Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LIII Czy czeka nas delisting a wcześniej wyciśnięcie?

Postautor: młoddy » 14 sie 2019 19:43

Chyba największą patologią na tym Forum jest przekonanie Optymistycznego że jest od nas mądrzejszy. Facet:
-nawet nie myślał o sprzedaży MCI przy kursie 38
-radośnie dobierał MCI po 33 i po 22 z haczkiem
-twierdził że Czechowicz nie obiecał dywidend
-wywalił towar poniżej 0.4NAV/s informując o tym na lokalnym dnie 7 później zarzekając się że po 9 puścił

Mądrzejszy? W czym? Więc czemu nie ustaje w pouczeniach i zadzieraniu nosa? Idiota pozbawiony samokrytycyzmu?

optymistyczny
Podporucznik

Postautor: optymistyczny » 14 sie 2019 23:38

No i nasza pociecha, dawno wyzerowana (ale tylko w "realu"*) po wiadomych usrednianiach, znow pogada tu z samym soba i swoimi, bogatymi* wyobrazeniami - i juz mu lepiej! :lol:

P.S. jak to bylo i nauczycielu angielskiego z tym przed "forever".. :lol: Pullkownik WP juz nie drzy przed waszym sierzantem- dzielnicowym, bo cos nachlapal na tym forum? :lol: A jakie ladne przeprosiny dla "stockwatcha" wysmarowal nam tu wysoki oficer! :lol: Przepocieszny z was czlek! :P

* moze to kwestia perspektywy (rowneiz do tego forum) ale koronnym dowodem jest nie tyle nawet nieublagana arytmetyka powiazana z pamiecia nie-zlotej rybki, ale i to, ze gosc sie zachowuje tak, zeby czasem "w realu" nie miec lepiej...
;)

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 15 sie 2019 07:43

1.Tak. Przegrałem wszystkie moje pieniądze. Wyzerowałem się. Stąd moje duże zainteresowanie akcjami i ostatnie inwestycje w PEM. Optymistyczny jest tak prymitywny że znajduje pocieszenie w takich pomysłach więc niech będzie pocieszony.

2.Nie wiem czemu tym razem nie wspomniał o Petrolu. Jakieś przeoczenie z jego strony. Za to przypomina portal Stockwatch. Już o nim zapomniałem. Przed chwilą sprawdziłem. Jeszcze istnieje, ale trochę tak jakby nie istniał. Stare dzieje.
Zdaniem tego idioty zwanego czasem niesłusznie Dostojnym Weteranem skompromitowałem się przepraszając szefa tamtego portalu. Zawsze chętnie każdego przeproszę aby uniknąć zbędnego procesu sądowego. Tym bardziej że wtedy miałem za co ponieważ kilka moich sformułowań było mocno przesadzonych, obraźliwych. Niestety wskutek zapalczywości drugiej strony to wówczas nie pomogło. Więc słono za to zapłacił. Wynajął adwokata, musiał z nim jeździć do mnie na procesy kilkaset kilometrów i ...nic nie ugrał.

3.Inna sprawa że WatchDog jako zwolennik i inwestor 11bit okazał się geniuszem a my jako zwolennicy i inwestorzy MCI okazaliśmy się wiejskimi głupkami.

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 15 sie 2019 08:22

Wracając do tu i teraz. Nikogo nie namawiam żeby brał moje poglądy pod uwagę. Każdy sam decyduje. Można mnie hejtować jako tego który wdepnął w spółki Czechowicza. Można mnie doceniać jako kogoś kto naprawdę je poznał.

Ostatnio ci którzy posłuchali świetnie zarabiają. Polecany przeze mnie zakup PEM za 9 okazał się rewelacyjnym pomysłem. Mocno to promowałem. Nawet specjalną "księgę przełomu" założyłem.
Dawniej ci którzy mnie słuchali wychodzili na tym marnie. Ale spoko. PEM to jest pewniak (o ile tylko cokolwiek może być pewniakiem). Dojdzie przynajmniej do 40 a prawdopodobnie do 200.
Natomiast MCI jest pewniakiem do dalszych rozczarowań, ponieważ godziwego kursu 26.5 tu wcale nie będzie. Jednak także tutaj będą wzrosty. Znacznie mniej spektakularne, ale będą. Nie uda się przejąć całej spółki za 0.4. Może jeszcze trochę uda się taniuśko łyknąć, ale potem zrobi się drożej.

Tutejszy akcjonariat mniejszościowy stopniowo wymienia się z tych którzy stawiali na wzrost NAV i dywidendy na tych którzy chcą zarobić na przejmowaniu spółki przez Dominatora. Ci drudzy tanio nie oddadzą swoich papierów. Przy nowym progu 95% nie potrzeba aż tak dużo graczy o nowym spojrzeniu na MCI aby Tomek musiał całkiem drogo płacić za ostatnie akcje do przejęcia.
Paradoksalnie może być tak że Czechowicz zakończy zakupy wyraźnie poniżej progu zniechęcony rosnącymi cenami. Wtedy chyba dywidendy.

