Ropczyce [RPC]

wszystko na temat spółek publicznych
henr
Młodszy chorąży

Ropczyce [RPC]

Postautor: henr » 04 paź 2005 23:10

Czy ta cisza przy Ropczycach dobrze wróźy tej spółce bo ma dziś historyczne maksimum. Czy planowany skup akcji przez ZM Investmen będzie odbywał się przez rynek, czy dogadają się na skup pakietów poza rynkiem.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2005 13:46 przez henr, łącznie zmieniany 1 raz.

slayer74
Porucznik

Odp:Ropczyce

Postautor: slayer74 » 05 paź 2005 10:32

na razie zbyt glosno sie o tym nie mówi :(
Pieniądz robi pieniądz a bieda robi jeszcze wiekszą biedę !!!

chodorkowski
Plutonowy

Postautor: chodorkowski » 05 paź 2005 11:19

TKO Ropczyc 1,11 ( - 94,8% ). Jak pięknie :)

henr
Młodszy chorąży

Postautor: henr » 05 paź 2005 11:26

Ta też bym sobie kupił po takiej cenie

henr
Młodszy chorąży

Postautor: henr » 05 paź 2005 14:07

Mam dodatkowe pytanie dla doświadczonych. W skonsolidowanych raportach kwartalnych narastająco wykazali zysk operacyjny na poziomie 8 mln złotych, a w półrocznym tylko 6mln. :oops: skąd taka różnica jak pozostałe pozycje są prawie bez zmian.

henr
Młodszy chorąży

Postautor: henr » 07 paź 2005 22:56

Dzięli za brak podpowiedzi do wczesniejszego pytania. Przejrzałem całe sprawozdanie półroczne i nie znalazłem odpowiedzi. Chyba brak mi wiedzy. Jednak na stronie 30 znalazłem taką informację, która trochę mnie zaskoczyła

''Ponadto zaawansowane s ą prace zmierzaj ą ce do uruchomienia przedsi ę biorstwa
produkcyjnego w Chinach, opartego na miejscowej bazie surowcowej i lokalnym rynku zbytu
o du ż ym potencjale wzrostu.''
Czy ktoś coś wie więcej

wtomek
Porucznik

Postautor: wtomek » 07 paź 2005 23:07

Dzięli za brak podpowiedzi do wczesniejszego pytania. Przejrzałem całe sprawozdanie półroczne i nie znalazłem odpowiedzi. Chyba brak mi wiedzy. Jednak na stronie 30 znalazłem taką informację, która trochę mnie zaskoczyła

''Ponadto zaawansowane s ą prace zmierzaj ą ce do uruchomienia przedsi ę biorstwa
produkcyjnego w Chinach, opartego na miejscowej bazie surowcowej i lokalnym rynku zbytu
o du ż ym potencjale wzrostu.''
Czy ktoś coś wie więcej
Tylko tyle ,że będzie drożej. A z Chinami to zalewasz?
Ostatnio zmieniony 07 paź 2005 23:07 przez wtomek, łącznie zmieniany 1 raz.

henr
Młodszy chorąży

Postautor: henr » 07 paź 2005 23:39

Nie stoi tak napisane. Mam na dysku całe ich sprawozdanie i ciągle szukam odpowiedzi na pierwsze pytanie. Jedyne co przychodzi to, że poraz pierwszy zastosowali Mi ę dzynarodowe Standardy Sprawozdawczo ś ci Finansowej, a to o Chinach to jest w II dziale pkt 5. Perspektywy rozwoju. Nie piszą nic więcej. Jak duży zakład i co dokładnie mają produkować

wtomek
Porucznik

Postautor: wtomek » 07 paź 2005 23:41

Nie stoi tak napisane. Mam na dysku całe ich sprawozdanie i ciągle szukam odpowiedzi na pierwsze pytanie. Jedyne co przychodzi to, że poraz pierwszy zastosowali Mi ę dzynarodowe Standardy Sprawozdawczo ś ci Finansowej, a to o Chinach to jest w II dziale pkt 5. Perspektywy rozwoju. Nie piszą nic więcej. Jak duży zakład i co dokładnie mają produkować
Droga w górę otwarta,ale idzie jak słoń..

