Pomysły inwestycyjne

wszystko na temat spółek publicznych
paaulinka
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 207
Rejestracja: 11 sie 2017 15:33

Re: Pomysły inwestycyjne

Postautor: paaulinka » 23 maja 2024 19:08

Co do Magmy: swego czasu dyskutowaliśmy na forum spółki, i żadne zdroworozsądkowe argumenty do kolego hektora nie docierały. 5 zł to było dla niego jak za darmo. Sprawdziłam właśnie wpisy sprzed roku. Wtedy miały rządzić fundamenty, teraz spekulacja. No cóż zobaczymy, obserwować zawsze warto ale czy posiadać już dziś, czy dopiero po przełamaniu jakiegoś oporu? Sama nie wiem.

REKLAMA


dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: Pomysły inwestycyjne

Postautor: dryniol » 26 maja 2024 14:23

Forum rzeczywiście zamiera.

hektor forum nie tyle zamiera, co już po prostu umarło :oops:
Za kilka lat będzie nowe otwarcie forum i ruch jak w ulu, tyle że stanie się to dopiero wtedy, gdy większość akcji będzie już
po kilkuset procentowych wzrostach :idea: Tak to niestety działa. Ludzie nie wyciągają wniosków z przeszłości :roll: Jak jest tanio to nikt
nie chce akcji, a jak będzie już w miarę drogo, to wszyscy będą chcieli kupować, a co za tym idzie i forum się odrodzi :P
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

hektor
Podporucznik
Posty: 12780
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: Pomysły inwestycyjne

Postautor: hektor » 27 maja 2024 19:39

Co do Magmy: swego czasu dyskutowaliśmy na forum spółki, i żadne zdroworozsądkowe argumenty do kolego hektora nie docierały. 5 zł to było dla niego jak za darmo. Sprawdziłam właśnie wpisy sprzed roku. Wtedy miały rządzić fundamenty, teraz spekulacja. No cóż zobaczymy, obserwować zawsze warto ale czy posiadać już dziś, czy dopiero po przełamaniu jakiegoś oporu? Sama nie wiem.
Bazowałem na fundamentach. Fundamenty nadal są ale kurs w czarnej du....ie.
Dokupiłem sporo akcji po średnio 3,20 zł i czekam. Podobno cierpliwość na giełdzie najbardziej popłaca. 8)

vito
Kapitan
Posty: 43283
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomysły inwestycyjne

Postautor: vito » 27 maja 2024 22:03

Dłuuuuuuuugo mnie nie było na forum.
Czy stara gwardia jeszcze inwestuje? 8)
żyje, żyje, inwestuje
też 06N, ale też IGT całkiem miło

paaulinka
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 207
Rejestracja: 11 sie 2017 15:33

Re: Pomysły inwestycyjne

Postautor: paaulinka » 28 maja 2024 09:25

@hektor
Magna to spółka typowo spekulacyjna. Nikt tu długo kasy nie trzyma. Teraz owszem, kurs wrócił do bazy, i najprawdopodobniej ktoś akumuje. Przy dobrych wiatrach, może za tydzień, miesiąc, rok znowu wystrzeli pod jakieś fundamentalne info. Ale to będzie tylko znak, że należy sprzedać, a nie dokupować czy trzymać licząc na odkrycie nowego zwycięzcy. Choć z drugiej strony, może być i tak, że za parę lat dalej będziemy na tym samym poziomie.

hektor
Podporucznik
Posty: 12780
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: Pomysły inwestycyjne

Postautor: hektor » 28 maja 2024 11:55

paaulinka - zależy jak definiujesz spółkę spekulacyjną.
Dla mnie za 06Magna przemawiają fundamenty. :roll:

paaulinka
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 207
Rejestracja: 11 sie 2017 15:33

Re: Pomysły inwestycyjne

Postautor: paaulinka » 28 maja 2024 12:13

Pod pojęciem spekulacyjna rozumiem to, że jest z typu: kup na chwilę i uciekaj. Musiało by się bardzo dużo zmienić: (instytucjonalni w akcjonariacie, mniejszy FF, przyjazna polityka informacyjna włodarzy itd, itp) aby spółka mogła budować wartość i mogła być rozważana pod długą inwestycję.

hektor
Podporucznik
Posty: 12780
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: Pomysły inwestycyjne

Postautor: hektor » 28 maja 2024 14:02

z pewnością obecność funduszy w akcjonariacie spowodowałaby większe zaufanie rynku do spółki

mistrzsardu
Chorąży sztabowy
Posty: 5336
Rejestracja: 10 maja 2006 18:49

Re: Pomysły inwestycyjne

Postautor: mistrzsardu » 28 maja 2024 15:39

Arctic Paper proponuję.
Cierpliwość, dystans i otwarty umysł!


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości