POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

wszystko na temat spółek publicznych
Unio
Starszy sierżant
Posty: 93
Rejestracja: 19 kwie 2018 22:33

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Unio » 11 sie 2018 00:41

A PEO widzi zlecenia, a niktorzy zachowują się jak by byli nie do ruszenia a to wyraz coraz to śmielszych działań na które nie ma reakcji.


|Czarne.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1323
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszula| » 11 sie 2018 00:46

Przepraszam ponieważ staram się bez rzetelny, staram pokazać co ja widzę.
Wczoraj przy 4 ładnie wyglądało ale latają po karnecie by jak najbardziej pomieszać .
Miałem na myśli ta śmieszna rezerwę. Czy ona może zapowiadać dobry wynik?

Może, PxM robi wszystko i "optymalizuje" by nie płacić podatków bo każdy grosz po katastrofie w 2011-2012 i dalszych wydarzeniach jest potrzebny....taki zabieg księgowy łatwo wytłumaczyć a to rosnącymi cenami a to robocizną itd.

Na coś zwrócę Ci uwagę, konkurencja ma gigantyczny problem ale także samo finansowanie na Lombok jest tam problemem, oni tracą na długi czas ten przetarg i w ost. weekend znowu kolejne silne wstrząsy i setki ludzi umarło 1,5K rannych i podaje się że ok 200tyś praktycznie bez dachu nad głową a tam ciągle ziemia "nie cichnie". Kilka tygodni temu ten sam podmiot traci przetarg na tłocznie w Estonii, kompletnie nierentowny i kwotowali bo bandzie dotacji z UE czyli 25 mln EUR a Elring planował budżet po 10 mln wyższy a to daje na tą chwile 0,5 mld zł backolgu. Kredyty na ID udzialał też BGK i KUKE ubezpieczenia i całe te borysowe towarzystwo jest "uwalone"... PFR to niby PM a ME z Tchąrzewskim to energetycy i TF Silesia, i powstaje pytanie czemu ARP odebrano akcje(kupowali po 25zł a sprzedali po 3,76zł przecież to zwykła niegospodarność, podczas całego zejścia poniżej tej ceny też mogli zbierac i być podprogowo do dziś, sprzedali 6 mln akcji co dawało na stare 300 mln akcji kóre kupili przed scaleniem 50:1 po 50groszy) i tą transzę obligacji zamiennych na akcje po nominale! Odebrano im za wsparcie bo tym ludziom się nie ufa!!!

Na akcjach konkurencji ignorują wydarzenia, błędy i V kolumnę Platformy która tam się zadomowiła, kto wie czy via "oni" nie wspiera się kapitałowo....

Z deklaracji PFR wynika że gotów jest finansować EO blok C i to jawi się realne że PFR może publiczne udostępnić ale w ich naturze jest to że chcą w transakcji wiązanej może też na akcjach zarobić.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2018 00:55 przez |Czarne.Koszula|, łącznie zmieniany 1 raz.

rocky_balboa
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 321
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: rocky_balboa » 11 sie 2018 00:55

Nocne marki, trochę z ciekawości, a wobec niektórych trochę z przekory zadam Wam proste pytania:
Ile jest w Polsce firm takich jak Polimex z takim doświadczeniem w pracach przy dużej energetyce i z takim potencjałem/mozliwościami do dużych inwestycji?
I drugie pytanie: gdzie obecnie jest kurs - wysoko i to czas na sprzedaż? Czy może raczej nisko i to dobry czas na zakupy?

Niech zwycięży logika.

|Czarne.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1323
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszula| » 11 sie 2018 10:56

Obrazek

Grubasy to taka mentalność Kalego, wielu pamięta hipokryzję:
Jak Kali ukraść komuś krowa to być dobrze, a jeśli Kalemu ktoś ukraść krowa to być źle

Kalemu zdechła krowa to nieważne ale sąsiadowi nie rośnie trawa to cieszy.

