TAURON [TPE] księga VI

wszystko na temat spółek publicznych
yanek z hor
Chorąży

Re: TAURON [TPE] księga VI

Postautor: yanek z hor » 05 wrz 2018 22:18

Bylo super tanio po 2,2 jest 1,75 .. Czekamy na dalsza uczciwa prace Tchorzewskiego.. Moze tak do 1 PLn teraz??
Czyli Tauron będzie wyceniany na poziomie rocznego zysku. Chyba wezmę kredyt z odroczona płatnoscia na rok na 1,5 mld i kupię Tauron. Kulczyk mógł tak zrobić w przypadku TPSA to dlaczego ja nie mam dostac kredytu 8)
"bandyty nie ma" - Cymcyk

Zysk 1300 pkt Nasdaq. wig20 + 396 pkt

AdamKruchy
Starszy chorąży

Postautor: AdamKruchy » 05 wrz 2018 23:05

Bylo super tanio po 2,2 jest 1,75 .. Czekamy na dalsza uczciwa prace Tchorzewskiego.. Moze tak do 1 PLn teraz??
Czyli Tauron będzie wyceniany na poziomie rocznego zysku. Chyba wezmę kredyt z odroczona płatnoscia na rok na 1,5 mld i kupię Tauron. Kulczyk mógł tak zrobić w przypadku TPSA to dlaczego ja nie mam dostac kredytu 8)

Kulczykowi to większość dali po cichu, pod stołem Francuzi. On zarobił, oni zarobili. Ale większy wałek to były passaty i trasportery VW dla Policji. To były pierwsze, duże pieniądze dr janka. Potem Warta, TP SA.
8) 8) 8)

Inwestor2010
Podporucznik

Postautor: Inwestor2010 » 06 wrz 2018 11:21

Bylo super tanio po 2,2 jest 1,75 .. Czekamy na "dalsza uczciwa prace" Tchorzewskiego.. Moze tak do 1 PLn teraz??
a ja nie moge sie doczekac wywalenia tego mega-szkodnika !

I powrotu na 3,8-4 zety !

cgva
Młodszy chorąży

Postautor: cgva » 06 wrz 2018 15:39

Ciekawe żadnych zmian w akcjonariacie
TFI Nationale-Nederlanden SA nawet lekko dobrała +10,365,334
https://stooq.pl/q/h/?s=tpe

TOREADOR
Starszy chorąży

Postautor: TOREADOR » 12 wrz 2018 19:10

hej 1,7pln wato wchodzić ????
Giełda to przepływ kapitalu , od aktywnych do cierpliwych

http://www.youtube.com/watch?v=8v4fZPDfAfU

jarek111
Chorąży sztabowy

Postautor: jarek111 » 12 wrz 2018 20:25

to pytanie do dryniola on jest w temacie tej spolki 8)

.
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

gruz
Chorąży

Postautor: gruz » 12 wrz 2018 20:29

.
Dlatego zamilkł. Od kiedy pisał akcje spadły już ze 25%. A nie wiadomo, czy nie miał wyżej kupione. Kiedyś ta cena była nierealna. A dzisiaj 1.5 jest wielce prawdopodobne.

leeloo
Starszy chorąży

Postautor: leeloo » 12 wrz 2018 20:35

czaic sie i kupowac, na dluzej pewna wysoka lokata w porownaniu :mrgreen: z bankowymi lokatami

dryniol
Chorąży sztabowy

Postautor: dryniol » 13 wrz 2018 00:01

.

