Tesla Motors NASDAQ: TSLA samochody elektryczne

czyli wszystkie giełdy bardziej rozwinięte niż GPW
slayer74
Porucznik
Posty: 23933
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: Tesla Motors NASDAQ: TSLA samochody elektryczne

Postautor: slayer74 » 12 cze 2019 23:49

Elon Musk zasugerował, że Tesla może wejść do branży wydobywczej. Przyznał, że rozwój firmy jest uzależniony od tego, czy będzie ona w stanie wyprodukować wystarczającą liczbę baterii dla powiększającej się rodziny samochodów.

"Nie ma większego sensu tworzenie coraz bardziej złożonego produktu, jeśli nie mamy wystarczająco dużo baterii" – powiedział Musk podczas zgromadzenia akcjonariuszy. "Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby móc się skalować najszybciej jak to możliwe" – dodał.

Tesla i jej apetyt na baterie
Przyznał, że nowe modele pojazdów od Tesli: pickup, nowy Roadster czy ciężarówka Semi – nie pojawią się na rynku, jeśli Tesla nie znajdzie sposobu na to, by produkować więcej baterii.

Po to buduje gigafabryki, które mają powstawać na całym świecie. Jak przypomina serwis The Verge, gigafabryka w stanie Nevada została zaprojektowana tak, by wjeżdżały do niej surowe materiały, a wyjeżdżały gotowe samochody. Jednak Tesla nadal jest daleka od wcielenia tej wizji w życie.

Samochody na prąd nakręciły popyt na lit i kobalt
Jednymi z najważniejszych surowców dla producentów elektrycznych pojazdów są lit i kobalt (używane do produkcji baterii litowo-jonowych). Tesla pozyskuje lit z kilku źródeł. W 2018 roku podpisała umowę na odbiór tego metalu z firmą wydobywczą z Australii. Prowadziła też rozmowy z firmą z Chile. Kluczowym partnerem Tesli, dostarczającym ten surowiec, jest jednak chiński producent Jiangxi Ganfeng Lithium Co. - jeden z największych na świecie producentów, zajmujący się wydobyciem tego metalu. Firma Muska ma z nim umowę do 2020 roku z opcją jej przedłużenia.

Popularność samochodów na prąd podniosła oczywiście popyt na lit i inne surowce wykorzystywane do produkcji tych pojazdów. Według raportu A.T. Kearney i Energy Transition Institute Battery Electric Vehicles z 2018 roku światowy popyt na te surowce już dawno przewyższył podaż. Według prognoz braki surowcowe dotkną przede wszystkim kobaltu. Szacunki wskazują, że światowe zasoby pozwalają na produkcję 300 milionów aut. Zatem ten, kto odpowiednio wcześnie się zabezpieczy i zdobędzie surowce, zapewni sobie ciągłość produkcji i szanse na utrzymanie tempa rozwoju.

https://businessinsider.com.pl/technolo ... za/lxc9exy
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!


slayer74
Porucznik
Posty: 23933
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: Tesla Motors NASDAQ: TSLA samochody elektryczne

Postautor: slayer74 » 25 cze 2019 21:06

Na co warto zwrócić uwagę w przypadku akcji Tesli?
https://www.paszport.ws//na-co-warto-zw ... kcji-tesli
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Porucznik
Posty: 23933
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: Tesla Motors NASDAQ: TSLA samochody elektryczne

Postautor: slayer74 » 02 lip 2019 23:59

Tesla stock jumped Tuesday as the electric-car maker reported second-quarter delivery numbers that beat estimates.

Tesla (TSLA) said it delivered a record 95,200 vehicles total in the quarter, exceeding Wall Street estimates of 91,000. It delivered 77,550 Model 3 cars, above views of 74,500.