Spójrzmy:

Konkurencja "A" czyli Rafako
Obrazek

Konkurencja "B" czyli Budimex
Obrazek

RFK RAFAKO 3.34 -1.76%
BDX BUDIMEX 110.20 -3.33%
PXM POLIMEXMS 3.80 -7.77%

Bankowy Kali

Nie patrzy że taki sąsiad, może podpisać umowę na 5 lat pracy jako podwykonawca w EO, że z inwestorem w Turowie zawiera porozumienie, że tworząc rezerwę może optymalizować podatki itd.

ale Kali jest "ślepy" że pada mu przetarg na Łotwie(anulowanie) że umowa w Indonezji jest zagrożona a to już 0,5 ml mniej backlogu a to...itd. po dziwną politykę kadrową

że taki Budimex w takim Raciborzu wpakował się w dokończenie polderu na setki mln zł a materiały droższe ludzi brak a w takim Turowie jest sytuacja jest podobna i stawki jeszcze wyższe a nabrane przetargi z ostatnich 2 lat nie mogą być pokryte z kapitału rezerwowego...

Cała ta konkurencja siedzi też w Wilnie i tylko czekać kiedy tam Litwini się odezwą(budowa 2x bloków CHP)

Dlaczego spadliśmy tak mocno z 5zł na poniżej 3zł? bo wiosną to nie Polimex z Rafako wygrał przetarg na Ostrołękę, a wracamy bo mamy list intencyjny i sporą szansę by przy mniejszym ryzyku jako GW wykonać wszelkie prace a pracy patrząc na plany jest sporo...

Tu nawet media i to co pokazuję od dawna są nieprzychylne

Polimex-Mostostal tworzy rezerwę na EC Żerań
https://energetyka.wnp.pl/polimex-mosto ... 1_0_0.html

Tu autor nie stosuje koniunkcji w tytule ale gdzieś w tekście pokazuje a przecież rozwiązanie rezerwy mam miejsce. Taki o sobie niby Ireneusz Chojnacki pisze, jak koledzy Ciepala(ten z warkoczem) i Elżbieciak, piszą tak bo Polimex jak konkurencja nie wsadza art. sponsorowanych i generalnie w mediach ze swym przekazem jest prawie niewidoczny.

Bankowy Kali może wszystko zrozumieć i patrzeć na emocje ale Kali nie lubi gdy się z niego śmieje :lol: :lol: :lol:

a gdy się spojrzy krótkoterminowo to człowiek przestaje się śmiać jak środki publiczne są gospodarowane, od takie PFR zaczynając, a to setki mln w konkurencję nie mając nic w zamian, nawet nadzoru nie ma bo panowie nie chcą odpowiadać prawnie a to mld w PEO po 123zł i nie ma już chwalenia się zyskami w mediach a to tu i tam i tylko czynnik wyższy ich usprawiedliwia w takiej Indonezji ale też problemy...Cóż może inwestycja w Czarne Łabędzie będzie sukcesem a kto wie czy gospodarnych mam nie będą wspierać (to nie żart, takie grupy PR wyszukują by wyciągać kasę)… Mamy brak spójności w polityce państwa i ciągle powiazania "kolesi" grono wzajemnej adoracji i pewnie jednego kieliszka wszak B2B :)))))

|Czarne.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1323
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszula| » 11 sie 2018 12:37

Gdy spojrzymy na taki twittowy wpis to widzimy:
Obrazek

O PFR wspiera "kobiety" to nic że argumentem są likes…

ale gdy spojrzymy tu:
Obrazek

To nagle widzimy ekspertów w tym od PR tylko że w innym Ministerstwie i niby wszystko pięknie tylko gdy uświadomimy sobie to że jeden ekspert ma dostęp do myśli i jest zaangażowany w inny fundusz który dopiero co otrzymał wsparcie to pytam się kto będzie tu korzystał z innowacji"?

Takich mechanizmów mamy sporo w kraju co chwila się to widzi, też w podmiotach "prywatnych" a najgorszym w tym wszystkim jest to że aktualne masowe dotowanie startup' ów wykrzywia relacje rynkowe, działając na niekorzyść tych podmiotów które działają rynkowo i tych dumpingowych ofert nie są w stanie cenowo przebić.

