Budowa nowego zakładu konfekcjonowania - kamień węgielny

wszystko na temat spółek publicznych
m.post
Sierżant sztabowy
Posty: 136
Rejestracja: 07 kwie 2020 22:55

Budowa nowego zakładu konfekcjonowania - kamień węgielny

Postautor: m.post » 09 lip 2021 00:01

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 3/2021 z dnia 24 czerwca 2021 r., Zarząd Bio Planet S.A. („Emitent”) informuje, że w dniu 7 lipca 2021 r., w wykonaniu warunkowych umów sprzedaży nieruchomości z dnia 23 czerwca 2021 roku, zawartych pod warunkiem nieskorzystania z prawa pierwokupu przysługującego Gminie Leszno („Umowy Warunkowe”), zawarł z osobami fizycznymi umowę przeniesienia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości za kwotę 1,45 mln („Cena Sprzedaży”) („Umowa”). Umową objęte są działki o łącznej powierzchni 17.112 m2 („Nieruchomości”).

Ceny Sprzedaży zostanie uiszczona w następujący sposób: (i) tytułem zadatku 10 % Ceny Sprzedaży zostało wpłacone przy zawarciu Umów Warunkowych; (ii) pozostałe 90 % Ceny Sprzedaży zostanie wpłacone do dnia 9 lipca 2021. Emitent złożył oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji, co do obowiązku zapłaty pozostałej Ceny Sprzedaży, natomiast sprzedający złożyli oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji co do obowiązku wydania Nieruchomości po zapłacie pełnej Ceny Sprzedaży, jednakże nie później niż do dnia 9 lipca 2021 r.

Zakup Nieruchomości umożliwi Spółce w przyszłości budowę dużych nowoczesnych zakładów konfekcjonowania z zapleczem magazynowo-biurowym oraz z możliwością ich przyszłej istotnej rozbudowy. W ocenie Zarządu Spółki budowa nowoczesnych zakładów konfekcjonowania jest ważnym etapem w rozwoju Bio Planet.

Z uwagi na wielkość zakupu oraz jego znaczenie dla przyszłej działalności Spółki, Zarząd Emitenta zdecydował się na publikację informacji w trybie art. 17 ust. 1 MAR.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: NiKtoś, twojbyly i 120 gości