MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

wszystko na temat spółek publicznych
Henryk_młodszy
Starszy kapral

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: Henryk_młodszy » 13 lut 2019 19:28

Ja bym zaryzykował jeszcze inną tezę. Cały trend spadkowy zaczął się nie przy 120 zł, tylko w dniu, kiedy akcje zostały podbite do 134 zł. Od tamtego momentu jesteśmy w trendzie spadkowym z krótką trzymiesięczną przerwą, kiedy to został złożony wniosek do EMA. Dlaczego ktoś zaczął sprzedawać akcje wiedząc że lada moment nastąpi złożenie wniosku, nie wiem. Wydaje się jednak że nie jest to żaden z większych podmiotów.
Co do Wieczorka, dziwna sytuacja po co się podniecać i mówić że kurs jest atrakcyjny, potwierdzać to kupnem AŻ 1700 akcji. Jakieś słabe to jego przekonanie w sukces firmy. Pamiętajmy, iż za chwile zaczyna się okres zamknięty przed raportem. A czy miał kasę? Biedny chyb nie jest, dywidendy z Celon Pharma sobie wypłacał.
Wrócę jeszcze do ostatnie konferencji Mabionu, na której brakowało harmonogramu, podobnego do tego który przytoczyli koledzy powyżej. Na myśl przychodzą mi tylko dwa argumenty dlaczego nie usłyszeliśmy chociaż przybliżonych dat. Niechęć zarządu do późniejszych tłumaczeń przed akcjonariuszami (oczywiście z niedotrzymania terminów) i świadomość iż konkurencja także ich obserwuje.

bledzik
Starszy sierżant sztabowy

Postautor: bledzik » 14 lut 2019 12:46

co za gniot, dobrze że się zredukowałem o 75 % już w tym roku... choć to i tak za późno...
5 lat temu brałem pierwsze akcje w okolicach 40 zł, później kolejne, gdzie średnia gdzieś w ok. 60 zł...
tyle lat siedzenia i takie wielkie G...
dalej klepcie się po pleckach i sączcie nienawiść do krytyków wspaniałego prezeska.
jak tak dalej będzie to do czasu domniemanej rejestracji kurs wróci na 40 zł.
Zresztą to i tak za dużo za takie dziadostwo

Mr.chabovsky
Starszy sierżant

Postautor: Mr.chabovsky » 14 lut 2019 18:51

co za gniot, dobrze że się zredukowałem o 75 % już w tym roku... choć to i tak za późno...
5 lat temu brałem pierwsze akcje w okolicach 40 zł, później kolejne, gdzie średnia gdzieś w ok. 60 zł...
tyle lat siedzenia i takie wielkie G...
dalej klepcie się po pleckach i sączcie nienawiść do krytyków wspaniałego prezeska.
jak tak dalej będzie to do czasu domniemanej rejestracji kurs wróci na 40 zł.
Zresztą to i tak za dużo za takie dziadostwo
Co ciekawe, prezes vel "trzy cyfrowa wycena" przytopil już dość mocno instytucje co zaopatrywaly się w ostatniej emisji. Pytanie nasuwa się jedno, w jakiej walucie rozpatrywal trzy cyfrowa wycenę.

Independent
Sierżant sztabowy

Postautor: Independent » 14 lut 2019 22:57

Pytanie nasuwa się jedno, w jakiej walucie rozpatrywal trzy cyfrowa wycenę.
O, to już było dawno, to były inne czasy, inne emocje, jeszcze wtedy stałych bywalców nie cieszyły odreagowania o 2 zł na poziomach 60+, słowem - to była "nie ta rubryka":) zresztą 3 cyfrowa wycena jakoś czasowo mi się kojarzy z jedną z chyba dwóch akcji PRowych pt. wejście na zagraniczną giełdę - my tu sobie wyobrażaliśmy Nasdaq, a w końcu giełda samochodowa w takiej np. Prisztinie to też giełda - i waluty pewnie różne;)

cierpliwosc
Młodszy chorąży

Postautor: cierpliwosc » 15 lut 2019 09:16

celo pharma "planuje wdrożenie" do obrotu leku najwczesniej 2022 i rynek reaguje b.pozytywnie, kurcze a tu ma sie pojawic inf w tym roku a kurs z przed kilku lat. Mnie nurtuje pytamie, czy na tym etapie są już znane "losy" rejestracji ? Wycieki z takich instyrucji raczej sie nie zdażąją .....

matus
Starszy sierżant sztabowy

Postautor: matus » 15 lut 2019 09:25

Dla mnie co raz bardziej wygląda na duże prawdopodobieństwo nowej emisji akcji, w okolicach 60 - 70 zł.

pandorinium
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: pandorinium » 15 lut 2019 09:36