W tym przypadku Czarnych Łabędzi mamy ekspertkę PFR a ta ma znajome i one są "kobietami" (o zgrozo, na początku XX wieku to bym zrozumiał emancypację ale dziś?) i taki PFR wykłada pieniądze tylko czemu ta ekspertka do dziś nie miała sukcesu i jest na garnuszku PFR. I tak to sobie część kosztów Czarne Łabędzie przerzucą na państwo bo taki PFR to fundusz państwowy ale to psuje rynek...byle praktykant staje się ekspertem a chyba najlepszym przykładem dewastacji jest nasza konkurencja...

|Czarne.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1323
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszula| » 11 sie 2018 12:55

Pracownicze plany kapitałowe magnesem i motywacją.
https://www.rp.pl/Ubezpieczenia/3080599 ... wacja.html

Patrząc na demografię zbliża się dołek...mamy rynek pracownika a jego brak, niskie bezrobocie to faktor inflacyjny, bo koszty stałe te dodatkowe przerzuci się na klienta, żaden pracodawca nie jest Czerwonym Krzyżem.

Pod płaszczykiem dodatkowych form oszczędzania kryje się potrzeba kumulacji kapitału bo każdy to wie że dochód to nic innego jak konsumpcja + oszczędności i nim cały dochód trafi do pracownika to część zostanie ja koncie kapitałowym a oszczędności to w uproszczeniu inwestycje i te potrzeby inwestycyjne poza bankami rząd chce czerpać z rynku kapitałowego, tzn gdy emituję obligacje to sięgam po kapitał nie tylko krajowy a kapitał tańszy tzn opłaty do 0,6% a prowizje bo to zastępcze słowo wymyślone w średniowieczu. PPK znowu mogą być prowadzone przez różne podmioty od OFE po TFI ubezpieczycieli po... O ile pozyskiwanie kapitału via emisja obligacji i wykup przez system PPK nie budzi problemów to pieniądze te mają trafiać na rynek kapitałowy w tym giełdę czyli inwestycje w akcje.

Tak, strumyk kasy popłynie ale jak zaufać takim ludziom którzy to organizują, takiemu Pawłowi Borysowi ?? dwa przykłady w porannym wpisie od konkurencji po Czarne Łabędzie....

Kto będzie wybierał te podmioty godne zaufania? PFR jawi się organizatorem tego wszystkiego...

Taki Tchórzewski nie chce by górnicy brali udział w PPK, ponoć ich nie stać na dodatkowe koszty jako pracodawca a mi się wydaje że i tu ZAUFANIE odgrywa olbrzymią rolę a smarowanie ust miodem innym pracodawcom że w ten sposób pozyskają pracowników jest infantylne...pracownicy są tylko nie każdy chce pracować dziś za takie stawki i to co proponują to lepsza forma kolonializmu PO wobec Polaków.

Czy to górnicy, energetycy i inne grupy, mamy kryzys zaufania do finansjery a kasyno dla dorosłych giełda zaufania nie ma, latami i do dziś te zaufanie się niszczy, właśnie przez takich Kali...Kali znad Wisły ma sformatowany umysł, darwinowskie myślnie drapieżnego kapitalizmu że tylko silniejszy wygrywa ….tylko taki lew nie jest cały czas na polowaniu szukając swej ofiary...Górnicy i ci inni swe plony muszą wypracować w pocie czoła a dla finansjery to tylko rzucanie kamieniami w żaby...oni ci co zarządzają nie mają zdrowych relacji do wartości pieniądza...

PPK wg mnie będzie klapą taką samo jak większość genialnych myśli borysowych a jedną z nich było w 2012r ratowanie Polimexu, tak , tak ten pan ratował Polimex ...i chyba po wywaleniu ARP taki Polimex który ma szansę odzyskać stabilizację komuś przeszkadza, wolą inwestować w podmioty z patologiami.

