SWISSMED [SWD] - cz. II

wszystko na temat spółek publicznych
silverston
Młodszy chorąży sztabowy

SWISSMED [SWD] - cz. II

Postautor: silverston » 27 lut 2006 19:12

info dzis jest niepotrzebne bo i tak jutro lecimyw góre z rospędu. lepiej jutro niech sie pokaże
Ostatnio zmieniony 27 lut 2006 19:14 przez silverston, łącznie zmieniany 1 raz.

kędziorek
Starszy sierżant sztabowy

SWISSMED [SWD] - cz. II

Postautor: kędziorek » 27 lut 2006 19:14

nadal jestem z Wami i jeszcze chwile pozostanę :)
mnieteks

misio_inwestor
Podporucznik

SWISSMED [SWD] - cz. II

Postautor: misio_inwestor » 27 lut 2006 19:20

no to jestem juz zarobiony ,plan mialem zeby wywalac przy 12 ,ale chyba sie jeszcze zastanowie , pozdro dla posiadaczy tego gniota :)

OliMasive
Młodszy chorąży sztabowy

Odp:SWISSMED [SWD] - cz. II

Postautor: OliMasive » 27 lut 2006 19:23

Data sporządzenia:
2006-02-27

Skrócona nazwa emitenta

SWISSMED
Temat
Rozliczenie umowy o kredyt inwestycyjny z Kredyt Bankiem
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne
treść raportu:
Zarząd Swissmed Centrum Zdrowia S.A. informuje o ostatecznym rozliczeniu umowy o kredyt inwestycyjny denominowany w euro z dnia 04.09.2002 r., nr G3/I/DN/023/02, zawartej z Kredyt Bankiem S.A., III Oddział w Gdańsku.

Na podstawie w/w umowy, Kredytodawca udzielił Emitentowi kredytu inwestycyjnego w wysokości równowartości w złotych polskich kwoty 4.937.629 EUR (słownie: cztery miliony dziewięćset trzydzieści siedem tysięcy sześćset dwadzieścia dziewięć euro). W dniu 27.02.2006 r. Emitent otrzymał zaświadczenie z Kredyt Banku S.A. w Warszawie, z dnia 24.02.2006 r., o całkowitej spłacie przez Emitenta w dniu 24.02 2006 r. zobowiązań z tytułu w/w umowy kredytowej, przed terminem wymagalności.

Udział w wyborach powinien byc obowiazkowy pod rygorem wysokich kar!

OliMasive
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: OliMasive » 27 lut 2006 19:31

hm.. ciekawostka: 24 lutego splaca ponad 17 mln i 24 pozycza 1.6 mln.. te 17 baniek splaca przed wymaganym terminem...

wiec moze byc tak ze bardziej mu sie oplacalo splacic bank i pozyczyc resztke od Magellana

albo 24 splacil bank i sie okazalo ze nie wystarczy mu na akwizycje..

ta druga werssja bardziej mi sie podoba, choc w ogole to baaaardzo dobre info :lol: :lol:

pozdr

OliMasive
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: OliMasive » 27 lut 2006 19:41

kminie, kminie i nie do konca moge wykminic;-)

skad on mial te 17 mnl? hm.. trzeba poszukac czy jakiejs reerwy nie bylo w raporcie...ale druga wazniejsza sprawa: skoro splacaja 17 mln przed terminem to skad maja kase na rozwoj i inwestycje????? jedyne co mi przychodzi do glowy to ze licza na baaaardzo udana emisje, a skorosa tacy tego pewni to musza miec asa w rekawie :lol: :lol:

pozdr

misio_inwestor
Podporucznik

Postautor: misio_inwestor » 27 lut 2006 20:00

kminie, kminie i nie do konca moge wykminic;-)

skad on mial te 17 mnl? hm.. trzeba poszukac czy jakiejs reerwy nie bylo w raporcie...ale druga wazniejsza sprawa: skoro splacaja 17 mln przed terminem to skad maja kase na rozwoj i inwestycje????? jedyne co mi przychodzi do glowy to ze licza na baaaardzo udana emisje, a skorosa tacy tego pewni to musza miec asa w rekawie :lol: :lol:

pozdr
skad mieli ,no skad ??? kredyty splaca sie w ratach !!!

So Be It...
Młodszy chorąży
Lokalizacja: Dziećkowice.....nad pięknym jeziorem w otulinie lasów...

Postautor: So Be It... » 27 lut 2006 21:48

Ano racja, wprawdzie nie pisali, ze splacili ostatnia rate i ile, ale pewnie splacili tylko jakas czesc. Pytanie tylko dlaczego splacili przed czasem. Przypominam, ze splacili juz jakis czas temu jedna pozyczke w Kredyt Banku (tez przed czasem). To jest ciekawe...
No nic-pożyjemy, zobaczymy...
Ja jestem od 3zl optymista i mimo, ze nie krzycze o kursie 20, 30 czy 40zl przed PP to jestem pewien, ze taki kurs nastapi, choc moze niekoniecznie przed PP. RN Swisska wbrew temu co niektórzy pisza raczej nie musi nic robic by kurs szedl w góre przed PP. Raczej powinni dbac by byly dobre info i co za tym idzie zwyzkujacy kurs po PP, a przed emisja czyli w marcu. Tylko taka sytuacja moze dac im pewnosc, ze duza liczba akcji zostanie objeta, prawda?
Tak czy inaczej uwazam, ze czeka nas bardzo interesujacy tydzien, a potem i caly marzec.
Róbmy swoje, a będzie dobrze...