Dla mnie co raz bardziej wygląda na duże prawdopodobieństwo nowej emisji akcji, w okolicach 60 - 70 zł.
Zanim EMA zatwierdzi i zaczną sprzedaż to minie sporo czasu, a kasa jest potrzebna na nowy zakład.

hantar
Starszy chorąży

Postautor: hantar » 15 lut 2019 09:39

Nowy zakład będzie potrzebny dopiero pod USA, a do tego czasu będą kolejne milestony od Mylana i kasa za umowę na Stany. Te elementy powinny wystarczyć na początek inwestycji, a w tym czasie spółka już będzie sprzedawać lek w UE i zwiększy się jej zdolność kredytowa. Zarząd oraz właściciele na ostatnim conf callu mówili, że emisja w ogóle nie jest nawet rozważana na tym etapie.

karol45
Starszy plutonowy

Postautor: karol45 » 15 lut 2019 09:46

Kursem Mabionu rządzą emocje, albo zarejestrują albo nie. jak zarejestrują to jazda w górę jak nie to w dół. Szanse 50/50 to jak ruletka w tej chwili. Poza tym prezes dał do zrozumienia że rejestracja najwcześniej pod koniec roku, umowa partneringowa po rejestracji. Wcześniej nie ma się co spodziewać jakichś innych informacji cenotwórczych, więc po co trzymać. Można kupić za pół roku i wyjdzie na to samo.

omaha
Młodszy chorąży

Postautor: omaha » 15 lut 2019 10:07

celo pharma "planuje wdrożenie" do obrotu leku najwczesniej 2022 i rynek reaguje b.pozytywnie, kurcze a tu ma sie pojawic inf w tym roku a kurs z przed kilku lat. Mnie nurtuje pytamie, czy na tym etapie są już znane "losy" rejestracji ? Wycieki z takich instyrucji raczej sie nie zdażąją .....
Oczywiście, że nie ma żadnych przecieków.
W EMA musi być całkowita blokada informacyjna.
Niestety nie sądziłem, że Mabion trafi aż tak w objęcia spekuły.
W tej chwili odbywa się maksymalne wyciskanie wystraszonych inwestorów.
Nie wiem ile to jeszcze potrwa i gdzie się znajdzie kurs.
Z każdym dniem zbliżającym nas do rejestracji sytuacja może zmienić się o 180 stopni.
Przykro jest czytać jak nawet niedawni zwolennicy Mabionu zaczynają wieszać psy na społce i pozbywają się akcji. To oznacza że koniec zjazdu jest nie daleko.
Chyba tutaj sam zostałem. Mnie też jest ciężko - 100% akcji w Mabionie. 8)

karol45
Starszy plutonowy

Postautor: karol45 » 15 lut 2019 10:14

Z każdym dniem zbliżającym nas do rejestracji sytuacja może zmienić się o 180 stopni.
Przykro jest czytać jak nawet niedawni zwolennicy Mabionu zaczynają wieszać psy na społce i pozbywają się akcji. To oznacza że koniec zjazdu jest nie daleko.
Ja miałem 50% w Mabionie ale wymiękłem i mam teraz 25%. Za pół roku(lub jak się zacznie coś dziać) zamierzam odkupić.

azbest
Starszy chorąży

Postautor: azbest » 15 lut 2019 10:26

Nie jesteś sam

seal6
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: seal6 » 15 lut 2019 10:27

Ja mialem, mam i dobieram ale wolabym dobierac coraz wyzej, zamiast usredniac w dól.
Nie ma sensu porownywac Celona do Mabionu, moze dopiero jak CD20 bedzie juz przynosil zyski jak Salmex i realizowane beda kolejne projekty. Celon wszedl na gielde po Mabionie ale zostal zalozony 5 lat wczeniej.
Niepowodzenia rejestracji CD20 nie biore nawet pod uwage ale kazde opoznienia mnie niepokoja bo to jest oddawanie udzialów w rynku.
Jezeli ktos jest czegos pewny na gieldzie, to znaczy ze albo dopiero zaczyna, albo zaraz skonczy.

hantar
Starszy chorąży

Postautor: hantar » 15 lut 2019 10:45

Ja mialem, mam i dobieram ale wolabym dobierac coraz wyzej, zamiast usredniac w dól.
Ale jeśli wierzysz w spółkę i jej sukces to ta logika jest bez sensu 8)

W przypadku CLN różnica zasadnicza jest taka, że spółka się samodzielnie finansuje. Każdy lek w fazie badań to opcja up. A właściciel CLN odrobił już swoją lekcję na MAB jak trudno samodzielnie jest przeprowadzić dany lek przez badania kliniczne, więc z miejsca zapowiada, że będą one współfinansowane przez partnera, którego wybierze dużo wcześniej.

omaha
Młodszy chorąży

Postautor: omaha » 15 lut 2019 11:02

OMNISCENT 121 ?

Wróć do „Akcje”