THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

wszystko na temat spółek publicznych
3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: 3mldEUR » 13 wrz 2019 15:15

Zastanawialiście się, że Joasia została grafikiem w Farmie
https://youtu.be/olT2ctXXcik?t=278
chociaż jako Miss Śląska https://www.instagram.com/p/BUZjnrvgOZb/
oraz jako Inżynier Architekt https://www.instagram.com/p/BkdX_kfH_6-/
z pewnością miała wiele ciekawych opcji?
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2019 15:48 przez 3mldEUR, łącznie zmieniany 4 razy.
Mój portfel giełdowy:
100% F51

Każdy może sprawdzić, czy uda mi się osiągnąć mój cel inwestycyjny do końca 2019, później portfel zostanie utajniony

Powyższy tekst nie stanowi rekomendacji

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: 3mldEUR » 13 wrz 2019 15:25

Zastanawialiście się, że 3mldEUR zaczął pisać o Mabionie w 2010 roku:
viewtopic.php?f=1&t=161002&start=7
Ucząc się, obserwując i kupując w odpowiednim momencie w kolejnym roku, mogliście zarobić ponad 1000% :!:

Zastanawialiście się, że 3mldEUR zaczął pisać o Farmie w 2016 roku:
viewtopic.php?f=1&t=205623&start=1685
Ucząc się, obserwując i kupując w odpowiednim momencie w kolejnym roku, mogliście zarobić ponad 1000% :!:

Mistrzem timingu nie jestem, dlatego inwestuję długoterminowo 8)

Gdyby tak było, to miałbym już ponad 10 000% zysku. Ważna jest jednak suma z jaką startowałem i to, że nie jest łatwo nią operować, jeśli chce się głównie inwestować w jedną, bardzo małą spółkę.

P.S. 100% portfela w F51 mam dopiero od 2018 roku, kiedy równocześnie zakończyłem przygodę z Mabionem viewtopic.php?f=1&t=219624&start=1015
Mój portfel giełdowy:
100% F51

Każdy może sprawdzić, czy uda mi się osiągnąć mój cel inwestycyjny do końca 2019, później portfel zostanie utajniony

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: 3mldEUR » 13 wrz 2019 16:52

Nie piszę tego, żeby się chwalić. Gdyby nie było kłamstw i niedomówień na temat mojej osoby i mojej inwestycji tu i na innym forum, to nie musiałbym niczego prostować i podpierać się linkami.

Również nie musiałbym cały czas przypominać powodu zmiany mojej głównej inwestycji i porównywać zmiany kursu mojej obecnej spółki oraz mojej byłej spółki, jako dowód słuszności mojej decyzji, gdyby nie hejt obecnych akcjonariuszy Mabionu pod moim adresem i adresem mojej spółki. Hejt, który ma miejsce, chociaż ja nigdy ani jednego negatywnego postu nie napisałem ani o Mabionie ani nie obrażałem żadnego jej akcjonariusza. Co więcej, nigdy tego nie zrobię niezależnie od tego, co na mój temat lub na temat mojej spółki będą w przyszłości akconariusze Mabionu wypisywać.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2019 18:40 przez 3mldEUR, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój portfel giełdowy:
100% F51

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 13 wrz 2019 18:38

No nie wiem 3 mld, moim zdaniem mocno ryzykujesz. Filmik zmontowali ładnie ale gameplaye wyglądają mocno Sredniawo, a sytuacja spółki obecnie jest gorsza niż średniawa jeśli chodzi o finanse.

Ale każdy ma swój rozum..

