Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

wszystko na temat spółek publicznych
|Czarne.Koszula|
Starszy chorąży

Re: Polimex-Mostostal [PXM] - Księga X - "Z podniesionym czołem"

Postautor: |Czarne.Koszula| » 13 paź 2018 15:25

Zakładka z Kalendarium już poprawiona po mojej interwencji i wysłaniu maila do firmy odpowiedzialnej za stronę. Jakieś jeszcze błędy ktoś wyłapał? Bo jako poważni ludzie, nie zapraszamy gości do miejsca gdzie jest syf, a porządek ma być naszą wizytówką.

@Yusuek

taki GUI i to w wersji mobilnej czasami się sypie, trzeba było jak już pisałeś zapytać kiedy umowa na szacunkową wartość 190-200 mln przygotowanie budowy, wykopy i wylewanie ław...oczywiście mowa o polu C w EO.

Stal zbrojeniową dzięki GE możemy importować z rynków: Turcja, Ukraina, względnie Indie zamiast przepłacać lokalnym krwiopijcom.

Yusuke
Młodszy chorąży

Postautor: Yusuke » 13 paź 2018 15:58

Zakładka z Kalendarium już poprawiona po mojej interwencji i wysłaniu maila do firmy odpowiedzialnej za stronę. Jakieś jeszcze błędy ktoś wyłapał? Bo jako poważni ludzie, nie zapraszamy gości do miejsca gdzie jest syf, a porządek ma być naszą wizytówką.

@Yusuek

taki GUI i to w wersji mobilnej czasami się sypie, trzeba było jak już pisałeś zapytać kiedy umowa na szacunkową wartość 190-200 mln przygotowanie budowy, wykopy i wylewanie ław...oczywiście mowa o polu C w EO.

Stal zbrojeniową dzięki GE możemy importować z rynków: Turcja, Ukraina, względnie Indie zamiast przepłacać lokalnym krwiopijcom.
Cz. K. Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. 190-200 mln, ale dodatkowo dodałbym zapis w umowie wobec braku ustawy rewaloryzacyjnej, że GW zgadza się na pokrycie dodatkowych kosztów. Przy zachowaniu stałej marży dla podwykonawcy, wynikających ze wzrostu cen materiałów i robocizny, dla danego etapu budowy. Do momentu wejścia w życie ustawy rewaloryzacyjnej inwestycji i budownictwa infrastrukturalnego.
Wytrwałość tworzy charakter, a charakter tworzy nadzieję.

|Czarne.Koszula|
Starszy chorąży

Postautor: |Czarne.Koszula| » 13 paź 2018 16:19

@Yusuek

Cz. K. Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. 190-200 mln, ale dodatkowo dodałbym zapis w umowie wobec braku ustawy rewaloryzacyjnej, że GW zgadza się na pokrycie dodatkowych kosztów. Przy zachowaniu stałej marży dla podwykonawcy, wynikających ze wzrostu cen materiałów i robocizny, dla danego etapu budowy. Do momentu wejścia w życie ustawy rewaloryzacyjnej inwestycji i budownictwa infrastrukturalnego.
@Yusuke

GE/A to podmioty operujące globalnie i one mogę wspierać podmioty krajowe gdy jest to wskazane, chyba za często zaglądasz na podwórko konkurencji które nie tylko w KT na FNP mówi o tej kwestii ale to jest ich praktyka, stawiają inwestora pod ścianą a dobrym przykładem jest Jaworzno jak przymykali oko a później wyskakują od dodatkowe płatności i tak dobry Tauron się lituje zamiast spojrzeć że żądali 2x tyle ile w kompromisie dostali po czym wypłacają sobie do kieszonek słone premie. PXM, GE/A to nie są amatorzy, nie można patrzeć na Kozienice bo te były zakładnikiem by Polimex nie upadł gdzie mieliśmy straty.

Spójrz na to z inne strony: każdy mógłby dawać oferty nierentowne , wygrywać a później w mediach płakać jacy to inwestorzy źli. Porównaj sobie ceny i przekonaj się, czy to Budimex czy Rafako, ta błędy są innego rzędu, oni oferowali zbyt dużo czasu upłynęło i liczyli że przerzucą na podwykonawców problemy, a tu ciach! podwykonawców jak na lekarstwo tzn takich którzy mają referencje, doświadczenie i wiedzą co robią.