Taki Borys mówił wczoraj:
Paweł Borys na #preCOP24: "Polityka klimatyczna to obok starzenia się społeczeństw największe wyzwanie dla Polski i Europy. Przy spadku zaufania obywateli dla wielu instytucji ponadnarodowych, ważne, że dzisiaj z Katowic płynie głos społeczny w sprawie porozumienia klimatycznego"


niech zacznie od siebie, ile jemu ufam człowiekowi który pakuje publiczne pieniądze w podmiot który nie tylko że zatrudnia ludzi zwalczający paliwo które mamy a w tym klimacie preCOP24 z ZZ się wypowiadał to zwalcza ich samych tzn narzędzie polityki PIS i PM Morawiecki na tym przegra, tych co kalkują rozwiązania światowe nie zabraknie...

Aero
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 233
Rejestracja: 06 kwie 2018 12:59

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Aero » 13 sie 2018 08:56

Czołem Cz.K.
Skupmy się na pxm. Jak to widzisz dalej? Zmartwiłem się

rocky_balboa
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 321
Rejestracja: 20 paź 2017 14:29

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: rocky_balboa » 13 sie 2018 11:34

Czy to są fotosy z tego samego filmu?

https://imgur.com/a/GXHgwqs

Yusuke
Młodszy chorąży
Posty: 462
Rejestracja: 24 kwie 2018 14:49

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Yusuke » 13 sie 2018 12:23

Szkoda dnia na oglądanie tego cyrku i przewalanie między sobą. Niech się bawią sami ze sobą, pogoda się robi z rana, więc trzeba korzystać.
Wytrwałość tworzy charakter, a charakter tworzy nadzieję.

|Czarne.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1323
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszula| » 13 sie 2018 12:53

i znowu manipulacja kursem pod futures

|Czarne.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1323
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszula| » 13 sie 2018 12:55

Obrazek

każdy kto kupuje i sprzedaje winien wiedzieć: Kurs Polimexu jest manipulowany!!!


Dlaczego manipulują?
Future w 2019r to pozycja 1 futures= 1000 akcji, w 2018r to tylko 100.

Futures(ogon) macha kurs akcji(psem)
Ostatnio zmieniony 13 sie 2018 13:07 przez |Czarne.Koszula|, łącznie zmieniany 1 raz.

|Czarne.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1323
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszula| » 13 sie 2018 13:08

prosilem balagalem pisalem ze rgr zeby koszula dal dzienny to manipulowal minutowym heh a gdzie łos kayak przeprosi ?

Jest wykres i Laptop...oni grają swoje a my swoje....mogą mi naskoczyć, dokupię a akcji nie oddam...

Zwykła manipulacja kursem nic innego, ciekawe ile akcji pożyczyli między sobą

Ten bankowy rynsztok nie będzie nami manipulował, jasne?

Kayak
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 333
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Kayak » 13 sie 2018 13:21

prosilem balagalem pisalem ze rgr zeby koszula dal dzienny to manipulowal minutowym heh a gdzie łos kayak przeprosi ?
Żałosny Lap..klopie
Takie manipulacje robią wrażenie, ale tylko na tobie podobnych krótkowzrocznych robaczkach żyjących z kółeczek. Leć na bankiera a tu sobie odpuść i tak nic nie wskórasz.

|Czarne.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1323
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszula| » 13 sie 2018 13:28

prosilem balagalem pisalem ze rgr zeby koszula dal dzienny to manipulowal minutowym heh a gdzie łos kayak przeprosi ?
Żałosny Lap..klopie
Takie manipulacje robią wrażenie, ale tylko na tobie podobnych krótkowzrocznych robaczkach żyjących z kółeczek. Leć na bankiera a tu sobie odpuść i tak nic nie wskórasz.

oni grają pożyczonymi akcjami, tego jestem pewien...rynsztok trzeba nazywać po imieniu...Frajerzy są masowo utopieni w serii K Rafako, 170 mln zł wpakowali a tam ich o....masowo...ciekawe jak budżet na Jaworzno wygląda a terminy są napięte. mają problemy bo bufor czasowy się wyczerpał a elektryka kuleje i instalacje środowiskowe..

Ppiotr
Sierżant sztabowy
Posty: 115
Rejestracja: 10 sty 2018 00:49

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Ppiotr » 13 sie 2018 13:30

Samuraje! Spadacie... Trzymać się


Wróć do „Akcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: boxer2, inkub, Lapto..p, rkaem6 i 155 gości