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 15 sie 2019 08:38

Proponuję prosty pogląd. Dopóki będzie duże dyskonto dopóty nie będzie ani normalizacji ani dywidend, będą skupy. Po przekroczeniu jakiegoś poziomu posiadania (80-85%???) kontynuacja skupu będzie podnosiła kurs, a po przekroczeniu wyższego poziomu (85-90%???) będzie podnosiła go znacznie.

Ergo na razie idziemy na 85% a potem się zobaczy. Być może Tomek zdecyduje się na niezbyt okazyjne zakupy ostatnich kilkunastu procent akcji i zupełnie nieokazyjne ostatnich kilku procent.
Być może odpuści kupowanie i wtedy normalizacja i dywidendy.

Poziom 85% Tomek może osiągnąć robiąc BB na 5.3mln akcji lub kupując 4.4mln akcji. Prawdopodobnie wybierze BB na dwa lub trzy ruchy. Najpierw trzeba wydać 20 baniek już uchwalone na BB, potem WZA musi zadecydować o kolejnym BB.

optymistyczny
Podporucznik

Postautor: optymistyczny » 15 sie 2019 15:56

o - naszemu pociedsznemu "panu pulkownikowi" wyraznie sie pogorszylo! Nawalil az 3 posciory i nie wie nawet co (ale to tylko " w realu") go wyzerowalo :lol:

W sumie robicie wiele, zeby jakakoliwek wiedza nie dotarla do was (oczywiscie poprzez innych - bo sami sie juz agresywnie wydurniacie) ale skojarzylem sobie, ze przeciez bedac wirtualnym, tylko mocniej z wcscieklosci noge zagryziecie :P

Szaprapajta dalej nogawke, jak na wysokiego oficera WP przystalo! :lol:

a - petrol obnazyl tylko wasz "modus operandi" i zacieklosc z jaka glupot inwestycyjnych bronic potraficie - i od tamtej jazdy z kilkuset zeta na bajoro groszowek - nic sie w nim nie zmienilo! :lol:

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 15 sie 2019 18:52

Tu nawet nie ma z czym polemizować. Smutny upadek Dostojnego Weterana, który ze strachu wywalił towar za 30% wartości i zapomniał tanio nabyć akcje PEM. Jedyne co mu zostało to wyśmiewanie pułkownika.

optymistyczny
Podporucznik

Postautor: optymistyczny » 15 sie 2019 21:38

Wywalilem nawet 2 razy tyle,, ile mialem! 8) Znajadzcie tam sobie najwiekszy dolek cenowy, to sie dowiem jesze po ile! 8)

a klepie, bo znow "daliscie ciala" :idea: a) wreszcie mozecie udawac, ze trafilo wam sie po tylu "trafieniach inaczej" b) jest hucznie ochodzone swieto Wojska Polskiego!

A wy co, struci naprzacie tu jakies "discopoly", bo przypomnieliscie sobie o "realu"? :roll:

Podkreslam - nikt wam zle nie zyczy, "pulkowniku"! Jednak w takie swieto (rowniez religijne, co sie zreszta wiaze z dzisiejsza rocznica) tak zaspamowac udajac tu... pulkownika WP! :shock: Przeciez zamiast zwyczajowej pociesznosci :P wy normalnie (tym co tam musi sie tam u was dziac poza tym forum) no smutek wzbudzacie...Znacie znakomicie angielski 8) to nie bede wam tlumaczyl (tragi)komizmu sytuacji, jak wasza: https://www.youtube.com/watch?v=3-d5yU-aQ34 :twisted:

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 16 sie 2019 07:56

Tak czy siak nie masz już akcji, nie masz nic merytorycznego do powiedzenia więc temat Optymistycznego właściwie jest zakończony.

Jestem emerytem. Mam w dvpie święto wojska. Mam w dvpie święto religijne. PiSu nienawidzę więc nawet nie odpalam kanałów informacyjnych TV. Tym bardziej jakichś parad wojskowych z udziałem tych żenujących przygłupów z Dudą na czele.

Wracajmy do rzeczy. Myślę że za trzy tygodnie możemy się spodziewać kolejnego BB. Jakieś 1.8mln akcji po 11zł. Pieniądze po sprzedaży ABC Daty są wciąż w EuroV a stamtąd można je swobodnie wyciągać. Cena wciąż mocno atrakcyjna dla zwiększania udziału Tomka. Jest uchwalony skup za jeszcze 20 baniek. Wprawdzie termin do końca przyszłego roku, ale chyba nie ma sensu zwlekać. Potem uchwali się kolejny BB więc przyszły rok też pełen skupów.