Tesla stock surged 7.6%, near 241.90, during after-hours trading on the stock market today. Tesla stock recently moved back above its 50-day moving average.

https://www.investors.com/news/technolo ... estimates/

Bycie inwestorem Tesli jest jak jazda na kolejce górskiej: na początku tygodnia kurs akcji spadł, a teraz znów mocno wzrósł. Powodem jest fakt, że firma dostarczyła więcej samochodów niż kiedykolwiek wcześniej.
https://www.pb.pl/kurs-tesli-jak-na-kol ... iej-964999
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

slayer74
Porucznik
Posty: 23933
Rejestracja: 19 lip 2005 13:21
Lokalizacja: West Poland- FZ 1974

Re: Tesla Motors NASDAQ: TSLA samochody elektryczne

Postautor: slayer74 » 14 lip 2019 17:06

Akcje Tesli (TSLA), amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych, gwałtownie wzrosły po ogłoszeniu rekordowych wyników produkcji i dostaw za drugi kwartał. Opublikowane dane kwartalne znacznie przekroczyły oczekiwania analityków. Czy jest możliwe, że przed końcem roku Tesla osiągnie produkcję na poziomie 100 000 pojazdów?

Tesla opublikowała bardzo dobre wyniki na temat produkcji za drugi kwartał. Statystyki opublikowane zostały 2 lipca - ta wiadomość spowodowała gwałtowny wzrost wycen akcji o blisko 8% jeszcze przed otwarciem rynków. Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, miał rację. 25 czerwca Musk wysłał maila do inwestorów, w którym stwierdził, że jest na dobrej drodze do dostarczenia rekordowej liczby pojazdów w drugim kwartale. W ciągu trzech miesięcy spółka wyprodukowała 95 200 samochodów, co oznacza wzrost produkcji o blisko 50% w stosunku do pierwszego kwartału, za który zanotowała produkcję na poziomie 63 000 pojazdów. Taki słaby wynik był spowodowany chwilowym spadkiem liczby zamówień i popytu klientów oraz problemami organizacyjnymi w fabryce w Fremont w Kalifornii. We wspomnianej fabryce niedawno doszło do zwolnień, jednak pozytywne wyniki produkcji wskazują na to, że wkrótce fabryka będzie prowadzić intensywną rekrutację. Na te wieści akcje Tesli podrożały o 2,2% do poziomu 235,10 dolarów. Za drugi kwartał spółka odnotowała 77 550 dostaw modelu 3 (oczekiwania rynku na poziomie 74 100), natomiast łączne dostawy Modelu S i SUVów Modelu X wyniosły 17 650, co było powyżej oczekiwań na poziomie 16 600.

Jest to rekordowy wynik Tesli - poprzedni rekord wynosił 90 700 wyprodukowanych samochodów w czwartym kwartale poprzedniego roku. Cała branża motoryzacyjna oraz inwestorzy giełdowi śledzą poczynania Tesli. Widoczna jest poprawa możliwości produkcyjnych oraz finansowych spółki - ogłaszając wyniki spółka wspomniała, że znacznie usprawniła globalne procesy logistyczne, obniżyła koszty produkcji i poprawiła zarządzanie kapitałem obrotowym. Firma podała, że zamówienia nie pokrywają się z liczbą dostaw. W drugim kwartale aż 7400 pojazdów było w trakcie dostawy i będą widoczne w raporcie za trzeci kwartał.

Obecnie Tesla zmaga się z rosnącą konkurencją w segmencie wysokiej klasy samochodów elektrycznych. Producenci samochodów, m.in. Ford (F) i Jaguar od niedawna inwestują miliardy dolarów w rozwój technologii samochodów elektrycznych. Ponadto w maju bieżącego roku Volkswagen i Mercedes-Benz zaczęli przyjmować pierwsze zamówienia na nowe pojazdy elektryczne, które zostaną wyprodukowane w najbliższych latach. Jednak wspomniane wyżej potęgi motoryzacyjne mogą wiele stracić z powodu wojny celnej. Już w kwietniu Musk obiecał inwestorom, że produkcja w drugim kwartale wyniesie 100 000 pojazdów, jednak jest możliwe, że taki wynik zostanie osiągnięty do końca roku. Całkowita produkcja za bieżący rok planowana była na poziomie 360 000 - 400 000 pojazdów. Analitycy prognozują, że rzeczywisty wynik wyniesie 500 000 pojazdów do końca roku - wszystko zależy od produkcji fabryki niedaleko Szanghaju. Akcje Tesli straciły prawie jedną trzecią wartości w ciągu ostatniego roku - obecnie kapitalizacja spółki wynosi około 40 miliardów dolarów.

https://www.paszport.ws//rekordowa-prod ... to%C5%9Bci
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!


Wróć do „Zagranica”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości