Columbus Energy księga I lot w kosmos

wszystko na temat spółek publicznych
boxer2
Starszy chorąży

Re: Columbus Energy księga I lot w kosmos

Postautor: boxer2 » 01 paź 2019 10:58

ja je b ie co za cwok wez ty znajdz sobie chlopaka na stale konusie heheheh nie odpisuj juz bo mi sie pawiowac na ciebie chce nawet cie nie czytam idioto a teraz hau hau psie :lol: :lol: :lol:
cioto to nie lataj za mna idz obciagnij komus na centralnym potem puszki pozbieraj wokol swojej zagrody i bedziesz zadowolony buahaha :lol:

ANTYCHRYST
Młodszy chorąży

Postautor: ANTYCHRYST » 01 paź 2019 12:39

ale kręci January wyrasta nam nowy Patro :lol:

boxer2
Starszy chorąży

Postautor: boxer2 » 01 paź 2019 12:50

*** to moze mu buty czyscic :lol:

Luxtorpeda
Podporucznik

Postautor: Luxtorpeda » 01 paź 2019 16:17

ta razem z górskim he
następne w kolejce chyba JRH 8)
TLH- Cannabis Poland zielona potęga :mrgreen:

Martins_57614
Podporucznik

Postautor: Martins_57614 » 02 paź 2019 13:07

Ze spółkami z sektora OZE to bym nie przesadzał, popatrzcie na ich obecną kapitalizację i wyniki:
Columbus - kapitalizacja ćwierć miliarda złotych a po 6 m-cach 2019 roku zysk netto 4 mln zł, przy czym przepływy pieniężne z działalności operacyjnej - 7 mln zł. ....... :mrgreen:
Trzeba jednak przyznać, że PR mają znakomity .
i tu bym sie zgodził Ja nie rozumiem tego szału na tej spółce. OJJ żeby to nie wynikało z tego ze jest niski FF i ze postanowili zarobic , poki PR jest cool.

Ciekawe jakie bedą wyniki za 3 qw bo te za 2 były takie sobie...

Co z tego ze przychody wzrosły jak zysk netto był tylko o male parę baniek wiekszy niż Rok temu ?..Dokładnie tylko o 2.5 MLN PLN. 8)
Zobaczymy po 3 qw, jak to bedzie wygladało na pzrepływach i na Kasie jaką spółka posiada, bo po 3 qw zaczynaja sie juz okresy gorszej aktywnosci jesli chodzi o montaże tego typu instalacji, a na koniec 2 qw mieli tylko 3 mln z haczykiem Hajsu na kontach gdzie wpływy z kredytów i i emisji obli\gow wyniosły ok 12 mln PLN, bez tej kasy byłoby krucho tym bardziej ze jej czesc poszła na spłate wczesniejszych obligów.

Reasumujac : JA przy tym co do tej pory spółka pokazuje uważałbym na obecna wycene jej. 8)
Naucz się w końcu że jak jest na jakiejś spółce hossa to wszelkie wyceny można sobie wsadzić. Tak samo się dziwisz na CDR. Moim zdaniem ta spółka nawet nie jest jeszcze w trakcie hossy. To dopiero ruszy niech tylko zwiększą się dopłaty do paneli to dopiero będzie torpeda. Kwestią jest tylko dobre zajęcie miejsc i kupno akcji.
SUKCES JEST WYNIKIEM WŁAŚCIWEJ DECYZJI

FURIA1968
Starszy plutonowy

Postautor: FURIA1968 » 11 paź 2019 22:54

Nikt nic nie pisze a dzisiaj taki wazny komunikat,mamy nowego inwestora http://biznes.pap.pl/pl/news/listings/i ... -tag-along a ten Pan jest https://www.cashless.pl/5220-Przelewy24-nets-uokik

FURIA1968
Starszy plutonowy

Postautor: FURIA1968 » 11 paź 2019 22:56

Mamy list od Zarzady do akcjonariuszy https://columbusenergy.pl/relacje-inwes ... ia-2020-r/

Julian11
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: Julian11 » 12 paź 2019 08:27

Naucz się w końcu że jak jest na jakiejś spółce hossa to wszelkie wyceny można sobie wsadzić. Tak samo się dziwisz na CDR. Moim zdaniem ta spółka nawet nie jest jeszcze w trakcie hossy. To dopiero ruszy niech tylko zwiększą się dopłaty do paneli to dopiero będzie torpeda. Kwestią jest tylko dobre zajęcie miejsc i kupno akcji.
1. Ostatnio juz pare osób wkłada mi w usta słowa których nie mówiłem. Tak jak erudyta ciągle bajdurzy ze najeżdżałem na CDR ale nie moze tego Udowodnic , wiec Pokaż mi moje wypowiedzi GDZIE SIĘ DZIWIE CDR--i jego wycenie? KONKRETNIE moje cytowane WYPOWIEDZI? Co do CDR to moze go i wspominałem w kontexcie inwestowania w TSgames , ze wolę inwestować w TEn niz w CDR( z jego kapitalziacją) i do tej pory jak patrze na stopy zwrotu obu spółek od momentu moich zakupow ( poczatek lutego zaczalem zbierac TSgames przy ok 80 PLN) to miałem rację , jak bedzie w kolejnych miesiącach kwartałach się zobaczy.