Zadaj sobie pytanie które to środowiska tak mocno atakują EO i czy to nie są środowiska które cudownie mają przecieki o emisji np. rtęci.

Mamy bardzo brudną i niegodziwą grę na rynku a Polimex któremu nadano łatkę pisowski obrywa a zwykła zawiść przez własne cwaniactwo, nieudolność w tle się tli. Polimex musi być rynkowy obojętnie z kim współpracuje.

Yusuke
Młodszy chorąży

Postautor: Yusuke » 13 paź 2018 16:44

Teraz idę w Poznaniu rozklejać wlepki na Kukiz 15. Zadrukowałem 2000 arkuszy wyciąłem 200000 wlepek. Nie ma miejsca dla PiS w Poznaniu skoro PxM chce się bratać z katem Borysem i robić fuzję z wysogotowskim wysypiskiem śmieci. Peryferia nadal nie pogodziły się z tematem że ich działka podlega pod wysypisko śmieci. Ponownie powiniśmy z Luboniem k. Poznania zrobić to samo. 80 % firm usytuowanych w tamtych okolicach dorobiło się na PFRON.

Yusuke
Młodszy chorąży

Postautor: Yusuke » 13 paź 2018 16:48

Najlepsze zostawiam na lanie fundamentów u Pana C. z naszych środków i zaś generowanie strat na spółce bo pieniądze za przeproszeniem sp....iły. Wyborcy lubią głosować pod wpływem emocji :lol:

|Czarne.Koszula|
Starszy chorąży

Postautor: |Czarne.Koszula| » 13 paź 2018 19:42

Teraz idę w Poznaniu rozklejać wlepki na Kukiz 15. Zadrukowałem 2000 arkuszy wyciąłem 200000 wlepek. Nie ma miejsca dla PiS w Poznaniu skoro PxM chce się bratać z katem Borysem i robić fuzję z wysogotowskim wysypiskiem śmieci.
2000/20000 to tyle co aktualnie importujemy moce i to do ostatnich dni. Spada popyt na certyfikaty emisyjne co ma obniżyć cenę wyhamować handel też spekulantów.

Borys mój ulubieniec :)) to nie jest Yusuke osoba którą traktuję poważnie, nawet w środę jak słuchałem tych profersorków to pomyślałem sobie że byłem leniem, taki profesorkiem też mogłem zostać.

Cały ten na hype jaki odstawiają to cyrk i teraz te zapowiedzi 8 GW na Bałtyku tylko musimy coś zrozumieć, wyjść na ląd nie będzie wiele w tzw korytarzach, sieci nie przyjmą więcej mocy bo te muszą być stabilen przy frekwencji prądu 50 Hz
a to oznacza że cały system musi być stabilny o co dbają bloki konwencjonalne na tą chwilę a bloki węgla brunatnego nie mogą pracować poniżej 50% mocy bo to prowadzi do awarii i by przesłać 8 GW mocy na południe Polski trzeba spadki równoważyć bo przecież każdy drut na opór.

Co to oznacza w praktyce?
Przy słabej wietrzności Bałtyku turbiny 8MW to góra, PGE ale i PEP będą się kopać wzajemnie i wystarczy na dany korytarz wprowadzić inne OZE w tym panele i już mamy problem a w tle są bloki gazowe i by ta banda mogła coś magazynować to musi mieć nie tylko technologie tzw 3 Power to ale też odpowiednio dysponować mocami jak biomasa regulować smart gridy ze sobą współpracujące.

Ot taka myśl przez te Twoje kartki dla Kukiz :)) i pewnie byśmy importowali o wiele więcej ale wtedy trzeba by było kolejne 200-tki odłączyć.

W Rzepie ME pisze że przedstawi mapę drogową dla energetyki i wątpię że będzie ona sukcesem tak samo jak te przepowiednie PO partii zł...

Przy cenie 28 euro za tonę CO2 wróci myśl z CCS i w połączeniu z https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci, ... 2-320.html okres przejściowy i OZE z Bałtyku opłaca się budować w innym wypadku ograniczenia sieciowe spowodują nierentowność inwestycji bo wiatraki trzeba hamować ustawiając kąt nastawienia skrzydła. Taka kombinowana instalacja ograniczy import gazu płynnego.

