu z czym kojarzy się tobie XTB to pewnie 10 % kasyniarzy by wiedziało co to jest obecnie pewnie 70%.
Ja jednak jestem optymista - a jak będzie to zobaczymy...


z tego co kojarzę, to była pierwsza polska firma, która reklamowała się w f1 m.in. na bolidach mclarena. a to było już ok. 2010r

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2329
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: XTB - księga I

Postautor: Rif1977 » 13 kwie 2021 09:09

Wyniki PLUS500 za IQ jak dla mnie bomba sporo powyżej moich oczekiwań, wyrobili już połowę konsensusu na cały 2021 rok :) Wkrótce zobaczymy jak xtb sobie poradziło.

https://otp.tools.investis.com/clients/ ... id=1468569
Nie był to żaden sezon nadmiernych zmienności, jeśli więc XTB wypadnie proporcjonalnie, to będzie wskazywało, że powtórzenie wyników w '21 nie będzie problemem, a taki ZEA może jeszcze dorzucić boost do wyników.
Tutaj nawet nie ma co się ekscytować nadmiernie dywidendą, tylko spokojnie obserwować naturalny rozwój. Dywidendy będą tylko fajnym bonusem.

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 13 kwie 2021 10:17

Wyniki PLUS500 za IQ jak dla mnie bomba sporo powyżej moich oczekiwań, wyrobili już połowę konsensusu na cały 2021 rok :) Wkrótce zobaczymy jak xtb sobie poradziło.

https://otp.tools.investis.com/clients/ ... id=1468569
Nie był to żaden sezon nadmiernych zmienności, jeśli więc XTB wypadnie proporcjonalnie, to będzie wskazywało, że powtórzenie wyników w '21 nie będzie problemem, a taki ZEA może jeszcze dorzucić boost do wyników.
Tutaj nawet nie ma co się ekscytować nadmiernie dywidendą, tylko spokojnie obserwować naturalny rozwój. Dywidendy będą tylko fajnym bonusem.
słowo rozsadku :mrgreen:

Vadera
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 308
Rejestracja: 15 lip 2020 19:43

Re: XTB - księga I

Postautor: Vadera » 13 kwie 2021 11:54

Wyniki PLUS500 za IQ jak dla mnie bomba sporo powyżej moich oczekiwań, wyrobili już połowę konsensusu na cały 2021 rok :) Wkrótce zobaczymy jak xtb sobie poradziło.

https://otp.tools.investis.com/clients/ ... id=1468569
Nie był to żaden sezon nadmiernych zmienności, jeśli więc XTB wypadnie proporcjonalnie, to będzie wskazywało, że powtórzenie wyników w '21 nie będzie problemem, a taki ZEA może jeszcze dorzucić boost do wyników.
Tutaj nawet nie ma co się ekscytować nadmiernie dywidendą, tylko spokojnie obserwować naturalny rozwój. Dywidendy będą tylko fajnym bonusem.
słowo rozsadku :mrgreen:
Jeśli XTB osiągnęłoby analogiczny wynik do Plusa to oznaczyło by jakieś 110 mln zysku.

Trochę ciężko w to uwierzyć, ale byłbym miło zaskoczony.

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7923
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: XTB - księga I

Postautor: zenek69 » 13 kwie 2021 14:23

Wyglada na to że osiągneliśmy cene docelową przed dywidendą czyli około 19 zł...teraz pomielą do dywy odetną wrócimy na 17.30 domkniemy luke i będziemy myśleć co dalej...tak to na ten moment wyglada

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2329
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: XTB - księga I

Postautor: Rif1977 » 13 kwie 2021 14:33

Wyglada na to że osiągneliśmy cene docelową przed dywidendą czyli około 19 zł...teraz pomielą do dywy odetną wrócimy na 17.30 domkniemy luke i będziemy myśleć co dalej...tak to na ten moment wyglada
Gdybyś tak patrzył na AT jak na te luki, to byś widział, że pewnie jeszcze w tym tygodniu kurs będzie musiał się zdecydować w którą stronę zmierza. Trzymam kciuki na przejście ponad 19.40.

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 13 kwie 2021 14:48

Wyglada na to że osiągneliśmy cene docelową przed dywidendą czyli około 19 zł...teraz pomielą do dywy odetną wrócimy na 17.30 domkniemy luke i będziemy myśleć co dalej...tak to na ten moment wyglada

zeniu, fajny chłop z ciebie, zwłaszcza jak nie piszesz o polityce, ale wybacz... :oops:

skąd masz info, jaka jest cena docelowa przed dywidendą?

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7923
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: XTB - księga I

Postautor: zenek69 » 13 kwie 2021 14:51

Wyglada na to że osiągneliśmy cene docelową przed dywidendą czyli około 19 zł...teraz pomielą do dywy odetną wrócimy na 17.30 domkniemy luke i będziemy myśleć co dalej...tak to na ten moment wyglada

zeniu, fajny chłop z ciebie, zwłaszcza jak nie piszesz o polityce, ale wybacz... :oops:

skąd masz info, jaka jest cena docelowa przed dywidendą?
Wydawało się że jak klepna dywe to kurs ruszy bo fundy będą chciały ją przytulić a tu na razie klops...fundy mają wy..je.b.ane....stanelo i nie idzie. Do tego co chwila ktoś rzuca paczki po 15...25 tys...

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: XTB - księga I

Postautor: smalec_alfa » 13 kwie 2021 14:56

Wyglada na to że osiągneliśmy cene docelową przed dywidendą czyli około 19 zł...teraz pomielą do dywy odetną wrócimy na 17.30 domkniemy luke i będziemy myśleć co dalej...tak to na ten moment wyglada

zeniu, fajny chłop z ciebie, zwłaszcza jak nie piszesz o polityce, ale wybacz... :oops:

skąd masz info, jaka jest cena docelowa przed dywidendą?
Wydawało się że jak klepna dywe to kurs ruszy bo fundy będą chciały ją przytulić a tu na razie klops...fundy mają wy..je.b.ane....stanelo i nie idzie. Do tego co chwila ktoś rzuca paczki po 15...25 tys...
a to feler :oops:

westchnął seler :lol:

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7923
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: XTB - księga I

Postautor: zenek69 » 13 kwie 2021 14:57




zeniu, fajny chłop z ciebie, zwłaszcza jak nie piszesz o polityce, ale wybacz... :oops:

skąd masz info, jaka jest cena docelowa przed dywidendą?
Wydawało się że jak klepna dywe to kurs ruszy bo fundy będą chciały ją przytulić a tu na razie klops...fundy mają wy..je.b.ane....stanelo i nie idzie. Do tego co chwila ktoś rzuca paczki po 15...25 tys...
a to feler :oops:

westchnął seler :lol:
Może julian wychodzi i karmi leszcza :oops:

Martyr
Kapitan
Posty: 43783
Rejestracja: 16 cze 2007 15:52
Lokalizacja: Ł3

Re: XTB - księga I

Postautor: Martyr » 13 kwie 2021 15:35



Wydawało się że jak klepna dywe to kurs ruszy bo fundy będą chciały ją przytulić a tu na razie klops...fundy mają wy..je.b.ane....stanelo i nie idzie. Do tego co chwila ktoś rzuca paczki po 15...25 tys...
a to feler :oops:

westchnął seler :lol:
Może julian wychodzi i karmi leszcza :oops:
No to w takim tempie będzie wychodził z tydzień, sypnął by raz a porządnie, to by się zawirowało :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek My ludzkie by.dło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.
https://www.youtube.com/watch?v=PbWtu5Sa_NE


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: blah8760, daimond i 101 gości