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: 3mldEUR » 13 wrz 2019 23:30

Dzisiaj mamy 3 dzień pod rząd, w którym Farma kończy sesję na plusie.
Dzisiaj mamy również 3 dzień pod rząd, w którym Farma ma najwyższy obrót na rynku NC:

https://stooq.pl/t/?i=514&d=20190911&v=1&o=9
https://stooq.pl/t/?i=514&d=20190912&v=1&o=9
https://stooq.pl/t/?i=514&d=20190913&v=1&o=9

:mrgreen:

Coś się dzieje, a najlepiej to obrazuje poniższy wykres:
Mój portfel giełdowy:
100% F51

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: 3mldEUR » 13 wrz 2019 23:48

Zmiana kursu w ciągu miesiąca TOP9 największych spółek z sektora gier pod względem kapitalizacji:

Obrazek

Źródło: https://stooq.pl/c/?s=f51&d=20190913&c= ... ig+crj+for

TOP10 największych spółek pod względem kapitalizacji z sektora gier:

1. :arrow: CDPROJEKT :arrow: 23 905,04 mln PLN
2. :arrow: PLAYWAY :arrow: 1 211,76 mln PLN
3. :arrow: TSGAMES :arrow: 980,46 mln PLN
4. :arrow: 11BIT :arrow: 928,60 mln PLN
5. :arrow: BOOMBIT :arrow: 296,46 mln PLN
6. :arrow: FARM51 :arrow: 182,56 mln PLN
7. :arrow: CIGAMES :arrow: 160,32 mln PLN
8. :arrow: CREEPYJAR :arrow: 132,49 mln PLN
9. :arrow: FOREVEREN :arrow: 115,33 mln PLN
10. :arrow: BLOOBER :arrow: 107,81 mln PLN

Źródło: https://www.gpw.pl/wskazniki oraz https://newconnect.pl/statystyki-inform ... ch-akcjach
Mój portfel giełdowy:
100% F51

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: 3mldEUR » 13 wrz 2019 23:51

Dziękuję wszystkim za wspólnie spędzone ze mną 3 dni na forum.

Wszystkim natomiast akcjonariuszom The Farm 51 Group, w tym i sobie
życzę 3 mld EUR kapitalizacji naszej spółki The Farm 51 Group.
Mój portfel giełdowy:
100% F51

seal6
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: seal6 » 14 wrz 2019 01:31

" 3 mld EUR kapitalizacji naszej spółki The Farm 51 Group"
musieliby kupic od cdr prawa do swiata wiedzmina i znalezc kogos kto by im dobrze zrobil kolejna czesc

nie wiem co teraz lykasz ale widac ze dobrze trzepie
Jezeli ktos jest czegos pewny na gieldzie, to znaczy ze albo dopiero zaczyna, albo zaraz skonczy.

Invest-Journey
Starszy sierżant sztabowy

Postautor: Invest-Journey » 15 wrz 2019 10:32

The Farm 51, czyli chyba najbardziej kontrowersyjna spółka w naszym portfelu. Jedni ją kochają i w nią wierzą, inni nienawidzą i się z niej śmieją. Jeśli o nas chodzi to początkowo staliśmy za nimi murem i twardo broniliśmy. Z czasem jednak wraz ze spadkiem kursu, niewywiązywaniem się z zapowiedzianych terminów i przekładaniem wszystkiego co się da na później – zaczęliśmy się coraz bardziej irytować i niecierpliwić. Jeszcze pod koniec lipca pisaliśmy w artykule „Przegląd sytuacji #2”:
„No i tutaj mamy, obok Forte, kolejny twardy orzech do zgryzienia. Coraz bardziej zaczynamy się niecierpliwić, a te wszystkie komunikaty i nieudane reanimacje gry World War 3 zaczynają nas po prostu irytować. Obecnie z naszym pakietem wartym ok 3.900 zł zaczynamy czuć się niekomfortowo i coraz bardziej rozważamy akceptację strat oraz redukcję. Nie chcemy jeszcze całkowicie rezygnować z usług F51. Chcemy w końcu zobaczyć na własne oczy ten słynny Recon, który miał już wyjść rok temu, a który wychodzi, wychodzi i wyjść nie może. W międzyczasie na grze niby się coś dzieje, ale tak naprawdę nie dzieje się nic. Wszystko to co serwuje nam spółka zaczyna wyglądać jak „dramatyczne próby reanimacji trupa”. Oby Reconem, jeśli w końcu się namyślą, mieli jeszcze co ratować.”