Yusuke
Młodszy chorąży

Postautor: Yusuke » 13 paź 2018 20:06

@Yusuek

@Yusuke

GE/A to podmioty operujące globalnie i one mogę wspierać podmioty krajowe gdy jest to wskazane, chyba za często zaglądasz na podwórko konkurencji które nie tylko w KT na FNP mówi o tej kwestii ale to jest ich praktyka, stawiają inwestora pod ścianą a dobrym przykładem jest Jaworzno jak przymykali oko a później wyskakują od dodatkowe płatności i tak dobry Tauron się lituje zamiast spojrzeć że żądali 2x tyle ile w kompromisie dostali po czym wypłacają sobie do kieszonek słone premie. PXM, GE/A to nie są amatorzy, nie można patrzeć na Kozienice bo te były zakładnikiem by Polimex nie upadł gdzie mieliśmy straty.

Spójrz na to z inne strony: każdy mógłby dawać oferty nierentowne , wygrywać a później w mediach płakać jacy to inwestorzy źli. Porównaj sobie ceny i przekonaj się, czy to Budimex czy Rafako, ta błędy są innego rzędu, oni oferowali zbyt dużo czasu upłynęło i liczyli że przerzucą na podwykonawców problemy, a tu ciach! podwykonawców jak na lekarstwo tzn takich którzy mają referencje, doświadczenie i wiedzą co robią.

Zadaj sobie pytanie które to środowiska tak mocno atakują EO i czy to nie są środowiska które cudownie mają przecieki o emisji np. rtęci.

Mamy bardzo brudną i niegodziwą grę na rynku a Polimex któremu nadano łatkę pisowski obrywa a zwykła zawiść przez własne cwaniactwo, nieudolność w tle się tli. Polimex musi być rynkowy obojętnie z kim współpracuje.
Cz. K. Tu nawet nie chodzi o opinię przygłupów z konstytucji a o reakcję zarządu. Mimo ataku na spółkę Figat ni był w stanie beknąć zdania. Dlatego zaangażowałem prywatne środki finansowe w marketing PxM a na dniach na domenie .com pojawią się te materiały reklamowe. A Figat do odstrzału jak mu taki śmieć w okularach w długopisem w ręce dyktuje warunki. Nie ma u nas miejsca dla słabełuszy. My tutaj budujemy silną Polskę.

Yusuke
Młodszy chorąży

Postautor: Yusuke » 13 paź 2018 20:13

Przypomniało mi się jak taki Szczerba podcierając odwłok Schetino może Figata w róg zapędzić to kim jest Krzysztof Figat? Podcieraczem tyłków nr 2 i *** Emerytów? Przypominam że PiS oktadł emerytów dołując ich wartość o 20% w przypadku PEKAO 75 w przypadku PxM. Wyminiać dalj??

|Czarne.Koszula|
Starszy chorąży

Postautor: |Czarne.Koszula| » 13 paź 2018 20:42

Cz. K. Tu nawet nie chodzi o opinię przygłupów z konstytucji a o reakcję zarządu. Mimo ataku na spółkę Figat ni był w stanie beknąć zdania. Dlatego zaangażowałem prywatne środki finansowe w marketing PxM a na dniach na domenie .com pojawią się te materiały reklamowe. A Figat do odstrzału jak mu taki śmieć w okularach w długopisem w ręce dyktuje warunki. Nie ma u nas miejsca dla słabełuszy. My tutaj budujemy silną Polskę.

Ładnie, zapytaj tylko o pozwolenie Polimex chyba że to forma fanpage. Tu nie chodzi ani o RI, PR czy Marketing, oni chyba się obawiają kontaktu z obcymi.

W środę na panelu wypadł całkiem dobrze, oglądałem cały i bardzie prymitywny gość z Polibudy mnie wku-rzał niż Figat który spokojnie i merytorycznie się wypowiadał. My na tym spotkaniu Izby byliśmy, konkurencja po kątach i dość fajne słowa powiedział Pan z GE jakby do konkurencji, trzeba potrafić zakończyć projekty bezsensowne a to RFK i EPK.