2. Doskonale rozumiem co znaczy Trend , oraz co znaczy inwestowania w przyszłosć dlatego właśnie miedzy innymi kupowałem DataWalk czy SCOPE, dlatego tez kupowałem inne spółki jak np. TSgames jakis czas temu. I teraz dochodzac do columbusa nie kumałem bazy dlaczego on tak mocno urósł , a rósł bo niektorzy wiedzieli wczesniej o Obecnym INFO. jestem pzrekonany ze te wzrosty mają / miały miejsce nie ze wzgledu na ich obecną dzialnosc operacyjna ale ze wzgledu Obecne info o nowym inwestorze. Wiec wybacz ze nie jestem insaiderem i nie jestem wrózka i tego typu konkretnej informacji nie mogłem pzrewidzieć.

Mam nadzieje ze sie zrozumielismy w tym temacie dlaczego najnowszy news zaczyna mocno zmieniac obraz tego dlaczego tak dynamicznie rósł w ostanich 1.5 miesiacach, moim zdniaem miał na to włpyw dogadywanie dzisiejszego newsa a nie to ze instalują u prywatnych ludzi fotowoltanikę na dachach. :lol: 8) :lol:

FURIA1968
Starszy plutonowy

Postautor: FURIA1968 » 12 paź 2019 21:46

FURIA1968
Starszy plutonowy

Postautor: FURIA1968 » 12 paź 2019 21:59

FURIA1968
Starszy plutonowy

Postautor: FURIA1968 » 12 paź 2019 22:02

Julian11
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: Julian11 » 13 paź 2019 10:11

Wszystko pięknie ale :

1. Chwala sie niezmiernie ze dali rade spłacic obligi na kwote 4.5 mln PLN . No wielkie ŁĄŁ dla spółki ---pozyczyli i oddali --niesamowite godne Pochwały i oklasków , tym faktem faktycznie powinni sie jarac po Maxie i cieszyc sie ze swojej wiarygodnosci o ktorej mówia że przy kapitalizacji ponad 300 MLN PLN dali rade spłacic swój dług w postaci obligów na kwote 4.5 mln PLN. ---tego typu podkreślanie i chwalenie sie mi osobiscie nie pasi bo co chcieli przekazać ze mogli Olać spłate długu albo ze to było mozliwe, co by doprowadziło ich zapewne przes komornika?.

2. Ta umowa wyglada nieco dziwne . Dlaczego nowy inwestor nie wejdzie juz tu i teraz tylko jakieś terminy do 2022 roku. Pzrecież to jest Full czasu w tym okresie moze sie jeszce wiele wydarzyc np odstapienie od planów i umów. Tymczasem amiast wchodzic do akcjonariatu jest mowa na poczatku o jakiejś "pożyczce" , czyli co Teraz nie chce wejsc do akcjonariatu ( poprzez pryawatną emisje do niego skierowana ) tylko jest wstanie spółce udzielic pozyczki , a wejśc zamierza dopiero za jakiś czas. No wiem rózne sa umowy i konstrukcje ich , ale tutaj to wygląda to wszystko dziwnie---chesz inwestujesz i wchodzisz do akcjonariatu a nie takie pitu pitu ze do 2022 wejdze i bede miał tyle i tyle ---I ogłaszam to parę lat wczesnij zeby rybnek miał o czym pisać....i sie tym podniecać. :lol: 8)

Mi właśnie tutaj to tak srednio pasi -- Poważna spółka nie chwali sie tym że spłaciła swoje zobowiazania i to na kwotę ułamka tej jaka jest jej wartosc na rynku. Poważna umowa z poważnym inwestorem zazwyczaj inaczej wygladaja nie nawija sie o tym co bedzie za parę lat tylko chesz to wchodzisz teraz , z ewentualnym powiekszaniem swojego pakietu ---a nie najpierw wam pozyczę "jakąś" kase, potem wejde tak zebym mial 20% za pare lat---To brzmi troche mało klarownie i powaznie jak na mój gust oczywiscie.

galileogalileo
Starszy chorąży

Postautor: galileogalileo » 13 paź 2019 10:51

jest info o objeciu akcji za 1,7 pln....

Julian11
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: Julian11 » 13 paź 2019 11:03

faktycznie troche roszad było o czym informowali w piątek , tego akurat nie doczytałem. 8)

galileogalileo
Starszy chorąży

Postautor: galileogalileo » 13 paź 2019 11:31

faktycznie troche roszad było o czym informowali w piątek , tego akurat nie doczytałem. 8)
tylko ta cena objecia
to zwykly rozboj

Wróć do „Akcje”