Niby 1.8mln to niezbyt dużo ale podholowałoby Tomka z obecnych 75.9% na 78.9%. Na ten rok wystarczy. A w przyszłym 85% (BB na kolejne 3.5mln akcji; chyba w dwóch turach). Potem to nie wiadomo co postanowi. Będzie zależało od cen jakie będzie musiał płacić za kupno osiemdziesiątego piątego procenta.

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 16 sie 2019 08:28

Bankierowiec napisał:
Ponoć prezes tanio chce przejąc MCI i wyciska drobnych.
Ponoć? Przecież stopniowe przejmowanie MCI przez Czechowicza jest faktem. Miał 39% spółki. Teraz ma 76%. Czy Bankierowcy dostrzegają różnicę? Piszemy o fakcie stopniowego przejmowania spółki.

Nie wiem czy idzie do 100%. On na razie też chyba nie wie. Ale jest faktem że znaczną część spółki już przejął. Tanio. Bardzo tanio. To jest tutaj największy konflikt interesów. Jaką motywację do walki z dyskontem, do starań o dobry kurs ma Czechowicz przejmujący spółkę???

Nowy incoqnito
Starszy sierżant sztabowy

Postautor: Nowy incoqnito » 16 sie 2019 08:46

Przecież to troll ktory codziennie chwilkę po północy błyszczy swoimi wróżbami...

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 16 sie 2019 09:05

Bankierowiec napisał:
Ponoć? Przecież stopniowe przejmowanie MCI przez Czechowicza jest faktem. Miał 39% spółki. Teraz ma 76%. Czy Bankierowcy dostrzegają różnicę? Piszemy o fakcie stopniowego przejmowania spółki.

Nie wiem czy idzie do 100%. On na razie też chyba nie wie. Ale jest faktem że znaczną część spółki już przejął. Tanio. Bardzo tanio. To jest tutaj największy konflikt interesów. Jaką motywację do walki z dyskontem, do starań o dobry kurs ma Czechowicz przejmujący spółkę???
chyba jednak wie...

skoro cały czas powieksza swój udział to pewnie nadal bedzie to robił . Skończy sie to zapewne wezwaniem przymusowym i wycofka z giełdy.

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 16 sie 2019 09:16

Bankierowiec napisał:

chyba jednak wie...

skoro cały czas powieksza swój udział to pewnie nadal bedzie to robił . Skończy sie to zapewne wezwaniem przymusowym i wycofka z giełdy.
Nie wie ile będzie musiał zapłacić za dziewięćdziesiąty procent. Nie wie ile za dziewięćdziesiąty piąty. Dopóki jest duże dyskonto to jest zainteresowany. Gdy się zmniejszy to niekoniecznie będzie. Nowy próg wyciskania 95% też nie zachęca do przejęcia całości. Stary stan prawny (jeszcze kilka tygodni będzie obowiązywał) z 90% progiem był wygodniejszy dla przejmującego.

Przede wszystkim pamiętajmy że ostateczne wyciskanie przymusowe odbywa się po cenie wyznaczonej przez biegłego. To będzie NAV/s. Ergo opłaca się kupić teraz jeśli ktoś spodziewa się wyciskania.

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 16 sie 2019 09:57

ale Kto to zmieni? Póki co wie za ile skupuje kwity z rynku za pieniadze samego MCI które potem umarza. 8)

a wykres długoterminowy tez co nie co mówi , kwitów maleje ale na kurs to pozytywnie nie wpływa w rękach Ofe i funduszy jest jeszcze troszke papaierów , one moga byc chetne oddawac papiery. Z reszta chcieli skupic 3 mln akcji a chetnych było na ponad mln do oddania.

Obrazek

młoddy
Podporucznik

Postautor: młoddy » 16 sie 2019 12:00

ale Kto to zmieni? Póki co wie za ile skupuje kwity z rynku za pieniadze samego MCI które potem umarza.

Z reszta chcieli skupic 3 mln akcji a chetnych było ...
Zakładam że akcji wśród mniejszościowych robi się na tyle mało że kolejne skupy jednak będą po wyższych cenach. Na pewno nie pomaga kompletna flałta na całej GPW. Polskie indeksy wciąż są w czarnej dvpie. Wolno wprowadzane PPK nie pomaga. Bardziej szkodzi szybkie dobicie OFE.

Nadpodażą przy skupie zbytnio bym się nie sugerował. To było dno emocjonalne związane z aferą Maciejewskiego. Wielu spodziewało się redukcji, zapisywali się na więcej niż planowali wywalić. Myślę że teraz już nie udałoby się kupić milionów akcji po 10.

Wróć do „Akcje”