Nie mamy wspólnego mianownika, może Figat nie jest głośny medialnie ale DO zdobył a to w mym ujęciu było wyzwanie. Efektywność a nie efektowność się liczy i te wszystkie kompromisy dobrze o jego skuteczności świadczą.

|Czarne.Koszula|
Starszy chorąży

Postautor: |Czarne.Koszula| » 13 paź 2018 20:50

Przypomniało mi się jak taki Szczerba podcierając odwłok Schetino może Figata w róg zapędzić to kim jest Krzysztof Figat? Podcieraczem tyłków nr 2 i *** Emerytów? Przypominam że PiS oktadł emerytów dołując ich wartość o 20% w przypadku PEKAO 75 w przypadku PxM. Wyminiać dalj??
PEO kupowano po 123zł za akcję, nie traktuję tego jako skok na kasę kogokolwiek ale z Polimexem to masz rację, tu kapitał nie był z Kosmosu, a bez dowodów trudno kogoś pomówić ale nabywanie od Quercus po 12zł akcji konkurencji i sypanie i ta seria K jak i zachowanie tych podmiotów i niech nie tłumaczą że EO to była kradzież Parę osób udało mi się odwieść od zakupu akcji ale wielu wisi. Czy PIS zdaje sobie sprawę? pewnie paru wie w co tu się grało i teraz jest podobnie bo chodzi o akcje. Może to była forma ukrytej zapłaty dla ARP wszak ci kupowali po 25zł akcje i stracili naprawdę sporo.

Cała ta polityka startup'ów to także podkopywanie istniejących podmiotów bo a innowacje to polowanie na kasę by zasypać dziurę stawiając jakiś składak. Nawet na panelu w Izbie granty jako temat co chwilę się pojawiało....

Inną sprawą jest to że taki PFR działa jak mu się podoba i nie jest to polityka rządu spójna bo ME ma swoje fundusze w Katowicach...

PIS nie jest święty, nikt nie jest ale jest wg mnie wysoce naiwny i wierzy gościowi co papla od miniumum roku o banale PPK by mieć oszczędności krajowe=inwestycje i nie pożyczać u innych, cała reszta to kalka Niemiec wszak w DWS pracował.

O Schetynie się nie wypowiadam jak o Szczerba...te twarze nie potrafią odejść z innymi z polityki(Frustracja przez nich przemawia i wybory przegrają, "Musimy strząsnąć ze zdrowego drzewa PiS-owską szarańczę*" Szarańca czuje się dobrze) Szczytem braku szacunku była wypowiedz wczoraj o PM M. Morawieckim i nazwanie go "Judaszem" przez HGW jak i te wotum zaufania. na dom wariatów nie głosuję

Nawet po pijaku bym na nich nie zagłosował, ale mają swoich...

*język NSDAP wobec obywateli żydowskich w III Rzeszy

Yusuke
Młodszy chorąży

Postautor: Yusuke » 13 paź 2018 23:04

Wcześniej zastanawiałem się po co Figatomo przyjechał do Poznania jak mi ściskał grabę. Początkowo pierwsza myśl PGA Arena i graficzne renderowanie inwestycji. Ale młody się wygadał i chodzi o jutrzejszy PKO Maraton :-((

|Czarne.Koszula|
Starszy chorąży

Postautor: |Czarne.Koszula| » 13 paź 2018 23:12

Wcześniej zastanawiałem się po co Figatomo przyjechał do Poznania jak mi ściskał grabę. Początkowo pierwsza myśl PGA Arena i graficzne renderowanie inwestycji. Ale młody się wygadał i chodzi o jutrzejszy PKO Maraton :-((

Coś o Schetynie :)
https://youtu.be/zUR9zFDj2t4?t=19

Yusuke
Młodszy chorąży

Postautor: Yusuke » 13 paź 2018 23:22

Siupam sobie na zamku. Przede mną Filharmonia Poznańska. The best place on the planet. Teraz pora powłóczyć się po klubach. Rano trzeba wcześnie wstać aby Figatomo na trasie wspierać.
.Obrazek

|Czarne.Koszula|
Starszy chorąży

Postautor: |Czarne.Koszula| » 13 paź 2018 23:29

Siupam sobie na zamku. Przede mną Filharmonia Poznańska. The best place on the planet. Teraz pora powłóczyć się po klubach. Rano trzeba wcześnie wstać aby Figatomo na trasie wspierać.
.Obrazek

Obrazek

uważaj też na modliszki, gorsze od szarańczy :))))

Yusuke
Młodszy chorąży

Postautor: Yusuke » 13 paź 2018 23:33

Wrzucę zaraz filmik z tak zachwalanego placu budowy Budimexu i jak sobie zrobiłem tam spacerek.

Wróć do „Akcje”