ipaq2005
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: ipaq2005 » 27 lut 2006 22:08

A gdzie jest Pan super doświadczony inwestor "mucka" czy jak mu tam było? Przecierz był pewien, że do pp kurs opadnie do 8zł, a jak mu mówiłem, że niedługo będzie odpał i ci którzy kupili po 10zł napewno nie stracą, a wręcz przeciwnie, zrobią bardzo dobry interes, to mi mówił, że świeżakiem pachnę ... pewnie jutro kupi za 13zł i będzie mówił, że kupował przed odpałami poniżej 3zł :lol: jak ja lubię takich buców :lol:
Wracając do tematu, jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej :D

Martins_57614
Podporucznik

Postautor: Martins_57614 » 27 lut 2006 22:12

A gdzie jest Pan super doświadczony inwestor "mucka" czy jak mu tam było? Przecierz był pewien, że do pp kurs opadnie do 8zł, a jak mu mówiłem, że niedługo będzie odpał i ci którzy kupili po 10zł napewno nie stracą, a wręcz przeciwnie, zrobią bardzo dobry interes, to mi mówił, że świeżakiem pachnę ... pewnie jutro kupi za 13zł i będzie mówił, że kupował przed odpałami poniżej 3zł :lol: jak ja lubię takich buców :lol:

Spokojnie niedługo pipki także nikt nie straci na swissku :)

Pozdrawiam :)
SUKCES JEST WYNIKIEM WŁAŚCIWEJ DECYZJI

ordinary man
Młodszy chorąży

Postautor: ordinary man » 27 lut 2006 22:17

Ano racja, wprawdzie nie pisali, ze splacili ostatnia rate i ile, ale pewnie splacili tylko jakas czesc. Pytanie tylko dlaczego splacili przed czasem. Przypominam, ze splacili juz jakis czas temu jedna pozyczke w Kredyt Banku (tez przed czasem). To jest ciekawe...
No nic-pożyjemy, zobaczymy...
[...]

Interesujące jest to, DLACZEGO ROBIĄ TO PRZED CZASEM?
Oraz (ile to przed owym czasem), czy dzień, czy kilka tygodni/ msc?
W pierwszym przypadku moze im chodzić o dobra opinię bankową jak również wizerunek inwestorski, pochodna kwestia, to kurs euro do zlotówki.
Złotówkę mamy dość silną ostatnio i mogło się im po prostu "opłacać" zamknąć pozycję. A tak nawiasem mówiąc QI w Swisse będzie cały pełny dziwnych pozycji w rachunku wyników (umożenie odsetek, dodatnie różnice kursowe, wygrana z NFZ itd), przypuszczam, że chłopcy kombinują, jak tu wypracować dobry wynik pozaoperacyjny. 8)

misio_inwestor
Podporucznik

SWISSMED [SWD] - cz. II

Postautor: misio_inwestor » 27 lut 2006 22:28

tak czy siak ,patrzac na to co dzialo sie pod koniec sesji i na dogrywce jutro czeka nas luka na open i otwarcie pewnie w okolicach 12,50

wwwjan
Młodszy chorąży

Postautor: wwwjan » 27 lut 2006 22:48

Wracają stare dobre czasy :)

ipaq2005
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: ipaq2005 » 27 lut 2006 22:50

Spokojnie niedługo pipki także nikt nie straci na swissku :)

Pozdrawiam :)
W dodatku nie powinno być najmniejszych kłopotów z pp bo CPA raczej zajmie się tą sprawą zawodowo :) zresztą od jakiegoś czasu stawiam na CPA ( podobnie chyba jak ty, bo kojarze cię z wątku o CAPITALU :) )i liczę, że da jeszcze zarobić, dzisiaj dostałem pp na konto, które już niedługo mam zamiar zamienić na nowe akcje :D na SWD myślę, że będzie podobnie :)

miki79
Chorąży sztabowy

Postautor: miki79 » 27 lut 2006 23:21

Info dobre :D ale...
Spłata kredytu inwestycyjnego przed czasem co więcej, ale jednocześnie pożyczka od Magellana z bandyckimi odsetkami. Wczoraj gdybaliśmy o co chodzi z tą pożyczka i chyba już wiadomo na co poszła :D
Zdolność kredytowa? Nowy kredyt w jakimś banku? Trzeba być wiarygodnym :D I z drugiej strony jak zauważyła OliMasive RN Swissmed-u chyba liczy na pomyślność emisji... 8)
Bardzo ciekawie... :D
Mamy na jutro rano dwie kłody,
11,85 .......... 6000 ......... 16:15:12
..................................................
11,90 .......... 6000 ......... 16:15:39
jeśli popyt nie osłabnie to rynek powinien tą przeszkodę wchłonąć
:D
BESSA WSZYSTKICH WESSA A POTEM HOSSA WSZYSTKIM POSSA :D

Jedwabnik Oszuścik

Wróć do „Akcje”