Kurs wynosił 18,12 zł (nasza średnia zakupu wynosi 25,14 zł) i jak sami widzicie byliśmy wtedy naprawdę wkurzeni i mocno zrezygnowani całą tą sytuacją 😀 Jednak swoich akcji, mimo negatywnych emocji, nie sprzedaliśmy. Dlaczego? Cały czas aktualna była odpowiedź z „Wyjściowej jedenastki”: „Dla nas oznaczałoby to tyle, że wyrzucamy z drużyny kogoś, kto po całym tym zamieszaniu z grą WW3 właśnie przeszedł najlepsze szkolenie w swoim życiu. A my oddajemy go komuś innemu za pół darmo? E nie, wolimy go jeszcze zatrzymać. Niech się zrehabilituje. A, że ma przed sobą 2 premiery swoich gier, to będzie miał ku temu dobrą okazję.
W artykule „Farm 51: Runda 2” napisaliśmy z kolei: „Wydaje nam się, że F51 jeszcze nie powiedziało ostatniego słowa, a swoim WW3 będzie chciało się zrehabilitować i udowodnić światu, że jednak potrafi. Gra powoli wstaje z kolan i jeśli przyjmiemy, że spółka uczy się na błędach, to na „full release” powinna dostać drugie, lepsze życie. Do tego w rezerwie wciąż pozostaje Chernobylite. Tak więc jeśli o nas chodzi to, mimo że troszeczkę poobijani, to przystępujemy razem z Farm 51 do 2. rundy! Rynkowy niedźwiedź bezapelacyjnie wygrał pierwszą, ale walka cały czas trwa!”
Ok to tyle z historii. Teraz spójrzmy na obecną sytuację F51. Mamy kurs 29,10 zł i wzrost +50% w 30 dni. Kapitalizacja wynosi 183 mln zł. Wygląda więc na to, że zaczęła się gra pod wspomniane wyżej premiery. Zgodnie z piątkowym komunikatem spółki już 16.10.2019 startuje „early access” gry Chernobylite (nowy trailer tutaj). Miłe zaskoczenie, gdyż bardziej spodziewaliśmy się końcówki roku. O naszych przemyśleniach odnośnie tej gry pisaliśmy tutaj.
No więc pewnie jesteście ciekawi jaki jest nasz plan na F51? 😛 Prawdę mówiąc sami musimy go jeszcze obmyślić, gdyż sytuacja tutaj zmieniła się dosyć gwałtownie 😀 Na dzień dzisiejszy mamy ok +15% zysku brutto. Mamy też ok. 6.200 zł w akcjach, co stanowi 12,77% wartości portfela. To więcej niż 11 bit studios i prawie tyle samo co PlayWay! A czy tak samo pewnie czujemy się z tymi spółkami? No niekoniecznie 😛 Wciąż mamy też z tyłu głowy naszą MEGA WTOPĘ na World War 3. Tak więc tym razem postaramy się działać dużo bardziej racjonalnie. W nadchodzącym tygodniu najprawdopodobniej będziemy chcieli jeszcze poobserwować ruchy inwestorów. Później przydałby się jeszcze jakiś gameplay. Weźmiemy również pod uwagę opinie graczy z testów alpha. No i coś zdecydujemy 😛 Zaznaczamy jednak, że będziemy trzymać rękę na pulsie i w razie potrzeby szybko reagować. Wyżej opisana wersja jest wersją „na spokojnie”, która wcale nie musi zostać przez nas zrealizowana.

Więcej na http://investjourney.pl/2019/09/15/tydz ... v-w-akcji/

Wróć do „Akcje”