henr
Młodszy chorąży

Postautor: henr » 10 paź 2005 22:37

bez komentarza - odpowiedź z public-relations Ropczyc

Dzień dobry,

Różnica między zyskiem operacyjnym wykazanym w rachunku zysków i strat zaprezezentowanym w raportach kwartalnych za I i II kw. 2005 roku a zyskiem operacyjnym wykazanym w raporcie półrocznym za I półrocze 2005 roku wynika z przekształceń prezentacyjnych między poszczególnymi pozycjami RZiS dokonanymi zgodnie z wymogami MSR.
Opis zasad przekształceń został przedstawiony we "Wprowadzeniu" do SA-PSr 2005 w punkcie n) "Zmiana polityki rachunkowości" - Reklasyfikacja w rachunku zysków i strat.
Pozdrowienia,
Zespół PR
ZM ROPCZYCE SA

henr
Młodszy chorąży

Postautor: henr » 22 paź 2005 23:24

Na poprawę nastrojów
- spółka zależna ciechu - Vitrsilicon - producent krzemianów i wyrobów ze szkła (pustaki szklane) inwestuje w uruchomienie nowego pieca wraz z druga linią technologiczną. Jak podaja materiały ogniotrwałe są już zamówione. Spółka myśli też o budowie nowego zakładu produkcyjnego.
No to poprawia się nam klient Ropczyc

SPEKUŁA
Starszy chorąży

Postautor: SPEKUŁA » 23 paź 2005 13:27

Ropcycki będą hitem 2006 roku!

henr
Młodszy chorąży

Postautor: henr » 01 lis 2005 11:40

Mają apetyt na chińskie piece
?...ZM Ropczyce mogły powstać, bo państwo nie chciało płacić za importowane elementy ogniotrwałe dla polskich hut. Dzisiaj swoje produkty zakład sprzedaje również za granicą, w 32 państwach świata. W ostatnich latach ZM zainwestowały też na Ukrainie, budując tam Krzyworoskie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych "Ropczyce?. Teraz przygotowują się do utworzenia zakładu w chińskim mieście Haicheng wspólnie z miejscowym partnerem, właścicielem złóż surowców do produkcji w ZM.
- Będzie to przedsięwzięcie, które daje szansę ulokowania się na najszybciej rozwijającym się rynku hutniczym w świecie - dodaje prezes Siwiec.?
Nowiny podkarpackie

kopytko0
Porucznik

Postautor: kopytko0 » 01 lis 2005 11:44

ciekawa spóła

henr
Młodszy chorąży

Postautor: henr » 18 lis 2005 07:00

Ledwo znalazłem swój temat i pora coś dodać.

''Związek Przemysłowy Donbasu przymierza się do budowy baterii koksowniczej w koksowni należącej do Huty Częstochowa, a jedna ze spółek z grupy Ropczyc, specjalizującej się w materiałach ogniotrwałych, od niedawna jest w stanie wykonać takie zlecenie. Jak zapewnia Siwiec wystartują w przetargu Gwarancji wygranej nie ma, ale giełdowa firma posiada bardzo poważny atut. Wspólna firma
Kilka miesięcy temu Donbas zaangażował się kapitałowo w Chrzanowskich Zakładach Materiałów Ogniotrwałych (ChZMO). Kontrola została w Ropczycach, ale Donbas ma ponad 48 proc. kapitału. Dzięki inwestycjom moce produkcyjne ChZMO wzrosły ponad dwukrotnie i spółka może już samodzielnie budować baterie koksownicze. Przyszedł czas na skorzystanie z tej możliwości, a są to intratne kontrakty. Budowa jednej baterii to inwestycja rzędu 20 mln EUR (około 80 mln zł). Częstochowa to nie jedyny cel Ropczyc.

? Obecnie w świecie uruchamia się kilka tego typu projektów. Prowadzone są już przetargi w węgierskim Djunafer czy niemieckim koncernie Thyssen-Krupp ? wymienia Józef Siwiec.

Inwestorem strategicznym w węgierskiej hucie jest... Donbas. Chrzanowskie zakłady są w stanie wykonać dwie baterie rocznie. Ale to nie wszystko, na co liczą Ropczyce. W ramach konsorcjum Ukrindustry, powołanego przez Donbas, szykują się także inne duże i ciekawe projekty na całym świecie.

? Jak coś podpiszemy, to się pochwalimy, a będzie czym ? zapowiada Józef Siwiec.

Widać ożywienie
Rozstrzygnięć przetargów należy się spodziewać na przełomie roku. Ale już Ropczyce radzą sobie coraz lepiej. W trzecim kwartale, zarabiając na czysto około 2,8 mln zł, niemal w całości nadrobiły ubytki w zysku z początku roku. Prezes zapowiada, że czwarty kwartał operacyjnie będzie lepszy od trzeciego.

? Widać ożywienie właściwie we wszystkich segmentach, w jakich działamy. Rośnie sprzedaż, a za tym musi iść wzrost zysków ? mówi Józef Siwiec.

Prezes zapewnia, że cały 2005 r. grupa zakończy wynikiem netto nie gorszym od uzyskanego w roku poprzednim, wówczas zysk wyniósł ponad 10 mln zł.

Wróć do „Akcje”