Jasne że tak. Jak rozdają coś dobrego za bezcen, to trzeba wykorzystać okazję. Ja dobieram od 2,20 - 2,30 zł, cały czas coraz taniej.
jareczku111 dziękuję, że o mnie pamiętasz. Mam nadzieję, że będziesz również pamiętał za kilka lat, co tutaj pisałem i przy jakich cenach, bo na wątku Mirbudu też już nie pamiętają, co pisałem ponad 2 lata temu na temat Mirbudu i Budimexu;
viewtopic.php?f=1&t=217499&p=9152829&hi ... d#p9152829
Na Twoją ironię odpowiem;
Na wątku Amiki pisałem, że warto brać przy 15 zł, pisałem że tanio przy 10 zł, przy 3,50 zł z niedowierzaniem kręciłem głową, że tak bardzo można zgnoić tak dobrą fundamentalnie spółkę. Potem poszła na ponad 200 zł w kilka następnych lat, a do tego płaciła co rok dywidendy. Co za różnica czy ktoś mnie posłuchał i kupował po 15 zł, czy po 3,50 zł :?:
Jak inwestował w spókę na kilka lat, a nie spekulował z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień, czy z miesiąca na miesiąc, to zarobił górę pieniędzy, nawet jak kupił po 15 zł.
Pewnie nieliczni zarobili przez 10 lat więcej skacząc ze spółki na spółkę, niż gdyby przez te 10 lat trzymali cały czas Amikę kupioną nawet po 15 zł i brali dywidendy co rok, które spółka zaczęła wypłacać po 2 latach od tej śmiesznej wyceny na GPW.
Obecnie na Tauronie przy cenie 1,70 zł, mam podobne odczucia co przy Amice przy 3,50 zł. To jest już taka cena, przy której z niedowierzaniem kręcę głową, że tak można zgnoić tak dobrą fundamentalnie spółkę.

pandorinium
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: pandorinium » 13 wrz 2018 08:50

jaki ten dryniol jest głupi. W bessie w latach 08/09 to co by nie kupić i tak urosło później, a temu się zdaje, że potrafi inwestować, bo znalazł dobrą spółkę wtedy. :lol:

Troglodyta2
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: Troglodyta2 » 13 wrz 2018 10:31

Jak to jest ze na Tauronie jest ksiega VI i to sie konczaca, a na Enei ciagle ksiega I

A obie spolki zdolowane !

??
Gielda w ruinie :-(

Kiedy w końcu odbijamy od dna ??

TOREADOR
Starszy chorąży

Postautor: TOREADOR » 13 wrz 2018 22:24

13.09.2018, Warszawa (PAP) - Ceny uprawnień do emisji CO2 spadły w czwartek w Europie najmocniej od czterech lat, po tym jak minister energii Krzysztof Tchórzewski w rozmowie z PAP Biznes ocenił, że sytuacja na rynku CO2 wymaga interwencji i zainteresowania się ze strony Komisji Europejskiej - poinformowała agencja Bloomberg.

Ceny CO2 są najwyższe od dekady. Wycena benchmarkowego kontraktu na uprawnienia do emisji CO2 w unijnym systemie handlu (EU ETS) przekroczyła w poniedziałek na giełdzie w Londynie 25 euro za tonę, rosnąc o 11 proc. W tym roku ceny uprawnień wzrosły o ok. 200 proc.

W czwartek na zamknięciu sesji grudniowy kontrakt na uprawnienia do emisji CO2 na giełdzie ICE Futures Europe spadł o 18 proc., do 18,9 euro za tonę.

Jak podała agencja Bloomberg, do tego spadku ceny przyczyniła się czwartkowa wypowiedź ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego.

Minister w rozmowie z PAP Biznes zapowiedział, że będzie pytał Komisję Europejską, dlaczego dochodzi do takich zwyżek cen CO2.

"Sytuacja wymaga interwencji. Trzeba Komisję Europejską prosić, by się tym zainteresowała" - powiedział PAP Biznes minister Tchórzewski.

Zauważył, że w niektórych państwach unijnych są duże firmy, które mogą skupować uprawnienia do emisji CO2 z wyprzedzeniem i dyktować ceny.

"To, że świadectwa są handlowane bezpośrednio na terenie całej UE stawia nas w trudniejszej sytuacji, bo nasza siła nabywcza jest mniejsza" - powiedział Tchórzewski.

Polska jest wrażliwa na ceny uprawnień do emisji CO2, bo polski miks energetyczny w ok. 80 proc. oparty jest na węglu.

"Polska będzie mieć trudny czas przy rosnących cenach CO2" - ocenił Lawson Steele, analityk Berenberg Bank z Londynu, cytowany przez agencję Bloomberg.

Jego zdaniem Europa prawdopodobnie nie będzie w najbliższym czasie interweniować na rynku, gdyż może oczekiwać nawet wyższych cen. Uważa on, że spadek cen uprawnień jest okazją do kupna.

"Rynek CO2 jest kluczową bronią klimatyczną (Europy - przyp. PAP Biznes) i oczywiście, jest znacząca korzyść finansowa ze sprzedaży uprawnień, która trafia bezpośrednio do poszczególnych krajów. Rzeczywistość jest taka, że Polska może sobie krzyczeć, ale CO2 nie jest na poziomie, na którym powinno być, by spowodować zmianę paliwa z węgla na gaz" - powiedział Steele.(PAP Biznes)
Giełda to przepływ kapitalu , od aktywnych do cierpliwych

http://www.youtube.com/watch?v=8v4fZPDfAfU

dryniol
Chorąży sztabowy

Postautor: dryniol » 13 wrz 2018 22:53

Proponuję na chłodno zadać sobie pytanie;
Co jest już obecnie w cenach polskich firm energetycznych, a czego jeszcze nie ma w cenach (rynek mocy i dodatkowe pieniądze na inwestycje, podwyżka cen prądu od przyszłego roku, krach na rynku balona CO2) :?:

jarek111
Chorąży sztabowy

Postautor: jarek111 » 15 wrz 2018 12:47

oj dryniol dryniol ja naprawde do ciebie nic nie mam tak jak do tej calej energetyki ale tak jak juz pisalem jak bedzie bessa na rynkach globalnych to i energetyka zapikuje z cala reszta spolek .wtedy zobaczysz 1 zeta na tauronie a nawet mniej i co i nic .pozdr

ps na gieldzie nie jestem by kolekcjonowac papier ale by na nim zarabiac a ze cos jest tanie nie oznacza ze nie moze byc tansze i w druga strone 8)

.
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

dryniol
Chorąży sztabowy

Postautor: dryniol » 16 wrz 2018 22:32

oj dryniol dryniol ja naprawde do ciebie nic nie mam tak jak do tej calej energetyki ale tak jak juz pisalem jak bedzie bessa na rynkach globalnych to i energetyka zapikuje z cala reszta spolek .wtedy zobaczysz 1 zeta na tauronie a nawet mniej i co i nic .pozdr

ps na gieldzie nie jestem by kolekcjonowac papier ale by na nim zarabiac a ze cos jest tanie nie oznacza ze nie moze byc tansze i w druga strone 8)

.

Nie strasz tutaj bessą, bo troszkę za późno na straszenie bessą na energetyce. Trzeba było straszyć w 2014 roku, a nie teraz;
https://stooq.pl/q/?s=wig_energ&c=5y&t=l&a=lg&b=0
...ale pewnie w 2014 roku fascynowałeś się energetyką i pisałeś o hossie, tak jak teraz na "gierkach" :roll:
Ciekawe co napiszesz tutaj za kilka lat, jak "gierki" będą z 60-80% tańsze od szczytów z tego roku, a energetyka o kilkaset % droższa od tegorocznych dołków :?: :roll: Pewnie się tu już nie pokażesz, tak jak ci na na wątku Amiki przy 3,5 zł, którzy też próbowali mi wyjaśniać, że na Amice jest trend spadkowy, a oni na giełdzie zarabiają i nie kolekcjonują tanich akcji :lol: :roll:

ps, ja na giełdzie jestem właśnie po to, by kolekcjonować tanie i dobre fundamentalnie spółki, i w przyszłości na nich sporo zarobić. Rozumiem, że Ty zawsze zarabiasz na każdym papierze od momentu jak tylko go kupisz :?: :roll: Tak przynajmniej wynika z Twojego pisania :roll: Ile kosztują korepetycje u Ciebie mistrzu giełdy :?: :roll:

Wróć do „Akcje”